Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę – nie jest to dla nikogo tajemnicą. Sam dobór zabawek to jednak nie lada sztuka. Przedstawiamy 5 zabawek edukacyjnych, które pokocha każde dziecko, ale również rodzic.

Rozwój dziecka to skomplikowany proces, na który składa się wiele czynników. Ważną rolę grają w nim zabawy, w jakie angażuje się dziecko i do jakich jest zachęcane przez opiekunów. Odpowiednie zabawki mogą znacznie go wspomóc w rozwoju manualnym i intelektualnym, jak również społecznym. Ich mądry dobór to kluczowa kwestia już na wczesnym etapie życia. We współczesnych czasach wielu rodziców skłania się w stronę zabawek cyfrowych. Często uznawane są one za bardziej stymulujące intelekt. W rzeczywistości jednak jest zupełnie inaczej. Sprzęty tego typu, mimo technologicznego zaawansowania, zazwyczaj w niewielkim stopniu angażują umysł dziecka.

Zabawki cyfrowe kontra analogowe

Zabawki cyfrowe mogą zaburzać rozwój dziecka. Większość z nich nie pomaga budować kreatywności i umiejętności społecznych. Maluch korzysta z nich samodzielnie, zamiast współpracować z rówieśnikami. Choć mogą przyczyniać się do rozwoju logicznego myślenia, nie mogą zastąpić ,,analogowych” zabawek edukacyjnych. Jakie wybrać, aby rozwijać w dziecku różne umiejętności?

#1 Domek dla lalek

Ta tradycyjna zabawka to wspaniały sposób na wzmacnianie rodzinnych i rówieśniczych więzi. Pomaga ona rozwijać w dziecku zamiłowanie do porządku. Domek dla lalek wspomaga też rozwój wyobraźni przestrzennej i kreatywności. Szukasz starannie wykonanych i bezpiecznych modeli, które spodobają się dzieciom w różnym wieku? Sprawdź Dollo, w ofercie sklepu znajdziesz drewniane domki dla lalek z akcesoriami – duże i małe, białe i kolorowe – https://dollo.pl/zabawki_dla_dzieci/domki_dla_lalek_drewniane.html. Gwarantują zabawę i naukę w jednym.

#2 Tablica edukacyjna

Idealna zabawka edukacyjna dla młodszych dzieci. Gotowe elementy pozwalają tworzyć maluchowi nowe światy każdego dnia. Z łatwością może umieszczać je na magnetycznej tablicy i zmieniać konfigurację wedle własnych upodobań. Wszystkie części zestawu są bezpieczne dla malucha, pozbawione ostrych i małych elementów, które mogłyby mu zaszkodzić. Warto wybrać model z drewna, przyjazny dla malucha, jak i środowiska.

#3 Drewniany zestaw owoców

Chcesz wyrabiać w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe? Najłatwiej robić to oczywiście, serwując mu odpowiednio zbilansowane posiłki. Drewniany zestaw owoców i warzyw również może w tym pomóc na wczesnym etapie rozwoju malucha. Kiedy dziecko jest na tyle małe, że jeszcze nie może pomagać Ci w kuchni, warto pozwolić mu przyrządzać własne ,,posiłki” we własnej małej i bezpiecznej kuchni.

#4 Kuchnia dla dzieci

A może od razu sprawisz maluchowi całą kuchnię z odpowiednią wyprawką? To znakomity pomysł, zwłaszcza jeśli chodzi o dziecko w wieku przedszkolnym, lub nawet młodsze. Pierwsze zabawy we własnej kuchni, ze ,,sprzętami” w stu procentach bezpiecznymi, to idealne przygotowanie dla małego miłośnika gotowania. Wkrótce będzie pomagał Tobie!

#5 Zestaw lekarski

Oto klasyczna zabawka, którą dzieciaki wprost uwielbiają. Zestaw lekarski pomaga dziecku nie tylko odkrywać tajniki ludzkiego organizmu, ale też przyzwyczajać się do pewnych sprzętów i opiekować się innymi. Maluch zaznajomiony z zestawem lekarskim z pewnością będzie nieustraszonym pacjentem, któremu niestraszne szczepionki i zastrzyki!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online