Baseny przydomowe. Jaki basen do ogrodu wybrać?

Jaki powinien być ogród marzeń? Pojęcie to jest tak szerokie, że ciężko ustalić jednoznaczną definicję. Dla jednych ogród powinien być minimalistyczny z miejscem na altanę, w której można swobodnie odpocząć czytając książkę, dla innych ogód kojarzy się z róznego rodzaju rabatami kwietnymi. Wśród osób posiadających swoje ogrody, znajdziemy też, wcale nie małoliczną grupę osób, które marzą o posiadaniu własnego basenu przydomowego. O ile wykopanie specjalnego zbiornika, wraz z zamontowaniem specjalnych urządzeń oraz wyłożeniem go specjalną glazurą to czynności pochłaniające nie tylko wiele czasu i energi, ale przede wszystkim środków finansowych. Marzysz o basenie, a nie wiesz jak w łatwy sposób stworzyć swój wodny kąt w ogordzie? Rozwiązanie jest prostsze niż myślisz. Na rynku dostępne są specjalne baseny do ogrodu, które należy napompować lub też rozłożyć specjalny szkielet. Część w nich wyposażona jet w pompę, dzięki której woda wewnątrz jest filtrowana, co pozwala na kąpiele w czystej wodzie. Baseny ogrodowe to rozwiązanie które jest proste w obsłudze, a daje ukojenie w prawdziwie upalne dni. Zostań z nami na dłużej i sprawdź jakie rozwiązanie jest najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Bestway 305x183x56cm

9.9

Tani


 

 

Avenli 305x76cm

9.8

Tani


 

Bestway Max 305x76

9.7

Średnia


 

Avenli 305x76cm

9.6

Średnia


 

INTEX 300x200x75

9.5

Drogi


 

Jilong 400x207x122

9.5

Drogi

MSPA 185x185x70

9.5

Bardzo drogi

Ranking basenów ogrodowych 2024

W dzisiejszym rankingu przyjrzeliśmy się dokłądniej najpopularniejszym modelom basenów ogrodowych dostępnych na polskim rynku. Nie zabrakło propozycji o różnych kształtach, ale także różniących się między sobą wymiarami oraz swoimi specyfikacjami. Przyjrzyjmy się dokładniej poszczególnym propozycjom.

Bestway – Basen dmuchany rodzinny

basen ogrodowy stelażowy

Nasza pierwwsza propozycja to dmuchany basen w kształcie prostokąta. Jego rozmiary pozwalają na wypełnienie go cieczą o pojemności ponad 1100 litrów, co z powodzeniem sprawdzi się nawet przy czteroosobowej rodzinie. Basen ten sprawdzi się w każdym ogrodzie. Składa się z trzech nadmuchiwanych pierścieni, co znacząco zwiększa jego wytrzymałość. Pompowanie poszczególnych elementów basenu jest dziecinne proste. W tym celu wykorzystać można zarówno pompki ręcznej, ale z powodzeniem także przy użyciu jej elektrycznej wersji. Szczelne zawory gwarantują nie ulatnianie się powietrza przez cały dzień. Wykonany został z wysokiej jakości PVC o grubości 0,32 mm, który bez problemy wytrzyma wiele lat, a co najważniejsze nie zniszczy się wskutek oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Basen z łatwością można złożyć i przechować przez zimę, lub zabrać go ze sobą w podróż, gdyż jego masa całkowita wynosi zaledwie 7 kg, a opakowanie bez problemu zmieści się do bagażu.

R

Zalety

 • złożony z 3 nadmuchiwanych pierścieni;
 • gruby materiał PVC;
 • idealny dla całej rodziny;
Q

Wady

 • długotrwale rozłożony niszczy trawę pod swoją powierzchnią.

Avenli – Basen ogrodowy ze stelażem

ranking basenów ogrodowych

Kolejna propozycja to basen wykonany na mocnym stelażu wraz z pompą filtrującą wodę. To bardziej zaawansowany produkt, gdyż nie ma ryzyka związanego z przedziurawieniem pompownych burt, a materiał z jakiego zostały wykonane to 3 – warstwowe PVC. Zestaw zawiera wszelkie niezbędne elementy do prawidłowej pracy basenu ogrodowego. Konstrukcja stelażowa wykonana z metalu doskonale chroni oraz przytrzymuje materiałowe ścianki basenu, aby zabawa była przyjemnością i nie wiązała się z ryzykiem uszkodzenia. Konstrukcję bez problemu możemy rozłożyć bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Jednak najważniejsym elemenetem basenu jest pompa, dzięki której woda w basenie pozostaje czysta. Wszelkie nieczystości, które dostają się do wody są wciągane i osadzają się na specjalnym filtrze. Znacząco zwiększa to komfort użytkowania basenu. Zestaw został przemyślany pod kątem użyteczności, dlatego nie zabrałko specjalnej maty pod basen, która chroni go przed przetarciem, ale stanowi jednocześnie świetną izolację termiczną od gruntu. Aby woda w basenuie pozostawała czysta warto przykrywać basen na noc specjalną materiałową pokrywą, która wraz z linkami została dołączona do zestawu. Wraz z basenem otrzymujemy także specjalny pływak, w którym umieszcza się tabletki, odpowiedzialne za czystosć wody. Dodatkowo w razie awarii znajdziemy także podstawowy zestaw naprawczy, aby przetarcie nie zepsuło nam słonecznego weekendu w ogrodzie.

R

Zalety

 • pompa filtrująca dla lepszej jakości wody;
 • stabilny stelaż;
 • kompletny zestaw;
Q

Wady

 • kosztowne utrzymanie;

Bestway – Basen ogrodowy stelażowy

basen ogrodowy stelażowy

Basen ogrodowy stelażowy od Bestway wraz z kompletem wszelkich niezbędnych akcesoriów do prawidłowej pracy gwarantuje pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały. Wraz z zestawem otrzymujemy nie tylko basen ze  stelażem i pompą, ale także wymienny filt do pompy czy specjalne tabletki, które należy umieszczać w dozowniku. W zestawie znajdziemy także specjalną matę ochronną, którą roskładamy pod dnem basenu, a także pokrywę, dzięki której mamy pewnosć, że nie dostaną się do wody niepotrzebne zanieczyszczenia. Termometr basenowy pozwoli na dopasowanie idealnej temperatury wody do naszych osobistych preferencji, a dzięki siatce do wyławiania nieczystości, możemy pozbyć się większych zanieczyszczeń. Do basenu dołączona została także instrukcja użytkowania w języku polskim ora plażowa dmuchana piłka, dzięki czemu zabawa w basenie stanie się jeszcze przyjemniejsza. Materiał, z jakiego wykonany jest basen to trójwarstwowe PVC, co gwarantuje wytrzynałość na przebicia i przetarcia. Wybierając basen ogrodowy, warto zwracać uwagę na modele posiadające z pompą, gdyż znacząco oszczędzają nam zużycie wody oraz pozwalają na korzystanie z krystalicznie czystej cieczy.

R

Zalety

 • łatwy montaż;
 • kompletny zestaw;
 • odporny na uszkodzenia;
Q

Wady

 • ciężko nagrzać wodę do komfortowej dla ciała temperatury.

Avenli – Basen ogrodowy rozporowy

baseny przydomowe

Rozporowy basen Avenli to produkt, który jest bardzo łatwy do rozłożenia. Jedynym elementem, jaki musimy nadmuchać jest kołnierz, który prócz swojej głównej technicznej funkcji, spełnia także fukcję oparcia. Wytrzymały materiał PVC, z którego został wykonany basen doskonale sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych, a wykorzystywania chemia basenowa nie reaguje z nim w niepożądany sposób. Basen mimo swej charakterystyki posida specjalny system filtrowania polegający na montażu specjalnej pompy filtrującej wodę z zanieczyszczeń, dzięki dołączonemu do zestawu filtrowi kartuszowemu. W zestawie znajdziemy także matę, która chroni dno basenu przed uszkodzeniami, jednocześnie stanowiąc doskonały materiał izolujący. Aby uniemożliwić dostawanie się do wody liści czy zwykłej wody deszczowej wystarczy zasłonić go za pomocą wodoszczelnego materiału ze specjalnyi linkami, chroniącymi przed porwaniem podczas większych podrywów wiatru. Basen użytkujemy w sposób adekwatny do basenów szkieletowych, z tą różnicą,że nie ma potrzeby wbijania specjalnego stelażu, podtrzymującego basen.

R

Zalety

 • wygodny pompowany kołnierz;
 • system filtrujący;
 • brak stelaża;
Q

Wady

 • w przypadku uszkodzenia woda gwałtownie wypływa.

Intex – Stelażowy basen ogrodowy

basen do ogrodu

Stelażowy basen ogrodowy od Intex to propozycja nieco odmienna od wcześniej zaprezentowanych tu modeli. Ów basen posiada metalowy stelaż w kształcie prostokąta, dzięki czemu, jest bardziej ustawny, a przede wszystkim łatwiejsze jest koszenie trawnika wokół takiego kształtu. Niestety basen ten nie posiada dołączonej do zestawu pompy filtrującej, przez co w celu wyczyszczenia wody znajdującej się we wnętrzu konieczna jest jej całkowita wymiana. Jednak basen od Intex świetnie sprawdzi się podczas wyjazdów wakacyjnych na działkę. Łatwy i szybko montaż, a także wysoka wytrzymałość materiału, z jakiego zostały wykonane pozawala na wielokrotne składanie i rozkłądanie basenu, przez co wykorzystać można go jako basen tymczasowy. Dla tych, którzy jednak chcieliby wykorzystywać basen Intex regularnie istnieje możliwość zakupu we własnym zakresie pompy filtrującej, gdyż w burtach basenu znajdziemy zaślepione otwory, umożliwiające jej zainstalowanie. Warto jednak pamiętać, że liczy się to z dodatkowymi kosztami,  a już zakup samego basenu nie jest małym wydatkiem.

R

Zalety

 • wytrzymały materiał z jakiego został wykonany basen;
 • wygodny kształt;
 • możliwość dokupienia pompy do zestawu;
Q

Wady

 • cena samego basenu nie jest zbyt niska.

Jilong – Basen ogrodowy stelażowy

Ogrodowy basen od Jilong to propozycja, która niewątpliwie wyróżnia się na rynku basenów ogrodowych. Mimo specyficznego wyglądu, basen jest nardzo prosty do montażu, a po złożeniu nie wymaga dużej powierzchni do przechowywania. Basen wykonany został z trójwarstwowego, laminowanego PCV, co zwiększa bezpieczeństwo jego niezawodności oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia przy normalnym uzytkowaniu basenu. Co ważne, dzięki dość sporym wymiarom, przede wszystkim głębokości, basen świetnie sprawdzi się do nauki nurkowania. Z racji iż w basenie mieści się niemalże 9000 litrów wody, producent chcąc zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, zdecydował się na wykonanie stelażu basenu ze stali konstrukcyjnej, co doskonale rónoważy konstrukcję basenu. Dla wygody wchodzenia i wychodzenia z basenu o tak imponującej głębokości producent zdecydował się na zamieszczenie w zestawie specjalnej drabinki, ułatwiającej tą czynność. Oprócz niej w zestawie znajduje się także wydajna pompa filtrująca z niezbędnymi akcesoriami do jej zamocowania, a także zetaw naprawczy.

R

Zalety

 • głęboki;
 • drabinka ułatwiająca korzystanie z basenu;
 • kompletny zestaw z pompą;
Q

Wady

 • wysoka cena.

MSpa – Dmuchane jacuzzi TEKAPO C-TE061

Ostatnia propozycja w naszym dzisiejszym rankingu basenów ogrodowych, nieco różni się od wcześniej tu przedstwionych, bowiem produkt od MSpa jest to jacuzzi, które swoimi wymiarami słabo sprawdzi się jako basen ogrodowy, jednak mimo to nie jest na straconej pozycji. W jacuzzi w odróżnieniu od basenu mamy możliwość podgrzania wody do temperatury 40 stopni Celsjusza. Dzięki opcji samopompowania z jacuzzi możemy korzystać już po kilku minutach od wyjęcia z pudeła, a pompowane burty świetnie sprawdzają się jako oparcie. Jak na jacuzzi przystało nie zabrakło także dysz powietrznych, które masują nasze ciało podczas kiedy my spokojnie odpoczywamy. W modelu TEKAPO C-TE061 znajduje się aż 138 dysz, których intensywność możemy samodzielnie sterować. Jacuzzi posiada funkcję automatycznej filtracji, ze specjalnym czujnikiem przypominającym o konieczności wymiany wkładu filtra na nowy. Aby zapewnić jak najlepszą ochronę oraz bezpieczeństwo, wnętrze jacuzzi zostało pokryte specjalnym materiałem antybakteryjnym, który ogranicza rozmnażanie się bakterii nawet do 99%. Dodatkową ochronę zapewnia system dezynfekcji świetem UVC, który zabija aż 95% bakterii i patogenów.

R

Zalety

 • możliwość podgrzania wody;
 • system dezynfekcji UVC oraz antybakteryjna tkanina wewnątrz;
 • 138 dysz z hydromasażem;
Q

Wady

 • nie spełnia funkcji basenu ogrodowego.

Baseny ogrodowe  – najważniejsze cechy

Aby łatwiej dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi modelami zebraliśmy najważniejsze ich cechy w formie wygodnej tabeli. Decydując się na zakup konkretnego basenu ogrodowego, warto wziąć pod uwagę, jak wypada on na tle konkurencji. Zakup basenu w 2024 roku to niemały wydatek, dlatego warto się nad nim dokładnie zastanowić.

Cecha produktu

Bestway – Basen dmuchany rodzinny

Avenli – Basen ogrodowy ze stelażem

Bestway – Basen ogrodowy stelażowy

Avenli – Basen ogrodowy rozporowy

Intex – Stelażowy basen ogrodowy

Jilong – Basen ogrodowy stelażowy

MSpa – Dmuchane jacuzzi TEKAPO C-TE061

Kształt

prostokątny

okrągły

okrągły

okrągły

prostokątny

prostokątny

kwadratowy

Typ konstrukcji

pompowany

stelażowy

stelażowy

rozporowy

stelażowy

stelażowy

pompowany

Wymiary

To, na jaki wymiar basenu ogrodowego się zdecydujemy, po części uzależnione jest od wolnego miejsca w ogrodzie, jakim dysponujemy. Oczywiście, im basen większy, tym przyjemność korzystania z niego również większa. Od rozmiaru basenu zależy także ile osób będzie mogło z niego jednocześnie korzystać. Jeśli posiadamy duży ogród i zamierzamy często zapraszać gości na przyjęcia w nim, warto pomyśleć o większym basenie. Istotną cechą jest także głębokość basenu. W głebokich zbiornikach możemy nie tylko moczyć się, ale także uczyć nurkowania.

Kształt

Baseny, jakie dostępne są na rynku w roku 2024 zazwyczaj posiadają kształt koła lub prostokąta. O ile w okrągłych basenach łątwiej o komunikacje grupową, czy też o zabawy drużynowe, np odbijanie piłki między sobą, o tyle są one zazwyczaj mniejsze, a przez swój kształt utrudniają koszenie trawnika wokół basenu. Prostokątne basensy ze względu na swój kształt są znacznie wygodniejsze, np do nauki pływania dla dzieci. Jednak to, na jaki kształt ostatecznie się zdecydujemy to kwestia naszych osobistych upodobań.

Pompa filtrująca

Jak z pewnością większość już zdążyła zauważyć, niektóre z przedstawionych modeli basenów posiadają pompę filtrujące, inne mają możliwość jej zamontowania, a jeszcze inne nie oferują takiego rozwiązania. Czy pompa filtrująca jest niezbędnym elementem wyposażenia basenu? Nie da się jednoznacznie stwierdzić, że tak jest, ponieważ wiele modeli nie posiada pompy, a mimo to cieszy się popularnością wśród użytkowników. Jednak pompa filtrująca to urządzenie, które pomaga w utrzymaniu czystości wody w basenie, na bieżąco poddając ją filtracji. Jest to rozwiązanie wygodne, a także pozwalające w łatwy i tani sposób na oczyszczenie wody w basenie bez konieczności jej całkowitej wymiany. Sprawdzi się ona zawsze wtedy, kiedy basen jest rozkładany na początku sezonu ciepłego i pozostaje z nami przez wiele tygodni. Oszczędza ona pracę i pieniądze.

Typ konstrukcji

Modele jakie przedstawiliścmy w dzisiejszym rankingu różnią się między sobą nie tylko kształtem czy wielkością, ale także typem konstrukcji. Najprostsze modele to baseny ogrodowe z pompowanymi burtami. Są łatwe w złożeniu,a do ich rozłożenia potrzebujemy zaledwie pompki, takiej samej, jaką pompujemy materać. Pompowane burty zapewniają nam wygodę w postaci oparcia w wodzie, jednak są one najbardziej odporne na uszkodzenia, a także nie dają możliwości montażu pompy filtrującej. Znacznie ciekawszym rozwiązaniem są baseny stelażowe. Do ich rozłożenia nie wymagane są żadne narzędzia, a dzięki stabilnej metalowej kontrukcji, basen nawet podczas porywów wiatru pozostaje na swoim miejscu. Baseny stelażowe zazwyczaj posiadają gotowe otwory na pompę, a także specjalne maty izolujące, które chronią wodę przed wychłodzeniem od powierzchni ziemi. W rankingu znalazł się także basen rozporowy, który łączy poniekąd dwa wcześniej przedstwione typy. Co prawda nie posiada on stelaża, a częścią wspierającą i trzymającą jest specjalny nadmuchiwany kołnierz. Rozwiązanie to jest jednym z mniej popularnych, chociaż nie da się ukryć, że za sprawą dmuchanego kołnierza, jest to całkiem wygodny basen ogrodowy.

Dodatkowe akcesoria

Część z zaprezentowanych dzisiaj basenów ogrodowych posiada dodatkowe akcesoria. Jednym z nich mogłaby być pompa wody, lecz ją poniekąd pomijamy, gdyż zajęliśmy się tą tematyką nieco dogłebniej. Z istotnych akcesoriów dodatkowych, jakie dołączane są do basenów warto wspomnieć o specjalnej macie zabezpieczającej, która ma za zadanie nie tylko chronić przed utratą ciepła, a więc izolować, ale także przed uszkodzeniami. Niektóe modele posiadają także specjalną materiałową powłokę, wyposażoną w specjalne sznurki, za pomocą których możemy zabezpieczyć basen chociażby na noc przes wpadającymi liśmi, topiącymi się owadami czy wodą pochodzącą z padającego deszczu. Akcesoria dodatkowe to także zestawy naprawcze, które umożliwiają wykonanie prostych napraw za pomocą specjalnych łatek, które z pewnością przydadzą się w najmnije oczekiwanym momencie. Chociaż jedna z naszych propozycji posiada także inne funkcje, takie jak podgrzewanie wody czy możliwość hydromasażu, jest to póki co ewenement i nie będziemy się w niego mocniej zagłebiać. Niektóre z basenów ze względu na swoją głębokość są na tyle duże, że wejście do niego, może być trudne, nie tylko dla dziecka, ale także dla osoby dorosłej. W tym celu warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w specjalną drabinkę, umożliwiającą łątwe wchodzenie i wychodzenie z basenu.

Najlepszy basen ogrodowy stelażowy – Bestway

Spośród wszystkich przedstawionych w rankingu basenów ogrodowych 2024, na nasze uznanie załuguje basen stelażowy od Bestway. Basen ten jest w kształcie koła o średnicy wynoszącej około 3 metrów i głębokości 76 cm. Nie jest to może największy rozmiar basenu, jednak jest on w zupełności wystarczający dla rodziny 2+2. Okrągły basen wygląda znacznie lżej niż jego odpowiednik o czterech kątach. Basen od Bestway to propozycja opierająca się o metalowy stelaż, który zapewnia stabilność podczas użytkowania. Dodatkowo, do zestawu dołączona jest pompa, która dopasowana jest idealnie do otworów znajdujących się w ściankach basenu. Prócz pompy użytkownik dostaje także ochronną matę izolującą pod dno basenu, a także specjalny foliowy materiał służący do jego przykrycia. Znajdziemy także specjalny dozownik wraz z zapasem tabletek do czyszczenia, a także plażową piłkę, która z pewnością ucieszy najmłodszych. Warto dodać, że piłka ta, sprawdzi się doskonale do zabawy w basenie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki basen ogrodowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online