Każdy z Was zmagał się, bądź zmaga się z sytuacją, jaką jest dorastanie małych dzieci. Oznacza, to pewne zmiany w życiu nie tylko tego młodego człowieka, ale także zamiany w życiu osób jego wychowujących. Jednym z ważniejszych i koniecznych zmian, jest wybór dla dziecka nowego biurka. Takiego, przy którym przede wszystkim komfortowo będzie się uczył. Jednak należy zwrócić uwagę na wiele innych aspektów, takich jak chociażby pozycja dziecka przed biurkiem. Najważniejsze żeby podczas nauki, nie cierpiało ono na swoim zdrowiu, pod wpływem garbienia się. W związku z tym zwrócimy w artykule uwagę, na przede wszystkim regulowane biurka, które będą bezpieczne dla mniejszych domowników Waszych domów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BIURKO CANTARE BLUE

9.9

Tanie

BIURKO HAPPY B01

9.8

Tanie

BIURKO FunDesk Sole

9.7

Tanie


 

BIURKO Ergodesk Bologna

9.6

Drogie

BIURKO Rimu

9.5

Średnia

REGULOWANE BIURKO CANTARE BLUE

regulowane biurko dla dziecka

Jak można przypuszczać, zestaw w skład którego wchodzi biurko i fotel, ukierunkowane są dla rodziców świadomych i mądrych. Cały zestaw ma zadanie zadbać o prawidłową postawę dziecka. Dzieje się tak, dzięki regulowanej wysokości biurka, jak i fotela. Można pochylać blat w takim kierunku, aby osoba z niego korzystająca nie musiała przybierać niekorzystnej dla zdrowia pozycji.

Istnieje również możliwość dopasowania indywidualnego, pod wzrost dziecka. Oferowane są również 4 kolory w jakich można takie biurko pozyskać. Są, to: zielony, różowy, szary i niebieski. Dodatkowym elementem, jest zamontowany w biurku wieszak na plecak.

Zestaw cechuje się przede wszystkim bardzo nowoczesna technologią i zdecydowanie odbiega od starszych standardowych biurek. Widać po nim nowoczesność. Cieszy się dobrymi opiniami ze względu na dobre wykonanie.

R

Zalety

 • regulowana wysokość blatu
 • regulowana wysokość fotela
 • dzielony blat
 • bezpieczny dla zdrowia
Q

Wady

 • ręczny mechanizm podnoszenia fotela, narażony na zacinanie
 • mała gama kolorów do wyboru
 • mało szafek

BIURKO HAPPY B01

ergonomiczne biurko regulowane

Jest, to przede wszystkim biurko wykonane, na wzór tych prostych w obsłudze, a więc po prostu standardowych. Biurko nie posiada w swoim zestawie fotela. Posiada za to do wybrania różne opcje ustawienia monitora. Wielką zaletą jest również wybór wzoru, jakim oklejane przez producenta jest biurko. W swojej gamie posiada, aż 89 wzorów! Robi, to na pewno wrażenie.

Biurko przeznaczone jest do samodzielnego montażu, a wszystko opisane jest w instrukcji dołączanej do całego zamówienia. Skonstruowane jest na bazie bardzo solidnej płyty meblowej, o grubości 18mm.

Biurko zalicza się do najbardziej standardowych. W związku z czym można liczyć na wiele szafek, przydatnych do przetrzymywania książek, czy ważnych dokumentów. Będzie idealnym wyborem dla fanów klasyki.

R

Zalety

 • wiele wzorów do wyboru
 • dużo szafek na książki, oraz inne akcesoria
 • prosty montaż
 • różne opcje ustawienia na nim monitora
Q

Wady

 • brak fotela w zestawie
 • brak regulacji blatu
 • mało nowoczesne

ERGONOMICZNE BIURKO FUNDESK SOLE GREY-S

biurko regulowane dla dziecka

Ergonomiczne biurko, inaczej mówiąc biurko możliwe do dostosowania jego, do warunków pracy i potrzeb indywidualnych.
Jest, to biurko z gatunku tych, co dobrze wpływają na postawę małego dziecka, ale też i tego większego. Warto zaznaczyć, że oferta sprzedaży biurka, zawiera także w pakiecie fotel. Obie te rzeczy są regulowane, tradycyjnym mechanizmem. Łatwo dostrzec bardzo intrygujący wygląd, który idealnie wkomponuje się do pokoju o zimnych barwach.

W biurku można znaleźć jedną szufladą, która ma w środku wytyczone różne przedziały, tak aby można w niej było posegregować i ułożyć wiele funkcjonalnych przedmiotów.

Biurko wyróżnia się na pewno ciekawym wyglądem. Ma wysuwaną szufladę, w którą można włożyć wiele przydatnych dla dziecka akcesoriów. Łatwo dostosować je do indywidualnych potrzeb dziecka.

R

Zalety

 • dostosowanie do warunków pracy
 • tradycyjny mechanizm regulacji
 • ciekawy wygląd
  -wieszak na plecak
Q

Wady

 • tylko jeden kolor do wyboru
 • możliwość obciążenia tylko do 60kg
 • brak uchwytu na kubek

BIURKO ERGODESK BOLOGNA

najlepsze biurko regulowane dla dziecka

Biurko cechuje się użyciem do jego produkcji materiałów najwyższej jakości. Co ciekawe nada się nie tylko dla małych dzieci, ale nawet dorosłych ludzi. Klasa użytych materiałów potwierdzona jest certyfikatami, a co za tym idzie, biurko nawet po wieloletnim użytkowaniu nadal sprawia wrażenie nowego. Dodatkowym elementem jest fotel anatomiczny. Jego siedzisko zostało wykonane z oddychających i łatwych do czyszczenia materiałów.

Dodatkiem, na który warto zwrócić uwagę jest również blokada kół. Natomiast rama wykonana jest z podwójnego materiału, dzięki czemu daje poczucie wyjątkowej stabilności korzystającemu z tego fotela, jak i całego zestawu.

Zestaw wyróżnia się z pośród wszystkich ofert. Zasługuje na uznanie ze względu na wiele elementów użytych przy konstrukcji tego zestawu. Świetną wiadomością, jest opcja korzystania z niego, nawet przez osoby dorosłe o zdecydowanie wyższej wadze ciała.

R

Zalety

 • blokada kół fotela
 • biurko z antypoślizgową podkładką
 • łatwe dopasowanie do wzrostu
 • wzmocniona rama fotela
Q

Wady

 • niezbyt duży wybór kolorystyczny fotela
 • skomplikowana obsługa na początku
 • automatyczna blokada kółek narażona na awarie

BIURKO CUBBY

biurko regulowane dla dziecka ranking

Biurko przede wszystkim zaimponować może rozdzieloną powierzchnią pracy. Mowa tutaj o rozdzielonym blacie. Biurko przeznaczone jest dla osób do 170cm wzrostu, a więc nie za dużo. Ciekawym rozwiązaniem są szafki naprzeciwko uczącego się dziecka, na których może położyć książki, piórnik, czy długopisy.

Pod biurkiem znajduje się szuflada. Co jasne jest, to świetna alternatywa do wykorzystania tego, jako powierzchni roboczej lub magazynowej. Z całą pewnością można stwierdzić, że to bardzo ciekawa propozycja ergonomicznego i funkcjonalnego biurka.

Biurko jest połączeniem nowoczesności, z tradycyjnym stylem. Jest w nim wiele udogodnień takich, jak regulacja kąta pochylenia blatu, ale również są w nim elementy używane w starszych wersjach biurek, czyli chociażby nadbudowa na książki.

R

Zalety

 • płyta wiórowa jako blat
 • rozdzielony blat
 • nadbudowa na książki
 • dwie szuflady
Q

Wady

 • ograniczona gama kolorystyczna
 • nieciekawy stelaż
 • małe wymiary

ZESTAWIENIE POLECANYCH BIUREK/ZESTAWÓW

Model biurka/zestawu

HAPPY 01

FUNDESK SOLE GREY-S

CANTARE BLUE

EGRODESK BOLOGNA

CUBBY

Wymiary

125cmx89cm

700mmx500mm

664mmx493mm

120cmx67,5cm

103cmx62cm

BIURKA DLA MAŁYCH DZIECI

Jak zostało napisane ważna jest kwestia doboru odpowiedniego biurka, szczególnie jeśli chodzi o małe dzieci. Spowodowane jest, to kształtowaniem się jeszcze postury i sylwetki małych pociech. Nie warto je narażać na siedzenie przy biurku, zwyczajnie się krzywiąc. Często można zauważyć, że dzieci od najmłodszych lat żyją z dużą wadą swojej postawy.

Będąc rodzicem należy dobrać takie biurko idealnie pod to ile wzrostu ma dziecko, ale również z założeniem, że cały czas rośnie i jego wymiary się zmieniają. W tym przypadku świetnym wyborem będzie przede wszystkim wybór biurka ergonomicznego, czyli takiego które łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. Trzeba statystycznie przyjąć, że dziecko w tym wieku ma mniej więcej około 115cm, w porywach do 125cm.

Biurko z regulacją pozwoli zmienić jego wymiary, wraz z dorastającym dzieckiem. Jednak nie warto kupować biurka bez regulacji, o dużych wymiarach. Wtedy szerokość samego biurka na poziomie 60-75cm, wystarczy w zupełności.

Ale kontynuując pisanie o biurkach z regulacją, pomogą one kształtować dziecko również pod względem zdolności potrzebnych do szkoły, takich jak: rysowanie, czytanie, oraz pisanie.

Należy pamiętać, że przede wszystkim prawidłowa postawa podczas siedzenia przy biurku, jest w stanie ukształtować prawidłową sylwetkę, bez niepotrzebnych skrzywień kręgosłupa. Idealną do tego pomocą, będą biurka ergonomiczne.

Potwierdzenie słów, znajdziecie na filmiku informacyjnym. W którym poruszane są kwestie odpowiedniego doboru biurka dla dziecka.

KOMPUTER NA BIURKU

To jest kolejna ważna kwestia. Jak spojrzeć na dobór biurka, kiedy dodatkowo ma stać na nim komputer? Należy również zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Ważnym elementem, jest, aby klawiatura znajdowała się niżej od monitora. Oznacza, to że biurko musi zostać kupione, wraz z wysuwaną szufladą. Umożliwi, to spełnienie tego ważnego warunku.

Warto zadbać, aby różnica między poziomami tych dwóch urządzeń, była większa niż 10cm. Uzyskanie takiej różnicy poziomów, pozwoli dziecku na trzymanie swoich rąk w odpowiedniej pozycji. A taką pozycją jest ułożenie rąk, w postaci kąta ostrego z własną osią ciała. Dzięki czemu dłonie mogą swobodnie spoczywać na półce z klawiaturą.

Należy zwrócić też uwagę, na wielkość blatu, aby przez trzymanie na nim monitora nie zabrakło miejsca również na inne ważne dla dziecka przedmioty. Wiedząc, że będzie stał na biurku monitor, należy zakupić dla wygody i lepszej funkcjonalności, większe biurko.

BIURKO, A ARANŻACJA POKOJU

Warto zadbać również o odpowiednią aranżację wnętrza, mając na uwadze zakupione przez siebie biurko. Należy postarać się, aby ściany nie były ciemne, które będą obciążały wzrok małego dziecka. Powinno ono patrząc na ściany nie męczyć swoich oczu. Oznacza, to że ściany powinny być one zielone, lub w ciepłych, kolorowych barwach.

Samo biurko powinno zostać wybrane, tak aby nie miało ostrych zakończeń. Najlepszą wersją dla dziecka, będzie przede wszystkim duża prostota i łatwa funkcjonalność. Do biurka można dobrać różnego rodzaju tablice ścienne, tak aby dziecku się one podobały i zachęcały go do przyczepiania, na nich ważnych rzeczy. Można zadbać o odpowiedni dobór kolorystyczny. Oznacza, to że mile widziane w takim wypadku jest, aby tablica i biurko zwyczajnie do siebie pasowały.

Nie powinno się również wybierać dużych biurek do małych pokojów. W takim wypadku dziecko zostanie pozbawione potrzebnej dla siebie przestrzeni, na swoje zabawy.

Kiedy zadba się o odpowiednią aranżację wnętrza, dziecko będzie szybko się uczyło i przyswajało potrzebną dla siebie wiedzą. Można stwierdzić, że takie rzeczy, pozwolą na szybszy rozwój dziecka.

Biorąc pod uwagę przedstawione przez nas propozycje, należy zastanowić się nad wszystkimi przywołanymi informacjami, na temat odpowiedniego doboru biurek dla dzieci. Czołową ofertą, z pięciu przywołanych wyżej, jest przede wszystkim biurko EGRODESK BOLOGNA.

To biurko pozwoli zapomnieć o tym, że dziecko w najbliższej przyszłości podrośnie, a biurko będzie konieczne do wymiany. W jego ofercie znajduje się fotel, który wytrzymuje nacisk, aż do 110kg. W związku z tym, nie grozi dziecku wyrośnięcie z niego. Co najlepsze, korzystać w takim wypadku może z niego nawet osoba dorosła. Dlatego kupno tego biurka, nie będzie tylko dobrą inwestycją dla dziecka na aktualny moment, a przede wszystkim nawet na daleką przyszłość. Przy zakupie klient zostanie także poinformowany i przekazane zostaną wszystkie certyfikaty, które posiada ten produkt. Co daje gwarancję tego, że dobra opinia jego, to nie tylko opinia ludzi, ale także ekspertów zajmujących się tą dziedziną. Przy wyborze biurka nie ma miejsca na błędy, ponieważ mogą one kosztować następnie utratę zdrowia. Powinno wybrać się rozsądnie i mieć na uwadze dobro swoich dzieci. Polecamy przeczytanie tego artykułu, a następnie zainwestowanie pieniędzy w mądry i bezpieczny sposób dla swoich małych pociech!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie biurko regulowane dla dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online