Ze wszystkich zajęć sportowych dla dzieci, to właśnie pływanie wydaje się mieć najlepszy wpływ na zdrowy rozwój. Wzmacnia wszystkie mięśnie i pozwala zadbać o prawidłową postawę. Pływanie jest zalecane dla dzieciaków ze skoliozą. To najlepsze połączenie świetnej zabawy, ruchu i dbania o zdrowie!

Ale zmaganie się z mokrymi włosami, niszczonymi przez chlor, może popsuć frajdę, zwłaszcza rodzicom. Odpowiedzią na ten problem są oczywiście czepki na basen. Nie wszędzie są obowiązkowe, ale warto z nich korzystać za każdym razem. Ograniczają wpływ chloru na włosy, skracają czas suszenia po zajęciach, zakrywają włosy, które nie przyklejają się do twarzy w wodzie oraz poprawiają hydrodynamikę.

Jaki czepek na basen wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz właśnie tutaj. Przygotowaliśmy ranking popularnych, dobrych i nie drogich czepków dla dzieci. W pierwszej części opiszemy każdy z nich, w drugiej podrzucimy kilka ważnych informacji o pływaniu, a w trzeciej wyłonimy zwycięzcę rankingu 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Czepek Rekin Sportvida

9.9

Drogi


 

G-type junior Spurt

9.8

Średnia


 

TecnoPro Cap Sil

9.7

Średnia


 

Czepek Rybka Spokey

9.6

Tani


 

Czepek silikonowy G-type junior marki Spurt

czepki na basen dla dzieci

To najbardziej podstawowy model czepka. Wykonany jest w 100% z silikonu. Jest bardzo tani i popularny. Występuje w kilku kolorach. Jest gładki, jednolity, z logiem Spurt z jednej strony.

Producent zapewnia wysoką elastyczność czepka, która ułatwia jego dopasowanie oraz powierzchnię zapobiegającą ciągnięciu włosów przy zdejmowaniu. Czepek Spurt jest odporny na środki chemiczne, w tym oczywiście chlor. Zapakowany w przezroczysty woreczek z zamknięciem, który przyda się po zajęciach na basenie.

Ten produkt jest często kupowany. W większości ma dobre opinie, ale nie brakuje także tych krytycznych. Dotyczą one przede wszystkim małego rozmiaru i trudności w zakładaniu.

R

Informacje

 • Zalety: niska cena, kilka kolorów do wyboru
 • Opinie: średnie
 • Popularność: duża

Czepek silikonowy Rekin marki Sportvida

czepek na basen dla dziewczynki

Od razu widać, że mamy do czynienia z produktem przeznaczonym dla maluchów. Silikonowy czerepek Sportvida ma wyglądać jak bardzo zabawny rekin. Na żółtej powierzchni czepka znajdują się grafiki z wielkimi oczami i uśmiechniętą paszczą pełną ostrych zębów. Oprócz tego u góry wystaje płetwa rekina a z tyłu mały ogonek. Dzieci będą zachwycone!

A dorośli? Prawdopodobnie też. Czepek jest silikonowy, ma rozmiar dopasowany do dziecięcych główek. Jakość wydaje się świetna, a cena jest bardzo niska. Czepek-rekin cieszy się dość dużą popularnością i w zdecydowanej większości bardzo dobrymi ocenami.

R

Informacje

 • Zalety: dobra jakość, niska cena, zabawny wygląd
 • Opinie: bardzo dobre
 • Popularność: duża

Czepek pływacki dla dzieci TecnoPro Cap Sil

czepek na basen nieprzemakalny dla dzieci

Trzeci produkt w rankingu 2024 to ponownie bardzo podstawowy model czepka. Jest minimalnie droższy od pierwszego opisywanego modelu. Różni się tym, że przy krawędzi, nieco się rozszerza.

Czepek TecnoPro jest jednolity, dostępny w kilku kolorach. Wykonany został w 100% z silikonu. W opisie czytamy, że jest odporny i wytrzymały. Podobnie jak przy pozostałych czepkach nie ulega zniszczeniu pod wpływem chloru.

Ten czepek nie jest jednak aż tak popularny jak dwa poprzednie, chociaż ceny pozostają bardzo zbliżone. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup nie mają żadnych zastrzeżeń.

R

Informacje

 • Zalety: niska cena
 • Opinie: bardzo dobre
 • Popularność: niska

Czepek kąpielowy Rybka firmy Spokey

czepek na basen

Ostatni czepek został wyprodukowany przez firmę Spokey. To drugi produkt, który celuje w zamiłowanie dzieci do bajkowych zwierzątek. Tym razem mamy tutaj wizerunek uśmiechniętej, błękitnej rybki z wielkimi oczami, o pasiastym tułowiu. Na górze i z tyłu głowy wystają płetwy i ogonek. Dzięki czemu całość daje zabawny efekt, który na pewno polubią dzieci.

Cena tego produktu jest zbliżona do poprzednich. Wygląda estetycznie i solidnie. Wykonany został z silikonu. Producent zapewnia trwałość i wysoką jakość czepka. Model Rybka cieszy się umiarkowaną popularnością i w większości dobrymi ocenami.

R

Informacje

 • Zalety: niska cena, zabawny wygląd
 • Opinie: dobre
 • Popularność: średnia

Dlaczego lepiej w czepku

Czepki na basen nie zawsze cieszą się sympatią najmłodszych adeptów pływania. Bywają uciążliwe i mogą sprawiać problemy przy zakładaniu, zwłaszcza dziewczynkom o długich włosach. Mimo to, warto malucha od razu przyzwyczajać do używania tego akcesorium. Dlaczego?
Wiele ośrodków sportowych wymaga stosowania czepków. Mają one duże znaczenie dla higieny oraz utrzymania w dobrej kondycji mechanizmów filtrujących wodę. Włosy mają bardzo ograniczony kontakt z wodą, przez co do minimum spada ryzyko, że któryś z nich po prostu wypadnie i utknie w którejś z maszyn.

Z kolei dla samych dzieciaków duże znaczenie ma fakt, że czepek znacznie minimalizuje wpływ chloru na włosy. Chlor, chociaż w basenowej wodzie występuje w nikłych ilościach, nie jest przyjazny naszym włosom. Mocno je wysusza i niszczy, pozostawia także dość intensywny zapach.

Czy istnieje czepek na basen nieprzemakalny dla dzieci? Z pewnością tak, ale znalezienie go może wymagać wielu prób, a cena także będzie wyższa. Podstawowe modele czepków, które opisujemy w tym artykule, nie będą zapewniały całkowitej ochrony przed wodą. Mimo to, sprawią, że włosy będą o wiele mniej mokre, niż po pływaniu bez czepka. Bardzo kłopotliwe może być także ciągłe odgarnianie z twarzy przyklejających się mokrych kosmyków. Czepek eliminuje to zjawisko do zera.

Po raz kolejny warto powiedzieć jak ważny jest czepek na basen dla dziewczynki. Suszenie długich włosów zajmuje dużo czasu. Starsze dziewczynki przebierają się same i mogą mieć problem z szybkim wysuszeniem swojej fryzury. Wyjście na dwór, zwłaszcza zimą, z nie do końca suchymi włosami, to murowana infekcja. Dlatego nawet taki czepek, który nie jest 100% nieprzemakalny, znacząco poprawi komfort uczestniczenia w zajęciach na basenie.

Zarówno na basenie jak i podczas pływania w naturalnym zbiorniku wodnym, rodzice zawsze muszą zwracać uwagę na swoją pociechę. Kilka sekund może spowodować tragedię. Czepki także pomagają w obserwacji maluchów w wodzie. Jaskrawe kolory będą dużo lepiej widoczne. To bezcenna zaleta.

Tak jak wspominaliśmy, dzieci nie zawsze chcą chętnie zakładać czepki. Dla najmłodszych warto więc wybrać taki model, który to zmieni. Może mieć ulubiony kolor lub fajną fakturę. Sprawdzi się także czepek z wizerunkiem kochanego bohatera z bajki. Albo taki, który wygląda jak ryba, lub rekin i ma wystające płetwy.

To naprawdę pomaga!

Na koniec to, co najważniejsze. Czepki do pływania sprawiają, że łatwiej pokonujemy opór wody. A to znaczy, że pływa się łatwiej i szybciej. Profesjonalni pływacy trenują i startują do zawodów tylko w czepkach.

Zakładanie czepka może być trudne, dlatego spójrz jak robią to profesjonaliści.

A w tym filmiku urocza dziewczynka doradza, jak wybrać czepek na basen.

Jak ryba w wodzie – aktywnie i zdrowo

Aktywność fizyczna dzieci w wieku, w którym intensywnie rosną, jest szalenie ważna. W tych czasach trudno jest zadbać o jej odpowiednią ilość i jakość. Dodatkowo utrudnia to fakt, że zdalne prowadzenie zajęć zwiększyło czas przesiadywania dzieciaków przed ekranem komputera. Postawa siedząca, zwłaszcza niepoprawna, ma wyjątkowo negatywny wpływ na ich kręgosłupy. Pływanie pomoże temu zaradzić.

Spośród wszystkich dziecin sportu to właśnie pływanie ma najlepszy wpływ na ciągle kształtującą się postawę dziecka. Zajęcia na basenie są polecane dla maluchów ze skoliozą, koślawymi kolanami, garbiących się czy z odstającymi łopatkami. Po za tym ruch w wodzie nie obciąża stawów, co może pomóc wtedy, gdy odpadają inne aktywności. Na przykład przy dużej nadwadze. Dużo łatwiej jest pokonać trudności ruchowe i kiepską kondycję na basenie, niż na boisku. Pływanie angażuje całe ciało i rozwija wszystkie jego mięśnie. Wyjątkową cechą tego sportu jest intensywne wzmacnianie mięśni pleców. Ta część ciała u dzieci w wieku szkolnym jest mocno narażona. Ze względu na pozycje w szkolnej ławce oraz dźwiganie ciężkiego plecaka.

Zajęcia na basenie można zacząć prawie od urodzenia. Pierwsze wizyty w wodzie to dla niemowląt ogromna frajda. Wiele basenów oferuje specjalne zajęcia dla malutkich dzieci wraz z ich rodzicami. Te pierwsze doświadczenia pływackie są niezwykle ważne. Wykorzystują naturalną sympatię maluszków do środowiska wodnego. Pomagają też utrzymać tą sympatię do wody na dłużej i sprawiają, że starsze dzieci po prostu się wody nie boją. Malutkie dzieci przejawiają mechanizmy odpowiedzialne za niejako automatyczne utrzymanie się na wodzie. Wraz z wiekiem takie ewolucyjne uwarunkowania niestety mijają, a szkoda.

Nauka pływania jest bardzo ważna także dlatego, że dobrze pływające dziecko to dziecko bezpieczne. Utonięcia to prawdziwa plaga na polskich plażach. Często dotyczą dorosłych, którzy przecenili swoje możliwości, lub postanowili popływać po spożyciu alkoholu. Niestety w wielu przypadkach toną także dzieci i młodzież. Powody są różne – nieodpowiednie miejsce do pływania, brawura, niewystarczająca kontrola dorosłych… To zawsze tragiczne sytuacje. Dlatego każde wakacje spędzone nad wodą będą dużo bardziej spokojne, jeżeli będziemy mieć pewność, że nasze dziecko świetnie pływa. W krajach, w których nauka pływania jest powszechna, dramatycznych sytuacji jest znacznie mniej.

czepek na basen

Czepki na basen dla dzieci – ranking 2024

W pierwszej części przygotowaliśmy recenzję czterech modeli czepków na basen dla dzieci. W większości mają wiele wspólnych cech, dlatego, aby było łatwiej je porównać, przygotowaliśmy poniższą tabelę. Zawiera ona to, co najważniejsze w wyborze dobrego czepka.

czepek

zalety

opinie

popularność

jakość

 Spurt

niska cena, kilka kolorów do wyboru

średnie

duża

umiarkowana

Sportvida rekin

odpowiedni rozmiar, fajny wygląd, niska cena

bardzo dobre

duża

wysoka

TecnoPro

niska cena, dobry kształt

bardzo dobre

niska

wysoka

Spokey rybka

fajny wygląd, niska cena

dobre

średnia

umiarkowana

Najlepszy czepek na basen dla dziecka

W naszym zestawieniu 2024 najlepiej wypadł czepek Rekin od firmy Sportvida. Jego cena jest niska, co wyjątkowo ważne w przypadku dziecięcych akcesoriów kąpielowych. Jest wykonany w 100% z silikonu wysokiej jakości. Cieszy się dużą popularnością oraz bardzo dobrymi opiniami. Duże znaczenie dla naszego wyboru miał także wygląd. Rekinek od Sportvida jest bardzo zabawny. Wystająca płetwa grzbietowa i ogon to świetny pomysł.

Takie rzeczy dzieci uwielbiają. Może to pomóc zachęcić do pływania malucha, który ma z tym problem. Ważny jest też jaskrawo żółty kolor. Taki czepek będzie bardzo widoczny, nie tylko na basenie. Przyda się także na jeziorze czy nad morzem, gdy czuwanie nad bezpieczeństwem dziecka jest wyjątkowo ważne.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki czepek na basen nieprzemakalny dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online