Choroby dotykają nas bez względu na wiek, nawet najmłodsi chorują i to nieraz przewlekle. Niektórzy mali pacjenci wymagają nieustannej opieki lekarskiej, jednak czasem wystarczy przyjmować leki zgodnie z zaleceniami lekarza i od czasu do czasu pojawiać się na kontrolach. Takie dzieci pomimo przeciwwskazań zdrowotnych mogą zwiedzać świat pod warunkiem, że my dorośli zapewnimy im właściwą opiekę i zagwarantujemy ochronę ubezpieczeniową. Jakie ubezpieczenie wybrać dla dzieci zmagających się z chorobą przewlekłą?

Polisa skrojona na miarę potrzeb małego pacjenta

Jeśli Twoje dziecko cierpi na przewlekłe choroby, niepełnosprawności lub dysfunkcje, nadal może podróżować i zwiedzać świat, jeśli tylko ma na to siłę. Wystarczy, że wykupisz dla niego polisę turystyczną, np. holiday health insurance, ze specjalnymi warunkami medycznymi. Dzięki niemu zyskasz niezbędną pomoc i wsparcie medyczne poza granicami kraju, gdy stan zdrowia Twojej pociechy ulegnie pogorszeniu. Zakres ochrony obejmuje m.in. hospitalizację wynikającą z posiadanych schorzeń. Gdy Twoje dziecko zmaga się z chorobą serca lub układu oddechowego, a jego stan podczas wycieczki ulegnie pogorszeniu i konieczna będzie wizyta u specjalisty, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty z tym związane. Pomoc finansową otrzymasz także wtedy, gdy konieczny będzie transport medyczny do szpitala lub trzeba będzie przyspieszyć powrót do kraju. Ochrona dotyczy zarówno problemów, jakie pojawią się wskutek doskwierającej dziecku choroby, ale też nieprzewidzianych zdarzeń takie jak złamanie czy zatrucie pokarmowe.

Choroby przewlekłe, czyli jakie?

Firmy ubezpieczeniowe definiują choroby przewlekłe jako stan chorobowy, który cechuje się stosunkowo wolnym rozwojem oraz długotrwałym przebiegiem. Niektórzy mogą mylnie sądzić, że na liście takich schorzeń znajdują się wyłącznie choroby ciężkie, ale jest to mylne przekonanie. Wśród chorób, dla których ubezpieczyciele proponują pakiety ubezpieczeniowe o rozszerzonej ochronie, są m.in. nowotwory, stwardnienie rozsiane, choroby układu krążenia, epilepsja i cukrzyca. Rozsądnie jest takową polisę wykupić także wtedy, gdy nasze dziecko zmaga się z astmą, silną alergią lub przewlekłym owrzodzeniem.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online