Fotelik samochodowy – jaki wybrać w 2024 roku?

Bezpieczeństwo dzieci to najważniejsza rzecz dla każdego Rodzica. Wraz z przyjściem na świat Malucha staramy się stworzyć mu jak najlepsze warunki do Jego rozwoju. Jesteśmy podczas gdy po raz pierwszy się do nas uśmiecha, siada, czy stawia pierwsze kroki. Chcemy pokazać  i nauczyć go jak najwięcej. Aby nie ograniczać się do miejsca zamieszkania zabieramy nasze dziecko w podróże, zarówno te krótkie  – do lasu czy na działkę, jak i dłuższe – w góry czy nad morze. Aby podróż naszego dziecka przebiegała bezpiecznie potrzebujemy nie tylko dobrego kierowcy i sprawnego samochodu, ale również fotelika, w którym nasza pociecha będzie podróżować.

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jaki model wybrać aby pasował do Twojego samochodu, a tym samym był bepieczny i wygodny dla dziecka? Przychodzimy z pomocą i rankingiem fotelików samochodowych firmy Lionelo. Przedstawione przez nas modele z pewnością trafią w potrzeby każdego Rodzica.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Fotelik Lionelo Bastiaan

9.9

Drogi


 

Fotelik Lionelo Levi

9.8

Tani


 

Fotelik Lionelo Sander

9.7

Drogi


 

Fotelik Lionelo Liam

9.6

Średnia


 

Lionelo Lars Plus

9.5

Tani


 

Fotelik Lionelo Bastiaan

Pierwszą propozycją w dzisiejszym rankingu jest model, który z pewnością spodoba się rodzicom, którzy chcą kupić jeden fotelik, który wystarczy na cały okres konieczności użytkowania go przez nasze dziecko bez potrzeby wymiany na większy. Fotelik Bastian to fotelik z grupy wagowej 0 – 36 kg, a więc sprawdzi się idaelanie zarówno z noworodkiem, jak i ze starszakiem. Możliwość taka została uzyskana dzięki 7 – stopniowej regulacji zagłówka. Ciekawą opcją jest możliwość obrotu fotelika o 360 stopni, co znacznie ułatwia wkładanie i wyjmowanie pociechy z samochodu. Fotelik ten montowany jest w samochodzie za pomocą systemu ISOFIX oraz pasa Top Tether.

W przypadku braku możliwości montażu fotelika za pomocą systemu ISOFIX, możemy zamontować go pasami bezpieczeństwa. Co ważne, dziecko w foteliku może być przewożone zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, co jest znacznie bezpieczniejsze w początkowych latach życia. Fotelik został wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z naramiennikami. Aby podróż była bezpieczna i wygodna, w foteliku Bastian możemy regulować również poziom nachylenia oparcia. Fotelik posiada certyfikat bezpieczeństwa TUV – ECE R44/04.

R

Zalety

 • możliwość obrotu fotelika o 360 stpni;
 • szeroki zakres wagowy;
Q

Wady

 • mało atrakcyjna cena;

Fotelik Lionelo Levi

Poszukując fotelika samochodowego, często decydujemy się na zakup tzw. nosidełka, a później produktu w przedziale wagowym 9 – 36 kg. Lionelo Levi to fotelik, który idealnie trafia w potrzeby rodziców szukających fotelika o szerokim zakresie wagowym i w dobrej cenie. Możliwość użytkowania fotelika przez wiele lat możliwa jest dzięki przekształceniu go w podstawkę, która sprawdzi się doskonale u starszych dzieci.

Fotelik Levi wyposażony został w specjalne pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z zapięciem SABELT. Klamra ta stosowana jest w samochodach rajdowych i Formule 1, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa naszej pociechy podczas podróżowania. Fotelik posiada czterostopniową regulację wysokości zagłówka, dzięki czemu dopasowuje się do aktualnego wzrostu dziecka. Aby podróże były komfortowe fotelik posiada specjalne podłokietniki, które pozwalają na uniknięcie zdrętwienia rąk.

W upalne dni idealnym rozwiązaniem okazuje się oddychająca wkładka Dri – Seat. Wkładki te dodatkowo chronią nasze dziecko, podczas pierwszych lat życia. Kiedy pociecha podrośnie, możemy bez problemu je wyjąć, zyskując tym samym większą wygodę pociechy. Bezpieczeństwo fotelika podobnie jak pierwszej propozycji zapewnia certyfikat TUV.

R

Zalety

 • pasy bezpieczeństwa stosowane w samochodach rajdowych;
 • oddychająca wkładka Dri – Seat;
Q

Wady

 • brak możliwości regulacji oparcia.

Fotelik Lionelo Sander

Lionelo Sander to kolejny reprezentant firmy, który wystarcza na cały okres konieczności używania fotelika samochodowego przez dziecko. Fotelik ten możemy używać od narodzin, ze względu na posiadanie specjalnej wkładki redukcyjnej oraz możliwości jazdy zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Aby produkt rósł razem z dzieckiem, zagłowek regulowany jest w zależności od potrzeb i wzrostu dziecka.

Fotelik posiada również możliwość regulacji oparcia w czterech poziomach. Mocowanie fotelika do samochodu możliwe jest za pomocą systemu ISOFIX oraz dodatkowo pasa Top Tether. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w ISOFIX, fotelik możemy zamontować pasami samochodowymi, dzięki czemu produkt pasuje do większości modeli samochodów. Bezpieczeństwo fotelika zostało potwierdzone licznymi testami zderzeniowymi w wyniku których otrzymał zarówno certyfikat bezpieczeństwa ECE R44/04, jak i luksemburski certyfikat SNCH oraz Lux Control. Bezpieczeństwo dziecka w foteliku gwarantuje między innymi specjalna konstrukcja Impact Block, która zapezpiecza główkę dziecka podczas uderzenia bocznego.

R

Zalety

 • montaż za pomoca systemu ISOFIX lub pasów bezpieczeństwa;
 • dopasowany do większości samochodów;
Q

Wady

 • utrudniony montaż fotelika przodem do kierunku jazdy.

Fotelik Lionelo Liam

Kolejny fotelik firmy Lionelo to propozycja skierowana do osób poszukujących produktu dla dzieci o wadze do 18 kilogramów. Fotelik ten wyłożony jest podwójną pianką EPE, która znacznie lepiej chroni przed wstrząsami podczas jazdy. Dodatkowymi atutami jest możliwość regulacji oparcia w trzech poziomach, a także możliwość przewożenia dziecka zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.

Fotelik Lionelo Liam możemy zamontować w samochodzie jedynie za pomoca pasów bezpieczeństwa. Prawidłowe zamontowanie fotelika w samochodzie ułatwiają prowadnice Belt Hold oraz wskaźniki ułożenia pasów co gwarantuje poprawne zapięcie fotelika i bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy. Bezpieczeństwo dziecka w foteliku podczas zderzenia zostało potwierdzone przez dwie niezależne instytycje i firma Lionelo otrzymała stosowne certyfikaty potwierdzające jakość sprzedawanego fotelika. Jednym z nich jest certyfikat Lux Control, a drugi to luksemburski certyfikat SNCH.

R

Zalety

 • możliwość montażu zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy;
 • ułatwiony montaż dzięki prowadnicom;
Q

Wady

 • brak rączki ułatwiającej transport noworodka.

Lionelo Lars Plus

Ostatnią propozycją fotlika samochodowego firmy Lionelo jest produkt z trzeciej grupy wagowej, przeznaczony dla dzieci o wadze pomiędzy 15 a 36 kilogramów. Model ten, tak jak poprzednie propozycje fotelików tej firmy spełnia wymogi bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatem VCA.

W foteliku zastosowana została technologia ImpactGuard, dzięki czemu bezpieczeństwo naszych dzieci jest na najwyższym poziomie nawet podczas niebezpiecznych uderzeń bocznych. Zastosowanie specjalnej, podwójnej pianki dopasowuje się do wymiarów i wagi dziecka, dzięki czemu odciąża kręgosłup. Wygodne podłokietniki sprawdzą się zarówno podczas krótkich przejażdżek, jak i w długiej podróży. Zagłowek fotelika posiada sześciostopniową regulację wysokości, a mozliwość demontażu oparcia i pozostawienia samego siedziska sprawia, że fotelik rośnie wraz z naszym dzieckiem. Fotelik ten montowany jest za pomoca pasów bezpieczeństwa.

R

Zalety

 • możliwość demontażu oparcia;
 • atrakcyjna cena;
Q

Wady

 • niska jakośc materiału;
 • utrudnione montowanie za pomoca pasa samochodowego.

Najlepszy fotelik samochodowy Lionelo 2024

Decyzja jaki fotelik lionelo kupić niejednokrotnie bywa kłopotliwa dla rodziców. Zebraliśmy więc najważneijsze cechy przedstawionych fotelików, aby ułatwić wybór jednego fotelika.

Cecha fotelika

przedział wagowy

kierunek jazdy

regulacja zagłówka

regulacja oparcia

sposób montażu 

testy zderzeniowe

Lionelo Bastiaan

0 – 36 kg

przodem i tyłem 

tak

tak

isofix i pasy samochodowe

tak 

Lionelo Levi

9 – 36 kg

przodem

tak

nie

pasy samochodowe

tak 

Lionelo Sander

0 – 36 kg

przodem i tyłem 

tak

tak 

isofix i pasy samochodowe

tak 

Lionelo Liam

0 – 18 kg

przodem i tyłem 

tak

tak 

pasy samochodowe

tak 

Lionelo Lars Plus

15 – 36 kg

przodem

tak

nie

pasy samochodowe

tak 

 

Kupując fotelik samochodowy w 2024 roku, opinie rodziców, których dzieci użytkują fotelik są nieocenione. Jednak zdarza się, że w naszym otoczeniu nie ma osób, które mają wiedzę na ten temat. Dzisiejszy ranking fotelików przedstawia pięc najpopularniejszych modeli firmy Lionelo, co dla niektórych rodziców może nie być wystarczającym ułatwieniem podczas wyboru fotelika. Odpowiemy więc na najczęściej pojawiające się pytania oraz zaproponujemy jeden fotelik, który naszym zdaniem warto zakupić i polecic innym rodzicom.

Isofix czy pasy bezpieczeństwa?

W sieci możemy znaleźć wiele artykułów dotyczących tych dwóch sposobów montazu fotelika. Generalnie rzecz biorąc, prawidłowe zapięcie fotelika za pomocą pasów bezpieczeństwa jest równie bezpieczne co wykorzystanie systemu ISOFIX. Jeżeli jednak nasz samochów wyposażony jest we wpięcia Isofix, warto zdecydować się na zakup takiego fotelika, gdyż nie istnieje ryzyko złego zamontowania fotelika, a sam montaż jest mniej czasochłonny i prostszy.

Jaki zakres wagowy wybrać?

Fotelik dostosowujemy do wagi dziecka. Jak można łatwo zauwazyć na rynku znajdziemy zarówno modele, które wystarczają na cały okres konieczności używania fotelika, jak i z podziałem na zakresy wagowe. Jeżeli nie chcemy zmieniać fotelika co kilka lat, warto zaopatrzyć się w jeden, dobry model, wyposażony w specjalną wkładkę redukującą, pozwalającą na przewożenie dziecka od pierwszego dnia życia.

Na co warto zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze dla każdego rodzica. Nalezy więc wybierac modele fotelików, które przeszły pozytywnie testy zderzeniowe i uzyskały stosowny certyfikat. Warto również zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model posiada możliwość regulacji zagłówka oraz regulacji oparcia. Regulacja zagłówka odpowiada za bezpieczeństwo naszego dziecka, gdyż głowa zawsze powinna być ułożona w taki sposób, aby podczas hamowania nie odchyliła się powodując tym samym uraz. W przypadku regulacji oparcia, jego możliwość zapewnia komfort podczas długich podróży. Jeśli nasze dziecko podróżuje przodem do kierunku jazdy warto wybrać model, który posiada dodatkowo podłokietniki, które uchronią naszą pociechę przed drętwieniem rąk i poprawią komfort podróżowania.

Przodem czy tyłem?

Kupując fotelik warto wybrac model, który pozwala na jak najdłuższą możliwość podróżowania tyłem do kierunku jazdy. Możliwość taka to najbezpieczniejszy sposób przewożenia dzieci, gdyż podczas hamowania siły, które działają na kręosłup w odcinku szyjnym naszego dziecka są nawet sześciokrotnie niższe, niż podczas podróżowania przodem do kierunku jazdy. Więcej o przeowżeniu dzieci można przeczytać na: https://fotelik.info/pl/news/foteliki-przodem-czy-tylem-prawdziwa-historia-+-video-z-testow-zderzeniowych,896.html.

Nasz propozycja – Lionelo Bastiaan

Pytając o fotelik Lionelo, opinie rodziców skupiały się głównie na jednym modelu – Bastiaan. Po przeanalizowaniu wszystkich fotelików zamieszczonych w rankingu stwierdzamy, że model ten jest godny polecenia, a jego cena, mimo iż najwyższa spośród zaprezentowanych, jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do innych fotelików dostępnych na rynku w roku 2024.

Model ten montowany jest zarówno za pomocą systemu isofix, jak i za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa, co sprawia, że zamontujemy go do większości samochodów. Model ten daje możliwość jazdy zarówno przodem, jak i tyłem do keirunku jazdy, co jest szczególnei ważne w pierwszych latach życia naszego dziecka. Przeszedł on pozytywnie testy zderzeniowe, a komfort podróżowania w nim jest na wysokim poziomie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki fotelik lionelo wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by bezpiecznyfotelik

Bezpieczny brzdąc w bezpiecznym foteliku! Fajne zestawienie, wszystkie produkty warte uwagi. Dzięki za polecenie tej firmy.

 by Ilona

O, solidne te foteliki i wizualnie na plus. Filmik z testem zderzeniowym jest super, przekonał mnie do zakupu fotelika tej firmy.

 by BASTION

Biorę Bastiana. Ładny, funkcjonalny, dobry fotelik. Koleżanka mi poleciła, a wy upewniliście mnie w wyborze.

 by kupujący mąż

Żona kazała mi kupić fotelik z tej firmy. Podoba dobra jakość. Nie wiedziałem, że mają tyle modeli. Pomogę sobie waszą podpowiedzią i zamówię nr 1 😉

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online