Długie wieczory czy deszczowy weekend wcale nie muszą być nudne. Nasze dziecko nie musi być skazane na oglądanie bajek przed telewizorem, chociaż z pewnością wiele z nich byłoby z tego pomysłu całkiem zadowolone. Jednak jako odpowiedzialni rodzice, nie powinniśmy w ten sposób organizować wolnego czasu naszych pociech, a starać się wykorzystać go na wspólnej zabawie. Nie od dziś wiadomo, że dla wielu rodziców zabawa z pociechami jest nuzacym obowiązkiem. Jeśli jednak nieco pogłówkujemy, to czas ten może być spędzony nie tylko przyjemnie, ale także pożytecznie.

Zastanawiasz się jak zorganizować wolny czas z dzieckiem? Spieszymy pomocą, a mianowicie z grami planszowymi. Gry te są doskonałym sposobem na spędzenie wspólnego, rodzinnego czasu, rozwijają przy tym wyobraźnię, uczą logicznego myślenia, a niektóre nawet mają istotny wpływ na naukę konkretnych zagadanien przydatnych w życiu. Przygotowaliśmy zestaw gier planszowych dla 5, 6 – latków z 2024 roku, które nie tylko sprawią, że nasze pociechy skutecznie wykorzystają swój wolny czas, ale także pozwolą na rozwijanie przez nich nowych umiejętności.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

POLSKI BIZNES

9.9

Droga


 

 

PEŁNY KURNIK

9.7

Tania


 

 

ZAKRĘCONE ROBALE

9.6

Tania


 

 

Pędzące żółwie

9.5

Średnia


 

 

Spinderella

9.2

Średnia

ZESTAW 25 GIER

9.1

Średnia


 

 

Gry planszowe dla 6 – latka  – ranking 2024

Zebraliśmy najciekawsze propozycje gier, które polecają nie tylko użytkownicy, ale także rodzice i pedagodzy. Oto one:

Gra rodzinna „Pełny kurnik”

Gra rodzinna wydawnictwa Kukuryku to doskonała propozycja nie tylko na Wielkanoc. Mimo że jajka i kurczaki kojarzą się nam właśnie z tym świętem, „Pełny kurnik” to gra, do której z przyjemnością wraca się co jakiś czas. Otwierając pudełko znajdziemy 4 karty graczy, co świadczy, że to właśnie gra, w którą jednocześnie maksymalnie mogą grać cztery osoby. Prócz tego znajdziemy także 56 tafelków z jajkami, 48 tafelków z kurczakami, 36 tafelków z kurami, 4 tafelki z kogutami, 2 kostki do gry oraz instrukcje. O tą ostatnią warto dobrze zadbać, gdyż mimo że propozycja ta jest dla dzieci od 6-go życia, owa instrukcja może być również przydatna dorosłym graczom. Poszczególne elementy gry wykonane są z twardego kartonu, co gwarantuje wysoką wytrzymałość na uszkodzenia. Każdy z tafelków, a także karty gry wykonane zostały w żywej kolorystyce, opatrzone ciekawymi ilustracjami. Gra polega na zbieraniu kolejnych jaj oraz kurczaków i kur. W między czasie uczestnicy muszą pamiętać nie tylko o tym, żeby jako pierwsi zdobyć dziewiec dorosłych kur na swoich grzędach, ale także 9 niebezpieczeństwach, jakie czyhają. Ptasia grypa czy przebiegły lis skutecznie może opóźnić realizację celu. „Pełen kurnik” mimo, że nie jest trudną grą, nie powoduje monotonni u uczestników rozgrywki.

R

Zalety

– uczy podstaw matematyki;
– przejrzysta instrukcja gry;
– wysoka jakość wykonania;
Q

Wady

– jednocześnie w grę mogą grać 4 osoby.

Gra rodzinna „Zakręcone robale”

Propozycja od firmy Kukuryku do idealne gra dla dzieci powyżej 5 roku życia. W opakowaniu prócz instrukcji znajdziemy 96 tafelków o wymiarach 5 x 5 cm. Każdy z nich zawiera dwa elementy robaków. Grasze, muszą tak dobierać położenie, aby udało im się stworzyć jak najdłuższego robaka i pozbawić ruchu przeciwników. Robaki na tafelkach są w czterech kolorach: zielonym, różowym, niebieskim i pomarańczowym. Oznacza to, że jednocześnię w grę zaangażowane mogą być cztery osoby. Minimalna ilość graczy potrzebna do rozgrywki to dwójka. Gra posiada bardzo łądne kolorowe grafiki, które wydrukowane zostały na dobrej jakości tekturze. Dzięki temu nawet wielokrotne używanie planszówki nie spowoduje uszkodzeń. Na pochwałę zasługuje także pudełko,które wykonane zostało w takim samym motywie, jak robaki umieszczone na tafelkach. Wygląda to efektownie i bez problemu gra może być wręczona w prezencie. Mimo iż gra przeznaczona jest od dzieci już od 5 roku życia, jest ona źródłem zabawy i rozrywki dla całej rodziny. W zależności od przyjętch zasad, uczestnicy mogę dążyć do zbudwania jak najdłuszego lub jak największej ilości robaków. Gra ta jest świetna na długie, jesienne i zimowe wieczory, gdyż nie musimy poprzestawać na jednej rozgrywce. Dla utrudnienia, w każdej kolejnej możmey zmieniać kolor układanego robaka, co na początku jest bardzo mylne. Na pozór łatwe zadanie, wcale takie nie jest. Poplątane elementy nadrukowane na tafelkach skutecznie utrudniają zadanie. Gracze prócz sprytu i szybkości działania, wykazać muszą się także logicznym myśleniem. Dodatkowym utrudnienie, jest fakt, że każdy robak oprócz tułowia, musi mieć także głowe i ogon.

R

Zalety

– ćwiczy logiczne myślenie;
– uczy spostrzegawczości;
– możlwość ustalania własnych reguł gry i ilości rund;
Q

Wady

– gra może być zbyt trudna dla 6-latka.

Gra rodzinna „Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty”

Gra planszowa „Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty” to ciekawa propozycja, która z pewnością spodoba się nie tylko najmłodszym,ale także nieco starszym użytkownikom. Jednak z myślą o tych mniejszych graczach, wydawnictwo Egmont postanowiło wypuścić produkt o wysokiej jakości, tak, aby mógł służyć przez lata. Dlatego w zestawie znajdziemy wysokiej jakości elementy, które opatrzone są w barwne grafiki. W pudełku prócz planszy gry,przypominającej ogródek wraz ze ścieżkami pełnymi sałaty, znajdują się także 52 barwne karty ruchu, 5 kartoników do wylosowania koloru żółwia, 5 drewnianych, kolorowych figurek żółwia, a także przejrzystą instrukcję gry. W grze tej jednocześnie może uczestniczyć maksymalnie 5 graczy, a do tego aby możliwe było rozegranie rozgrywki, minimum 2. Jedna rozgrywka zajmuje z kolei około 20 minut. Grę rozpoczyna się od wylosowania unikalnego kartonika wskazującego kolor żółwia. Wszystkie figurki należy ustawić na polu „START”, nawet w przypadku jeśli gramy mniejszą ilością uczestników, natomiast bez informowania przeciwników, jakiego koloru żółwia wylosowaliśmy. Każdy z uczestników dostaje po 5 kart ruchu, na których znajdują się szczególowe informacje, jakiego koloru żólwia należy przesunąć, a także, w którą stronę należy oddać ruch. W przypadku, jeśli wylosujemy wielokolorową kartę, możemy wykonać ruch dowolnym żółwiem. A gdy uda nam się trafić na pole, na którym stoi już inny zółw, nie kładziemy go obok, lecz na nim i razem z żółwiem, który znajduje się na spodzie przesuwamy się dalej po planszy. Rozgrywka kończy się w momencie, kiedy którykolwiek z zólwi dotrze do pola „METY”, a co za tym idzie wygrywa gracz, którego był to żółw. W grze tej nie posługujemy się klasyczną kostką, a wskazówkami umieszczonymi na kartach, dzięki czemu będzie doskonałą rozrywką także dla starszych dzieci.

R

Zalety

– proste zasady gry;
– doskonała jakość elementów planszówki;
– rozwija proces myślowy;
– zapewnia rozrywkę nie tylko dzieciom;
Q

Wady

– wysoka cena.

25 gier dla całej rodziny

Gra rodzinna, a właściwie zestaw gier to nasza kolejna propozycja. Wybór tej pozycji pozwala na zabranie jednego opakowania oraz możliwości grania w kilkanaście gier. Wśród pozycji dostępnych w zestawie od wydawnictwa jawa znajdziemy zarówno pozycje gier logicznych, jak i karcianych. Z pewnością przypadną one do gustu nie tylko dzieciom, ale także ich opiekunom, ze względu na fakt, że w zestawie znalazły się same kultowe pozycje. Któż z nas nie zna Chińczyka czy Pasjansa. 25 gier dla całej rodziny to zbiór takich pozycji jak: Gęsi, Węże i drabiny, Chińczyk z blokadą, Chińczyk drużynowy, Młynek – skoczków, Młynek szachowy, Halma, Halma spotkaniowa, Halma szybka, Wyścigi samochodowe, Wyścigi samochodowe zespołowe, Kości, Kości – poker, Kości – oczko, Kości – jedynki, Pasjans samotnik, Makao, Tysiąc licytowany, Tysiąc licytowany dla dwóch, Tysiąc dobierany, BON TON, Wojna oraz Wojna trzech mocarstw. Niewątpliwą zaletą zestawu gier jest fakt, że w niektóre z nich możemy grać samodzielnie, bez współuczestników. Propozycja ta, doskonale sprawdzi się nie tylko podczas zimowych wieczorów czy jako niedzielna poobiednia rozrywka, ale także będzie idealna na wyjazdy czy spotkania ze znajomymi. Do zestawu dołączona jest obszerna instrukcja, która wyjaśnia najważniejsze zasady gier.

R

Zalety

– możliwość rozegrania różnych gier;
– doskonała na wyjazdy;
– niektóre z gier nie wymagają współuczestników;
Q

Wady

– niskiej jakości talia kart dołączona do zestawu.

Rodzinna gra planszowa „Polski biznes”

Polski biznes to gra, która oparta została na znanej przez wszystkich grze Eurobiznes. Jednak zamiast znanych pól opartych na światowych miastach, wydawnictwo Adamigo postanowiło wybrać polskie miasta oraz polskie biznesy. Każdy z uczestników rozgrywki ma za zadanie zdobyć zatrudnienie, otworzyć własny biznes lub dorobić się własnej sieci przedsiębiorstw. Zadanie na pozór łatwe, okazać się może rozrywką na wiele godzin. Polski Biznes pozwala nie tylko poczuć się jak wpływowy przedsiębiorca, ale także poznać jak smakuje polityka. Dobrze przybrana taktyka pozwoli na osiągnięcie zamierzonego celu i zgromadzenie pokaźnego majątku. Jednak w grze, jak w życiu. W najmniej oczekiwanym momencie przytrafić mogą się nam nagłe przypadki czy zrządzenia losu. Choroby, wypadki, mandaty czy rodziny, w grze tej zaskoczyć Cię mogą zarówno kary, jak i nagrody. Jedno jest pewne, gra Polski biznes nie pozwoli na nudę, a godzina, czy dwie zlecą jak kilka minut. W zestawie prócz planszy do gry, znajdziemy także kary, banknoty, czeki, elementy inwestycji, 5 pionków, 5 samochodów, kostkę do gry oraz instrukcję.

R

Zalety

– pozwala na naukę logicznego myślenia;
– zapoznaje dziecko z walutą oraz wydawaniem pieniędzy;
– oparta na kultowej grze Eurobiznes;
Q

Wady

– niezbyt ciekawa oprawa graficzna.

Gra planszowa Spinderella

Ostatnia nasza propozycja jest nieco inna niż te, wymieniane dotychczas. Spinderella to połączenie klasycznej gry planszowej z grą zręcznościową. W zestawie gry Spinderella znajdziemy planszę z siecią pająka, planszę ze ścieżką dla mrówek, 4 drzewa, korę drzewa, 12 mrówek, pająka z siecią, dwa pająki bez sieci, oraz 3 kostki do gry. Po złożeniu otrzymujemy przestrzenną planszę do gry, która umożliwia wykonanie zadania, stanowiącego cel rozgrywki. Do rozgrywki niezbędnych jest 2 graczy. W zależności od obozu, w którym znajduje się gracz, jego zadanie polegać będzie na przeprowadzeniu trzech mrówek tego samego koloru do obozu, lub łapanie mrówek i cofanie ich na pozycje startową. Zwycięża osoba, której jako pierwszej uda się przeprowadzić mrówki do wyznaczonego miejsca. W grze może uczestniczyć jednocześnie maksymalnie 4 osoby. Trójwymiarowa przestrzeń umożliwia poruszanie się po planszy zarówno mrówkom, jak i pająkowi. Jedyną ochroną dla owadów jest kora drzewa. Spinderella to propozycja nie tylko dla miłośników, ale także dla wszystkich, którzy lubią rozgrywki, w których ważna jest precyzja i zręczność.

R

Zalety

– wysoka jakość elementów;
– dostarcza wielu emocji;
– doskonały trening dla mózgu;
Q

Wady

– każdorazowa rozgrywka wymaga złożenia elementów.

Gry planszowe dla 6 – latka – jakie powinny być?

6 lat to wiek, kiedy nasze dziecko przestaje myśleć kategoriami zabawy, a coraz chętniej sięga po pomoce,które uczą go nowych umiejętności. Dlatego tak ważne jest zapewnienie mu możliwości zagrania w fajne gry planszowe, które ułatwią mu rozwój. W przedstawionym dziś rankingu umieścilimy propozycje gier planszowych dla dzieci od lat 6. Aby ułatwić Państwu wybór, najważniejsze ich cechy zebraliśmy w formie wygodnej tabeli porównawczej. Wierzymy, że ułatwi ona dokonanie właściwego wyboru.

Cecha produktu

Gra rodzinna „Pełny kurnik”

Gra rodzinna „Zakręcone robale”

Gra rodzinna”Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty”

25 gier dla całej rodziny

Rodzinna gra planszowa „Polski biznes”

Gra planszowa Spinderella

Wiek dziecka

6+

5+

6+

6+

6+

6+

Ilość graczy

2 – 4

2 – 4

2 – 5

1+

2 – 4

2 – 4

Rodzaj gry

rodzinna

logiczna

rodzinna

logiczna

przygodowe

zręcznościowa

Jakość wykonania

wysoka

wysoka

wysoka

średnia

wysoka

wysoka

Grafiki

 kolorowe, ciekawe

kolorowe

kolorowe

kolorowe, mało ciekawe

kolorowe, mało adekwatne do tematyki

kolorowe

Dodatkowe akcesoria

 tak

 tak

 tak

 tak

 tak

 tak

 

Dopasowanie czy to gier, czy zabawek do wieku dziecka, jest kluczowym elementem w trosce o prawidłowy rozwój i poznawanie nowych umiejętności. Zbył łatwe pozycje nie wymagają od naszego malucha zastanawiania się i myślenia nad rozwiązaniem, a zbyt trudne, będą zniechęcać.

G

Ilość graczy

Wybierając grę dla dziecka, musimy wziąć pod uwagę minimalną liczbę graczy. Nie zawsze nasze dziecko ma rodzeństwo, czy też znajomych,którzy na bieżąco się odwiedzają. Zakup gry, która wymaga współuczestników, wymagać będzie tego, że to właśnie my – rodzice usiądziemy razem z pociechą i rozegramy poszczególne partyjki gier.

G

Rodzaj gry

Na rynku dostępnych jest wiele gier. Jedne z nich uczą logicznego myślenia, inne wymagają zręczności, jeszcze inne posiadają świetną fabułę, która wciąga dzieciaki na wiele godzin. Wybierając planszówkę, musimy zadać sobie pytania, co tak właściwie ma rozwijać wybrana przez nas gra u naszych dzieci. Być może to umijętności, które nasze dziecko już nabyło, a może jakieś słabsze strony. Wybór należy do rodzica.

G

Jakość wykonania i grafiki

Niezależnie czy mamy lat 6 czy 16, czy tez 36 i więcej, od jakości wykonania gry oraz grafik uzależniona jest chęć prowadzenia rozgrywek. Jeśli materiały użyte do produkcji planszówki są marnej jakości, a poszczególne elementy zniszczą się po jednym użyciu, nasze dziecko nie będzie chciało wracać do tej pozycji po raz kolejny. Kolorowe grafiki zaś zachęcają Malucha, do ponownego użycia.

Najlepsza gra planszowa 2024  – Polski Biznes

Mimo że grafiki wykorzystane w tej planszówce, nie są najwyższych lotów, gra ta jest naprawdę świetną propozycją dla całej rodziny. Pierwsze kroki w biznesie stawiane na polskiej arenie pozwolą dziecku nauczyć się, od czego zacząć budowanie swojej przyszłości. Gra ta pokazuje, że jedynie dzięki myśleniu i właściwemu doborowi rozwiązań do sytuacji, jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. Gra wymaga minimum 2 osób do rozegrania rozgrywki, natomiast z racji, że jej fabuła jest na tyle ciekawa, na brak chętnych, raczej nikt nie będzie narzekać. Gra ta uznawana jest za przygodową, ale nie da się wykluczyć,że posiada elementy gry logicznej. Szukając gry dla swojego dziecka, czy też pomysłu na prezent, warto wziąć tą pozycję pod uwagę.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie gry planszowe dla 6 latka wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by kurka

Planszówka Pełen kurnik jest spoko. Mamy, dziecko chętnie z nami gra a przy okazji uczy się trochę matmy.

 by mama Stasia

A ja polecam zakręcone robola. Co prawda gra może nie jest dla każdego 6-latka, ale nasz Staś opanował ją do perfekcji i uwielbia.

 by Gosiaaa

Mnie przekonała forma gry Spinderella i to właśnie ją kupie mojej Asi.

 by Karola

Zamiast gierek na telefon kupimy gierki planszowe. Stawiam na polski biznes.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online