Rodzic może rozszerzać nie tylko zakres pożywienia swojego dziecka, ale także zakres napoi. Niekoniecznie trzeba przystać na samym mleku, bądź wodzie. Dzieciom również można podawać odpowiednią herbatę. Wiadomo, że nie podamy zwykłej herbaty czarnej, zielonej, czy białej, ponieważ zawiera teinę, która działa pobudzająco. Dlatego są herbaty specjalnie przygotowane dla dzieci lub dla nich przeznaczone. Przy wyborze herbatki dla małego dziecka warto zachować ostrożność i dokładnie zorientować się, która będzie dla niego najbardziej odpowiednia. Poniżej przedstawiliśmy kilka porad związanych z tym tematem.

Do 6 miesiąca dzieci karmione są wyłącznie mlekiem matki. Po 6 miesiącu można zaczynać podawać już kaszki, jak i inne napoje. Wyjątkami w takich sytuacjach jest herbata koperkowa, która skuteczna jest na kolki dziecięce i można podawać ją już przed 6 miesiącem. U starszych dzieci, gdzie dieta została już rozszerzona, dozwolone są herbatki owocowe i smakowe. Jednak gotowe herbaty w granulkach zawierają zbyt dużo cukru, dlatego zaleca się herbaty z suszu owoców, a także napary z ziół.

Rodzaje herbat dla dzieci

Herbaty owocowe, jak najbardziej nadają się dla dzieci, o ile nie posiadają za dużo cukru. Jednak zawierają wiele witamin, jak witamina C, A, a nawet B. Dodatkowo mają dużo zdrowych właściwości. Poleca się herbatki takie jak:

Malinowa, z czarnego bzu, a nawet z lipy – Idealnie pomagają na przeziębienie i wysoką temperaturę. Może działać też uspokajająco.

Rumiankowa – łagodzi bóle brzucha i pomaga również przy ząbkowaniu, a także działa uspokajająco.

Z kopru włoskiego – pomaga podczas kolek dziecięcych i likwiduje wzdęcia. Można podawać przed 6 miesiącem.

Z Dzikiej róży – pomaga przy przeziębieniach, posiada dużo witaminy C i wzmacnia.

Z melisy – działa uspokajająco i łagodzi kolkę.

Kminkowa – Poprawia apetyt dziecka i łagodzi bóle brzucha. Można stosować w małych ilościach.

Miętowa – łagodzi bóle brzucha, a także pobudza trawienie i działa przeciw zapalnie.

Można także zdecydować się na herbatki dla niemowląt oferowane przez różnych producentów. Do jednego z nich należy marka HUMANA, która specjalizuje się w przygotowywaniu produktów spożywczych dla niemowląt w oparciu o wyniki najnowszych badań. Specjalne herbatki można podawać także starszym dzieciom, jednak pierwsze należy sprawdzić, jakie składniki posiadają i jak dużo cukrów zostało do niej dodanych.

Co należy wiedzieć przed podaniem herbaty dziecku?

Herbata przede wszystkim powinna być zdrowa dla dziecka, co oznacza, że nie powinna zawierać teiny, a także cukrów. Również sami nie powinniśmy dosładzać herbaty dziecku cukrem. Jeśli już koniecznie chcemy wzbogacić smak herbaty, można dodać naturalne składniki, jak miód lub domowy sok malinowy.

Przy zakupie gotowych herbatek dla dzieci należy przede wszystki zwrócić uwagę na jej skład. Często zdarza się, że w herbatach owocowych, tak naprawdę owoców jest bardzo mało. Koniecznie trzeba pamiętać również o tym, że takie herbaty możemy podawać dzieciom po 6 miesiącu życia, kiedy ich dieta jest już rozszerzana o inne pokarmy i nie dotyczy samego mleka. Wszelakie podawanie herbat ziołowych, powinno zostać uprzednio skonsultowane z lekarzem.

Podsumowanie

Wybierając herbatę dla naszego dziecka trzeba szczególną uwagę zwrócić na: składniki, ilości cukru oraz żeby przede wszystkim nie były to herbaty czarne, białe, czy zielone. Pamiętaj – Unikaj teniny!. Można podawać herbaty wymienione wyżej, czyli owocowe, miętowe, z melisy itp.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online