Infekcje górnych dróg oddechowych niejednokrotnie spędzają sen młodym rodzicom. Nawet niepozorny katar może stać się przyczyną wielu nieprzespanych nocy. Jest to uciążliwe nie tylko dla rodziców, którzy chcą ulżyć dziecku, ale także dla samego maluszka. Czy kiedykolwiek zastanawiałas się w jaki sposób ułatwić oddychanie dziecku, a tym samym skrócić czas przeziębienia? Z pomocą przychodzą sprawdzone sposoby w postaci inhalacji. Dzięki możliwosci dozowania leku w formie rozpylonych cząsteczek, działa on szybciej i skuteczniej. Inhalacje pozwalają także na odczucie natychmiastowej ulgi oraz udrożnieniu dróg oddechowych. Jeśli nadal zastanawiasz się jakie urządzenie wybrać dla siebie i swojej rodziny, pozostań z nami na dłużej.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

NEBULIZATOR MICROLIFE NEB200

9.9

Średnia


 

Philips InnoSpire Elegance

9.8

Droga


 

 

INHALATOR NEBULIZATOR KRÓWKA

9.7

Tani


 

 

Inhalator Misure Handyneb

9.5

Tani


 

Inhalator ultradźwiękowy – ranking 2024

W dzisiejszym rankingu zestawiliśmy znane i lubiane przez rodziców inhalatory z funkcją nebulizacji, a więc dozowania leku. Przyjrzyjmy się im dokładniej.

Inhalator Nebulizator – Microlife NEB200

nebulizator ultradźwiękowy

Inhalator od Microlife to propozycja dla wszystkich tych, którzy poszukują dobrego sprzętu w stosunkowo atrakcyjnej cenie. Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością, zapewnia przepływ powietrza na poziomie 15l/min. Z racji, że w zestawie znjdziemy szereg końcówek, sprawdzi się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Wysoka jakość zastosowanych materiałów, gwarantuje bezawaryjność. Inhalator świetnie sprawdzi się w rozpylaniu wszelkich strandardowych, ogółnodostępnych roztworów. Nadaje się również do inhalacji kortykosteroidów. Urządzenie przydatne będzie w problemach górnych dróg oddechowych, a także w problemach z chorobami płuc i oskrzeli. W zestawie znajdziemy trwały i odporny na załamania przewód powietrzny o długości ponad 2 m, co pozwala, na wygodne umieszczenie inhalatora w większej odległości od osoby inhalowanej. Mimo iż urządzenie nie jest uporczywie głośne, odsunięcie się od niego znacznie poprawi komfort użytkowania. W zestawie startowym otrzymamy m.in dwa rozmiary masek, końcówkę do nosa, ustnik, a także filtry oraz dodatkowy uniwersalny nebulizator, pasujący do większości inhalatorów dostępnych na polskim rynku. Wszelkie części zamienne do urządzenia są łatwo dostępne w internecie.

R

Zalety

 • sprawna inhalacja;
 • ze specjalną torbą do przechowywania;
 • mało uciążliwy dźwięk;
Q

Wady

 • mało atrakcyjna forma dla dziecka.

Inhalator Nebulizator – Philips InnoSpire Elegance

inhalator dla dzieci opinie

Inhalator od Philips pozwala na korzystanie z pracy ciągłej przez całą rodzinę. Urządzenie to posiada dość dużą wydajność, utrzymującą się na posiomie 8l/min. Sprawdza się świetnie nie tylko podczas prywatnego użytkowania, ale także wykorzystywany jest w gabinetach lekarskich, szpitalach czy sanatoriach. To niewątpliwie jeden z najnowszych modeli inhalatorów dostępnych na polskim rynku, który oferuje możliwość pracy bez przerwy. Przeznaczony jest do terapi aerozolowej oraz wszelkiego typu inhalacji, zarówno tych z soli fizjologicznej, jak i leków. Inhalator posiada nebulizator wielokrotnego użytku, o zwiększonej trwałości. Zastosowana technologia Diamond Jet pozwala na efektywne wytwarzanie aerozolu. Rozpylacz wyposażony jest w 5 kanalików. Jeden z nich, środkowy zaprojektowany został tak, aby podczas przepływu powietrza wytwarzane było podciśnienie, które oddziaływuje na kropelki płynu nebulizacyjnego, które wydostają się z pozostałych czterech kanalików, umieszczonych dookoła centralnego . W ten sposób wydostający się aerozot tworzy doskonałą formę do nebulizacji. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie posiada specjalną torbę, które mieści wszelkie elementy zestawu, co pozwala na wygodne przechowywanie. Dodatkowo kupując produkt od Philips mamy możliwosć wyboru dodatkowej maski w rozmiarze odpowiadającym naszym preferencjom.

R

Zalety

 • ładny pod kątem wizualnym;
 • ciągły tryb pracy;
 • możliwość zakupu elementów wymiennych;
Q

Wady

 • możliwość wylania leku.

Inhalator kompresorowy – Esperanza Breeze ECN001

ESPERANZA INHALATOR BREEZE KRÓWKA

Inhalator kompresorowy Esperanza Breeze pozwala w łatwy sposób zaaplikowąć dziecku specjalne leki wziewne podczas choroby czy przeziębienia. Jego głównym celem jest skuteczne leczenie astmy, alergii oraz innych chorób i schorzeń układu oddechowego. Jego unikatowy kształt sprawia, że urządzenie chętnie wybierane jest szczególnie przez najmłodsze dzieci. To bardzo istotne, ze względu na możliwość podania leku  dziecku w wygodnej formie aerozolu. Urządzenie oczyszcza strumień powietrza, które przechodząc przez przewód nebulizatora, przekształca wraz z lekiem w wygodną mgiełkę. W zestawie znajdziemy rozpylacz, przewód powietrza, a także ustnik oraz dwie maski: dla dzieci i dla dorosłych. Urządzenie charakteryzuje niewielki rozmiar, a mimo to pozwala on na przepływ powietrza na poziomie 8l/min, co jet naprawde satysfakcjonującym wynikiem. Niestety, krówka od Esperanza nie może pochwalić się cichą pracą, przez co oglądanie bajek podczas inhalacji zakłócane będzie przez pracę urządzenia. Mimo wszystko, to naprawdę dobry inhalator, w przystępnej cenie, oferujący wszystko to, czego wymagamy od inhalatora.

R

Zalety

 • atrakcyjny wygląd;
 • niska cena;
 • szybka inhalacja;
Q

Wady

 • głośna praca.

Inhalator nebulizator – Misure HandyNeb

inhalator ultradźwiękowy ranking

Misure HandyNeb to bez wątpienia najtańsze urządzenie do nebulizacji jakie znalazło się w rankingu. Mimo to, posiada wszelkie wymagane certyfikaty, jakie wymaga Unia Europejska. Inhalator umożliwia podawanie leków wziewnych za pomocą aerozolu bezpośrednio do układu oddechowego. Takie wykorzystanie inhalatora, zwiększa działanie leku, a także minimalizuje skutki uboczne, jakie mogą towarzyszyć podawaniu leków doustnie. Z racji iż lek podawany jest z wykorzystaniem maski tudzież ustnika, nie wymaga się od osoby inhalującej się, aby zgrywała oddech wraz z momentem rozpoczęcia inhalacji. Inhalator Misure HandyNeb polecany jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, a dzięki zawartości dwóch masek w różnych rozmiarach, podanie leku jest wygodne i prezycyjne. Urządzenie pozwaa na przepływ powietrza na poziomie 8l/minutę. Dołączony nebulizator do zestawu pozwala na umieszczenie w nim 10 ml płynu, a więc nawet zwiększonej dawki leku, bez konieczności wykonywania dwóch cyklów inhalacji. Inhalator charakteryzuje się niewielkiim wymiarami i niską wagą, wynoszącą nieco ponad kilogram, co pozwala na zabranie urządzenia nawet w podróz.

R

Zalety

 • lekki;
 • niewielkie wymiary;
 • atrakcyjna cena;
Q

Wady

 • powolna inhalacja.

Inhalator ultradźwiękowy – na co zwrócić uwagę?

Rynek inhalatorow ultradźwiękowych z roku na rok powiększa się o nowe modele lub nowe udogodnienia. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu inhalatora aby być zadowolonym z dokonanego wyboru? Przyjrzyjmy się dokładniej dzisiejszym propozycjom.

Cecha produktu

Microlife NEB200

 Philips InnoSpire Elegance

 Esperanza Breeze ECN001

Misure HandyNeb

Głośność pracy

52 dB

58 dB

65 dB

< 60 dB

Szybkość inhalacji

0,4 ml/min

0,33 ml/min

< 0,4 ml/min

0,4 ml/min

Rozmiar czasteczek (MMAD)

 3,16 µm

 2,19 µm

< 5µm

 2,13 µm

Pojemność zbiorniczka na lek

8 ml

8 ml

10 ml

10 ml

Skład zestawu

maski w dwóch rozmiarach, ustnik, rozpylacz, końcówka do nosa

maski w trzech rozmiarach, ustnik, rozpylacz

maski w dwóch rozmiarach, ustnik, rozpylacz

maski w dwóch rozmiarach, ustnik, rozpylacz

Głośność pracy

Głośność pracy urządzenia odpowiada za komfort korzystania z niego. Jest ono szczególnie istotne w przypadku jeśli kupujemy inhalator do użytku dziecka. Często dzieci nie są zbyt chętne do wykonywania inhalacji, więc rodzice korzystają ze sprawdzonych sposobów polegających na zajęciu dziecka oglądaniem bajki. Jednak jeśli praca inhalatora jest głośna, skutecznie zakłóca emitowana bajkę. Głośność pracy jest też uciążliwa dorosłych, szczególnie jeśli czas inhalacji jest długi.

Szybkość inhalacji

Od szybkości inhalacji uzależniona jest konieczność pozostawania w ścisłe określonym miejscu. O ile osoba dorosła jest w stanie zrozumieć konieczność inhalacji, o tyle dziecko może mieć problemy z usiedzeniem w jednej pozycji.

Rozmiar cząsteczek (MMAD)

Wielkość wytwarzanych przez urządzenie cząstek daje informacje do jakiej części dróg oddechowych jesteśmy w stanie za pomocą urządzenia dostarczyć lek. Im większy rozmiar emitowany przez inhalator tym istnieje możliwość leczenia nie tylko górnych, ale także dolnych dróg oddechowych. Przyjmuje się, że urządzenia do leczenia górnych dróg oddechowych powinny wytwarzać czastki o wielkości do 2 mikrometrów.

Pojemność zbiorniczka na lek

Inhalator z funkcją nebulizacji posiadają specjalny rozpraszacz na lek. Jego pojemność w zależności od urządzenia może być różna. Warto pamiętać, że im jest ona większa, wzrasta także możliwość dozowanie większej ilości leków. Chociaż większość ampułek posiada pojemność około 5 ml, warto wybierać modele z większą pojemnością typu 8 czy 10 ml. Umożliwi to nie tylko podanie podwójnej dawki jednorazowo, ale także bezpiecznego korzystania z urządzenia.

Skład zestawu

Składy zestawów inhalatorow różnią się między sobą. O ile zawsze znajduje się w nich urządzenie oraz niezbędne przewody do pracy, o tyle kwestia dodatkowych masek do inhalacji czy rozpylacza leków nie jest już taka oczywista. Wybierając inhalator warto zwrócić uwagę na dostępność części do niego. Maseczki czy ustniki z czasem się zużywają, a koszt ich zakupu jest znacznie niższy niż zakup nowego urządzenia.

Microlife NEB200 – najlepszy nebulizator ultradźwiękowy 2024

Spośród przedstawionych w dzisiejszym rankingu urządzeń, na szczególną uwagę zaluguje inhalator nebulizator od Microlife. Jest to produkt polski, z łatwo dostępnymi częściami zastępczymi. Jego podstawowy skład zawiera oprócz urządzenia także dwie dodatkowe maski, jedna w rozmiarze dla dorosłych, a jedną dla dzieci. Znajdziemy także specjalny ustnik oraz końcówkę do nosa. Pozwala to na wykonywanie różnego typu inhalacji zarówno nosowych, jak i gardłowych, a także nosowo – gardłowych. Urządzenie charakteryzuje się stosunkowo cicha praca i jest najcichsze z przedstawionych urządzeń w dzisiejszym rankingu. Dołączony do inhalator zbiorniczek na lek jest w stanie pomieścić ampułkę leku o pojemności do 8 ml.

Sprawne działanie pozwala na inhalacje 0,4 ml preparatu w przeciągu minuty, a więc do wykonania klasycznej inhalacji leku o pojemności 5 ml, potrzebujemy nieco ponad 12 minut. Jest to czas optymalny, a zarazem jeden z lepszych, jakie oferują urządzenia do inhalacji na rynku. Inhalator przeznaczony jest głównie do wspomagania leczenia górnych dróg oddechowych.

Powiązane artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki inhalator ultradźwiękowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online