Twoja córka uwielbia bawić się lalkami? Małe dziewczynki kochają Barbie i inne piękności z długimi włosami. Mojej pięciolatce najwięcej frajdy sprawia eksperymentowanie z fryzurami. I raz na jakiś czas słyszę rozpaczliwe wołanie: „Mamo! Rozczesz włosy lalce!”.

Rozczesywanie kołtunów u dzieci to prawdziwy dramat. Z lalkami jest trochę lepiej, bo nie cierpią i nie protestują głośno. Ale potrzebują znacznie więcej specjalistycznego sprzętu. W tym artykule znajdziesz sprawdzony sposób na to, jak rozczesać włosy lalce.

Salon piękności dla lalek – wyposażenie

Stoisz przed poważnym zadaniem. Pamiętasz jak wyglądały włosy lalki po wyjęciu z pudełka? Były gładkie, lśniące i pięknie ułożone. Teraz masz przed sobą bezkształtny kołtun matowych kłaków.

Włosy lalek typu Barbie są wykonane z saranu lub podobnego tworzywa sztucznego. Dlatego atakowanie lali szczotką przyniesie opłakany skutek. Włosy trzeba przede wszystkim solidnie zmiękczyć.

ranking fotelików samochodowych 15-36
N

Przygotuj

 • wszystkie poczochrane lalki,
 • szampon (najlepiej z sylikonem),
 • płyn do płukania tkanin (wystąpi w roli odżywki),
 • ręcznik papierowy,
 • miękką szczotkę (może być niemowlęca, ale szczoteczka do zębów też da sobie radę),
 • grzebień,
 • nożyczki.

Ponieważ proces jest długotrwały, warto włączyć do niego swoją pociechę. Zorganizujcie salon piękności dla lalek. To będzie świetna zabawa!

Rozczesywanie włosów lalki – krok po kroku

 1. Na początku zmasakrowane włosy trzeba porządnie umyć. Wykorzystaj tą okazję, aby wyszorować całą lalkę. Spłucz ciepłą wodą.
 2. Zamiast odżywki nasza Barbie dostanie kurację płynem zmiękczającym tkaniny. Nanieś solidną ilość na całe włosy i rozprowadź dokładnie. Teraz lalka potrzebuje chwili relaksu – odłóż ją na kilka godzin lub całą noc. Uwaga: Wyjątkowo zniszczone włosy można namoczyć w roztworze płynu do płukania z wodą (proporcje 1:1).
 3. Opłucz włosy Barbie bardzo ciepłą wodą, ale nie wrzątkiem – mógłby stopić włosy. Postaraj się lać wodę zgodnie z kierunkiem „wzrostu” włosów.
 4. Osusz włosy ręcznikiem papierowym i oceń sytuację. Niektóre przypadki wymagają powtórzenia kroków 2 i 3. Jeśli włosy są zmiękczone i lekko błyszczące – przejdź do kroku 5.
 5. Najtrudniejszy moment – rozczesywanie. Polecam zacząć miękką szczotką, od końcówek włosów. Gdy końce będą rozplątane – przejdź wyżej. To może potrwać nawet kilka godzin. Nie szarp, nie spiesz się – nie chcesz żeby lala została łysa.
 6. Po miękkiej szczotce czas na większy kaliber – grzebień. Jeśli nadal masz trudności z rozczesywaniem – zwilż włosy płynem do tkanin.
 7. Kiedy już lalka ma gładkie, proste włosy, okazuje się, że ich końce nie są równe. Włosy wyszarpują się i łamią, tak jak nasze. Dlatego wyrównaj końce nożyczkami, będą dużo lepiej wyglądały.
 8. Włosy możesz wysuszyć suszarką lub na grzejniku.

Jak widzisz, rozczesanie włosów lalce nie jest trudne. Ale wymaga trochę cierpliwości. Pamiętaj, żeby przytrzymywać włosy u nasady – to zapobiegnie ich wyrwaniu.

Poniżej zabawny film z salonu piękności dla lalek Barbie, świetnie prezentujący podobny sposób na potargane włosy:

Jak zadbać o fryzurę lalki?

Ukochana Barbie na pewno nie ma ochoty na takie zabiegi. Dlatego raz na jakiś czas dobrze zająć się jej włosami, zanim będzie za późno. Kiedy fryzura zaczyna się mierzwić wystarczy delikatnie rozczesać włosy. Można przy tym spryskać je wodą z kroplą płynu do płukania tkanin.

Możesz też namówić swoją córkę, żeby od czasu do czasu umyła włosy lalce. Zróbcie to razem, przy pomocy szamponu. Nie splątane włosy łatwo się rozczeszą i ułożą. Przy okazji zadbacie o czystość zabawek w swoim domu.

Wiele kobiet nadal fascynuje się lalkami, nie tylko Barbie. Może jesteś jedną z nich i ukradkiem przebierasz ulubienice swojej córki? Jeśli chcesz sprawić, że lalki będą naprawdę piękne, ułóż im nowe fryzury. Sposób, jak to zrobić, znajdziesz tutaj.

Niektórzy stosują nieco inne metody rozczesywania. Możesz się z nimi zapoznać na tej stronie i przy okazji nauczyć się robić lalce piękny przedziałek.

Włosy lalki – jak rozczesać? Już wiesz! Przy użyciu płynu do płukania i dużej dawki cierpliwości. Nie czekaj, aż sytuacja będzie tragiczna. Widzisz kołtun – reaguj!

Jeśli samouczek wydał Ci się przydatny – przekaż go innym mamom, zostaw komentarz, podziel się opinią.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak rozczesać włosy lalce
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online