Jak uśpić dziecko

Usypianie dzieci to nie jest bułka z masłem. Trudności z zasypianiem mimo i wybudzanie przy próbie odłożenia do łóżeczka – to najczęstsze problemy rodziców. Na szczęście jest wiele sprawdzonych sposobów na to, jak sobie z tym poradzić.

Oto pięć najlepszych sposobów na usypianie dziecka. Niektóre z nich może już znasz, ale nigdy nie chciałaś ich spróbować. Oprócz tego podrzucę Ci kilka ciekawych linków i produktów, które mogą Wam pomóc.

ranking fotelików samochodowych 15-36

Sposób 1: kołysanie

Zaczynam od banału: dzieci uwielbiają kołysanie! Poprzednie pokolenia przestrzegają przed noszeniem, ale wszystko wskazuje na to, że to najlepsza metoda na uspokojenie i uśpienie niemowlaka.

Wariant podstawowy to lulanie dziecka w pozycji kołyski, leżącego na naszych rękach. Wiele brzdąców doceni także delikatne „potrząsanie” w górę i w dół. Wystarczy delikatnie zginać i prostować kolana.

Drugi wariant to spacerowanie z dzidziusiem w pozycji pionowej. Maluch opiera główkę na ramieniu lub na klatce piersiowej, jest przytulony do Ciebie brzuszkiem. Tutaj za bujanie odpowiada spacer, możesz także kiwać się w biodrach.

Trzeci wariant to użycie kołyski (przedmiotu) więcej o tych produktach znajdziecie w naszym artykule o najlepszych kołyskach dostepnych aktualnie na rynku.

A jak uśpić dziecko bez kołysania

Nie chcesz bujać swojego malucha, albo Twój kręgosłup stanowczo się temu sprzeciwia? Wypróbuj następne sposoby na usypianie niemowlaka. Bardzo ważne jest zachowanie względnej ciszy i spokoju. Jeśli Ty się zdenerwujesz – dzidziuś na bank to wyłapie i nici z drzemki.

Posłuchaj tych dwóch doświadczonych mam, ich uwag dotyczących snu niemowląt oraz sprawdzonych sposobów na ich usypianie.

Sposób 2: Szumienie

Szum ma właściwości uspokajające, bo przypomina dziecku warunki, jakich doświadczało w łonie matki (szum wód płodowych i krwi). Bardzo popularny sposób na uśpienie niemowlaka to suszarka do włosów lub odkurzacz.

Zamiast włączać suszarkę na całą noc, możesz użyć tego nagrania.

Niezawodne szumiące gadżety to Szumisie, takie jak TEN PRODUKT.

Sposób 3: Śpiewanie

Nie ważne czy masz głos jak słowik czy skrzeczysz jak wrona – Twoje lubi usypiać słuchając go. Kołysanki działają cuda, zwłaszcza te spokojne i monotonne melodie, śpiewane w kółko i w kółko…

Możesz śpiewać różne piosenki, wymyślać słowa, albo nucić. Jeśli skończą Ci się pomysły wypróbuj nagrania lub pozytywki. Świetny patent to karuzele na łóżeczko z muzyczką. TEN MODEL ma wbudowaną pozytywkę z kołysankami i funkcję lampki.

Sposób 4: Czytanie

Bajeczka na dobranoc – klasyk. U starszych dzieci chodzi o słuchanie historyjki i spokojne zapadnięcie w sen. U młodszych działa po prostu spokojny i monotonny dźwięk głosu mamy lub taty.

Sięgaj po wartościowe książki, które mają piękne historie z morałem i ciekawe ilustracje. Na TYM BLOGU znajdziesz świetne propozycje książeczek na dobranoc.

Sposób 5: Jeżdżenie

Ostatnia deska ratunku: wsadź dziecko w wózek i idź na spacer! Jeżdżenie usypia większość dzieci, zwłaszcza tych, które jeszcze używają gondoli.
Bardziej desperacki wariant to usypianie w foteliku w samochodzie. Czy to złe? Jeśli nic nie pomaga i obydwoje macie już dość, może warto dać maluchowi pospać, a samemu zrobić przejażdżkę po okolicy?

Kreatywność rodziców nie zna granic! TUTAJ możesz przeczytać aż 21 nietuzinkowych sposobów na usypianie dzieci.

Podsumowanie sprawdzonych sposobów na usypianie dziecka

Kołysanie, szumienie, śpiewanie, czytanie i jeżdżenie – to pięć najlepszych sposobów na uśpienie niemowlaka. Każde dziecko jest inne, znajdź opcję najlepszą dla Twojego maluszka.

Daj znać w komentarzu jak u Was wygląda usypianie. Pamiętaj:

  • bądź spokojna,
  • próbuj różnych metod,
  • nie poddawaj się zbyt szybko!
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak usypiać niemowlę - Poradnik
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online