Okres niemowlęcy, trwający od urodzenia do końca pierwszego roku, to szczególny czas w życiu każdego dziecka. A przy okazji rodziców, na których spoczywa obowiązek wspierania prawidłowego rozwoju maluszka. Pomagają im w tym zabawki dla niemowląt. Te, mimo swojej nazwy, służą nie tyle co faktycznej zabawie, a pobudzaniu zmysłów pociechy – wzroku, słuchu i dotyku. Czym zatem kierować się przy wyborze zabawek dla niemowląt? Po jakie zabawki dla niemowląt sięgać? Podpowiadamy!

Rola zabawek dla niemowląt

Już w drugim tygodniu życia, u niemowląt zaczynają wyostrzać się zmysły, a w szczególności zaś zmysł wzroku. Dziecko zaczyna odróżniać kilka kolorów – żółty, pomarańczowy, zielony i czerwony. Do uszu maluszka dociera też coraz więcej dźwięków. To dobry czas, by nad łóżeczkiem maluszka zawisły kolorowe i grające karuzele z pozytywką. Wraz  końcem drugiego miesiąca życia, maluszek potrafi przytrzymać w rączce lekki przedmiot, taki jak choćby grzechotka, którą może delikatnie potrząsać. W drugim półroczu, ogromną frajdę coraz bardziej ruchliwemu szkrabowi sprawi z kolei edukacyjna mata o szerokim zastosowaniu. Zadanie zabawek dla niemowląt polega więc przede wszystkim na stymulowaniu zmysłów, pobudzaniu ruchliwości dziecka i dostarczaniu bodźców z otaczającego go świata. Wspieranie maluszka od pierwszych miesięcy życia zaprocentuje w kolejnych latach!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy zakupie zabawek dla niemowląt warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Najważniejszym z nich jest oczywiście bezpieczeństwo użytkowania produktu. Dla maluszków wybierajmy zabawki posiadające unijny certyfikat CE, który otrzymują wyłącznie producenci zabawek spełniających szereg norm bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest również samo oznakowanie zabawki dla niemowląt, a w szczególności podany na niej wiek dziecka. I tak, zapis 3m+ oznaczał będzie, że zabawka przeznaczona jest dla maluszków, które ukończyły trzeci miesiąc życia, zaś zapis 6m+ to symbol zabawek dedykowanych półrocznym szkrabom. Na koniec, choć nie najmniej istotne, są materiały, z których wykonano zabawki. W pierwszych miesiącach życia dziecka, najlepszym wyborem będą zabawki dla niemowląt wykonane z miękkich materiałów. W drugiej połowie pierwszego roku życia, na wyposażeniu pokoju malucha znaleźć się mogą także wyjątkowo trwałe i estetyczne zabawki drewniane pozbawione ostrych zakończeń i drobnych elementów, stanowiących zagrożenia dla zdrowia dziecka.

Jeżeli szukasz bezpiecznych zabawek dla niemowląt odwiedź zielonezabawki.pl:  https://www.zielonezabawki.pl/zun_m_Wiek-dziecka_0-1969.html

Przegląd zabawek dla niemowląt

Wiemy już, jak ważną rolę pełnią zabawki dla niemowląt oraz czym kierować się przy ich wyborze. Jakie jednak zabawki kupić, by zainteresować nimi dziecko i pozytywnie wpływać na jego rozwój? Do najczęściej wybieranych zabawek dla niemowląt należą wspomniane już wcześniej pozytywki zawieszane nad łóżeczkiem oraz wydające dźwięki grzechotki do potrząsania. Niemniej świetnie sprawdzą się także różnej maści gryzaki wyposażone w wygodny uchwyt oraz stymulujące koordynację wzrokowo-ruchową maty edukacyjne. Szukając zabawek dla niemowląt zwracajmy uwagę na modele utrzymane w przyjemnej dla oka kolorystyce, przykuwającej uwagę malucha.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online