Trampolina to bez wątpienia jeden z ciekawszych gadżetów, jaki możemy zakupić dla naszych pociech do ogrodu. Oferuje przede wszystkim wiele frajdy, ale też angażuje nas fizycznie i pomaga w poprawieniu koordynacji. Niestety, zakupiona trampolina bardzo często przychodzi do nas w częściach. W przeciwieństwie do mini trampolin. Przez to zmuszeni jesteśmy do czasochłonnego procesu, jakim dla wielu z nas jest poprawny montaż trampoliny.

Pomimo przeświadczenia, że składanie trampoliny jest bardzo trudne, to prawda jest z goła inna. Istnieje bowiem szereg instrukcji, które nie tylko pomogą nam w momencie kiedy natrafimy na przeszkodę. Coraz częściej autorzy trampolin dołączają do zestawów kompleksowe poradniki, które ułatwią nam złożenie tego obiektu.

W przypadku kiedy nie znajdziesz takiej pomocy we własnym zestawie lub pomoc będzie ograniczona do zaledwie jednej strony, warto rozejrzeć się po dodatkowe instrukcje gdzie indziej. W dzisiejszym artykule przedstawię kilka porad, które w prosty i klarowny sposób wytłumaczą większość niuansów związanych ze złożeniem trampoliny.

ranking fotelików samochodowych 15-36

Składanie trampoliny – co należy przygotować

Zanim zabierzesz się za składanie trampoliny, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj trampoliny, jaką posiadasz. Na rynku istnieje szereg różnych urządzeń, które różnią się nie tylko wielkością czy poziomem zaawansowania konstrukcji.

Przygotowanie do montażu trampoliny ziemnej wygląda nieco inaczej niż w przypadku klasycznej trampoliny ogrodowej. Warto także pamiętać o tym, że pomimo mniejszych wymiarów, niektóre odpowiedniki domowe również mogą sprawić problemy.

Nieważne z jaką trampoliną masz do czynienia, będziemy musieli przygotować wszystkie części będące częścią zestawu. Dodatkowo musimy pamiętać o takich elementach jak:

  • Klucz do naciągania sprężyn;
  • Podkładki, nakrętki i przekładki dystansowe;
  • Klucz płaski (rozmiar zależny od rodzaju trampoliny);
  • Śrubokręt.

O ile dwa ostatnie narzędzia są szeroko dostępne i nie powinieneś mieć problemu z ich znalezieniem, tak klucz do naciągania sprężyn i wszystkie pozostałe części należy szukać w każdym zestawie, gdyż ich wielkość czy kształt będzie się różnił w zależności od wybranej trampoliny. Przy okazji możesz sprawdź naszą listę najlepszych trampolin dla dzieci.

Montaż trampoliny krok po kroku

Podstawą dla każdego procesu montażowego jest przeczytanie instrukcji. W ten sposób będziesz mógł zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami odnośnie złożenia konkretnego modelu, gdyż poszczególne trampoliny mogą się różnić. To, co jednak się nie zmienia, to kolejność prac.
Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby rozpocząć składanie trampoliny od stelaża. Dalej twoja praca będzie polegała na zamontowaniu sprężyn oraz maty. Następnie przyjdzie czas na zamontowanie ramion, do których później montujesz siatkę zabezpieczającą. Na sam koniec pozostają elementy opcjonalne.

;

Zacznij od montażu stelaża

Podstawą każdej trampoliny jest stabilna i wytrzymała konstrukcja. Nawet jeśli producent zastosuje bardzo mocne i trwałe materiały, to nieodpowiedni montaż może doprowadzić do uszkodzenia produktu. Należy zatem pamiętać o tym, aby rozpocząć montaż od nóg lub, w przypadku trampoliny ziemnej, od odpowiedniego przygotowania dołu w ziemi.

Podczas tego procesu, korzystać będziesz z szeregu śrub, nakrętek i innych części mocujących, o jakich mowa była wcześniej. Tutaj kluczowa okaże się odpowiednia interpretacja instrukcji, jaką zawsze otrzymujemy w zestawie. Zwróćmy jednak uwagę, że podczas montażu stelaża nie powinno się dokręcać śrub zbyt mocno. Musisz przecież najpierw sprawdzić jak całość się trzyma i czy wszystko równo skręciliśmy. Dokręcenie śrub i pozostałych nakrętek powinno nastąpić w momencie montażu ramion.

;

Następnie zabierz się za sprężyny i matę

Bardzo ważną rzeczą podczas montażu maty i sprężyn do naszego stelaża jest wykorzystanie narzędzi, które znajdziemy w zestawie. Mowa tutaj o kluczu do naciągania sprężyn. Jak sama nazwa wskazuje, posłuży on do odpowiedniego naciągnięcia sprężyn, które montowane będą na haczyku przy batucie z jednej strony, a z drugiej w ramie stelaża.

Bardzo przydatną poradą podczas montowaniu sprężyn jest zakładanie ich na godzinach 12 i 6, a następnie 3 i 9. Innymi słowy, zakładaj sprężyny naprzemiennie, utrzymując symetrię. W ten sposób zapewnisz właściwe naciągnięcie.

Jeśli chodzi o matę, to rozłóż pokrowiec w taki sposób, aby otwory odpowiadały na macie odpowiadały rozmiarowi oraz rozmieszczeniu otworów, które znajdują się w ramie trampoliny.

;

Ramiona to kolejny krok w instalacji trampoliny

Przed przystąpieniem do tego kroku musisz się upewnić, że w instrukcji znajdziesz dokładnie opisany proces złożenia poszczególnych części ramion. W ten sposób przygotujesz je do kolejnego kroku, a mianowicie złożenia ich w jedną całość z trampoliną.

Przy pokrowcu powinny znajdować się otwory, które posłużą nam do montażu zawiasów. Gdy będziesz mieć przygotowane ramiona, to umieść je w otworach pokrowca i przykręć do zawiasów. Przypominam o tym, aby po zamontowaniu ramion dokręcić wszystkie śruby, szczególnie te odpowiadające za stabilność stelaża.

;

Jak założyć siatkę na trampolinę?

Kolejnym krokiem w złożeniu całego urządzenia będzie montaż bardzo ważnego zabezpieczenia, a mianowicie siatki. Tak jak w każdym innym przypadku, mocowanie siatki może różnić się w zależności od trampoliny, jaką zakupiliśmy.

Zazwyczaj jednak siatkę montuje się do ramion oraz sprężyn. Oprócz odpowiedniego instruowania w manualu, możesz także zapoznać się z popularnymi sposobami na efektywne naciąganie siatki. Podstawową i niezmienną zasadą jest oczywiście równomierne naciąganie z każdej strony.

Instrukcja jak złożyć trampolinę – podsumowanie poradnika

Powyższy opis powinien pomóc każdemu, kto ma trudności z odpowiednim założeniem siatki na trampolinę czy po prostu złożeniem samego produktu. Należy pamiętać oczywiście, że powyższe porady oferują jedynie sprawdzone, dodatkowe informacje, które pomimo swojej uniwersalności, nie zastąpią instrukcji dołączonej do zakupionego zestawu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak złożyć trampolinę
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online