Nowoczesna lampka na biurko oferuje nam energooszczędność, trwałe wykonanie oraz nietuzinkowy design, który będzie idealnie komponował się w pokoju dziecięcym. Jednakże, ogromna liczba modeli oraz zróżnicowanie na rynku dosyć skutecznie utrudnia wybór odpowiedniej lampki biurkowej. Jest to szczególnie widoczne w przypadku, kiedy nie znamy się na elektronice.

Aby lampka spełniała swoje zadanie, musi oferować nam coś więcej oprócz ładnego wyglądu. Ważne jest oczywiście wykonanie oraz szereg innych kluczowych aspektów. Aby pomóc wam w wyborze, przygotowaliśmy kompletny ranking, gdzie znajdziecie lampki na biurko dziecięce o bardzo wysokiej jakości wykonania.

W naszym zestawieniu przedstawimy pięć bardzo ciekawych produktów z roku 2024, z których wybraliśmy zwycięzcę oraz warte uwagi alternatywy. Nasi specjaliści mieli na uwadze tak istotne kwestie jak materiał, z jakiego lampki biurkowe zostały wykonane, jej moc znamionowa oraz temperatura barwowa, kąt świecenia oraz szereg innych funkcjonalności.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Lampka LED 2w1

9.9

Droga


 

 

Lampka zmieniająca kolor

9.8

Średnia

Biurowa lampka klips

9.7

Średnia


 

 

LAMPKA STOŁOWA NOCNA

9.6

Tania


 

SPIDERMAN Lampka nocna

9.5

Droga

Lampka biurkowa biurko nocna 2w1 LED

Jeśli chodzi o nowoczesność i oświetlenie, to przede wszystkim na myśl przychodzi nam wykorzystanie LED. Warto jednak zauważyć, dzisiejszy zwycięzca rankingu oferuje nam nie tylko bardzo dobrą jakość światła oraz nietuzinkowe wykonanie, ale również szereg innych udogodnień.
Pierwszą i chyba najciekawszą rzeczą dodatkową, jaką znajdziemy w lampce biurowej Platinet PDLQ60 to port USB. Służy on do ładowania urządzeń takich jak smartfony, tablety, czy inne małe przenośne urządzenia.
Jeśli chodzi o samą funkcjonalność, to lampka oferuje nam wiele kolorów, które możemy dowolnie zmieniać i ustawiać. Oprócz tego, wbudowano tutaj regulację intensywności świecenia. Wszystkie te elementy sprawiają, że jest to niesamowicie funkcjonalny produkt.
Jeżeli chodzi o podstawowe parametry techniczne odpowiadające za dobre wykonanie, to mamy tutaj do dyspozycji moc znamionową LED o maksymalnej mocy 12 W. Jest to jedna z najmocniejszych lampek recenzowanych w tym zestawieniu.
Na uwagę zasługuje także możliwość wybrania barwy światła. W połączeniu z wysokim kątem świecenia oraz bardzo dobrą żywotnością, lampka jest zdecydowanym faworytem dla każdego, kto poszukuje trwałej i solidnej lampki.
Niestety, jest to niezwykle droga opcja – minimum dwukrotnie droższa od pozostałych produktów tego typu na rynku. Warto zatem zastanowić się dwa razy przed jej zakupem. Oprócz tego zastosowano tutaj nieco krótki kabel zasilający.

R

Zalety

• Port USB do ładowania urządzeń mobilnych;
• Bardzo duża moc znamionowa;
• Oświetlenie LED;
• Wytrzymała konstrukcja;
• Wiele funkcji doboru barwy oświetlenia oraz intensywności.
Q

Wady

• Krótki kabel zasilający;
• Bardzo wysoka cena.

LAMPKA NA BIURKO BIURKOWA LED zmieniająca kolor 7W

Nieco tańszą alternatywą, która nadal wykorzystuje oświetlenie LED jest lampka biurowa z tej samej firmy. Tym razem model PDL20BL jest nieco tańszy oraz nie został wyposażony w dodatkowy port USB. Jednakże, jest to dalej niezwykle funkcjonalna lampka z wieloma możliwościami.
Przede wszystkim zauważyć możemy nieco mniejszą moc znamionową. Wynosi ona maksymalnie 7 W. Nie jest to może zaskakująco duża liczba, lecz z pewnością wystarczy do oświetlenia biurka czy nawet pokoju dziecięcego. Jeśli chodzi o inne parametry, to kąt świecenia wynosi aż 120 stopni. W połączeniu z zimno-białą temperaturą barwową daje nam to bardzo atrakcyjny produkt.
Należy pamiętać, że recenzowana lampka oferuje nieco krótszą żywotność od zwycięzcy rankingu 2024, lecz 30 000 godzin to zdecydowanie więcej niż wystarczająco. Dodatkowo należy także pamiętać o tym, że produkt oferuje nowoczesny design.
Z funkcjonalności można wymienić możliwość wybrania różnego koloru oświetlenia. Oprócz tego, struktura lampy gwarantuje nam również trwałą i solidną pracę przez wiele lat. Potwierdza to stopień ochrony IP20 oraz dwuletnia gwarancja.
Pomimo niższej ceny, jest to wciąż dosyć droga opcja, która jednak oferuje wiele funkcjonalności oraz ponadprzeciętne parametry. A to wszystko w bardzo solidnej i trwałej konstrukcji.

R

Zalety

• Możliwość ustawienia koloru świecenia;
• Oświetlenie typu LED;
• Szeroki kąt świecenia;
• Solidne wykonanie.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena;
• Niska moc znamionowa;
• Krótka żywotność.

Biurowa Lampka biurkowa Lampa na biurko E27 klips

Jeżeli szukamy lampy, którą będziemy mogli przymocować do blatu, do krawędzi mebla czy w jakiekolwiek inne miejsce, to warto pomyśleć o biurowej lampie na klips. Takie rozwiązanie spodoba się przede wszystkim osobom, które potrzebują oświetlenia w trudno dostępnym miejscu.
Opisywany przedmiot charakteryzuje się przeciętną ceną. Jednakże, lampka oferuje nam tradycyjne oświetlenie, to jest za pomocą zwykłych żarówek. Z tego względu, należy do kosztu zakupu lampki dodać również koszt zakupu żarówki oraz, jeśli będziemy korzystać z lampki bardzo dużo, to również wysokie koszty utrzymania.
Warto jednak zauważyć, że obudowa wykonana została ze stopu aluminium, a uzupełniona o tworzywo. Gwarantuje nam to o wiele trwalsze wykonanie oraz oczywiście pewność, że nawet w przypadku osunięcia się lampki na ziemię, nie dozna ona uszkodzeń.
To, co może negatywnie wpłynąć na korzystanie z tej lampki, to jedna z jej zalet, a mianowicie mocowanie klipsowe. Z tego powodu nie będziemy mieli możliwości ustawienia lampki na płaskiej powierzchni.

R

Zalety

• Mocowanie klipsowe,
• Bardzo solidne wykonanie;
• Duża długość kabla;
• Certyfikaty CE oraz RoHS.
Q

Wady

• Wykorzystuje żarówki tradycyjne;
• Brak możliwości ustawienia lampki na blacie.

LAMPKA NA BIURKO BIURKOWA STOŁOWA Z KLIPSEM NOCNA

Jeżeli zależy nam na wysokiej trwałości oraz niskiej cenie, to zachęcamy do zakupu lampki biurkowej stołowej, którą możemy dodatkowo przymocować za pomocą wbudowanego klipsa. Jest to zatem lampka 2w1.
Jeśli chodzi o wykonanie lampy, to jej klosz wykonany został z metalu. Co więcej, produkt oferuje nam bardzo dobrą stabilność, zarówno w przypadku mocowania go na krawędzi biurka, szafki czy stołu lub po ustawieniu go na blacie.
Jest to tradycyjna lampka wykorzystująca żarówki wolframowe. Co ciekawe, istnieje tutaj możliwość regulacji kąta nachylenia, co możliwe jest dzięki pałąkowi. To natomiast pozwoli nam skierować światło w jakiekolwiek miejsce tylko chcemy.
Opisywany produkt to bardzo tanie urządzenie, które co prawda nie oferuje dodatkowych certyfikatów, lecz zostało odpowiednio skonstruowane i gwarantuje odpowiednią wytrzymałość. Ta wytrzymałość potwierdzona została przez producentów okresem ochronnym na dwa lata.
Niestety, kabel o długości 85 centymetrów jest z pewnością dużą wadą, na którą bardzo często skarżą się użytkownicy. Jest to jednak budżetowe rozwiązanie dla każdego.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Wytrzymała konstrukcja;
• Możliwość mocowania na klips lub ustawienia na płaskiej powierzchni;
• 2 lata gwarancji.
Q

Wady

• Bardzo krótki kabel.

SPIDERMAN Lampka nocna na biurko 29 cm

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Wybierając lampkę dla dziecka nie sposób zapomnieć o designie, który to właśnie naszemu szkrabowi powinien przypaść do gustu. Oprócz klasycznych lamp biurowych, warto pomyśleć o przyjaznej tematyce, jaką z pewnością jest Lampka Spider-man.
Producenci oferują nam dwa kolory do wyboru. Jest to bardzo mała lampka, która dodatkowo wymaga od nas żarówki o nieco mniej popularnym gwincie, a mianowicie E14. Dodatkowo należy pamiętać o montażu żarówki o maksymalnej mocy 5W.
Co ciekawe, jest to oryginalny produkt licencyjny, a więc idealnie odwzorowuje postać Człowieka Pająka. Jego ogromną zaletą jest oczywiście wizerunek Spidermana na kloszu. Warto jednak zauważyć, że całość oferuje także wytrzymałe wykonanie.
Nie jest to co prawda tania opcja, gdyż w podobnej cenie znajdziemy już podstawowe lampki LEDowe z o wiele mniej kosztownym rodzajem oświetlenia.

R

Zalety

• Oryginalna licencja;
• Świetne odwzorowanie Spider-mana;
• Mała lampka;
• Wytrzymała konstrukcja.
Q

Wady

• Gwint E14 na żarówkęo mocy maksymalnej 5W;
• Wysoka cena.

Lampka biurkowa dla dzieci – sprawdź czym się kierować przy zakupie!

Istnieje szereg różnych aspektów, które mogą wpłynąć na jakość lampy biurkowej. I tu nie chodzi tylko o moc, która to coraz rzadziej jest wyznacznikiem dobrego produktu. Należy pamiętać o wielu innych czynnikach, aby finalnie podjąć właściwą decyzję.

Przede wszystkim ważna jest konstrukcja lampy oraz jej wytrzymałość. Oprócz tego, musimy pamiętać o parametrach technicznych czy o innych danych. Co więcej, odpowiedni produkt będzie nam także oferował wielofunkcyjność oraz ciekawy wygląd! Warto także zapoznać się z: https://mjakmrowka.pl/lampka-na-biurko-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem/.

Pamiętajmy o konstrukcji

Wykonanie lampki dla dzieci to zdecydowanie jedna z najważniejszych rzeczy, o której rodzic powinien pamiętać. Podczas zakupu lampki z tradycyjną żarówką należy pamiętać o kloszu wykonanym z bardzo trwałego materiału. Może to być na przykład aluminium. LEDowe lampki są natomiast mniej odporne na wstrząsy i uszkodzenia, o czym należy pamiętać przy zakupie.

Biurowa Lampka biurkowa Lampa na biurko E27 klips

Tania Lampka biurkowa

Lampka biurkowa biurko nocna 2w1 LED 12W

lampka biurkowa dla dzieci

Moc lampki oraz inne parametry techniczne

Co ciekawe, to nie moc znamionowa lampki jest najważniejsza, szczególnie jeśli mowa o lampach LED. Tutaj możemy z powodzeniem zastąpić tradycyjną żarówkę o mocy 60W diodą, która dysponuje „jedynie” 12W.

Wybierając LEDowe lampki, powinniśmy myśleć o strumieniu świetlnym, który wyrażany jest w lumenach. Im wyższa wartość, tym większa ilość światłą, jakie lampka emituje. Oprócz tych parametrów, pamiętać należy także o temperaturze barwowej. Mierzona jest w kelwinach (K), a wyróżnić możemy trzy różne temperatury barwowe: ciepłe, neutralne, bądź zimne. Im mniej kelwinów, ty światło będzie bardziej pomarańczowe bądź żółte. Im więcej kelwinów, tym barwa będzie bielsza.

Wielofunkcyjność to klucz do dobrego zakupu

LEDowe lampki oferują nam wiele ciekawych funkcji, które odpowiadają za regulację intensywności światła oraz za regulację temperatury barwowej. Jest to oczywiście możliwe tylko w przypadku lampki LEDowej. Są to jednak ważne opcje, gdyż barwa światła wpływa na naszą osobę, a więc różne charaktery światła mają inne zastosowania.

LAMPKA NA BIURKO BIURKOWA LED zmieniająca kolor 7W

lampki na biurko dziecięce

Jeśli zależy nam jednak na mechanicznej funkcjonalności, to należy zwrócić uwagę na tradycyjne lampki. Montaż klipsowy pozwoli nam umieścić lampkę w mało dostępnym miejscu, a na dodatek nie będziemy musieli martwić się o jej uszkodzenie.

Design jest również ważny

Szukając lampki na biurko dziecięce, nie możemy zapomnieć o wyglądzie. To właśnie odpowiedni design przypadnie do gustu dzieciom oraz sprawi, że nauka czy zabawa przy lampie z tematycznym wzorem będzie bardzo przyjemna.
Pamiętajmy jednak, że bardzo często oficjalne licencje, które umożliwiają skorzystanie z ulubionych bohaterów filmów czy komiksów są drogie, przez co same lampki będą również droższe.

SPIDERMAN Lampka nocna na biurko 29 cm

dobra lampka na biurko dla dziecka

Podsumowanie rankingu lampek na biurko 2024

Dobra lampka na biurko dla dziecka to taka, która gwarantuje nam przede wszystkim funkcjonalność oraz odpowiednią regulację intensywności światła czy barwy. Jeśli to oczywiście lampka LEDowa. Jeśli nie, to należy przede wszystkim pamiętać o wytrzymałości oraz o atrakcyjnym designie. Zwycięzca rankingu, to jest Lampka biurkowa biurko nocna 2w1 LED 12W RGB +USB, gwarantuje to wszystko!

Oczywiście zachęcamy do przeczytania poradnika zakupowego, który to pomoże wam wybrać właściwe urządzenie świetlne do pokoju dziecięcego. Wtedy będziecie mogli znaleźć swój własny, idealny produkt.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką lampkę na biurko dla dziecka wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by mały

Kupujemy biurko dla szkolniaka i chcemy także od razu kupić lampkę. Ale nie możemy się dogadać jaką wybrać. Wtedy usłyszałam o takim rankingu z którego to można dowiedzieć się na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze takiej lampki

 by bączek

Nauka jest bardzo ważna dlatego też staramy się dzieciom zapewnić jak najlepsze warunki do nauki. Więc i lampkę na biurko chcę wybrać najlepszą. Nawet nie spodziewałam się, że istnieją tego typu rankingi i to bardzo pomocne

 by funky

Nowoczesność towarzyszy nam na każdym kroku to też i dziecko niech lampkę ma nowoczesną. Szukałam takiej i dzięki rankingowi znalazłam nawet kilka bardzo ciekawych wersji i to w dobrych cenach. Także warto poszperać w internecie

 by chrome

Gdy dziecko idzie do szkoły to wiele rzeczy potrzebuje. Szukałam dobrej i konkretnej lampki na biurko i tak znalazłam taki ranking. Nawet nie spodziewałam się, że opinie innych mogą okazać się tak przydatne

 by gold

Czy według Was ma duże znaczenie co do wyglądu lampki na biurko dla dziecka? Bo mój mąż twierdzi, że tak. Dlatego też szuka wyjątkowej lampki. Pokazałam mu ten ranking być może on pomoże mu w wyborze takiej jakiej szuka

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online