Promieniowanie słoneczne jest bardzo szkodliwe dla każdego człowieka. W przypadku małych dzieci należy dbać nie tylko o ochronę ich skóry poprzez stosowanie odpowiednich kremów z filtrem. Nie powinniśmy narażać zarówno skóry, jak i głowy malucha na wpływ promieni słonecznych. Nie zawsze wystarczy użyć odpowiedniego kremu i założyć czapeczkę. Spacer w pełnym słońcu nie jest przyjemnością dla naszego dziecka, ciągle mrużenie oczu i konieczność chowania się przed ciepłem jakie wytwarzane jest przez słońcem jest nie tyle mało komfortowe co niezdrowe dla naszych pociech.

Część rodziców chcąc uchronić dziecko zakłada na wózek tetrową pieluszkę, aby stworzyć odrobinę cienia dla malucha. Nie ma nic bardziej gorszego niż zasłanianie dostępu powietrza jakimkolwiek, nawet najbardziej przewiewnym materiałem. Temperatura jaka panuje w takiej „budce” już po kilku minutach staje się nie do zniesienia dla dziecka i stanowi poważne niebezpieczeństwo dla jego zdrowia i życia. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak możesz pomóc dziecku w upalne dni? Przychodzimy dziś z opiniami dotyczącymi parasolek do wózków. Zebraliśmy kilka dostępnych na rynku modeli aby ułatwić wybór i zakup odpowiedniego produktu chroniącego dziecko przed słońcem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Parasolka len melanż

9.9

Tania

Parasolka filtr UV

9.7

Średnia


 

Parasolka Cybex

9.5

Droga

Parasolka przeciwsłoneczna CAMICCO

9.4

Średnia

Parasolka kwadratowa

9.4

Tania

Ponadczasowa szarość

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszą propozycją parasolki do wózka to uniwersalne rozwiązanie do każdego rodzaju i modelu wózka. Niezależnie, czy poszukujemy parasolki do gondoli, czy do wersji spacerowej, dzięki uniwersalnemu zapięciu produkt ten spełni oczekiwania każdego, kto poszukuje tego typu osłony przeciwsłonecznej dla swojego dziecka. Produkt ten dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych, każdy z nich to inny odcień szarości. Materiał z jakiego wykonane zostało poszycie parasolki jest pokryty filtrem UV, który chroni nasze dziecko przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Parasolka chroni naszą pociechę nie tylko przed słońcem, ale również przed drobnym deszczem. Dzięki możliwości ustawienia dowolnego kąta, wystarczy odpowiednio nagiąć rączkę, bez konieczności manewrowania wózkiem celem uchronienia dziecka przed słońcem. Materiał ten ma strukturę lnu, a więc prezentuje się bardzo elegancko w połączeniu z wózkiem. Jest on wytrzymały na przetarcia i rozciągnięcia, co gwarantuje, że nawet częste używanie parasolki nie spowoduje zniszczenia jej. W przypadku, kiedy parasolka jest nam niepotrzebna możemy łatwo odpiąć jej górną część za pomocą guzika. Parasolkę możemy czyścić wodą z mydłem o temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni za pomocą gąbeczki.

R

Zalety

– elegancka faktura lnu;
– łatwe czyszczenie materiału;
Q

Wady

– dostępna kolorystyka w odcieniach szarości.

Na każdą kieszeń

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Parasolka do wózka to bardzo przydatny gadżet. Nasza kolejna propozycja nie nadszarpnie budżetu domowego rodziny, a z pewnością uchroni pociechę przed słońcem i przegrzaniem w upalne dni. Propozycja ta skierowana jest do wszystkich posiadaczy wózka, niezależnie od stelaża z jakiego wykonanego jest nasz model, gdyż jego uniwersalne zapięcie pozwala na zamocowanie parasolki zarówno do modeli o okrągłych, jak i płaskich rurkach, a regulacja pozwala na dopasowanie go również do różnych średnic. Parasolka ma okrągły kształt i jest to model o dość dużej średnicy – 70 centymetrów, a więc z powodzeniem uchroni naszą pociechę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Model ten możemy zgiąć w dwóch miejscach i dopasować położenie parasolki do kierunku, z jakiego padają promienie słoneczne, bez konieczności przepinania mocowania na drugą stronę ani zmiany kierunku jazdy wózka. Dodatkowo materiał z jakiego wykonane zostały parasolki posiada filtr UV, a bogata kolorystyka pozwala na dobranie odcienia parasolki do kolorystyki wózka lub własnego upodobania. Wśród dostępnych kolorów znajdziemy zarówno te bardziej stonowane odcienie, jak szarości, beże i granaty, a także nieco bardziej odważne, żywe kolory, takie jak zielenie, róże czy odcienie niebieskiego.

R

Zalety

– atrakcyjna cena;
– duża średnica parasolki;
Q

Wady

– obszycie parasolki notką może po jakimś czasie się niszczyć.

Do zestawu Cybex

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Na rynku istnieją zarówno uniwersalne modele parasolek do wózków, a także takie, które produkowane są specjalnie z myślą o użytkownikach konkretnych modeli wózków. Do takich parasolek z pewnością możemy zaliczyć parasolkę marki Cybex, która swoim wzorem i stylem dopasowana jest do designu oferowanych przez nich wózków. Parasol marki Cybex pasuje to większości modeli oferowanych przez tą firmę, takich jak: Priam, Balios M, Balios S, Agis M, Eternis M, Iris M-Air, Callisto, Onyx, Topaz oraz Twinyx. Specjalne zapięcie parasolki umożliwia korzystanie z parasolki jedynie w wymienionych modelach, natomiast jeśli jesteśmy posiadaczami jednego z nich to z pewnością zadowoli nas fakt, że parasolka w pełni dopasuje się do naszych potrzeb i będziemy mogli ustawić ją dokładnie w taki sposób – jakiego potrzebujemy. Materiał z jakiego wykonane zostało poszycie parasolki stanowi ochronę przed promieniowaniem UV w postaci filtru UPV 50+. Model ten występuje jedynie w kolorze czarnym, natomiast średnica jaką oferuje nam Cybex to 78 centymetrów, co pozwala na idealne zakrycie dziecka przed promieniowaniem słonecznym.

R

Zalety

– idealne dopasowanie do potrzeb;
– pokrycie filtrem UPV 50+;
Q

Wady

– wysoka cena;
– możliwość korzystanie jedynie w połączeniu z wybranymi modelami wózków.

Kolorowy zawrót głowy

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Następna propozycja parasolki do wózka to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują nietypowego koloru parasolki. Model ten dostępny jest aż w 23 wariantach kolorystycznych, z czego jeden to motyw kwiatowy, a pozostałe to gładkie kolory, w każdym możliwym odcieniu. Dopasowanie więc parasolki do naszych potrzeb nie stanowi najmniejszego problemu. Materiał z jakiego wykonana została parasolka to gruby, impregnowany oraz nieprzemakalny materiał wózkowy, który chroni nasze dziecko nie tylko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale również przed deszczem czy wiatrem. Uniwersalne zapięcie pozwoli zamontować parasolkę do każdego modelu wózka dostępnego na rynku, zarówno do nowych, jak i starych modeli. Stelaż parasolki posiada specjalne sprężyny, które pozwalają na dopasowanie wysokości kąta nachylenia jej w zależności od wysokości na jakiej znajduje się obecnie słońce. Parasolka chroni zatem przed promieniami nie tylko w południe, ale również wtedy, kiedy słońce zmierza ku zachodowi.

R

Zalety

– szeroki wachlarz kolorystyczny;
– wykonanie z grubego, impregnowanego materiału;
Q

Wady

– bardzo prosty wygląd.

Kwadratowy model

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Ostatnia propozycja parasolki do wózka jest o nieco odmiennym kształcie. Większość modeli dostępnych na rynku to okrągłe parasolki, nasza propozycja posiada jednak kwadratowy kształt, dzięki czemu w najszerszym miejscu osiąga aż 82 cm średnicy. Podobnie jak wersje okrągłe, również ten model wykonany został z materiału powleczonego filtrem UV chroniącym nasza pociechę przed promieniowaniem słonecznym. Parasolka dostępna jest wielu wariantach kolorystycznych, poczynając od żywych, letnich kolorów, kończąc na tych stonowanych oraz neutralnych szarościach. Parasolkę o tym mniej typowym kształcie możemy zamocować za pomocą uniwersalnego adaptera do każdego rodzaju wózka, niezależnie od średnicy i kształtu rurek stelaża. Nietypowy kształt umożliwia dobrą ochronę dziecka przed słońcem, a jednocześnie nadaje nowoczesnego charakteru naszemu wózkowi.

R

Zalety

– duży rozmiar;
– ciekawy kształt;
Q

Wady

– słaba jakość wykonania.

W naszym rankingu parasolek do wózków znalazły się zarówno modele tańsze, jak i droższe, uniwersalne, jak i te dopasowane do konkretnych modeli wózków. Jakie jednak cechy ich łączą. O tym przekonamy się w poniższym zestawieniu.

Cecha parasolki do wózka

Ponadczasowa szarość

Na każdą kieszeń

Do zestawu Cybex

Kolorowy zawrót głowy

Kwadratowy model

kształt parasolki

okrągły

okrągły

okrągły

okrągły

kwadratowy

rozmiar parasolki

67 cm

70 cm

78 cm

68 cm

82 cm

dostępne wersje kolorystyczne

TAK

TAK

NIE

TAK

TAK

uniwersalne zapięcie

TAK

TAK

NIE

TAK

TAK

Opinie dotyczące parasolek do spacerówek są zgodne. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla dzieci. Na rynku jak łatwo zauważyć dostępne są różne modele parasolek do spacerówek – jaki będzie najlepszy? Na to i na wiele innych dręczących pytań postaramy się odpowiedzieć.

Z jakiego materiału kupić parasolkę?

Materiał z jakiego wykonana jest większość parasolek to materiał wózkowy, który chroni nasze dziecko nie tylko przed słońcem, ale również przed deszczem. Decydując się na zakup parasolki do wózka warto zwrócić uwagę na to, czy pokryty on został dodatkowo filtrem UV, który nie tylko chroni nasze dziecko przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych, ale również materiał przed jego nadmiernym blaknięciem przy ekspozycji na słońcu.

Dopasowana do modelu wózka czy uniwersalna – jaka parasolka lepsza w roku 2024?

W tym przypadku pewnie narazimy się producentom wózków, ale jednogłośnie uważamy, że najlepszym wyborem, jest zakup parasolki o wpięciu uniwersalnym. Część rodziców decyduje się na zakup gondoli i wersji spacerowej różnych producentów, a co za tym idzie, szansa, że dopasujemy parasolkę idealnie do wózka jest niewielka. Dlatego parasolki o uniwersalnym wpięciu, które możemy dostosować zarówno do kształtu, jak i średnicy rurki będzie najlepszym wyborem. Po za tym parasolki takie często są również tańszą alternatywą, co pozwoli na zakup parasolki nawet mniej zamożnym osobom.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Decydując się na zakup parasolki do wózka warto zobaczyć, czy mamy możliwość dowolnego naginania konstrukcją parasolki w celu dopasowania jej kątu tak, żeby zarówno zasłaniał jak największą powierzchnię z jakiej docierają promienie słoneczne, ale również nie ograniczał widoczności naszej pociesze. Dlatego nie zawsze większa średnica parasolki jest lepszym wyborem, a możliwość dopasowania kąta jej nachylenia względem padania promieni słonecznych. Duży rozmiar parasolki może stanowić swoisty żagiel i źle zachowywać się podczas wietrznych dni.

Cena, czyli kolejny element naszej układanki, czyli czy da się pogodzić wysoką jakość z niską cena.

Wiemy już, że przy wyborze fotelika należy kierować się bezpieczeństwem, komfortem dziecka, ale ważnym aspektem dla większości rodziców jest cena. Nie od dziś wiadomo, że tańsze nie oznacza gorszego, jak więc jest w przypadku fotelików samochodowych? Odpowiedz nie jest jednoznaczna jednak z pełnym przekonaniem możemy zagwarantować, że dla rodziców z małym budżetem znajdzie się wiele modeli fotelików, które będą spełniać normy bezpieczeństwa oraz komfortu. Ceny fotelików zaczynają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Warto mieć na uwadze, że ceny fotelików znacząco mogą się różnić w zależności od sklepu, w którym planujemy zakup. Czasem sklepy oferują dodatkowe rabaty, które też znacząco mogą obniżyć cenę produktu. Każdy rodzić z gorszą sytuacja finansową powinien także rozważyć ewentualny zakup używanego fotelika, który nie jest uszkodzony i będzie spełniać swoje zadanie.

Podczas zakupu używanego fotelika samochodowego trzeba dokładnie sprawdzić czy fotelik nie uszkodzonego żadnego mechanizmu regulacji oraz czy prowadnice pasa czy funkcje Isofix działają poprawnie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka parasolka do wózka
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online