Bądź wyspana i wypoczęta – szczególnie w ciąży!

Przespane noce w ciąży – to brzmi jak oksymoron? Czy bezsenność musi być zmorą na długo wcześniej niż bobas pojawi się wśród nas? Chyba każda przyszła mama ma za sobą noc, w której przebudzona przez kopniaki, nie zmrużyła już oka. Ciąża to niewątpliwie czas, w którym wiele kobiet cierpi na problemy ze snem. Głównie powodem tych problemów jest konieczność zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń i poszukiwanie najwygodniejszej pozycji do spania. Pamiętajmy, że zdrowy sen to szansa na odpoczynek dla ciała, które w szczególnym dla siebie czasie – ciąży, pracuje nie tylko dla nas! Należy więc sięgnąć po wszelkie sposoby, które zapewnią nam spokój i wytchnienie. A rozwiązanie problemów jest często dużo łatwiejsze do osiągnięcia niż nam się wydaje.

Recepta na bezsenność na wyciągnięcie ręki

Pewnie przeglądając blogi dla przyszłych mam i czytając poradniki książkowe każda kobieta natknęła się temat poduszki ciążowej. Bez wątpienia jest to prosty sposób na poradzenie sobie z nieprzespanymi nocami. Skoro głównym problemem bezsenności ciążowej jest trudność ze znalezieniem odpowiedniej pozycji dla ciała, to może warto skorzystać z rad doświadczonych mam, które jako sposób na odpowiedni wypoczynek polecają poduszki dla ciężarnych. I choć zapewne przyszłe mamy dopiero poznają tematykę stosowania poduszek ciążowych, to kiedy przewertujemy Internet, okaże się, że rynek oferuje nam wiele ich rodzajów. Jaką wybrać? Która z poduszek będzie dla nas najlepsza i okaże się wytchnieniem w bezsenne noce?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Poduszka ciążowa 4w1

9.9

Średni

Poduszka Rogal Bololo

9.8

Droga

Rogal ciążowy Premium

9.7

Średni

Poduszka ciążowa Dreamland

9.6

Tania

Poduszka ciążowa Matherhood

9.5

Droga


 

 

Poduszka ciążowa 4w1 antywstrząsowa

poduszki do spania w ciąży ranking

Jednym z przykładów poduszek dla przyszłych mam jest poduszka ciążowa typu C. Produkt ten charakteryzuje się dwoma zaokrąglonymi rogami, co sprawia, że poduszka wyglądem przypomina nam literę C. Przyszła mama używa poduszki kładąc głowę na jednym z zaokrąglonych rogów, natomiast drugi umieszcza między swoimi udami. Dodatkowo, jak zapewnia producent, poduszka umożliwia nam karmienie dziecka po jego urodzeniu oraz może spełniać funkcję kojca dla naszego maluszka. Zamawiając poduszkę dla ciężarnej w zestawie załączona jest poduszka antywstrząsowa, która ma chronić dziecko podczas spacerów.

R

Zalety

– unikalny kształt poduszki (uwolnienie pleców i szyi od bólu),
– sen na lewym boku,
– funkcjonalność przed i po porodzie,
– różnorodność wzorów poszewek,
– prezentowane proponowane pozycje snu z wykorzystaniem poduszki.

Q

Wady

– długość poduszki może okazać się zbyt mała.

Poduszka ciążowa typu rogal

poduszki do spania w ciąży opinie

Kolejnym produktem, na który warto zwrócić uwagę, w trakcie poszukiwań najlepszej poduszki dla ciężarnych jest Rogal typu C Bololo. Poduszka ta posiada specjalne wypełnienie – kulkę silikonową, której ilość można regulować ze względu na nasze potrzeby. Producent informuje nas również, że poduszka może służyć nie tylko ciężarnym kobietom, ale również osobom, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa, dzięki czemu poduszka sprawdzi się również w dalszej przyszłości. Choć to z pewnością nie najważniejsza z zalet poduszki ciążowej, to jednak prezentowana poduszka wyróżnia się zdecydowanie designem. Proponowane przez producenta wzory są niepowtarzalne. Być może z tego powodu cena poduszki jest nieco wyższa. 

R

Zalety

– możliwość zmiany ilości wypełnienia poduszki,
– antyalergiczne wypełnienie,
– niepowtarzalny design,
– możliwość zastosowania poduszki również po ciąży i okresie karmienia.

Q

Wady

– brak informacji o dodatkowym wypełnieniu w zestawie,
– cena wydaje się dość wysoka.

Rogal ciążowy Premium CC

najlepsze poduszki do spania w ciąży

Kolejną propozycją na liście najlepszych poduszek ciążowych jest rogal ciążowy Premium. Jak prezentuje główne zdjęcie – producent ponownie proponuje nam dużo więcej niż tylko poduszkę ciążową. Zestaw zawiera również materac oraz poduszkę dla naszego dziecka. Istotnym atutem tego produktu jest dołączenie torby, w której możemy przechowywać naszą poduszkę. Kobiety, które miały okazję korzystać z poduszek dla ciężarnych, potwierdzą, że jest to bardzo przydatna opcja. Kiedy Twoje ciało przyzwyczai się do snu z poduszką, okaże się, że nawet na kilkudniowy wyjazd zabierzesz ze sobą rogala. 

R

Zalety

– produkt hand-made,
– prezentacja wypełnienia poduszki,
– antyalergiczne wypełnienie,
– szerokie zastosowanie,
– certyfikowane surowce.

Q

Wady

– 115 cm długości,
– w zestawie znajduje się jedna poszewka.

Dremland – poduszka ciążowa, do karmienia

dobre poduszki do spania w ciąży ranking

Już samą nazwą artykułu producent obiecuje nam błogi sen. To właśnie temu przede wszystkim ma służyć poduszka. Prawdopodobnie z tego też względu producent przedstawia opcję zakupu wyłącznie poduszki – bez dodatków służących po porodzie dziecku. W związku z tym cena artykułu wydaje się niższa. Zestaw zawiera tradycyjnie poszewkę.  Produkt jest dobrą opcją dla kobiet, które nie chcą wydawać dużej kwoty na produkt, który będą dopiero testowały – w związku z tym jest to opcja podstawowa o niższej cenie. 

R

Zalety

– wypełnienie – kulka silikonowa,
– certyfikowane materiały,
– dodatkowe aukcje producenta umożliwiają kupienie dodatkowej poszewki.

Q

Wady

– brak podanych dokładnych wymiarów poduszki (długości, szerokości i obwodu),
– produkt dla kobiet niskich.

Matherhood – poduszka i kojec

poduszki do spania w ciąży ranking i opinie

Większość producentów chce zapewnić mnogość zastosowań poduszki i z tego względu zapewnia dodatkowe gadżety. Nie inaczej jest w tej sytuacji. W zestawie do poduszki dołączono kosmetyczkę, kocyk dla dziecka oraz naklejkę do jego pokoju. Poduszka posiada kształt litery C i jej długość wynosi 130 cm. To około 10 cm więcej niż zazwyczaj proponują producenci poduszek ciążowych. Poduszka ta sprawdzi się dla wyższych kobiet. Z pewnością jest to bardzo wygodny model, o czym świadczą same zdjęcia zamieszczone na aukcji. Poduszka wydaje się być wystarczająco miękka, aby móc wygodnie wtulić się w nią podczas bezsennych nocy. Miłośnicy designu niestety będą zawiedzeni – producent nie daje możliwości wyboru koloru i wzoru poszewek dla poduszek. Za to jest możliwość wyboru koloru kocyka.

R

Zalety

– wypełnienie – kulka silikonowa,
– dokładny opis materiału wypełniającego,
– pokrowiec do przewożenia poduszki,
– większe niż standardowe wymiary poduszki.

Q

Wady

– zamek błyskawiczny na zewnątrz,
– stosunkowo wysoka cena.

Jak może pomóc poduszka dla ciężarnych ?

Nim jednak podejmiemy decyzję o zakupie poduszki warto wiedzieć dokładnie jak z niej korzystać, a tym samym w jaki sposób ma nam pomóc.

W pierwszym etapie, jak mówi sama nazwa tego produktu, ma ona być przeznaczona dla ciężarnych kobiet. Z pomocą poduszki kobieta ciężarna ma z łatwością odnaleźć najwygodniejszą pozycję do snu lub odpoczynku. Poduszka stanowi wsparcie dla brzucha i głowy, zachowując przy tym wyprostowaną sylwetkę ciała. Jak zapewniają eksperci, polecaną pozycją do snu podczas ciąży jest ułożenie się na boku, najlepiej lewym. Nawet osoby niechętnie nastawione do spania na boku, są do tego zachęcone właśnie dzięki poduszkom dla ciężarnych.

Inne korzyści płynące z korzystania z poduszki:

  • – redukuje ból pleców, szyi oraz nóg,
  • umożliwia sen, w pozycji, która zapewnia prawidłowe krążenie krwi,
  • wsparcie dla rosnącego brzucha.

Jak wiadomo ciężarne kobiety, ze względu na zwiększone oddawanie moczu, są zmuszone nawet do kilku pobudek w nocy. Wiąże się to z problemami z ponownym zaśnięciem. Również temu mają służyć poduszki dla kobiet w ciąży – łatwiejszemu zapadaniu w sen.

Kształt

Jak wcześniej wspomniano poduszki ciążowe występują w wielu kształtach. Najpopularniejsza jest poduszka w kształcie litery C, zwana powszechnie rogalem. Umożliwia ono podłożenie jednego z końców pod głowę podczas, gdy drugi z nich znajduje się między udami. Środkowa cześć ma za zadanie podpierać brzuch. Innym popularnym kształtem jest poduszka w kształcie litery J. Wówczas głowa ciężarnej znajduje się na tradycyjnej poduszce, natomiast zaokrąglony koniec znajduje się między nogami. Występują też poduszki w kształcie litery I. Wówczas użytkownik sam dopasowuje kształt do swoich potrzeb. Zazwyczaj ten rodzaj poduszki ma na swoich końcach troczki, dzięki którym poduszka może spełniać rolę kojca dla naszego dziecka. Innymi wariantami kształtów są: 7, odwrócone U oraz 9.

Materiał

Większość producentów zdaje sobie sprawę, że z poduszek ciążowych korzystają nie tylko kobiety, ale również niemowlęta, dlatego też używają wyłącznie certyfikowanych, antyalergicznych materiałów. Warto jednak każdorazowo sprawdzić czy producent opisuje dokładnie z czego wykonano poduszkę, jakie jest jej wypełnienie i czy jest ono odpowiednie dla naszych potrzeb. Najczęściej wypełnienie stanowią specjalnie ukształtowane kuleczki silikonowe lub włókna poliestrowe. Ma to wpływ na odpowiednią strukturę poduszki, ale również na właściwy przepływ powietrza. Sama poszewka powinna być wykonana z materiałów takich jak bawełna lub wełna, ze specjalnymi atestami dla niemowląt.

dobre poduszki do spania w ciąży opinie

Czy po ciąży poduszka jest już bezużyteczna ?

Wiele kobiet zastanawia się kilka razy nim kupi coś, co ma służyć jedynie przez kilka miesięcy. Jednak czy sprawa się ma tak również w przypadku poduszki ciążowej? Czy będzie ona kolejnym gadżetem, który po dziewięciu miesiącach użytkowania znajdzie swoje miejsce na strychu? Poduszka ciążowa ma bardzo szerokie zastosowanie, które bynajmniej nie kończy się po porodzie. Jak zapewniają doświadczone mamy – poduszki świetnie sprawdzają się podczas opieki nad naszym maluszkiem.  Przede wszystkim poduszka będzie przydatna podczas karmienia. Kobieta owija wokół brzucha poduszkę, układając na niej, przed sobą dziecko. Maluch ma wówczas podparcie w poduszce i dostęp do piersi.

Poduszka może się okazać również pomocna jako wałek ochronny w trakcie zabaw z dzieckiem na łóżku lub nauce raczkowania. Różnego rodzaju dodatki, które często znajdują się w zestawie z poduszką dla ciężarnych, poszerzają dodatkowo możliwości zastosowania tego artykułu.

Ile jest wart nasz wypoczynek ?

Poduszka ciążowa to niewielki koszt biorąc pod uwagę korzyści jakie niesie za sobą jej użytkowanie. Biorąc pod uwagę, że poduszka ma zapewnić prawidłowy wypoczynek i wytchnienie dla kobiety, w tak szczególnym dla niej czasie jak ciąża, koszt rzędu kilkudziesięciu złotych wydaje się dość niewielki. Rynek oferuje całą gamę produktów, więc każdy jest w stanie odnaleźć coś dla siebie. Może warto również zapytać znajomych mam, którą z wariantów poduszek one używały, bo z pewnością większość kobiet skorzystała z dobrodziejstwa jakim jest poduszka dla kobiet w ciąży.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką poduszkę do spania w ciąży wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Marta

Dziękuje za ten artykuł. Ja kupiłam Bololo i jestem zachwycona! Lepiej śpię i nie mam problemu z ułożeniem się w wygodnej pozycji. Plecy mnie bolą i jest bardzo przyjemna w dotyku. 30.04 urodzi się syn, zobaczymy, jak sprawdzi się przy karmieniu.

 by szok

A to są takie specjalne poduszki do spania w ciąży? No to ja jestem w całkowitym szoku. Wiem, że kobiety sobie lubią ulżyć kiedy są już po urodzeniu dziecka i mają problem z krwawieniem, ale że i przed urodzeniem na czymś specjalnym się śpi ? To ja całkowicie nie wiedziałam, muszę się wam przyznać.

 by podin0258

Chciałam sobie kupić ten rogal BOLOLO, ale w sumie jeszcze mam czas. Na razie jestem na początku ciąży i wydaje mi się, że dopiero potem powinnam tak spać. Teraz jeszcze pozwolę sobie na pełną swobodę. A kto wie, może akurat uda mi się kupić w promocji za jakiś czas… Na razie poczekam sobie jeszcze 😉

 by adinka

A, taka poduszka, jak mi to lekarka mówiła, przygotowuje matkę do poczęcia, ustawia jej ciało w odpowiednim miejscu i tyle. Ogólnie jestem zdania, że każda młoda mama powinna to mieć. To również jest wygodne w czasie połogu, do siadania, jak się to odpowiednio zwiąże. Sama to przetestowałam.

 by patrycja

Ale nie tylko ty tak miałaś 😉 . Kiedy mi lekarka powiedziała, że mogę takie coś kupić, dla swojej wygody i bezpieczeństwa dziecka, popatrzyłam na nią, jakby była z kosmosu. No ale jak już kupiłam… Powiem Ci, o niebo lepiej się śpi. Tutaj jest akurat poduszka którą miałam, zajmuje 2 miejsce. Jest naprawdę fajna i wygodna.

 by babloo

Ten model Dreamland jest naprawdę tani w porównaniu do innych poduszek dla ciężarnych. Moja siostra właśnie się dowiedziała, że ma być mamą, to może spróbuję jej to na święta podarować. Uda jej się donosić na pewno, a tak będzie miała wygodniej i w ogóle. Mówię wam, to naprawdę wygodna sprawa.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online