Wielu Rodziców nie zwraca uwagi na zakup poduszki ortopedycznej podczas zakupu wyprawki dla swojego dziecka. Co prawda problem zniekształconej główki już od porodu nie jest częstym przypadkiem wśród dzieci, natomiast poduszki ortopedyczne nie tylko leczą, ale również zapobiegają powstawaniu zniekształceń główki. Wybór odpowiedniej poduszki nie tylko dba o prawidłową pozycję jej podczas snu, ale również znacznie poprawia komfort snu. Opinie Rodziców posiadających poduszki ortopedyczne dla dziecka są zazwyczaj pochlebne. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jaką poduszkę dla dziecka wybrać? W dzisiejszym artykule przedstawimy ranking najlepszych poduszek ortopedycznych dla noworodka, dzięki czemu bez problemu dokonasz wyboru odpowiedniej poduszki do wyprawki dla swojej pociechy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Good Head R1

9.9

Tania

Good Head R2

9.8

Tania

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA miś

9.6

Tania

Dream Cloud Premium

9.5

Średnia

Poduszka Mimos

9.4

Drogi

Good Head dla najmłodszych

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszą propozycją poduszki ortopedycznej dla niemowląt jest produkt firmy Good Head w rozmiarze R1. Przeznaczona jest ona dla dzieci o obwodzie główki od 37 do 44 centymetrów. Poduszka ta została zaprojektowana w celu zapobiegania, a także leczenia zniekształceń główki u niemowlaka w okresie wzrostu i twardnienia kości czaszki. Dzięki specjalnie wyprofilowanemu kształtowi poduszka zmniejsza nacisk główki dziecka na podłoże nawet czterokrotnie. Profilowanie poduszki nie sprawia jednak trudności dla dziecka podczas obracania się z boku na bok, a także zmieniania strony głowy podczas spania. Poduszka ta dobrze zachowuje swój pierwotny kształt i nawet po wielokrotnym używaniu pianka, którą została wypełniona pozostaje bez zmian. Poduszka wykonana została z materiałów, które są całkowicie bezpieczne dla dziecka i nie powodują odparzeń czy odleżyn. Zewnętrzną warstwę stanowi poszewka wykonana ze 100% bawełny, wypełnienie zaś to specjalne włókno FillBall, które zapewnia doskonałą wymianę powietrza i sprawia, że poduszka jest sprężysta. W miejscu ułożenia główki poduszka posiada specjalną membranę z włókna bambusowego, która dodatkowo odpowiada za termoregulację podczas snu naszego dziecka. Poduszka Good Head wyprodukowana została w Polsce, co gwarantuje najwyższą jakość jej wykonania. Produkt ten dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych.

R

Zalety

– dobra cyrkulacja powietrza, nie powodująca pocenia się główki dziecka;

-zmniejsza nacisk główki na podłoże;

Q

Wady

– konieczność wymieniania poduszki ze względu na brak uniwersalnego rozmiaru.

Good Head dla nieco starszych

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejna propozycja poduszki ortopedycznej dla niemowląt to także poduszka Good Head, w większym rozmiarze – R2. Poduszka ta przystosowana jest dla dzieci posiadających obwód główki w zakresie od 44 cm do 55 cm. Jest to największy rozmiar poduszki Good Head dla dzieci, a więc będzie ona idealna nawet dla 2 – letniego dziecka. Poduszka „motylek” ma na celu zapobieganie zniekształceniu się główki podczas jej wzrostu, a jeżeli doszło do jakiejkolwiek wady, m.in. syndromu płaskiej główki, asymetrii ułożeniowej czy kręczu szyjnego poduszka ta ma leczyć daną wadę. Poduszka ortopedyczna Good Head ułatwia dziecku poruszanie główką oraz szyją, dzięki czemu chroni przed asymetria mięśni. Rozmiar R2 podobnie jak mniejsze dostępne rozmiary wykonany został ze specjalnie skręconych spiralnie włókien aby zapewnić naszemu maluszkowi spokojny sen, bez zbędnego pocenia się. Sztywność poduszki możemy dodatkowo regulować za pomocą specjalnego zamka błyskawicznego, a całość umieszczona jest w bawełnianej poszewce wykonanej w 100% z bawełny. Poszewka ta dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych i możemy ją bezpiecznie prać w pralce.

R

Zalety

– zapobiega oraz leczy zniekształcenia główki;

– możliwość regulacji sztywności poduszki;

Q

Wady

– brak uniwersalnego rozmiaru.

Misie dla Malucha

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Poduszka ortopedyczna w kształcie misia to kolejna propozycja profilowanej poduszki dla dzieci. Produkt ten dedykowany jest dla dzieci od urodzenia do ukończenia pierwszego roku życia. Ta specjalistyczna poduszka ma za zadanie zapobiegać oraz leczyć zniekształcenie główki dziecka w postaci jej płaskości. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, nacisk główki dziecka na podłoże został wyeliminowany praktycznie do minimum. Poduszki tej możemy używać zarówno w domu, jak i w wózku. Dzięki zastosowaniu poduszki w wózku stanowi ona dodatkową amortyzację dla naszego dziecka. Poduszka została wykonana z wysokoelatycznej pianki z pamięcią kształtu. Zewnętrzna część została pokryta 100% velvetem, a więc bardzo milą i przyjemną w dotyku tkaniną, przypominającą aksamit. Poduszkę można w całości prać w pralce w temperaturze 30 – 40 stopni Celsjusza. Produkt ten dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, a jego cena z pewnością nie uszczupli budżetu domowego żadnej Rodziny.

R

Zalety

– atrakcyjna cena;

– doskonała amortyzacja podczas spacerów w wózku;

– możliwość wyprania poduszki w pralce;

Q

Wady

– obszyta sztucznym materiałem;

– kształt uniemożliwiający założenie poszewki.

Spokojny sen starszaka

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Poduszka ortopedyczna Dream Cloud Premium to propozycja dla nieco starszych dzieci znajdujących się w wieku szkolno – przedszkolnym. Poduszki te przeszły szereg testów, dzięki czemu zostały zarejestrowane jako Europejski Wyrób Medyczny Klasy I dla dzieci w wieku 4 – 10 lat. Poduszki ortopedyczne wykonane zostały ze specjalnej termoelastycznej pianki o wysokiej gęstości i wyjątkowej miękkości. Pianka ta posiada tzw. pamięć kształtu, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do kształtu głowy naszego dziecka. Poduszka Dream Cloud Premium zapewnia doskonałe podparcie głowy, karku oraz ramion, aby sen był jeszcze bardziej komfortowy i przynosił ukojenie po dniu pełnym wrażeń. Poduszka ta nie tylko zapobiega napięciu mięśni ale również zapewnia prawidłową pozycję ciała podczas snu. To bardzo ważne szczególnie w okresie wzrostu dziecka. Produkt ten dzięki zastosowaniu specjalnej poszewki z tkaniny 3D zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza podczas snu. Takie rozwiązanie sprzyja nie tylko poprawie komfortu snu, ale również zapobiega powstawaniu bakterii, roztoczy czy pleśni. Poszewka zapinana jest na zamek, dzięki czemu w razie potrzeby możemy ją zdjąć i wyprać w pralce.

R

Zalety

– wykonana z pianki z pamięcia kształtu;

– zapewnia prawidłową pozycję podczas spania;

– uniemożliwia rozwój grzybów i pleśni;

Q

Wady

– produkt dla dzieci starszych.

Komfort snu Maluszka

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Nasza ostatnia propozycja to poduszka mająca na celu leczenie i zapobieganie płaskiej główki naszego dziecka. Szczególnie w pierwszych tygodniach życia główka naszego dziecka narażona jest na odkształcenia, z pomocą przychodzi poduszka Mimos. Dzięki specjalneu kształtowi oraz dopasowaniu do wielkości główki dziecka poduszka idealnie podtrzymuje główkę naszej pociechy. Poduszka ta umożliwia naturalne zaokrąglenie sie głowki naszego dziecka przy wadach takich jak plagiocefalia czy brachycefalia. Poduszka Mimos zapewnia doskonałą regulację termiczną dzięki dobremu przepuszczaniu powietrza. Poduszka odporna jest więc także na powstawanie roztoczy czy grzybów. Co ważne wykonana została z atestowanych materiałów spełniających normy Oeko – Tex. Poduszkę możemy prac w pralce, a po praniu cieszyć się możliwością szybkiego użytkowania, gdyż jest szybkoschnąca.

R

Zalety

– dopasowanie do rozmiaru głowki dziecka;

– wykonana z atestowanych materiałów;

– możliwość prania w pralce;

Q

Wady

– wysoka cena.

Czym należy się kierować przy zakupie poduszki ortopedycznej?

W naszym rankingu poduszek ortopedycznych 2024 dla niemowląt znalazły się najpopularniejsze modele wybierane przez Rodziców. Sprawdźmy więc czym dokładnie różnią się one między sobą.

Cecha poduszki

Good Head dla najmłodszych

Good Head dla nieco starszych

Misie dla Malucha

Spokojny sen starszaka

Komfort snu Maluszka

wymiar poduszki

32 x 23 cm

36 x 26 cm

21 x 26 cm

42 x 24 cm

29,5 x 23 cm

wypełnienie 

włókno FillBall

włókno FillBall

pianka z pamięcią

pianka Dream – Foam

pianka z pamięcią

pokrycie zewnętrzne

poszewka bawełniana

poszewka bawełniana

tkanina velvet

tkanina 3D

dzianina dystansowa

rozmiar główki

37 – 44 cm

44 – 55 cm

0 – 12 m-c życia

4 – 10 lat

42 – 49 cm

warianty kolorystyczne 

TAK

TAK

TAK

NIE

NIE

 

Kupując poduszkę ortopedyczną, opinie innych Rodziców są często bardzo ważne. Spora artykułów na temat poduszek niemowlęcych możemy znaleźć również w sieci. W jednym z nich https://liferules.pl/inne-wskazowki/ortopedyczna-poduszka-dla-niemowlat-jak-wybrac-i-uzywac.html przedstawione zostały różne modele poduszek dla dzieci dostępnych na rynku. Zdajemy sobie jednak sprawę, że zakup poduszki ortopedycznej dla noworodka może sprawiać problemy niedoświadczonym rodzicom, dlatego tez zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania oraz wybrać jeden z modeli zaprezentowanych w dzisiejszym rankingu 2024.

Zapobieganie czy leczenie – po co właściwie kupuje się poduszkę ortopedyczną?

Wśród Rodziców i Lekarzy zdania dotyczące zakupu poduszek ortopedycznych są mocno podzielone. Jedni uważają, że poduszki należy używać dopiero wtedy, kiedy istnieje taka potrzeba, inni zaś są zdania, że łatwiej zapobiegać niż leczyć i poduszkę ortopedyczną warto zakupić i używać od pierwszego dnia życia. Obecnie dostępne na rynku poduszki ortopedyczne wykonane są jednak w taki sposób, że używania nawet bez konieczności nie wpływa niekorzystnie na rozwój naszego dziecka. Warto więc kupując poduszkę ortopedyczną dla niemowląt wybrać taką, która została przetestowana przez grono specjalistów, a niekoniecznie sugerować się jej ceną.

Jaką poduszkę wybrać?

Wybierając poduszkę ortopedyczną dla naszego dziecka warto zwrócić uwagę na materiały z jakich została wykonana. Skóra naszego dziecka jest szczególnie wrażliwa zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia. Wybierając więc poduszkę powinna mieć ona wierzchnią warstwę wykonaną z przewiewnych, naturalnych materiałów, które nie będą powodowały dodatkowego dyskomfortu u dziecka w postaci pocenia się główki. Warto równiez wybierać poduszki, które posiadają atest Oeko – Tex lub inny odpowiadający za jakość użytych materiałów.

Jaki rozmiar wybrać?

Część poduszek dostępnych na rynku posiada uniwersalny rozmiar. Część jednak modeli dostosowana jest do rozmiaru główki niemowlaka. Jeśli zdecydujemy się na zakup poduszki dopasowanej do główki dziecka, musimy ją w miarę wzrostu obwodu zmieniać ją, by spełniała swoją rolę.

Nasz wybór – poduszka Mimos.

Spośród zaprezentowanych modeli poduszek ortopedycznych to poduszka Mimos najbardziej trafiła w nasze gusta. Poduszka ta wykonana jest ze specjalnych włókien, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Wybór poduszki Mimos uchroni zatem nasze dziecko przed poceniem się. Również zewnętrzna część poduszki wykonana została z naturalnych materiałów, których jakość została potwierdzona certyfikatem spełniania norm Oeko – Tex. Poduszka dostępna jest w kilku wariantach rozmiarowych, warto więc na bieżąco kontrolować obwód główki swojego dziecka, aby w miarę potrzeby zakupić większy rozmiar, a tym samym sprawić, że poduszka spełnia swoją rolę w 100%.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka poduszka ortopedyczna dla dziecka
Average rating:  
 6 reviews
 by ptaszek

No i co ja mam wam powiedzieć, skoro okazuje się, że niedługo urodzę i takiej poduszki nie mam? Do dziś nie wiedziałam, że takie w ogóle istnieją, aż bardzo żałuję, bo mieliśmy problem z deformacją główki u pierwszego dziecka. Dziękuję wam za tę wiedzę.

 by teściowa

Goof Head 2 przypadła mi do gustu, dlatego kupię mojemu synowi, żeby miał dla dziecka, też po rozwiązaniu. Czego to się już dziś nie wymyśli, ale wszystkie rozwiązania raczej zaczerpywane są z tego, co my, matki wymyśliłyśmy. Pamiętajcie o tym i miejcie to na względzie 😉 .

 by ulka78

Dla mnie warianty kolorystyczne akurat miałyby najmniejsze znaczenie, bo przecież nie to świadczy o dobrej poduszce. I dlatego jeśli już, to na to w ogóle bym nie zwracała uwagi. Liczy się jakość wykonania, no i to, jak poduszka długo się utrzymuje.

 by supcior

Dobrze jest wiedzieć o tych poduszkach ortopedycznych. Moje drugie dziecko miało taką i znacznie lepiej wygląda teraz jego główka. Nic się nie odkształciło, też jakby lepiej się dziecku spało. Także ja bym sie decydował.

 by sylwik

Dream Clound Premium miała moja znajoma, wszystko było w porządku, mówiła, że jej się to naprawdę wygodnie użytkuje. Dlatego ja, jeśli będę w ciąży i wszystko przebiegnie bez komplikacji, też właśnie na coś takiego postawię.

 by finze78

I co, to są wszystkie modele, jakie można w sieci dostać? Te najpopularniejsze? Nie mogę w to uwierzyć, dlatego też przejrzę jeszcze więcej ofert. Muszę mieć wybór, dla mojej córeczki i żony kupię wszystko, co najlepsze.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online