Zabawki dla każdego dziecka powinny być dobierane w sposób przemyślany, natomiast im mniejsze dziecko, tym wybór ten powinien być dokonywany z jeszcze większą uwagą. Pamiętać bowiem trzeba, że w przypadku 2- czy 5-latka odpowiednio dobrany upominek nie tylko zapewnia zabawę, lecz także uczy i pomaga w rozwoju. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się zabawki edukacyjne.

  1. Jak bawi się dwulatek?
  2. Jakie zabawki dla dwulatka?

Jak bawi się dwulatek?

Wybierając zabawkę dla dwulatka, trzeba pamiętać, że bawi się on już znacznie bardziej świadomie niż niemowlak, którym jeszcze niedawno był. Kluczowe jest więc zwrócenie uwagi na takie zabawki, które dostarczą mu nie tylko rozrywki, ale będą wspomagały rozwój jego wyobraźni czy pomogą w doskonaleniu umiejętności ruchowych. Nie bez powodu w sklepach takich jak https://www.landtoys.pl/ zabawki dzielone są ze względu na wiek dziecka. Warto kupować zróżnicowane zabawki – zarówno te, które wesprą rozwój intelektualny dziecka, jak i te, które pomogę w jego rozwoju ruchowym. Oczywiście znaczenie ma estetyka, kolorystyka, jakość wykonania, na pierwszym miejscu powinna być jednak funkcjonalność. Na przykład zabawki dla 5-latka: https://www.landtoys.pl/pl/c/Zabawki-dla-5-latka/403 będą już zupełnie inne niż te rekomendowane dla jego o trzy lata młodszego kolegi. Warto zwracać uwagę na dostosowanie zabawki do wieku dziecka, bo tylko wtedy zapewnimy mu właściwy rozwój przez zabawę. Zbyt zaawansowane zabawki nie wzbudzą zainteresowania, szybko zniechęcą dziecko do zabawy, natomiast te dopasowane do jego potrzeb i zainteresowań mogą w znaczącym stopniu przyczynić się do rozwoju malucha.

Jakie zabawki dla dwulatka?

2-letnie dziecko jest coraz bardziej samodzielnie. Z reguły samo już pije z kubka, je dopasowanymi do jego wieku sztućcami, potrafi umyć ręce czy ubrać się z pomocą opiekuna. Zabawy takiego dziecka również są więc bardziej rozwinięte. Dwulatek coraz więcej mówi. Rozumie także znacznie więcej niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej. Jego ulubione zabawy to rysowanie i dopasowywanie kształtów. Warto więc zadbać o to, aby w jego pobliżu znalazły się zabawki umożliwiające rozwój tych pasji – https://www.landtoys.pl/pl/c/Zabawki-dla-2-latka/385. Chodzenie to już przeszłość – teraz dziecko przede wszystkim biega i skacze, więc zabawki do przewożenia różnych rzeczy czy domowy suchy basen z kulkami z pewnością wzbudzą jego zainteresowanie. Świetnie sprawdzą się:

  • jeździki,
  • huśtawki,
  • klocki do budowania,
  • puzzle,
  • kredki,
  • farby,
  • domy dla lalek,
  • dziecięce kuchnie, salony fryzjerskie, warsztaty samochodowe (czyli wszystkie te, które naśladują życie dorosłych).

 

 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką zabawkę kupić dla 2-latka?
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online