Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego jest leżaczek bujaczek. Dodatek ten zyskał szczególnie na popularności w ostatnich latach i teraz wielu rodziców uważa go za nieodzowną pomoc przy dziecku.

Trudno jednak znaleźć idealny produkt, szczególnie kiedy na rynku znajdziemy bardzo dużo producentów specjalizujących się w produkcji tego typu przedmiotów. A konkretnych modeli jest jeszcze więcej! W tym celu postanowiliśmy przygotować zestawienie produktów z 2024 roku, które choć trochę ułatwi podjęcie tej decyzji.

W naszym rankingu znalazło się miejsce na pięć produktów. Każdy z nich charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania, wieloma funkcjami i udogodnieniami, oraz komfortem dla dziecka. Przygotowując to zestawienie braliśmy oczywiście pod uwagę bezpieczeństwo dziecka w bujaku, nośność urządzenia oraz szereg innych aspektów wpływających na końcowe działanie oraz oczywiście wygląd.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HUŚTAWKA LIONELO RUBEN

9.9

Średnia


 

Kinderkraft UNIMO 5w1

9.8

Średnia


 

 

CHICCO BABY HUG

9.7

Drogi


 

 

Kinderkraft FLO

9.6

Tani


 

 

Fisher Price CMR10

9.5

Tani


 

 

LEŻACZEK BUJACZEK HUŚTAWKA LIONELO RUBEN

Lionelo Ruben to leżaczek bujaczek, który zdołał zwyciężyć w naszym rankingu nie bez przyczyny. Oferuje on bardzo komfortowe działanie, niesamowicie dużą ilość funkcji, bezgłośną pracę oraz szereg innych udogodnień, które nie sposób znaleźć w konkurencyjnych produktach.
Jeśli chodzi o samą konstrukcję, to stelaż jest bardzo wytrzymały, lecz producent deklaruje nośność tylko do 9 kg. Oprócz tego, materiał, z jakiego siedzisko zostało wykonane to bawełna z dodatkiem poliestru. Oznacza to, że dzieci będą odczuwać duży komfort.
Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Bujak wyposażony został w pięciopunktowy pas bezpieczeństwa, który gwarantuje że nasze dziecko nie wypadnie podczas bujania. Dodatkowo produkt zyskał certyfikaty bezpieczeństwa TUV oraz EN71. Oprócz tego, producenci zdołali uzyskać również dodatkowy certyfikat SGS. Wszystkie te elementy wpływają na to, że jest to jedno z najlepszych urządzeń pod względem bezpieczeństwa na rynku.
Co ciekawe, jest to wielofunkcyjne urządzenie, dzięki czemu znajdziemy tam aż 5 różnych pozycji. Oznacza to, że leżaczek bujaczek posłuży nam również jako krzesełko dziecięce, kołyska czy nawet łóżeczko.
Gratisy w opisywanym zestawie są również atrakcyjne. W przeciwieństwie do innych produktów, twórcy zdecydowali się dodać zestaw baterii typu long life, które charakteryzują się przedłużoną żywotnością. Pałąk z zabawkami to kolejny gratis, jaki znajdziemy w zestawie.
Pozytywnym zaskoczeniem jest także gwarancja. Producenci deklarują aż 3 lata ochrony w przypadku wady produktu, co jest rzadko spotykane. Niestety, produkt nie jest pozbawiony wad. Jedną z nich jest niska nośność. Jak już wspomnieliśmy, maksymalna waga dziecka to tylko 9 kg.

R

Zalety

• Wielofunkcyjne;
• Ogromne możliwości regulacyjne;
• 5 prędkości bujania;
• 5-punktowe pasy bezpieczeństwa;
• Komfortowy i cichy.
Q

Wady

• Niska maksymalna waga dziecka.

Leżaczek bujaczek krzesełko Kinderkraft UNIMO 5w1

Innym wielofunkcyjnym rozwiązaniem jest urządzenie 5 w 1 od sprawdzonego i wiarygodnego producenta, jakim jest Kinderkraft. Jakość wykonania oraz bezpieczeństwo jest na tak wysokim poziomie, że producenci oferują nam aż 10 lat gwarancji!
Co do samego użytkowania, to mamy tutaj 5 funkcji, w tym funkcję łóżeczka, kołyski, krzesełka oraz oczywiście leżaczka i bujaczka. Ręczna zmiana ułożenia zajmuje jedynie kilka sekund. Oprócz tego, możliwości regulacyjne pozwalają nam wybrać jedna z 3 pozycji: siedzących, półleżących oraz leżących.
Na naszą uwagę zasługuje także dodatkowy pałąk z zabawkami, jaki producent dodali do zestawu oraz zastosowanie 3 punktowych pasów bezpieczeństwa. Ogromna wiedza i wiele lat doświadczenia pozwoliło twórcom dopracować urządzenie. Dzięki temu otrzymujemy tutaj zdejmowane poszycie, które dodatkowe można prać w pralce.
Innym udogodnieniem jest bardzo głęboki daszek oraz inne dodatkowe gratisy, w tym moskitiera. To, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to nośność. Maksymalna waga użytkownika to aż 18 kg, a sam produkt jest zgodny z europejskimi normami bezpieczeństwa.
Wadami urządzenia są z pewnością nieco wysoka cena oraz wyższa waga, niż w przypadku innych produktów.

R

Zalety

• Wielofunkcyjność;
• Możliwość regulacji pozycji;
• Wiele gratisów w zestawie;
• Aż 10 lat gwarancji.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena;
• Dosyć duża waga.

CHICCO BABY HUG LEŻACZEK KRZESEŁKO FOTELIK 4w1

Firma Chicco to podobnie jak Kinderkraft jedna z najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją sprzętu przeznaczonego dla najmłodszych. W dzisiejszym zestawieniu znalazł się wielofunkcyjny i bardzo elegancki gadżet, w którym znajdziemy 4 różne funkcje.
Baby Hug to produkt, który oferuje nam takie możliwości regulacyjne jak gondola, leżaczek, krzesełko do karmienia, czy nawet podwyższony fotel. Wyróżniającą cechą tego leżaczka jest przede wszystkim wysoki stelaż. Można oczywiście go złożyć lub rozłożyć, a więc dopasować wysokość do nas samych.
Co ciekawe, bujaczek wyposażony został w kółeczka, a więc jeśli będziemy chcieli przetransportować dziecko w środku, to będziemy mogli to zrobić w bardzo komfortowy sposób, który nie będzie wymagał od nas dużego wysiłku.
Pamiętajmy natomiast, że jest to bardzo droga opcja, która pomimo niezwykle starannego wykonania oraz długoletniej gwarancji, wciąż przewyższa każdą inną ofertę pod względem ceny, które znajdziemy w zestawieniu 2024.

R

Zalety

• Możliwość regulacji wysokości stelaża;
• Regulacja pozycji bujaka leżaczka;
• Kółeczka do łatwego przemieszczania;
• Niezwykle wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

Bujaczek elektryczny huśtawka Kinderkraft FLO

Bardzo ciekawą alternatywą będzie zakupienie elektrycznego bujaczka huśtawki, który pomimo swojej funkcjonalności, oferuje także bardzo dobre bezpieczeństwo oraz przystępną cenę. Połączenie to sprawia, że produkt jest polecany niemalże dla każdego.
Co ciekawe, jest to produkt 2w1, gdyż istnieje możliwość zmiany ustawienia, przez co leżaczek zamienimy na huśtawkę. Prędkość bujania jest regulowana i otrzymujemy 3-stopniowy zakres. Dodatkowo, na naszą uwagę zasługuje także szereg innych dodatków, w tym możliwość ustawienia jednej z 8 melodii z dodatkową możliwością zmiany głośności.
Oprócz tych gadżetów, Kinderkraft upewnił się, że model FLO oferuje bardzo komfortowe siedzisko. Zagłówek jest bardzo puszysty i miękki, a jeśli będziemy mieli taką potrzebę, możemy go odpiąć. W zestawie znajduje się także pałąk z zabawkami.
Pamiętajmy również o bezpieczeństwie. W tym konkretnym modelu otrzymujemy 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Te dodatkowo wyposażono w regulację. W połączeniu z gumowymi podstawkami oraz innymi dodatkami, produkt jest zdecydowanie warty uwagi.
Niestety, przedmiot przygotowany został wyłącznie dla dzieci do wagi 9 kg, a więc jego nośność pozostawia wiele do życzenia.

R

Zalety

• Bardzo komfortowe urządzenie;
• Wiele możliwości regulacyjnych;
• Elektroniczne sterowanie;
• Dodatkowe opcje multimedialne.
Q

Wady

• Niska maksymalna waga dzieci.

Fisher-Price LEŻACZEK BUJACZEK 3W1 DO 18KG CMR10

Opisywany leżaczek to tak naprawdę gadżet 3w1. Oprócz leżaczka, istnieje również możliwość dostosowania pozycji oraz innych ustawień w taki sposób, aby korzystać z produktu jako bujaczek i siedzisko.
Jest to jedyny bujaczek leżaczek w naszym zestawieniu, który oferuje możliwość włączenia wibracji. Co ciekawe, inną ciekawą opcją jest także możliwość ustawienie jednej z dwóch pozycji pleców, aby jeszcze bardziej dostosować produkt do naszego dziecka.
Oprócz tego, pamiętać należy również o pałąku z dwoma zabawkami w zestawie. Co ciekawe, jest on odczepiany. Oferowany produkt gwarantuje nam także możliwość zdjęcia poszycia siedziska, który następnie upierzemy w pralce.
W połączeniu z niską ceną oraz maksymalną nośnością wynoszącą aż 18 kg, produkt ten to zdecydowanie niezwykle ciekawy dodatek, nad którym wielu z nas powinno się zastanowić. Niestety, nie znajdziemy tutaj żadnych pasów zabezpieczających, a na dodatek brakuje tutaj zaawansowanych opcji regulacyjnych.

R

Zalety

• Niska cena;
• Wysoka maksymalna waga dziecka;
• Wibracje;
• Możliwość ustawienia jednej z dwóch pozycji pleców.
Q

Wady

• Brak zaawansowanych funkcji regulacyjnych;
• Brak pasów zabezpieczających.

Najlepszy bujak dla dziecka – sprawdź jak wybrać

Aby wybrać najlepszy bujak dla dziecka, musimy mieć na uwadze szereg istotnych czynników. Mowa tutaj zarówno o czynnikach multimedialnych, jak i o samym wykonaniu czy bezpieczeństwie. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na wybranie jednego z polecanych w najróżniejszych rankingach produktów. Co jednak jeśli sami chcielibyśmy znaleźć idealny produkt dla naszego dziecka?

Z tego względu powinniśmy przede wszystkim skupić się na bezpieczeństwie. Dobry bujak dla dziecka oferuje odpowiednią nośność oraz trwałość materiału. Tutaj równie kluczowa okazać się może gwarancja. Z dodatkowych elementów warto zwrócić uwagę na funkcjonalność oraz oczywiście na to jakie leżaczek bujaczek ma opinie. Więcej informacji znajdziemy także na https://www.kiedymamaniespi.pl/2017/11/lezaczek-bujaczek-wybrac-zwrocic-uwage.html

Zwróćmy uwagę na wykonanie

Konstrukcja leżaczka bujaczka jest niezwykle ważna. Wykorzystanie odpowiednio trwałych materiałów do produkcji gwarantuje nam pewny i trwały produkt, który nie zepsuje się po kilku miesiącach użytkowania.

W związku z tym warto pamiętać, aby wybierać tylko te urządzenia, które wykonano ze stali oraz z wysokiej jakości plastiku PP. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie, które w wielu sytuacjach potwierdzone jest wieloletnią gwarancją.

Kinderkraft UNIMO 5w1

bujak dla dziecka ranking

HUŚTAWKA LIONELO RUBEN

Bezpieczeństwo jest równie istotne

Bezpieczny bujaczek to przede wszystkim taki, którego konstrukcja nie złamie się pod dużym naciskiem oraz pod intensywnym bujaniem. Dlatego też bezpieczeństwo jest bardzo powiązane z wykonaniem, czyli innym kluczowym aspektem, na który należy uważać.

Na bezpieczeństwo wpływają jeszcze inne czynniki. Przede wszystkim szukajmy takich urządzeń, które na wyposażeniu mają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Innym ciekawym dodatkiem jest gratisowa moskitiera, która pozwoli nam bujać dziecko w bujaku w ogrodzie czy na balkonie bez martwienia się o owady i insekty.

Pamiętajmy także o wielu funkcjach

Wielofunkcyjne bujaczki to przede wszystkim ogromna wygoda oraz komfort – zarówno dla nas jak i dla użytkujących. Możemy w ten sposób dopasować ustawienie oraz pozycję, a w niektórych przypadkach nawet wysokość bujaka.

Multimedialne gadżety jeszcze bardziej uatrakcyjnią bujaczek w oczach dziecka. Dodatkowe melodie oraz pałąk z wieloma zabawkami sprawi, że nasze dziecko nie znudzi się będąc w bujaku zbyt szybko.

Huśtawka Kinderkraft FLO

Bujaczek elektryczny dla dziecka

Leżaczek bujaczek opinie oraz cena – te kwestie są również ważne!

Dobry bujak dla dziecka to także taki, którego jakość potwierdzono wielokrotnie podczas użytkowania. Mowa tutaj o komentarzach od innych kupujących, którzy mieli okazje sprawdzić wszystkie funkcje i upewnić się czy deklaracje producenta pokrywają się ze stanem urządzenia.

Cena ma tutaj również znaczenie, lecz tylko w kontekście stosunku ceny do jakości. Musimy patrzyć, czy nie przepłacamy czasami za wybrany produkt ze względu na renomowaną firmę.

Fisher-Price CMR10

najlepsza huśtawka bujak dla dziecka

Bujaki ranking – Podsumowanie

Najlepszy produkt, który oferuje nam nie tylko dobrą cenę, multimedialność, bezpieczeństwo, jakościowe wykonanie, ale także pozytywne opinie, to bujak dla dziecka firmy Lionelo Ruben. LEŻACZEK BUJACZEK HUŚTAWKA LIONELO RUBEN to idealne połączenie wszystkich najważniejszych elementów z umiarkowaną ceną.

Oczywiście zachęcamy także każdego do zapoznania się z powyższym poradnikiem, w którym to będziemy mogli poznać najważniejsze elementy wpływające na jakość leżaczka bujaczka.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki bujak dla dziecka wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by rodzic

Niekiedy dziecko ciężko jest nam uspokoić bo płacze nie wiemy dlaczego. Dlatego też bardzo często korzystamy z takiego leżaczka bujaczka. Bo jednak dziecko lubi być bujane a on na pewno nam to ułatwi. Dzięki takiemu rankingowi jak ten wiem jakie teraz w ogóle takie bujaczki są dostępne

 by świadoma

Otóż właśnie to jaki bujak wybrać, aby dziecko czuło się w nim komfortowo a my byśmy mieli dziecko na oku. Więc szukałam jakiegoś z wieloma funkcjami i tak też trafiłam na ten ranking. Super, że powstają takie rankingi

 by Gracja

Zdecydowanie nie wyobrażam sobie uspokojenia dziecka bez takiego bujaczka leżaczka. Dlatego też szukam takiego dobrego no i wytrzymałego. Szukając takiego znalazłam ten ranking. I teraz już wiem jaki się opłaca kupować a jakiego nie

 by Stefanka

Mój synek od małego lubił bujanie dlatego też rozważam zakup takiego bujaka. Ale nie wiem jaki wybrać bo jest ich duży wybór. Wtedy znalazłam taki ranking który bardzo mi pomógł w wyborze takiego bujaka

 by Stefa

A wy od razu wiedzieliście jaki bujak wybrać dla waszego dziecka? Bo ja mam z tym problem dlatego też posiłkuję się właśnie tym rankingiem. Dzięki niemu wiem jakie są obecnie najbezpieczniejsze i bardzo wytrzymałe

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online