Wybranie odpowiedniego dywanu do pokoju dziecięcego nie jest tak proste, jak mogłoby nam się wydawać. Oprócz funkcjonalności oraz wytrzymałości, warto także pamiętać o tym, że to nasze dziecko musi być z niego zadowolone i cieszyć się z jego wyglądu.

Z tego właśnie względu przygotowaliśmy dla was ranking dywanów dla dziecka, które charakteryzują się bardzo atrakcyjnym designem. Oprócz zestawienia, mamy dla was również krótki poradnik, który pomoże wam wybrać najlepszy dywan do pokoju dziecka.

W zestawieniu mieliśmy na uwadze szereg różnych czynników wpływających na stan dywanu oraz na jego funkcjonalność. Mowa tutaj przede wszystkim o strukturze oraz o trwałości wykonania. Dodatkowo pamiętaliśmy o rozmiarze oraz o tym czy dywan łatwo utrzymać w czystości. Na uwagę zasługiwały również opinie dywanów dziecięcych oraz ich ceny.

FORKIDS 3D 120×170 w GWIAZDY

ranking fotelików samochodowych 15-36

Istnieje wiele zalet, które sprawiają, że jest to idealny dywan zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Jego wykonanie, wielokolorowość oraz możliwość wyboru spośród kilku wzorów sprawia, że dzisiejszy zwycięzca może być idealnym dywanem do każdej stylistyki pokoju i dla każdego dziecka.
Wymiar dywanu to 170 centymetrów na 120 centymetrów, a więc jest to przeciętnej wielkości produkt. Co ciekawe, grubość łuna to 13 mm. Jest to zaleta, gdyż dzięki temu jest on milszy w dotyku oraz gwarantuje nam wystarczająco dużą ilość włókien, które będą oddzielać nas od podłogi czy podstawy dywanu.
Materiał wykonania to polipropylen, a więc standardowe tworzywo coraz częściej wykorzystywane do produkcji dywanów. Oznacza to, że jest on miły i przyjemny w dotyku, a na dodatek cechuje się antyelektrostatycznością. Innymi słowy, bardzo łatwo utrzymać go w czystości, a na dodatek odkurzanie jest niezwykle łatwe.
Pamiętajmy też o certyfikacie OEKO-TEX, który tylko potwierdza bezpieczeństwo oraz wysoką jakość wyrobu włókienniczego. Na dodatkową uwagę zasługuje także możliwość stosowania dywanu w przypadku ogrzewanej podłogi.
Niestety, wadą tego produktu jest jego cena. Spośród prezentowanych dywanów jest to jeden z droższych rozwiązań przy dosyć małej wymiarówce.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Grube łuno;
• Wiele wzorów do wyboru;
• Możliwość stosowania na podłodze z ogrzewaniem;
• Certyfikat OEKO-TEX.
Q

Wady

• Wysoka cena.

DYWAN 120×170 CANVAS BCF MIĘKKI BCF SOFT

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Budżetowym rozwiązaniem, które zdecydowanie przypodoba się niejednej osobie, to dywan o podobnej wielkości, lecz o nieco cieńszym runie. W składzie po raz kolejny znalazł się polipropylen, który gwarantuje nam, między innymi, podwyższoną wytrzymałość oraz oczywiście miły dotyk. Możemy także liczyć na inne, bardzo ważne parametry użytkowe.
Przede wszystkim jest on odpowiedni w przypadku ogrzewania podłogowego. Oprócz tego, przędza jest antyelektrostatyczna, a więc nie będzie problemu z odkurzaniem czy z myciem dywanu. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że polipropylen to materiał o wysokiej wytrzymałości – czy to w przypadku ścierania czy odkształcania.
Dywan pozbawiony jest przykrych zapachów, które w przypadku wielu dywanów „pachną nowością”. Gwarantuje nam to certyfikat Oeko Tex Standard.
Należy pamiętać, że recenzowany przedmiot nie oferuje nam takiej wysokości runa, jak poprzednik. Sprawia to, że nie jest on tak gruby i „głęboki”. Co więcej, zwróćmy też uwagę, że produkt oferuje krótką gwarancję. Wynosi ona jedynie 12 miesięcy. Jednakże, o wiele niższa cena sprawia, że produkt jest zdecydowanie warty naszej uwagi.

R

Zalety

• Niska cena;
• Bardzo dobre wykonanie;
• Certyfikat Oeko Tex;
• Wiele wzorów do wyboru.
Q

Wady

• Niskie runo;
• Gwarancja tylko na rok.

Dywan boisko FUNKY TOP HOP piłka zielony 133×180

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Opisywany dywan jest idealnym rozwiązaniem dla każdego malucha, który uwielbia piłką nożną. Jest to dywan odwzorowujący boisko, gdzie znajdziemy kompletną murawę – począwszy od linii bocznych oraz pól karnych, poprzez bramki, a skończywszy na piłce znajdującą się na środku dywanu.
Recenzowany produkt oferuje nam nieco większy rozmiar. Wynosi on bowiem 133 centymetrów na 180 centymetrów. Co ciekawe, produkt jest ciekawym rozwiązaniem ze względu na bardzo trwałe wykonanie. Skład okrywy runowej, jak w przypadku poprzednich produktów, to 100% polipropylen, który gwarantuje nam bardzo dobre wykonanie, solidność oraz bardzo dużą funkcjonalność.
Na uwagę zasługuje także nieprzeciętna kolorystyka. Pomimo sztucznego runa, twórcy bardzo dobrze odwzorowali kolorystykę. Dzięki temu kolory na dywanie są żywe, co w połączeniu z miłym dotykiem oraz trwałym wyborem daje nam idealne połączenie.
Ze względu na dosyć charakterystyczny wygląd, nie jest on przewidziany dla każdego. Co więcej, ten design sprawia, że produkt jest nieco droższy niż inne, porównywalne dywany. Co więcej, wysokość runa wynosi 9 mm, a więc istnieją zdecydowanie grubsze, a więc milsze w dotyku dywany.
Wciąż, jest to bardzo ciekawa oferta, która na dodatek dostarcza nam jakościowy produkt z dwuletnią gwarancją.

R

Zalety

• Bardzo ciekawy design;
• Dobrze odwzorowane boisko;
• Żywe kolory;
• Wytrzymała konstrukcja;
• Duży rozmiar.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena;
• Średnia wysokość runa.

Dywan FORKIDS 3D okrągły 120 gwiazda róż

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli nie mamy ochoty kupować prostokątnego dywanu, to wybranie okrągłego odpowiednika będzie zdecydowanie trafnym rozwiązaniem. Podobnie jak pozostałe produkty, do produkcji łuna wykorzystano polipropylen.
Największą zaletą opisywanego dywanu jest jego gęstość. Wynosi ona 3000 g/m2, co porównując do innych produktów w tym zestawieniu jest niezwykle wysokim wynikiem. Oznacza to, ze produkt jest bardzo gęsty.
Innym powodem, dla którego niektórzy z was zainteresują się tym produktem, to wysokość runa. Wynosi ona aż 13 mm. Oprócz miłego i przyjemnego dotyku, będziemy mogli liczyć także na podwyższony komfort oraz miłe uczucie chodząc po dywanie. Jego „mięsistość’ jest zatem jednym z najważniejszych powodów, dla którego wielu z was zdecyduje się na zakup tego ładnego dywanu dla dziecka.
Oczywiście nie jest to idealny produkt. Biorąc pod uwagę inne produkty w rankingu, jest to najmniejszy dywan. Jego średnica wynosi jedynie 120 centymetrów, a więc dla wielu osób będzie zbyt małym rozwiązaniem. Oprócz tego, użytkownicy zauważyli, że pomimo dużej wagi, to dywan bardzo łatwo się ślizga.

R

Zalety

• Bardzo gruby;
• Wysokie runo;
• Bardzo dobrze wykonany;
• Komfortowy i miękki.
Q

Wady

• Mała rozmiarówka;
• Ślizga się po podłodze.

Dywan DIAMOND 3D 160×230 zwierzątka granat szary

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Bardzo duży dywan Diamond 3D to kolejna niezwykle dobrze wykonana opcja. Recenzowany produkt jest ręcznie wycinany i podobnie jak poprzedni produkt, oferuje nam bardzo dużą gęstość. W połączeniu z polipropylenem oraz certyfikatem bezpieczeństwa otrzymujemy największy w rankingu oraz równie wytrzymały i „mięsisty” produkt.
Połączenie różnych kolorów oraz zwierzątek sprawiło, że jest to bardzo popularny przedmiot, a więc jeśli zastanawiasz się jaki dywan do pokoju dziecka, recenzowany przez nas Diamond 3D będzie zdecydowanie dobrym wyborem.
Jego grubość jest równie zaskakująca, co w przypadku poprzedniego produktu. Wynosi ona 3000 g/m2. To samo tyczy się runy. Jej wysokość to około 13 mm. Przyjemny dotyk oraz bezpieczeństwo i bezwonność zagwarantowana przez atest OEKO-TEX potwierdza solidną jakość.
Wymiar dywanu to 160 x 230 cm i jest to jego kolejna zaleta. Niestety, w związku z tak dużym rozmiarem, jego cena jest również wysoka – najwyższa w zestawieniu 2024.

R

Zalety

• Bardzo duży rozmiar;
• Ręcznie wycinany;
• Bardzo gruby;
• Wysokie runo.
Q

Wady

• Niezwykle drogi.

Ładny dywan dla dziecka – wybierz właściwy!

Dobry dywan dziecięcy powinien przede wszystkim oferować nam łatwość w czyszczeniu oraz ponadprzeciętną wytrzymałość. Będzie to bądź co bądź dywan, który niejednokrotnie zostanie wystawiony na próbę przez nasze dzieci. Co jeszcze powinno przykuć nasza uwagę podczas wyboru?

Odpowiednio dobrany dywan dziecięcy będzie przede wszystkim oferował wysokie runo oraz odpowiednią gęstość. To przekładać się będzie także na komfort podczas korzystania. Naszą uwagę powinniśmy zwrócić również na rozmiar. Oprócz tego, opinie dywanów dziecięcych razem z ceną okażą się równie kluczowe. Zachęcamy dodatkowo, aby zapoznać się z poniższym artykułem: https://czterykaty.pl/inspiracje/7,153170,23905893,dywan-do-pokoju-dziecka-jak-wybrac-odpowiedni.html.

Rozmiar ma znaczenie

Bardzo często nasze dzieci wykorzystują dywan do bawienia się. Co za tym idzie, im większy dywan kupimy, tym więcej miejsca nasze dziecko będzie miało do zabawy. Co więcej, rozmiar dywanu wpływa także na samą atrakcyjność pomieszczenia.

Oczywiście należy wybierać rozmiar dywanu z rozwagą. Należy dopasować go do wielkości pokoju w taki sposób, aby był widoczny i żeby się nie gubił, szczególnie w przypadku dużych pomieszczeń. My zachęcamy do wybrania produktów, które wymiarowo oferują 120×70 cm lub więcej.

Dywan DIAMOND 3D 160x230

dywan dla dziecka ranking

Dywan FORKIDS 3D 120x170

dywan dla dziecka cena

Wybierajmy dywany „mięsiste”

Wysokość łuna oraz gęstość to dwa podstawowe czynniki, które wpływają na to jak tak naprawdę komfortowy i miły w dotyku dywan jest. Wysokość łuna to inaczej grubość dywanu i jego wysokość. Gęstość, którą podaje się w wadze na m2, pomoże nam ocenić czy wybrany przez nas dywan jest rzeczywiście komfortowy. Mięsisty dywan to przede wszystkim poprawiony komfort, co w przypadku dzieci spędzających wiele czasu na podłodze jest niezwykle ważne.

Jak łatwo dywan wyczyścić? Co nieco o funkcjonalności

W przypadku wyboru dywanu dziecięcego, bardzo ważne jest to jak łatwo przyjdzie nam go wyczyścić. Dzisiejsza technologia pozwala tworzyć tkaniny, które niezwykle łatwo utrzymać w czystości. Oczywiście te najbardziej skomplikowane nowinki techniczne są drogie. Istnieją jednak nieco tańsze warianty.

Bardzo często możemy spotkać dywany wykonane z polipropylenu. Jest to syntetyczny materiał, który cechuje się bardzo dobrą antyelektrostatycznością. To natomiast ma duży wpływ na czyszczenie. Przede wszystkim bardzo łatwo jest taki dywan odkurzyć. Dodatkowo pranie go nie będzie sprawiało tak dużych problemów.

DYWAN 120x170 CANVAS BCF

dywan dla dziecka

Dywan boisko FUNKY TOP HOP piłka zielony 133x180

sportowy dywan dla dziecka

Design odgrywa równie kluczową rolę

Warto pomyśleć o niecodziennym wyglądzie, gdyż to właśnie naszemu dziecku dywan ma się podobać. Istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją tematycznych dywanów. Bardzo dobrym przykładem są dywany przypominające parkingi, miasteczka, czy boiska do piłki nożnej.

Oczywiście zwróćmy uwagę na jakość wykonania. Pomimo atrakcyjnego wyglądu, wykonanie może być nieco gorsze, gdyż w wielu przypadkach takie tematyczne designy są droższe od standardowych dywanów, a więc budżetowe odpowiedniki będą gorszej jakości.

Podsumowanie rankingu dywanów do pokoju dziecka

Dywany do pokoju dziecka to bardzo kluczowy zakup. Oprócz oczywistych funkcjonalnych powodów, taki zakup gwarantuje także dobre wyciszenie oraz poprawia komfort i wygodę. Warto jednak kierować się sugestiami przedstawionymi w poradniku, aby podjąć świadomą decyzję podczas wyboru dywanu.

Jeśli jednak wolicie wybrać jeden spośród polecanych dywanów, warto pomyśleć nad dzisiejszym zwycięzcą rankingu. Dywan FORKIDS 3D 120×170 w GWIAZDY to jeden z najciekawszych dywanów w tak przystępnej cenie i o tak dobrym wykonaniu. Wysokie łuno, dobra gęstość, łatwe czyszczenie oraz trwałość – to najważniejsze zalety tego przedmiotu!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki dywan dla dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online