Przeglądając opinie o fotelikach Avionaut możemy natknąć się na podzielone zdania co do konkretnych modeli. Producenci postarali się bowiem przygotować wiele różniących się od siebie fotelików, które jednak zawsze oferują najwyższej jakości wykończenie oraz dbałość o szczegóły. Jak zatem wybrać najlepszy fotelik?

W dzisiejszym rankingu 2024 postanowiliśmy zestawić cztery bardzo wysoko oceniane i polecane foteliki samochodowe firmy Avionaut. Podczas porównywania wzięliśmy pod uwagę szereg cech, które sprawiają, że te produkty różnią się od innych produktów dostępnych na rynku.
Przede wszystkim sprawdziliśmy jak wygląda kwestia bezpieczeństwa oraz homologacji. Co więcej, zwróciliśmy uwagę na materiały, z jakich wykonano fotelik, na funkcje dodatkowe, na wagę fotelika oraz na kolorystykę. Oprócz tego, sprawdziliśmy wszystkie opinie fotelików Avionaut, porównaliśmy ceny oraz gwarancję.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

AVIONAUT KITE

9.9

Średni


 

AVIONAUT GLIDER ROYAL

9.8

Średni


 

AVIONAUT PIXEL

9.7

Tani

AVIONAUT EVOLVAIR

9.6

Drogi

FOTELIK  SAMOCHODOWY AVIONAUT KITE 0-13KG

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to kompletny zestaw, w który znalazło się miejsce nie tylko dla fotelika, ale również baza i wiele innych dodatków. Fotelik Kite + to produkt przystosowany dla dzieci od 0-13 kilogramów, a więc dla najmłodszych pasażerów.
Fotelik może pochwalić się bardzo dobrą ochroną boczną, co wpływa na mniejsze przeciążenia oraz optymalne ułożenie dziecka, w szczególności w przypadku mocnych zderzeń bocznych. Jeżeli chodzi o same pasy bezpieczeństwa, to warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności. Producenci wykorzystali systemy Easy-In oraz EasyMount. Pomagają one w bardzo szybkim i poprawnym zapięciu dziecka w foteliku przy pomocy pasów.
Oprócz samego fotelika, w zestawie znajdziemy również bazę pod wejścia isofix. Jednakże, istnieje również możliwość montowania bazy przy pomocy pasów samochodowych. Po zamontowaniu bazy, przyśpieszamy proces montażu dziecka w foteliku, dzięki czemu po zaledwie kilku sekundach dziecko będzie gotowe do podróży.
Warto również zauważyć, że producenci oferują aż 6 różnych wzorów i kolorów. Taka kolorystyka zdecydowanie przypadnie do gustu niejednemu rodzicowi, który będzie mógł dopasować wygląd fotelika nawet do samochodu. Gwarancja standardowo wynosi 24 miesiące. Redakcja ocenia zwycięzcę na 9/10.

R

Zalety

– Bardzo szybki montaż;
– Baza montażowa w zestawie;
– Wiele kolorów i wzorów do wyboru;
– Dodatkowa osłona boczna.
Q

Wady

– Brak regulacji.

FOTELIK AVIONAUT GLIDER ROYAL ISOFIX

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to nieco droższa opcja, która z pewnością spodoba się każdej osobie ceniącej sobie nietuzinkowy wygląd oraz bardzo dobre bezpieczeństwo. Fotelik ten przeznaczony jest dla dzieci ważących 9-25 kilogramów, a więc nieco starszych niż zwycięzca rankingu.
Najważniejszym aspektem, o którym należy wspomnieć podczas opisywania tego modelu jest oczywiście bezpieczeństwo. W porównaniu do innych produktów, modele firmy Avionaut są niezwykle bezpieczne, gdyż producenci współpracują z projektantami oraz z konstruktorami, którzy doświadczenia nabierali podczas pracy w branży lotniczej.
Dzięki temu znajdziemy tutaj takie elementy jak System Absorpcji Energii. EPP to innowacyjny materiał, dzięki któremu siła uderzenia nie jest bezpośrednio przenoszona na dziecko, lecz część energii wchłaniana jest właśnie przez materiał. Dodatkowo twórcy upewnili się, że fotelik ma niezbędną homologację oraz certyfikat motoryzacyjny PIMOT.
Oprócz kwestii bezpieczeństwa, warto również zauważyć możliwości regulujące, dzięki czemu wózek rośnie razem z dzieckiem i zawsze naszemu maluchowi będzie komfortowo podczas podróży. Foteliki są ergonomiczne i funkcjonalne.
To, co jednak wyróżnia ten fotelik od innych, to materiały, z jakich został wykonany. Znajdziemy tutaj tkaninę typu Alcantara – jedną z najdroższych tkanin stosowanych w branży motoryzacyjnej. Oprócz tego, elementy wykończone są bardzo trwałą i wytrzymałą skórą ekologiczną. Całość natomiast posiada funkcję Easy Clean, dzięki czemu nie będziemy martwić się dopieraniem plam.
Gwarancja produktu, tak jak w przypadku zwycięzcy rankingu, wynosi 24 miesiące. Cena jest jednak większa, co może wpłynąć na naszą decyzję odnośnie zakupu fotelika dla nieco większego dziecka. Ocena redakcji 8/10.

R

Zalety

– Bardzo wysokiej jakości tkanina;
– Fotelik łatwy w montażu;
– Łatwy w utrzymaniu czystości;
– Bardzo bezpieczny.

Q

Wady

Drogi.

FOTELIK SAMOCHODOWY AVIONAUT PIXEL

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych, ale jednocześnie jeden z najdroższych fotelików, jaki możemy znaleźć na rynku. Nie jest tak bez powodu oczywiście. Model Pixel I-SIZE przygotowany został z myślą o najmłodszych dzieciach, czyli 0-13 kg.
To, co wyróżnia ten fotelik, to połączenie niezwykle lekkiej wagi z najwyższym bezpieczeństwem na rynku. Potwierdzają to niezliczone badania oraz testy zderzeniowe przeprowadzane przez firmę ADAC, które oceniają produkt niesamowicie wysoko.
Jeżeli chodzi o materiały, to użyto tutaj innowacyjnych, niezwykle wytrzymałych materiałów, które pomimo swojej lekkości, dodatkowo wchłaniają część energii ze zderzenia, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo malucha. Mowa tutaj o kompozycie EPP+PP.
Oprócz tego, warto również wspomnieć o funkcjonalności fotelika. Producent upewnił się, że skorupa fotelika jest dodatkowo wentylowana, co pomaga w obniżeniu potliwości dziecka podczas jazdy. Jeżeli chodzi o montaż, to wykorzystano tutaj złącza isofix, które bardzo ułatwiają montaż, a przy okazji dodatkowo zabezpieczają stabilność fotelika.
Jednakże, wysoka cena produktu oraz brak bazy IQ Isofix, która mogłaby być kompatybilna właśnie z tym fotelikiem to niezaprzeczalne wady tego produktu. Z tego względu ocena wynosi 7/10.

R

Zalety

– Najlżejszy na rynku;
– Niezwykle bezpieczny;
– Możliwość wyboru wielu kolorów;
– Wysokiej jakości materiały.
Q

Wady

– Bardzo drogi;
– Brak bazy isofix w zestawie.

AVIONAUT EVOLVAIR SOFTY FOTELIK SAMOCHODOWY

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Spośród wszystkich oferowanych produktów, ten jest przeznaczony dla dzieci najstarszych, to jest w wadze od 9 do 36 kilogramów. Oznacza to, że produkt dostosowany jest do grupy I, II oraz III. Warto oczywiście pamiętać, że produkt ten, jak inne foteliki Avionaut, oferuje nietuzinkowy wygląd oraz najwyższej jakości materiały.
Warto oczywiście pamiętać, że opisywany model oferuje regulację zagłówka, a więc poprawia komfort jazdy gdy nasze dziecko zacznie rosnąć. Dodatkowo znajdziemy tutaj regulowany kąt pochylenia oraz specjalne napinacze pasów, co dodatkowo podnosi stabilność fotelika. Oprócz funkcjonalności, warto nade wszystko pamiętać o najważniejszej kwestii, czyli o bezpieczeństwie.
Jest to absolutny top, jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz wygodę, co potwierdzają niezliczone testy oraz przeprowadzone badania przez zewnętrznych kontraktorów (w tym niemiecki automobil klub ADAC). Potwierdzają to zarówno homologacja ECE R44/04 oraz certyfikat motoryzacyjny PIMOT.
Co ciekawe, opisywany produkt oferowany jest w specjalnej edycji, dzięki czemu oparcie i siedzisko gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Sama tapicerka jest wytrzymała, a do jej wykończenia użyto najwyższej jakości tkaniny Premium, jaką jest Alcantara. Co ciekawe, tapicerka ta ma również funkcję Rito Easy Clean, czyli system ułatwiający utrzymanie wykładziny w czystości.
Jest to świetny fotelik, które oferuje wszystko, czego tak naprawdę oczekuje się od fotelika dla dzieci. Ocena redakcji to 8.5/10, gdyż jest on nieco ciężki oraz w zestawie otrzymujemy tylko i wyłącznie fotelik, bez żadnych gadżetów czy akcesoriów.

R

Zalety

– Bardzo wysokie bezpieczeństwo;
– Funkcjonalny;
– Wiele możliwości regulacyjnych;
– W miarę tani.
Q

Wady

– Dosyć ciężki.

 Jaki fotelik Avionaut wybrać w roku 2024?

Podczas wyboru tego jedynego fotelika samochodowego, opinie mają bardzo duży wpływ. Oczywiście im więcej osób poleci dany model, tym większe prawdopodobieństwo, że właśnie na ten fotelik się zdecydujemy. Co jednak należy zrobić, aby wybrać odpowiedni transporter dla naszego dziecka od firmy Avionaut?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Oprócz tego, powinniśmy również pamiętać o materiale, który został użyty do wykonania fotelika. Należy oczywiście pamiętać o funkcjonalności i regulacjach, o wadze oraz oczywiście o cenie. Oczywiście opinie fotelików samochodowych Avionaut razem z gwarancją również powinny wpływać na nasz wybór!

Bezpieczeństwo naszego dziecka

Atesty bezpieczeństwa, testy przez firmy trzecie zajmujące się przygotowywaniem ocen i rankingów każdego fotelika pod względem bezpieczeństwa oraz wykonanie razem z dodatkowymi zabezpieczeniami takimi jak na przykład osłony boczne czy energochłonne skorupy.
ADAC to niemiecki automobil klub, który specjalizuje się właśnie w testowaniu fotelików w zderzeniach. Naszym celem jest zatem znalezienie tego fotelika, który będzie jak najlepiej oceniany przez to stowarzyszenie. Oprócz tego, pamiętajmy również o certyfikacie europejskim oraz o atestach.

Materiały użyte do produkcji fotelika

W wielu przypadkach foteliki Avionaut mogą pochwalić się ponadprzeciętną tkaniną. Mowa tutaj o połączeniu takich materiałów jak skóra ekologiczna czy Alcantara. W obu przypadkach jest to dosyć drogi sposób wykończenia oparcia, boczków oraz siedziska fotelika. Świadczy to jednak o jakości producenta oraz o tym, że prawie każdy produkt od nich jest tak świetnie zabezpieczony.
Materiały te bardzo często wyposażone są w specjalne funkcje, które ułatwiają pranie tkaniny oraz utrzymują w czystości przez dłuższy czas fotelik.

Funkcjonalność

Mowa tutaj o możliwości regulacji zagłówka, możliwości regulacji oparcia oraz innych tego typu elementów. Czasami foteliki Avionaut nie oferują nam możliwości regulacyjnych, gdyż ich foteliki przystosowane są do poszczególnej grupy wagowej. Warto jednak pamiętać o tym, że każde dziecko jest inne i możliwość dostosowania oparcia czy zagłówka dla naszego dziecka to bardzo ważny element.

Cena za fotelik

Koszt fotelika to równie ważna kwestia. Pamiętajmy oczywiście aby porównywać stosunek ceny do jakości w przypadku fotelików Avionaut oraz nie tylko. Firma znana jest z produktów Premium, a więc są one nieco droższe od pozostałych fotelików na rynku. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę bezpieczeństwo, funkcjonalność, wygląd oraz jakość wykonania, to zdecydowanie zauważymy czemu ta cena jest tak wysoka.

Fotelik samochodowy Avionaut opinie

Komentarze osób korzystających z fotelików zdecydowanie pomogą nam w wyborze. Pamiętajmy jednak, żeby nie sugerować się opiniami od osób niepewnego pochodzenia. Wiele stron oferuje specjalne oznaczenia dla osób, które potwierdziły zakup. Innym sposobem jest po prostu na zwracanie uwagi na komentarze razem ze zdjęciem produktu.

Gwarancja

Im dłuższa tym lepiej dla nas. Gwarancja wskazuje jak pewny producent jest swojego modelu. Standardowa gwarancja na fotelik wynosi 24 miesiące. Dodatkowo zwróćmy uwagę na to czy oferta, którą wybraliśmy, oferuje nam gwarancję typu door to door.

 

Podsumowanie rankingu fotelików samochodowych AVIONAUT

To już wszystko, co dla was dziś przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że ranking fotelików od firmy Avionaut w 2024 roku pomoże wam w podjęciu decyzji który model będzie najodpowiedniejszy. W rankingu zwycięża AVIONAUT KITE+ UNIWERSALNY FOTELIK 0-13KG + BAZA, gdyż oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz wszystkie cechy, które są charakterystyczne dla fotelików Premium od Avionaut.

Jeśli jednak wolicie znaleźć wasz własny fotelik i podjąć świadomą decyzję, która będzie potwierdzona opiniami o fotelikach samochodowych oraz wiedzą na temat bezpieczeństwa, funkcjonalności, wygody oraz atrakcyjności modelu, to zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem!
jego dziecka

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki fotelik avionaut
Average rating:  
 5 reviews
 by Krasny

Fotelików jak zresztą wszystkiego co jest dla dzieci jest mnóstwo. I jak tutaj dokonać słusznego wyboru? Tego mam zamiar dowiedzieć się z rankingu stworzonego na podstawie opinii innych. Bo jednak warto jest w takiej sytuacji zasięgnąć takich informacji

 by Grosik

Wybór fotelików jest ogromny i jak tu się zdecydować na jakiś jeden konkretny. Za namową znajomej szukałam jakiś informacji w sieci i znalazłam taki ranking najlepszych fotelików. Myślę, że to z niego dowiem się bardzo wiele

 by Bart

Na jaki fotelik zdecydować się? Bo jest bardzo duży ich wybór i tak na prawdę nie wiadomo czym się kierować przy ich wyborze. I w takiej sytuacji może przydać się ranking stworzony na dany temat. Mi on bardzo pomógł

 by mouse

Czy od razu wiedzieliście jaki fotelik dla dziecka kupić? Bo ja jak zwykle mam dylemat. Moja koleżanka pokazała mi taki ranking fotelików i nie powiem widać tam bardzo konkretne propozycje. Z pewnością zapoznam się z nim nieco bliżej

 by Gabrysia

Skąd wiedzieliście jaki fotelik dla dziecka zakupić? Moja siostra pokazała mi taki ranking dzięki któremu udało jej się kupić bardzo dobry fotelik w dobrej cenie. Może i ja z takiego rozwiązania skorzystam

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online