Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży to najważniejsza rzecz, o jaką powinien zadbać rodzic. Podróżowanie bez ryzyka krzywdy podczas wypadku czy nawet stłuczki jest niezwykle ważne i każda osoba pragnie najlepiej dla swoich pociech. Z tego względu często decydujemy się na wybór produktów, które produkowane są głównie przez firmy skupiające się na jednym konkretnym zagadnieniu – w tym wypadku fotelikach.

Taką firmą jest zdecydowanie Caretero. Producenci mogą pochwalić się ogromnym doświadczeniem oraz wiedzą, która pozwoliła na stworzenie wielu fotelików o najlepszych parametrach. Jak wybrać jednak najlepszy? Tym razem zdecydowaliśmy przedstawić wam ranking fotelików od Caretero, aby pokazać który model od producenta okaże się najtrafniejszy.

Żeby wybrać odpowiedni produkt, zdecydowaliśmy się zwrócić szczególną uwagę na takie aspekty, jak homologacje oraz certyfikaty bezpieczeństwa, regulacje oraz inne funkcje odpowiadające za komfort, elementy odpowiadające za funkcjonalność fotelika, oraz jakość materiałów, z jakich wykonano produkt. Dodatkowo sprawdziliśmy również jaka jest cena oraz na ile lat Caretero decyduje się udzielić nam gwarancji na każdy produkt.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

CARETERO COMBO

9.9

Średnia


 

 

CARETERO GALEN

9.8

Średnia


 

 

CARETERO PUMA PODSTAWKA

9.7

Tani


 

 

CARETERO MOKKI 360

9.6

Drogi


 

 

Caretero SPORT TURBO

9.5

Drogi


 

 

FOTELIK SAMOCHODOWY CARETERO COMBO 0-25 KG

ranking fotelików samochodowych 15-36

Fotelik, który zwyciężył w rankingu posiada homologację FCE R44/04, co nadawane jest każdemu fotelikowi, o ile spełnia on swoje zadanie i dostatecznie zabezpiecza dziecko podczas wypadku. Wpływ na bezpieczny transport malucha mają z pewnością pasy bezpieczeństwa, które są pięciopunktowe i oferują regulację długości. Jest to niezwykle ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to idealny fotelik dla dzieci od urodzenia do nawet 5 lat.
To, co jednak wpływa na tak duży zakres użytkowania fotelika jest specjalna wkładka redukcyjna. Używamy ją dla niemowląt, aby odpowiednio je ułożyć w foteliku i zabezpieczyć na czas jazdy. Dodatkowo otrzymujemy tutaj regulowany zagłówek oraz regulowane nachylenie fotelika. Wszystkie te regulacje pozwolą nam idealnie dopasować produkt do naszego dziecka.
Jeśli tego nam mało, to Caretero pomyślało o wykorzystaniu bardzo miłego w dotyku i przewiewnego materiału. Dzięki temu tapicerka jest świetnie dostosowana do dziecka i gwarantuje przewiew. Ponadto pamiętajmy o tym, że tapicerka w foteliku jest zdejmowana i możemy ją prać. Dodatkowo fotelik oferuje jazdę przodem lub tyłem do kierunku jazdy.
Producenci natomiast skupili się na przygotowaniu dla nas ciekawej kolorystyki, dzięki czemu dobierzemy wzór fotelika do wzoru tapicerki w samochodzie lub po prostu tak dobierzemy fotelik, żeby wpasował się w nasz gust. Jedyną, nieznaczną wadą jest dosyć mała regulacja pochylenia gwarantująca maksymalne położenie dziecka w foteliku. Fotelik otrzymuje u nas oceną 10/10 za wręcz idealne dostosowanie do wymagań klienta.

R

Zalety

– Wiele funkcji dodatkowych;
– Bogate wyposażenie fotelika;
– Bardzo wygodny i użytkowy;
– Łatwy w utrzymaniu czystości.
Q

Wady

– Mała regulacja pochylenia.

CARETERO GALEN FOTELIK SAMOCHODOWY 0-36 KG

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to nieco droższa oferta, niż inne oferty w zestawieniu. Jednakże, warto zauważyć, że produkt ten może pochwalić się bardzo dużym dopasowaniem do wieku oraz wagi naszego dziecka. Istnieje możliwość przewożenia naszych pociech od wieku niemowlęcego aż do 10 roku życia.
Jest to oczywiście umożliwione dzięki regulowanemu oparciu w trzech pozycjach. Może się to wydawać mało, ale jedna z pozycji została specjalnie dopasowana do przewożenia niemowląt, pozwalając nam na bezproblemowe, a co ważniejsze bezpieczne przewożenie niemowląt. Kolejną rzeczą, która wskazuje na wszechstronność tego urządzenia jest specjalna wkładka oraz poduszka typu klin, które gwarantują ułożenie niemowlaka w odpowiedniej pozycji.
Istnieje oczywiście możliwość wyboru montażu fotelika przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Oczywiście standardowo znajdziemy tutaj pasy bezpieczeństwa z pięcioma punktami oraz wykończenie kubełkowe, co jest niezwykle ważne w przypadku zabezpieczenia dziecka przed uderzeniami bocznymi.
Dodatkowo powinniśmy zwrócić naszą uwagę na fakt, że opisywany fotelik od firmy Caretero wykończony jest w środku miękkim, a na zewnątrz wytrzymałym materiałem, co idealnie pokazuje jak świetnym produktem fotelik ten jest. Ocena 8/10.

R

Zalety

– Bezpieczna i wytrzymała konstrukcja;
– Duży zakres regulacyjny;
– Możliwość zamontowania przodem i tyłem do kierunku jazdy;
– Idealnie dopasowany do noworodków, jak i nieco starszych dzieci.
Q

Wady

– Duża waga;
– Nieco ciasny dla najstarszych użytkowników fotelika.

FOTELIK SAMOCHODOWY CARETERO PUMA PODSTAWKA ISOFIX

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli szukamy budżetowego rozwiązania dla najstarszych dzieci, to Caretero dostarcza nam fotelik samochodowy w formie podstawki sygnowany Pumą. Jest to fotelik typu Booster, który przygotowany został dla dzieci od 15 do 36 kilogramów, czyli mniej więcej do 12 roku życia. Co ciekawe, fotelik można zainstalować w każdym samochodzie z trzypunktowym pasem bezpieczeństwa.
Warto pamiętać, że wbudowane zaczepy ISOFIX podnoszą stabilność oraz dodają nowy punkt mocowania, co zabezpiecza dziecko w czasie wypadku przed nadmiernym przemieszczaniem. To, co jednak wyróżnia tę podstawkę od innych, to wygodny materiał, który jest nie tylko komfortowy oraz łatwy w czyszczeniu, ale również posiada specjalne podłokietniki, dzięki czemu dziecku będzie o wiele przyjemniej podczas jazdy.
Niska waga, homologacja typu ECE R44/04 oraz oczywiście duża, gruba poduszka to coś, z czego fotelik ten jest znany. Oczywiście nie gwarantuje takiego bezpieczeństwa jak inne, pełne foteliki. Jest to jednak ciekawa opcja dla każdej osoby, która poszukuje jedynie podstawki dla starszego dziecka.

R

Zalety

– Niska waga;
– Bardzo mała cena;
– Wysoki materiał wykonania;
– Podłokietniki.
Q

Wady

– Brak dodatkowych elementów zabezpieczających;
– Proste wykonanie bez możliwości regulacji.

CARETERO MOKKI FOTELIK OBROTOWY 360 ISOFIX 0-36KG

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to jeden z najdroższych fotelików Caretero, jaki znajdziecie w tym zestawieniu i jest to spowodowane funkcjonalnością, wyposażeniem i oczywiście samym designem fotelika.
To, na co warto zwrócić uwagę, to przystosowanie fotelika do wagi do 36 kilogramów. Dzięki możliwości ustawienia fotelika tyłem do kierunku jazdy, możemy przewozić maluchy od wieku niemowlęcego. Istnieje również trzystopniowa regulacja oparcia, dlatego przewożenie noworodków będzie niezwykle wygodne oraz bezpieczne. To, co jednak wyróżnia ten fotelik od innych, to 360 stopniowa regulacja, dzięki czemu nie musimy martwić się o wyjmowanie i wkładanie fotelika, jeżeli będziemy chcieli zmienić kierunek jazdy.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to i ścianki zagłówka oraz boczki fotelika są wzmocnione, dzięki czemu zabezpieczamy i głowę i całe ciało maluszka. Systemem odpowiedzialnym za to jest SPS, czyli Side Protection System. Standardowo fotelik wyposażony został w pasy bezpieczeństwa z regulacją z pięcioma punktami.
Tak jak poprzednie foteliki Caretero, tak i ten oferuje homologację ECE R44/04. Gwarancja na produkt to 24 standardowe 24 miesiące. Wadą jednak może być cena oraz ciężar fotelika, dlatego ocena wynosi 8/10.

R

Zalety

– Fotelik obrotowy 360 stopni;
– Bardzo bezpieczny;
– Funkcjonalny i komfortowy.
Q

Wady

– Ciężki;
– Wysoka cena.

Fotelik samochodowy Caretero SPORT TURBO 9-25 kg +

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Opinie fotelików caretero są w dużej mierze pozytywne, gdyż zawsze producent dba o bezpieczeństwo i wygodę. W przypadku modelu Sport Turbo, otrzymujemy dodatkowo niezwykle ładnie i sportowo wyglądający fotelik, który pochwalić się może takimi samymi funkcjami, jak i poprzednie foteliki.
Znajdziemy tutaj więc dużą regulację oparcia, dzięki czemu będziemy mogli dopasować fotelik do naszego dziecka na czas długich podróży. Oprócz tego, warto również pamiętać o tym, że tapicerka została wykonana z innego materiału. Mamy tutaj połączenie tkaniny siateczkowej oraz delikatnego weluru. Gwarantuje to przewiewność na bardzo wysokim poziomie.
Jak w innych modelach Caretero, znajdziemy pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, co zawsze potwierdza bezpieczeństwo oraz jakość wykonania fotelików. Fotelik przeznaczonych został dla dzieci z grupy 1 i grupy 2, czyli wagowo dla dzieci w przedziale 9-25 kilogramów.
Oczywiście aby upewnić się, że naszemu dziecku jest wygodnie, Caretero oferuje nakładki na pasy pozbywające się oporów oraz przetarć na skórze oraz pozwala na regulowanie pasów naramiennych. Europejska homologacja, czyli ECE R44/04 również tutaj się pojawia. Fotelik oceniamy na 8/10.

R

Zalety

– Sportowy design;
– Zróżnicowana kolorystyka;
– Bezpieczny i komfortowy;
– Wygodna, przewiewna i łatwa w czyszczeniu tkanina.
Q

Wady

– Wysoka cena.

Jaki fotelik Caretero będzie najlepszy? Na te elementy zwróć uwagę!

Bezpieczeństwo w foteliku

W rankingu fotelików 2024 od Caretero wzięliśmy pod uwagę te, które otrzymały europejską homologację. Jest to potwierdzenie, że wyroby te spełniają Europejskie normy techniczne. Oczywiście nie jest to wyznacznik bezpieczeństwa, lecz jest to niezwykle istotna kwestia formalna, o której nie możemy zapomnieć.

To, co jednak wpływa na bezpieczeństwo, to boczne systemu ochronne, pięciopunktowe pasy zabezpieczające, wzmacniane boczki oraz zagłówki dopasowane rozmiarem i wysokością do naszego dziecka. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że foteliki powinny być wyposażone w specjalne wkładki oraz kliny, jeżeli istnieje możliwość przewożenia w foteliku niemowlaków.

Funkcjonalność i komfort

Jeżeli mowa o funkcjach, to nie sposób nie wspomnieć o regulacji oparcia. W wielu fotelikach to już standard, dzięki któremu dopasujemy pochylenie oparcia do naszego dziecka. Oczywiście w wielu kwestiach powinniśmy również pamiętać o tym, że odpowiednie ustawienie oparcia wpływa na bezpieczeństwo, szczególnie niemowląt.

Oprócz regulowanego oparcia, należy również pamiętać o tym, aby fotelik miał wygodną i przewiewną tapicerkę. Dodatkowo bardzo fajnie byłoby, gdyby istniała możliwość wyciągnięcia tapicerki, aby uprać ją – czy to ręcznie czy w pralce.

Regulacja zagłówka oraz boczków również będzie ciekawą opcją. Są to jednak funkcje dostępne jedynie w najdroższych fotelikach i ciężko będzie znaleźć wersję fotelika spełniającą normy bezpieczeństwa z tymi funkcjami w przystępnej cenie.

Fotelik Caretero opinie oraz cena

Opinie innych osób oraz cena to kwestie, o których niekiedy zapominamy lub, w przypadku ceny, którymi głównie się kierujemy. Cena jest oczywiście ważna. Nie powinna jednak przyćmić nam zdrowego rozsądku. Należy zatem szukać najlepszego stosunku ceny do jakości i wybrać taki fotelik, który będzie bezpieczny a zarazem akceptowalny cenowo.

Jeżeli nie wiemy jaki fotelik Caretero będzie odpowiedni, to oceny innych użytkowników powinny nam pomóc. Przeglądajmy jednak tylko komentarze od zweryfikowanych posiadaczy fotelika, aby upewnić się, ze nie wspieramy naszej decyzji bazując na sponsorowanych komentarzach oraz opiniach osób postronnych.

Jaki wybrać fotelik samochodowy w 2024? Podsumowanie

Teraz już wiesz czym kierować się podczas wyboru fotelika dla dziecka. Jeśli jednak nie jesteś przekonany co do szukania transportera dla malucha na własną rękę, to polecamy skorzystać z naszego rankingu i zdecydować się na zwycięzcę, którym jest FOTELIK SAMOCHODOWY CARETERO COMBO 0-25 KG.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki fotelik Caretero wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online