Praktycznie co drugi Polak posiada samochód, w którym przewozi swoje dzieci. W efekcie Więc można powiedzieć, że osoby te są zaznajomione z aspektem bezpieczeństwa swoich pociech w samochodach i ten artykuł jest niepotrzebny. Niestety nie jest to prawdą, gdyż wiele osób nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo karygodne błędy popełnia tym samym narażając swoje pociechy nie tylko na uszczerbek na zdrowiu, ale także na o wiele poważniejszy problem, czy też śmierć. Dlatego też, aby móc w pełni bezpiecznie przewozić swoje dziecko samochodem należy wyposażyć je w odpowiedni i dobrany we właściwy sposób fotelik. Oczywiście na rynku zetkniemy się z wieloma różnymi modelami, która w mniejszym lub większym stopniu będą odpowiadały w naszym potrzebą. Dlatego też zanim ruszymy na zakupy danego fotelika warto zadać sobie pytanie – Jakie są najlepsze foteliki samochodowe na rynku?

Zastanawiając się nad tym jakie są najlepsze foteliki w 2024 roku, który prezentujemy poniżej powinien Państwu w tym pomóc. Znajdziecie w nim produkty, które aktualnie są tymi topowymi na rynku. W efekcie porównując ich cechy oraz właściwości będziecie mogli wybrać ten najlepszy dla waszych potrzeb. Oczywiście ranking owy może również posłużyć jako punkt wyjścia przy dalszym poszukiwaniu swojego idealnego fotelika samochodowego.

Poszukując wysokiej jakości- RECARO MILANO

ranking fotelików samochodowych 15-36

RECARO MILANO to niezwykle interesujący fotelik montowany przodem do kierunku jazdy, w którym stykamy się z bardzo niepowtarzalnym designem, a także znakomitą jakością wykonania. Sam produkt posiada aluminiową konstrukcję wzmacniającą sztywność zagłówka, a do tego wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które dodatkowo absorbują energię podczas wypadku. W efekcie więc nietrudno zauważyć, że jest to produkt niezwykle bezpieczny co dodatkowo potwierdzają cztery gwiazdki zdobyte w testach zderzeniowych. Wśród dodatkowych funkcji jakie posiada to warto wyróżnić to, iż fotelik owy jest głęboki i ma wzmocniony systemem osłony bocznej ASP, który zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Dodatkowo znajdziemy w nim także podłokietniki pozwalające dziecku na łatwe trzymanie się, jak i ochronę boków, co jeszcze bardziej redukuje niebezpieczeństwo obrażeń dziecka. Oprócz tego w foteliku znajdziemy takie standardowe rozwiązania jak system Isofix, czy też łatwość w wyczyszczeniu tapicerki. Ponadto produkt ten oferuje regulację pleców fotelika, regulacja zagłówka w sześciu pozycjach, czy też regulację wysokości. Sam zagłówek jest głęboki i wzmocniony co dodatkowo chroni szyję i głowę dziecka przy uderzeniu.

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania; -niepowtarzalna konstrukcja; -odpowiedni stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

-mało komfortowy;

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 8
-FUNKCJONALNOŚĆ -7

Poszukując bezpieczeństwa 10/10- Monza Nova 2 Seatfix Recaro

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Fotelik Monza Nova 2 Seatfix Recaro Isofix to jest najnowszy model ze wszystkich fotelików oferowanych przez tego producenta. Przeznaczony jest on dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg i został tak skonstruowany, że jego poduszki rozkładają równomiernie obciążenie, a dodatkowo posiadają w sobie specjalną absorbują energię uderzenia piankę , która pozwala na zmniejszenie potencjalnych obrażeń. Oprócz tego znajdziemy tutaj mocny i solidny szkielet konstrukcyjny, która posiada w sobie specjalne kanały wentylacyjne absorbujące dodatkowo energię w wypadku. Innymi słowy produkt ten jest skierowany dla osób, które poszukują najwyższej jakości pod kątem bezpieczeństwa. Nie można mu także odmówić funkcjonalności. Doskonałym tego przykładem są stałe podłokietniki, które zapewniają nie tylko boczne trzymanie, ale także dodatkową ochronę biodra, czy też możliwość regulacji zagłówka pod kątem głębokości, jak i pozycji. Fotelik jest mocowany trzypunktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa. Obecna jest w nim osłona ramion, która absorbuje energię przy uderzeniach bocznych. Ma on także wyprofilowane oparcie, które dba o rosnący kręgosłup. Wśród dodatkowych zalet należy wyróżnić między innymi oddychający materiał, pozycję spoczynkowa dla pragnących uzyskać chwilę odpoczynku, czy też pasywny system cyrkulacji powietrza. Warto także wyróżnić tutaj obecność zintegrowanych z systemem samochodowym głośników, które pozwalają na słuchanie przez dziecko własnego programu audio.

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania; -duża trwałość; -duża funkcjonalność; -łatwość czyszczenia;
Q

Wady

– nieodpowiedni stosunek jakości do ceny;

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 9
-JAKOŚĆ WYKONANIA – 9
-FUNKCJONALNOŚĆ -10

Rozwiązania dla młodszych dzieci- Recaro Young Sport

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Recaro, Young Sport, fotelik samochodowy 9-36 kg, Black jest to idealne rozwiązanie także dla młodszych dzieci, gdyż pozwala on na przewożenie użytkowników o wadze od 9 do 36 kg. Posiada specjalną wyprofilowaną konstrukcję, która z łatwością umożliwia dopasowanie go do wielkości i budowy ciała dziecka zachowując przy tym właściwy komfort i bezpieczeństwo. Owy fotelik ma niezwykle wysokie noty pod kątem bezpieczeństwa i to w szeregu różnego rodzaju testów. Wszystko za sprawą obecności między innymi systemu ochrony bocznej ASP, materiałów absorbujących energię, 5 – punktowych pasów bezpieczeństwa plus dwóch nakładek na pasy, które nie pozwalają im wsunąć się z ramion dziecka, specjalnej klamry na pas samochodowy barkowy, czytasz podwójnej osłony bocznej dla najmłodszych dzieci. Oprócz tego rozwiązanie to jest wygodne i komfortowe, gdyż całość została obszyta wysokiej jakości materiałem z funkcją oddychania. Ponadto istnieje możliwość regulacji pozycji do leżenia, a sam produkt jest wyprofilowany i ergonomiczny.

R

Zalety

-przyjemny materiał; -łatwość czyszczenia; -duża liczba regulacji;
Q

Wady

– nieprzyjemny kształt; – niekorzystny stosunek jakości do ceny;
OCENA PRODUKTU: -BEZPIECZEŃSTWO – 9 -JAKOŚĆ WYKONANIA – 7 -FUNKCJONALNOŚĆ -8

Gdy zależy nam na designu- RECARO MONZA NOVA EVO

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

RECARO FOTELIK MONZA NOVA EVO SEATFIX 15-36kg to nie tylko bezpieczne rozwiązanie, ale także niezwykle designerskie. Stykamy się tutaj z większością systemów z jakimi możemy zasnąć się w pozostałych produktach tego producenta. Oferowany Fotelik jest przeznaczony na lata użytkowania, to znaczy, że bez problemu można go używać od trzeciego do 12 roku życia. Gdybyśmy chcieli go jakoś podsumować to pod względem technicznym i funkcjonalnym jest uproszczoną wersją Recaro Monza Nova 2 co jednak nie oznacza, że nie jest znakomity. Posiada znakomitą ochronę pod kątem kolizji uderzeń bocznych. Co więcej ma ergonomiczne podparcie, komfortową piankę w siedzisku, a także optymalnie ochrania biodra dziecka wzmocnionym podłokietnikiem. Sam nagłówek ma 11 stopniową regulacją wysokości zaś jego instalacja jest zintegrowana z systemem ISOFIX. Ostatecznie jest on niezwykle designerskim, trwałym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które z pewnością zachwyci niejednego rodzica. Należy podkreślić, że produkty wykonywane przez tego producenta cechują się dużą jakości, co można to łatwo potwierdzić dotykając samego materiału, który jest nie tylko materiałem oddychającym, ale przede wszystkim bardzo przyjemnym w dotyku.

R

Zalety

-przyjemny materiał w dotyku; -wysoka jakość wykonania; -łatwość regulacji
Q

Wady

– mała trwałość; – bardzo prosty wygląd;
OCENA PRODUKTU: -BEZPIECZEŃSTWO – 8 -JAKOŚĆ WYKONANIA – 7 -FUNKCJONALNOŚĆ -7

Fotelik Recaro opinie z roku 2024

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla naszego dziecka jest nie tylko istotny pod kątem prawnym, gdyż posiadając dziecko i chcąc je przewozić w samochodzie należy posiadać takowy fotelik, ale także niezwykle istotny pod kątem bezpieczeństwa naszej pociechy, gdyż w przypadku kolizji może uratować jej życie, jak i zdrowie. Oczywiście na rynku zetkniemy się z szeregiem różnego rodzaju fotelików dlatego też w poniżej zaprezentujemy kilka istotnych cech na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, aby móc wybrać ten najlepszy fotelik. Po pierwsze pamiętajmy, że decydując się na zakup takiego produktu ma być on dostosowany nie do naszego gustu, ale do wzrostu i wagi dziecka. Niektóre foteliki jaki są oferowane na rynku mają swoją przedziały na przykład od 15-36 kg lub też od 9 do 20 kg. Te przedziały będą warunkowały wydajność. W efekcie Im cięższe jest dziecko na fotelik o mniejszym zakresie wagowym tym większe Istnieje ryzyko, że ten nie zdoła go uchronić przed potencjalnymi uszkodzeniami na skutek wypadku. Co więcej fotelik musi być także dopasowany do wysokości i wielkości naszego samochodu, a także do potencjalnego mocowania. W efekcie ma to przełożenie takie, iż nawet najwygodniejszy fotelik na rynku może powodować dyskomfort, jeżeli będzie nieodpowiednio zgięty poprzez dziwny układ siedzeń w samochodzie. Dlatego też zanim zakupimy taki produkt warto przynieść do naszego pojazdu, aby tym samym uzyskać odpowiedz, czy pasuje on do naszych możliwości.

FOTELIK DLA DZIECKA

PODSTAWKA SAMOCHODOWA

Ochrona boków i głowy

Nadaje się dla starszych dzieci

Regulacja na wielu poziomach

Pas samochodowy zapewnia większe bezpieczeństwo

Schowki dodatkowe

Pozwala siedzieć wyżej

Wygodna pozycja

Nie chroni boków ani głowy

Bezpieczeństwo

Brak dodatkowych właściwości

5 poziomowe pasy

Brak ochrony przy uderzeniu bocznym

Dla małych dzieci

 

Najlepsze foteliki samochodowe

Kolejnym istotnym parametrem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę są różnego rodzaju certyfikaty. Będą one potwierdzały potencjalne możliwości nowego fotelika, a także będą dowodem na to, że faktycznie będzie w stanie on ochronić nasze dziecko przed różnymi rodzaju niebezpieczeństwami.

Skupiając się na samym bezpieczeństwie powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na takie elementy jak ochrona nóg, głowy i ramion. Dodatkowo do tego należy doliczyć właściwe mocowanie najlepiej pięciopunktowymi pasem a ponadto odpowiednie mocowanie do samego fotela samochodu tak bym zachował on właściwą stabilność. Z innych aspektów, które należy poruszyć co to, że znakomitych fotelik cechuje się szybkością w czyszczeniu na przykład poprzez odpinaną tapicerkę, a także stosowanie specjalnego materiału, który będzie niwelować siłę uderzenia. Zazwyczaj jest to materiał piankowy choć niekiedy możemy spotkać się z innymi rozwiązaniami.

Co więcej musimy być świadomi, że nasze dziecko będzie cały czas rosło i jeżeli nie chcemy co chwilę kupować nowego fotelika powinien mieć on takie możliwości regulacji, aby móc zmniejszać się wraz ze wzrostem naszego dziecka. Z jednej strony będzie to warunkowa, to że zaoszczędzimy trochę pieniędzy, z drugiej zaś duża liczba regulacji przekłada się na większy komfort jazdy i możliwość dostosowania poszczególnych układów do potrzeb naszej pociechy (dowiedz się więcej na: https://jakdobrzekupic.pl/jaki-fotelik-samochodowy-kupic/).

Jaki fotelik Recaro wybrać w roku 2024

 

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej wraz z zaproponowanymi przez nas produktami bardzo ciężko jest wybrać ten najlepszy produkt z serii fotelików samochodowych dla dzieci. Patrząc jednak pod kątem możliwości na pewno warto zwrócić uwagę na rozwiązanie jakie daje nam RECARO MONZA NOVA 2. Choć należy ono do produktów z górnej półki cenowej, to jest ono niezwykle bezpieczne, komfortowe i funkcjonalne, dając wszystko to co jest niezbędne w dobrym foteliku. Używając go możemy więc być pewni, że nasze dziecko będzie bezpieczne bez względu na sytuację. Dlatego też zastanawiając się nad zakupem w foteliku dla naszego dziecka warto przemyśleć właśnie ten produkt.

[kkratings]
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki fotelik Recaro wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online