Nasza pociecha rośnie, idzie do przedszkola, zaczyna tworzyć pierwsze arcydzieła. Liczba kredek, pisaków, flamastrów i innych gadżetów zaczyna rosnąć. Żeby móc jako tako się  w nich odnaleźć dziecko powinno mieć przybornik, który pomieści wszystkie lub tylko te, których najczęściej używa. Jak go wybrać?

Przyborników na biurko są tysiące. Każdy jest z innego tworzywa, ma inną liczbę kieszeni, czasem też szufladki. Bywają super kolorowe, z motywami z bajek i gier, z superbohaterami… Trudno się w tym wszystkim odnaleźć, dlatego powstał ten ranking. Wybrane do niego produkty mają kilka cech wspólnych, m.in. są bardzo proste w budowie i to jest ich największa zaleta. Nie rzucają się w oczy krzykliwymi dekoracjami, nie mają malusieńkich elementów, ani tym bardziej śrubek czy światełek. Dlaczego? Dlatego, że przybornik na biurko dla dzieci musi być dla nich bezpieczny. A po za tym także funkcjonalny i estetyczny.

W pierwszej części opiszę wszystkie wybrane organizery, później je porównam i wybiorę najlepszy na rynku w roku 2024. W międzyczasie postaram się wyjaśnić czemu właśnie takie przedmioty znalazły się w rankingu i jakimi zasadami należy się kierować wybierając to, co znajduje się na biurku kilkuletniego dziecka.

Organizer, przybornik na kredki – Kotek

ranking fotelików samochodowych 15-36

Bardzo ładny i prosty organizer na dziecięce biurko. Jest zrobiony z płyty drewnopochodnej i ma jedną przegródkę na przybory. Jest całkiem mały, jego wymiary to 11 x 11 x 9 cm.

To przybornik w kształcie kotka, jest biały z czarnymi elementami, takimi jak oczka i nosek. Z przodu jest buźka kotka i przednie łapki , z tyłu ogonek i cała reszta. Mimo niewielkich rozmiarów może pomieścić nawet 100 kredek. Sprzedawca oferuje także dużo większe pudełko w takim samym wzorze do kompletu.

Ten organizer jest uniwersalny – spodoba się chłopcom i dziewczynkom. Jest mały, więc zmieści się na każdym biurku. Składa się z naturalnych materiałów i ma bardzo spokojną kolorystykę. Produkt otrzymał bardzo wysoką ocenę od kupujących. Wszyscy chwalą jakość wykonania i brak jakichkolwiek negatywnych uwag. Cena kotka jest raczej umiarkowana, a został wyprodukowany w Polsce.

R

Zalety

• uniwersalny wzór,
• spokojna kolorystyka,
• zmieści się na każdym biurku,
• dobra jakość wykonania.
Q

Wady

• tylko jedna przegródka na przybory.

Organizer, przybornik na kredki – Jednorożec

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Ten zabawny organizer pochodzi z tego samego sklepu i ma podobną budowę. Wykonano go z płyty drewnopochodnej i również ma tylko jedną przegródkę. Jest troszeczkę większy od Kotka, jego wymiary to: 15 x 11 x 9 cm.

Przybornik będzie strzałem w dziesiątkę dla miłośniczek jednorożców. Przód to buzia jednorożca z przymkniętymi oczami, a z tyłu powiewa jego piękny ogonek. Jednorożec ma ażurowy róg i różowe policzki. Po za tym mamy tutaj tylko biel i czarne kontury. W komplecie z organizerem można również kupić pudełko i podstawkę na telefon.

Jednorożec spodoba się prawdopodobnie tylko dziewczynkom. Zmieści się na najmniejszym biurku i pomieści sporo kredek.  Wszyscy, którzy kupili organizer są z niego zadowoleni i polecają produkt ze względu na wysoką jakość wykonania. Szkoda, że ma tylko jedną przegródkę. Jego cena jest właściwie taka sama jak w przypadku Kotka i jest produktem polskim.

R

Zalety

• spokojna kolorystyka,
• zmieści się na każdym biurku, 
• dobra jakość wykonania.
Q

Wady

• tylko jedna przegródka na przybory.

Organizer, przybornik na kredki – Piłka

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Świetny organizer dla fanów futbolu. Zbudowany tak samo jak poprzednie, wykonany z płyty, z jedną przegródką. Jego wymiary to 10 x 12 x 9 cm.
Przybornik z motywem piłki spodoba się bardziej chłopcom, chociaż niektóre dziewczynki także uwielbiają nogę. Jest bardzo kompaktowy i jednocześnie pojemny. Występują tutaj tylko biel i czerń – tak jak na piłce futbolowej. Do przybornika można dobrać także pasujące pudełko na drobiazgi.

Ten produkt zbiera same dobre opinie i znów mamy do czynienia z wysoką jakością. Nadal uważam, że dużą wadą jest pojedyncza kieszonka na przybory. Cena jest raczej umiarkowana, zwłaszcza że Piłka to także wyrób polski.

R

Zalety

• spokojna kolorystyka,
• zmieści się na każdym biurku,
• dobra jakość wykonania.
Q

Wady

• tylko jedna przegródka na przybory.

Organizer, przybornik personalizowany – z imieniem i dekoracją, fala

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Bardzo pomysłowy, a jednocześnie prosty przybornik z możliwością personalizacji. Ma aż sześć oddzielnych przegródek na kredki i długopisy. Jego wymiary to 24,5 x 13 x 10 cm. Podłużny kształt nie będzie zajmował zbyt wiele przestrzeni.

Wygląd tego organizera zależy od Ciebie. Wybrać można kolor całego pojemnika, ozdobny motyw oraz dodać napis – najczęściej rodzice wybierają imię swojego dziecka. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby było to co innego. Przybornik może być np.: biały, szary, zielony, różowy, żółty. Dostępne motywy dekoracyjne to m.in. kwiatuszek, serce, gwizdka, chmurka, dinozaur, znak Batmana, piłka, ciuchcia i wiele innych. Dostępne są także ozdobne perełki.
Produkt zbiera same najwyższe oceny. Jest dobrej jakości, ale sporo droższy od poprzednio opisywanych. Wśród mniej optymistycznych opinii można przeczytać, że środek organizera jest zrobiony nieco niechlujnie.

R

Zalety

•  możliwość personalizacji,
•  wiele kolorów do wyboru,
•  wiele dekoracji do wyboru,
•  aż 6 przegródek,
•  wygodny kształt i rozmiar,
•  dobra jakość wykonania.

Q

Wady

• niektóre kolory są bardzo jaskrawe,
• wewnątrz niestarannie wykończony,
• za drogi.

Organizer, przybornik personalizowany – z imieniem i dekoracją, prosty

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

W przeciwieństwie do poprzedniego personalizowanego pudełka – tutaj mamy jasną informację, że produkt został wykonany z naturalnego drewna. Ma kształt prostokąta i sześć pojemnych przegródek. Jego wymiary to 32 x 12 x 10 cm, czyli jest największy ze wszystkich.

To także polski produkt i sprzedawca zapewnia, że został pomalowany akrylowymi farbami bezpiecznymi dla dzieci. Sam przybornik może mieć kolor biały, różowy lub szary. Ale napis i dekorację można wybrać w jednej z 12 barw, które są wyjątkowo ładne i wysmakowane, np.: miętowy czy beżowy. Dostępne ozdobniki mają więcej szczegółów niż w poprzednim i są bardziej estetyczne. Mamy tutaj m.in.: sówkę, króliczka, dinozaura, Lorda Vadera i logo Supermana.

Ten organizer ma same bardzo dobre oceny i brak negatywnych uwag co do jakości czy wyglądu. Trzeba przyznać, że wydaje się solidniejszy od poprzedniego i ma bardziej czytelną czcionkę. W dodatku jest tańszy.

R

Zalety

•  możliwość personalizacji,
•  12 kolorów do wyboru,
•  14 dekoracji do wyboru,
•  bardzo ładne kolory,
•  aż 6 przegródek,
•  wygodny kształt,
•  spory rozmiar,
•  dobra jakość wykonania,
•  farby bezpieczne dla dzieci,
•  rozsądna cena,

Q

Wady

• brak.

Jaki organizer na biurko dla dziecka wybrać?

Wybór organizera powinien być poprzedzony sprawdzeniem, ile miejsca można wygospodarować na dziecięcym biurku. Im mniejsze biurko – tym bardziej kompaktowy przybornik. Nawet najdroższe pudełeczko na kredki, nie pomoże w procesie twórczym, jeśli zajmie połowę blatu.

Druga sprawa to wiek dziecka. Najmłodsze przedszkolaki potrzebują najprostszych przyborników. Nie można od nich oczekiwać wielkiej segregacji kredek czy długopisów. Po za tym mają najmniej przyborów. Powinnaś też znać preferencje swojego malucha – jeśli wzór organizera mu się nie spodoba, to szybko znajdzie się dla niego miejsce na dnie szafy.

Dzieci mogą przygotować swoje organizery na biurko. Obejrzyj filmik i zobacz jak zrobić własny przybornik na biurko.

Dobry przybornik na biurko – co to znaczy?

Dobry przybornik na biurko to taki, który nie będzie przeszkadzał, pomieści wszystko co trzeba i pozwoli łatwo odnaleźć szukany kolor kredki. Ale bardzo ważne jest także wykonanie. Lepiej aby był zrobiony z naturalnych materiałów i pokryty nietoksycznymi farbami.

Jakość i solidność ma nie mniejsze znaczenie. Dzieci bywają bardzo pomysłowe i może któregoś dnia zechcą posiedzieć na swoim pudełeczku na flamastry? Świetnie jeśli organizer można łatwo wyczyścić – może paść ofiarą kanapki z dżemem, albo zostać wzbogacony o nowe dekoracje.

Organizer, który nie przeszkadza

Bardzo ważna kwestia odnośnie wyboru przybornika i wielu innych przedmiotów, które znajdują się w obrębie dziecięcego wzroku podczas nauki czy rysowania. Małe dziecko nie potrafi wyciszyć zbędnych bodźców i wszystko jest dla nich na równi interesujące. Dlatego trzeba oszczędzić im dodatkowych wrażeń, które będą je niepotrzebnie rozpraszać.

Przedmioty stojące na biurku muszą być ładne, ale nie mogą być krzykliwe i mieć za dużo elementów. W przeciwnym razie maluch szybko porzuci szlaczki czy literki i zacznie bawić się pudełkiem na długopisy. Same kolory również mogą mocno oddziaływać. Radziłabym unikać jaskrawości, mocnej czerwieni i nieprzyjemnych kontrastów.

Więcej na temat organizacji miejsca do nauki dla dziecka możesz przeczytać tutaj. https://mamygadzety.pl/miejsce-do-nauki/.

Daj dziecku wybór, ale kontrolowany

Jeżeli organizer nie jest prezentem – niespodzianką, to warto dać dziecku szansę na udział w procesie decyzyjnym. Nawet kilkulatki potrafią już dokonywać wyborów i mają swoje preferencje, zwłaszcza kolorystyczne. Kiedy dziecko będzie miało wrażenie, że samo wybrało swój nowy organizer, będzie dumne i z chęcią usiądzie do swojego biurka, żeby bazgrać kolorowanki.

Ale myślenie, że jego wybór Cię zachwyci, to myślenie życzeniowe. Gust malucha bywa kosmiczny, więc pamiętaj, że ten przedmiot musi być funkcjonalny, bezpieczny i nie rozpraszać niepotrzebnie. Świetny sposób to pokazać dziecięciu kilka zaakceptowanych przez siebie pudełeczek i pozwolić mu wybrać co tylko zechce. To taki wybór kontrolowany.

Organizery biurkowe – porównanie

Wszystkie opisane tutaj organizery spełniają moje podstawowe wymagania wobec tego typu gadżetów dziecięcych. Dzielą się na dwie grupy – pojedyncze i z kilkoma przegródkami.

Trzy pierwsze, czyli Kotek, Jednorożec i Piłka to warianty tego samego modelu. Jest bardzo prosty, a jednocześnie wdzięczny i atrakcyjny. Wykonanie jest bardzo dobrej jakości i brak krytycznych uwag. Mimo wszystko – te przyborniki mają tylko jedną kieszonkę i nie pomieszczą zbyt wiele.

Organizer personalizowany w kształcie fali daje duże możliwości wyboru motywów dekoracyjnych. Jest ich całe mnóstwo, podobnie jak kolorów. Ten przybornik ma aż 6 przegródek i zgrabny podłużny kształt. Niestety, w porównaniu z innymi, estetyka dekoracji wypada słabo, a cena jest wysoka.

Ostatni przybornik – personalizowany i prosty, projektuje się na takiej samej zasadzie co poprzedni. Tutaj mamy inne, lepiej wykonane dekory, delikatniejszą i bardziej czytelną czcionkę. Zmieści też jeszcze więcej kredek – ma aż 32 cm długości i sześć przegródek. Jego cena wydaje się adekwatna do jakości, a producent pisze o wykorzystaniu farb bezpiecznych dla dzieci.

pojemność

ilość przegródek

cena

atuty

Kotek

średnia

1

dość niska

uniwersalny wzór

Jednorożec

średnia

1

dość niska

wyjątkowo ładny

Piłka

średnia

1

dość niska

brak

Imię i dekor fala

dość duża

6

wysoka

duży wybór motywów

Imię i dekor prosty

duża

6

średnia

wysmakowana kolorystyka

 

Najlepszy przybornik dla dziecka

W moim rankingu zdecydowanie wygrywa ostatni produkt – prostokątny przybornik z możliwością personalizacji, z imieniem i dekoracją. Ma nie tylko bardzo dobrą jakość, ale jest też najładniejszy ze wszystkich wymienionych w naszym rankingu 2024, a po za tym:

  • cena jest adekwatna do wielkości i wyglądu,
  • jest drewniany,
  • został pomalowany bezpiecznymi farbami,
  • ma wyjątkowo atrakcyjną kolorystykę.
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online