Alergie u niemowląt i nieco starszych dzieci zdarzają się dość często. Z tego powodu powstały specjalne produkty dedykowane maluchom, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione mlekiem matki, a ze względu na alergię lub nietolerancję pokarmową standardowe mleko modyfikowane wywołuje u nich szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Jakie mleko modyfikowane wybrać dla alergika? Podpowiadamy.

Mleko modyfikowane HA

W przypadku kiedy u dziecka stwierdzono alergię na mleko krowie, należy jak najszybciej zaprzestać podawania mu tradycyjnych produktów mlecznych i kupić mleko modyfikowane oznaczone symbolem HA. Taki produkt powstał specjalnie z myślą o niemowlętach uczulonych na białko mleka krowiego.  

Hypoantygenowe mleko jest podzielone na mniejsze, lepiej tolerowane przez układ pokarmowy dziecka łańcuchy białkowe. Co więcej, czasami lekarze zalecają stosowanie takich produktów u niemowląt, choć jeszcze nie są one uczulone na białko mleka krowiego, w sytuacji, kiedy w rodzinie występowała taka alergia. Jest to działanie prewencyjne.

Mleko modyfikowane MCT

W niektórych przypadkach zalecane jest podawanie dzieciom alergikom mleka modyfikowanego MCT. Dedykowane jest ono głównie niemowlętom cierpiącym z powodu różnego rodzaju zaburzeń trawienia, na przykład alergii pokarmowych. Zawiera ono średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które występują również w mleku kobiecym, dzięki czemu nieco mniej obciążają jelita dzieci niż standardowe produkty. Dzięki temu pomagają niwelować dolegliwości trawienne wywołane na przykład alergią pokarmową.  

Jednak ze względu na niższą wartość energetyczną stosowanie takich produktów należy skonsultować z lekarzem. Czasami alergolog lub pediatra w przypadku alergii zleca nie tylko zmianę sposobu żywienia, ale także pielęgnacji malucha. Dermokosmetyki dla dzieci, które cierpią z powodu alergii, powinny być testowane dermatologicznie, hipoalergiczne i być pozbawione substancji alergizujących. 

Mleko modyfikowane SL/Sensitive/Olac/Anticolic

Jeżeli u dziecka stwierdzono alergię na białko mleka krowiego, nietolerancję laktozy lub galaktozemię, czyli dolegliwości objawiające się na przykład w postaci bolesnych kolek czy problemów z wypróżnianiem, warto wypróbować mleko modyfikowane opisane jednym z tych symboli: SL, Sensitive, Olac lub Anticolic. W ten sposób oznacza się mleka bezlaktozowe, w których zamiast laktozy stosuje się jej substytuty, na przykład izolat białka sojowego. Może być to dobra alternatywa dla standardowego mleka modyfikowanego. Jednak dobór takiego produktu również warto skonsultować wcześniej z pediatrą.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online