Warto dodać, że zagrożenia płyną z niemal każdej strony. Schody, szafki, okna, drzwi, ostre naroża mebli, gniazdka elektryczne – wszystko to, na co patrzymy z obojętnością, może stać się groźnym niebezpieczeństwem dla naszej pociechy. Nawet, jeśli mamy dziecko ciągle na oku, to nie zwalnia nas z obowiązku umieszczenia odpowiednich zabezpieczeń. Warto je dokładnie poznać.

Zabezpieczenia na schody

Bramki ochronne na schody to obowiązkowy punkt każdego domu. Maluchy uwielbiają się wspinać. Bardzo często nie umieją one jeszcze samodzielnie chodzić, gdy rozpoczynają wspinaczkę po schodach. O ile wejście na nie nie jest zwykle aż tak niebezpieczne, to gorzej wygląda zejście. Małe dziecko nie ma wyrobionego zmysłu równowagi, czy też koordynacji. Upadek z wysokości może zakończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Zabezpieczenie jest szczególnie ważne, gdy sypialnia smyka znajduje się na piętrze. Może on wyjść ze swojego łóżeczka, a następnie udać się na schody. Profesjonalne zabezpieczenie na schody jest wystarczająco skomplikowane dla dziecka, jednak proste dla osoby rodzice. Nie oszukujmy się – rodzic, który kilka razy dziennie wchodzi i schodzi ze schodów oczekuje, że barierka będzie posiadać intuicyjne zamknięcie. Nie musimy obawiać się, że taka ochrona uprzykrzy nam codzienne życie. Do otworzenia bramki wystarczy jedna ręka.

Alternatywą dla zabezpieczeń na schody jest bramka ochronna do pokoju. Dzięki niej maluch nie tylko nie będzie mógł wejść na schody, ale również nie wyjdzie poza swój pokój. Nie dla każdego jest to rozwiązanie funkcjonalne. Wybór zależy od indywidualnych preferencji.

Zabezpieczenia do szafek

Dziecko, które nauczy się otwierać szafki i szuflady czuje niewytłumaczalną chęć do ich ciągłego opróżniania. Rodzic musi liczyć się z tym, że porządki będą konieczne kilka razy dziennie. O ile w wnętrzu szafek znajdują się ubrania, czy też zabawki, to nie jest to jeszcze groźna sytuacja. Gorzej, gdy pociecha dobiera się do szafek z naczyniami, czy też dokumentami. Dobrze dobrane zabezpieczenia mogą skutecznie rozwiązać ten problem. Oczywiście to nie wystarczy. Każdy świadomy rodzic musi pamiętać – chemię, kosmetyki, czy też lekarstwa kładziemy możliwie najwyższej, nawet jeśli stosujemy zabezpieczenia szafek.

Jak działa zabezpieczenie szafek? Jest to niewielki mechanizm zakładany na uchwyty. Dziecko nie poradzi sobie z jego otworzeniem, jednak dorosły zrobi to w kilka sekund. Oczywistym jest, że dla wielu osób może być to uciążliwe, jednak ochrona malucha jest priorytetem.

Istotnym jest również to, aby zakupić specjalne gumowe nakładki na ostre naroża mebli. Zmniejszy to ryzyko, że dziecko uderzy się, a nawet rozetnie sobie skórę. Zakup takich produktów to koszt zaledwie kilku złotych. Dodatkowym atutem jest to, że dostępnych jest wiele wzorów, więc z łatwością dobierzemy coś odpowiedniego do posiadanych mebli. Z pewnością nie będę one szpecić pomieszczenia, a mogą okazać się bardzo przydatne.

Zabezpieczenia gniazd elektrycznych

Mogłoby się wydawać, że gniazdka elektryczne wysyłają do dzieci komunikaty, których nie rozumieją rodzice. Niezrozumiałym jest, dlaczego maluchy tak bardzo pragną ich dotykać, a nawet wkładać w nie różnego typu przedmioty. Oczywiście jest to bardzo niebezpieczne, więc warto zakupić specjalne osłonki. Zabezpieczenia gniazd przed dziećmi nie są drogie, a ponadto nie utrudniają one codziennego funkcjonowania. Osoba dorosła w dowolnym momencie może zdemontować osłonkę, aby podłączyć urządzenie do gniazdka. Jest to kwestia kilku sekund, więc nikt nie odczuje dyskomfortu.

Zabezpieczenia okien i drzwi

Okna otwieramy niemal cały rok. Wiele osób uważa, że wystarczy jedynie nie ustawiać mebli w ich okolicy, aby uchronić dziecko przed upadkiem z wysokości. Niestety tak nie jest. Maluchy są niezwykle sprytne, więc musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Dobrą opcją jest zakup klamry, która umożliwia otworzenie okna. Jeśli jest ono używane, to powinno posiadać specjalną blokadę, która uniemożliwia rozchylenie go na większą szerokość.

W przypadku drzwi dobrze zamocować amortyzatory,
które uchronią smyka przed przytrzaśnięciem paluszków
. Godnym uwagi produktem są również podstawki, które utrzymują drzwi w stabilnym położeniu, a jednocześnie nie rysują podłogi.

Pozostałe zabezpieczenia

Lista dostępnych na rynku zabezpieczeń jest bardzo długa, więc każdy sam musi zastanowić się, czego naprawdę potrzebuje. Jeśli maluch uwielbia spędzać czas na balkonie, to warto zamocować siatkę na balustradę. Dzięki niej dziecko nie wypadnie poza barierkę, nie włoży głowy między szczebelki, czy też nie wyrzuci zabawek.

W kuchni dużym zagrożeniem dla smyka jest kuchenka. Dobrze posiadać osłonkę uniemożliwiającą włączenie palnika, czy też zrzucenie garnków z kuchenki. Pomocna jest również folia ochronna na piekarnik, która zapobiega oparzeniu.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online