DLACZEGO WARTO ZAKUPIĆ OSUSZACZ POWIETRZA SZCZEGÓLNIE W 2024?

Z pewnością spotkałeś się kiedyś z grzybem na ścianie, prawda? No właśnie. Jego powstanie jest spowodowane zbyt dużym poziomem wilgotności w pomieszczeniu. Od czego zależy jej występowanie?

Na poziom wilgotności ma wpływ przede wszystkim budownictwo – to, czy mieszkanie jest dobrze wentylowane. Najczęściej problem ten dotyczy starego budownictwa, gdzie bloki powstawały jeden za drugim, w jak najszybszym tempie. Nie zwracano wtedy uwagi na takie aspekty, jak właśnie poziom wilgotności. Dzisiaj ta sytuacja powoli się zmienia, jednakże nadal można znaleźć mieszkania z tamtego okresu, które są użytkowane.

By uniknąć schorzeń związanych z głównymi drogami oddechowymi lub zapalenia spojówek, poziom wilgotności w pomieszczeniu powinien wynosić 40-60%. Aby go osiągnąć przydałby się osuszacz powietrza! Z naszego artykułu dowiesz się, który z nich przyda CI się najbardziej.

RANKING OSUSZACZY POWIETRZA

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

OSUSZACZ POWIETRZA QUIGG

9.9

Średni

OSUSZACZ ELDOM OPC500

9.8

Tani


 

 

OSUSZACZ MASTER DH720

9.7

Drogi

OSUSZACZ BERDSEN 10C

9.6

Średni


 

OSUSZACZ MEACO 20L

9.5

Drogi


 

OSUSZACZ POWIETRZA 20L POCHŁANIACZ WILGOCI QUIGG

osuszacze powietrza ranking

Dzięki temu urządzeniu przebywanie w mieszkaniu stanie się o wiele przyjemniejsze! Przedstawiamy najnowszy model osuszacza powietrza firmy QUIGG. Jego przyjazny interfejs pozwoli na bardzo intuicyjną obsługę, dzięki ledowemu wskaźnikowi poziomu wilgotności (stan duży, średni i mały) i cyfrowemu wyświetlaczowi wilgotności względnej. Jest kompaktowy, a jego nowoczesny design pozwoli mu się wtopić w każde pomieszczenie. Zapomnij o suchej skórze i problemach z górnymi drogami oddechowymi! Potrafi osuszyć aż do 20l powietrza w ciągu 24 godzin! Posiada zbiornik o pojemności 5,5l i ostrzega przed jego przepełnieniem sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Pracuje w trybie automatycznym lub ciągłym, umożliwiając przyłączenie węża odpływowego. Jeśli się na niego zdecydujesz, to wystarczy go włączyć, bowiem dostosowuje on swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu. Pozwala regulować wilgotność, w zależności od zapotrzebowania i przeznaczenia pomieszczenia – od 30% do 80% RH co 5%. Włączając urządzenie możesz oddać się ulubionym zajęciom lub obowiązkom, całkowicie o nim zapominając – wyłącza się po osiągnięciu pożądanego poziomu, bez konieczności Twojej ingerencji, i włącza po jej ewentualnym utraceniu. Ponadto ma wbudowany filtr, który skutecznie zatrzyma takie nieczystości, jak sierść czy włosy! Nie musisz go za każdym razem ustawiać na nowo, gdyż pamięta ostatnie zastosowane parametry. Kolejnym atutem jest mobilność – posiada uchwyt i kółka umożliwiające swobodny transport.

R

Zalety

– bardzo wydajny,
– intuicyjny interfejs,
– kompaktowy,
– nowoczesny design,
– wydajność.

 

Q

Wady

– głośność (<48db).

OSUSZACZ POWIETRZA ELDOM OPC500 POCHŁANIACZ WILGOCI

osuszacze powietrza opinie

Masz dosyć nadmiernej wilgoci w domu? A może chcesz zapobiec powstawaniu grzybów na ścianach? W takim razie wypróbuj to urządzenie! Wszystko za sprawą lampy UV, która doskonale radzi sobie z eliminacją szkodliwych bakterii, zapobiegając powstawaniu brzydkich śladów. Na wyświetlaczu zobaczysz temperaturę panującą w pomieszczeniu, a dzięki funkcji TIMER zaprogramujesz automatyczne włączanie i wyłączanie się urządzenia. Dzięki niewielkiej wadze i małemu rozmiarowi, osuszacz ten doskonale sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, takich jak garderoba, spiżarnia czy łazienka, w których poziom wilgoci nierzadko odstaje od pożądanego. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi i dotykowemu panelowi praca z nim nie sprawia żadnych problemów. Posiada wbudowany jonizator, który skutecznie wyeliminuje kurz, alergeny i roztocza z powietrza, a to one są główną przyczyną różnych alergii czy schorzeń układu oddechowego! Wskaźnik wilgotności pozwoli Ci odpowiednio wyregulować urządzenie, a 2,5l zbiornik świetnie poradzi sobie z powietrzem w mniejszych pomieszczeniach. Nie zajmie też w nich dużo miejsca, gdyż jego wymiary dopasowane są do tego typu pomieszczeń. Gdy ustawisz parametry, przy których rozpoczyna i kończy swoją pracę, możesz o nim zapomnieć, gdyż wszystko działa automatycznie.

R

Zalety

– intuicyjny interfejs,
– lampa UV i jonizator powietrza,
– niewielka waga i wymiary,
– niski pobór mocy.

Q

Wady

– stosunkowo niska wydajność w większych pomieszczeniach,
– głośny tryb pracy.

OSUSZACZ POWIETRZA MASTER DH 720 20l/24h LAMPA UV

najlepsze osuszacze powietrza

Oto urządzenie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu! Doskonały do domu, biura czy hotelu. Ma wbudowaną lampę UV, która zabije wszystkie grzyby i bakterie, tworząc przyjazny mikroklimat w każdym pomieszczeniu. Przemawia za nim również atrakcyjny wygląd, na który składa się elegancka, metalowa obudowa i minimalistyczny interfejs. Jeśli jesteśmy przy interfejsie, to jest on intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Dzięki wygodnemu uchwytowi możesz przenosić go z jednego pomieszczenia do drugiego bez większego wysiłku. Jego najważniejszą zaletą, jest głośność pracy! Jeśli ustawisz go w biurze, to gwarantujemy, że nie będzie dawał się we znaki pracownikom (maksymalnie 48db). Elektroniczny panel sterowania umożliwi nadanie odpowiednich parametrów pracy, a wbudowany higrostat dba o utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w powietrzu. Posiada 5l zbiornik na wodę, dzięki któremu sprzęt potrafi osuszyć aż do 20l powietrza w ciągu doby! Ponadto ma dwa poziomy filtrowania w postaci filtra siatkowego i węglowego, które skutecznie odseparują nieczystości od powietrza. Żeby zaczął pracować, wystarczy ustawić odpowiednie parametry, a on automatycznie rozpocznie i zakończy swoją pracę. Kolejną wygodą jest możliwość regulacji wylotu powietrza oraz stałe odprowadzanie wody! Jest to doskonały wybór dla kogoś, kto poszukuje wszechstronnego urządzenia, które sprawdzi się w pomieszczeniach o różnym charakterze.

R

Zalety

– wszechstronność,
– lampa UV,
– wydajność,
– cicha praca w biurze,
– łatwość obsługi.

Q

Wady

– głośność pracy w domu, np. w sypialni.

OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ 10L/24H BERDSEN 10C

dobre osuszacze powietrza

Jest to osuszacz, który poradzi sobie z poprawą poziomu wilgotności w Twoim domu. Wyeliminuje nieprzyjemne zapachy, zapobiegnie powstawaniu grzybów i rozwojowi bakterii, tworząc optymalne warunki dla organizmu. Świetnie radzi sobie nawet w pomieszczeniach, których zawilgocenie jest naprawdę wysokie! Po zakończeniu osuszania powietrza w jednym pomieszczeniu, możesz przenieść go do innego dzięki wygodnemu uchwytowi. Jest to urządzenie bardzo przyjemne w użytkowaniu, a wpływa na to wiele czynników. Pierwszym z nich jest dotykowy panel sterowania, z którym w bardzo prosty sposób ustawisz parametry działania osuszacza. Wygody dodaje również funkcja osuszania ciągłego, dzięki której nie musisz zawracać sobie głowy dodatkowymi ustawieniami. Funkcja TIMER pozwoli Ci wyregulować sprzęt tak, aby wyłączał się po uzyskaniu pożądanego poziomu wilgotności w powietrzu. Wydajność urządzenia również nie pozostawia złudzeń – jest po prostu bardzo dobra – osuszając 10l powietrza przy poborze zaledwie 180W mocy! Dla Twojej wygody, urządzenie posiada możliwość podłączenia węża odpływowego. Dodatkowym atutem jest filtr, który zatrzyma nieczystości, oraz blokada dziecięca! Nie musisz się także obawiać, że zbiornik na wodę zostanie przepełniony, gdyż ostrzeże Cię przed tym sygnał dźwiękowy. 

R

Zalety

– cicha praca,
– wydajność,
– niski pobór mocy,
– wygodna obsługa,
– dodatkowe filtrowanie powietrza.

Q

Wady

– mały zbiornik na wodę (3,5l).

MEACO 20L LOW OSUSZACZ I OCZYSZCZACZ POWIETRZA HEPA

najlepsze osuszacze powietrza ranking

Oto produkt od uznanego, brytyjskiego producenta, który zaskarbił sobie serca wielu domowników. Wszystko dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu. Urządzenie nie tylko osusza powietrze, ale także je oczyszcza za pomocą filtra HEPA. Charakteryzuje się niskim poborem mocy w stosunku do wydajności, a wszystkiego dopełnia niewielki rozmiar, zwiększający mobilność sprzętu. Dodatkowo przeciwdziała skraplaniu się wody na szybach i wspomaga suszenie prania. Korzystanie z urządzenia jest nie tylko przyjemne, ale także daje bardzo dużo możliwości. Posiada ono wiele programów, które pomogą wyrównać poziom wilgotności w domu. Urządzenie może działać o wyznaczonych porach dnia i w konkretnych godzinach, pozostawiając pomieszczenie wolnym od nadmiaru wody w powietrzu. Sprzęt został wyposażony w system MEACO CONTROL LOGIC, który stale sprawdza poziom wilgotności względnej i gdy ta spadnie poniżej ustawionej, to urządzenie rozpoczyna pracę. Funkcja Childlock chroni urządzenie od przypadkowej zmiany ustawień. Z pomocą tego sprzętu osuszysz aż do 20l powietrza w ciągu doby, przy wykorzystaniu 255W, co stanowi bardzo dobry wynik. Świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, a możliwość podłączenia węża odpływowego tylko zwiększy komfort użytkowania.

R

Zalety

– wysoka wydajność,
– niski pobór mocy,
– dwa urządzenia w jednym,
– niewielki rozmiar i mobilność.

Q

Wady

– niezbyt uniwersalny wygląd.

JAKI OSUSZACZ POWIETRZA WYBRAĆ ?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, w jakim celu chcemy wykorzystać tego typu urządzenie i na ile jest nam ono potrzebne. Jeżeli w Twoim mieszkaniu lub miejscu pracy poziom wilgotności zawiera się w przedziale 40-60%, to takie urządzenie jest Ci zbędne. Jeżeli natomiast masz problemy z suchością oczu lub problemy z oddychaniem, to osuszacz może je rozwiązać.

CZY JEDEN OSUSZACZ WYSTARCZY NA CAŁY DOM ?

Nie powinno być z tym problemu, o ile osuszacz ten spełnia konkretne wymagania. Doskonałym wyborem będą te urządzenia, które są w stanie osuszyć do 20l powietrza w ciągu doby, takie jak sprzęt firmy QUIGG lub MASTER. Te osuszacze będą w stanie oczyścić powietrze w Twoim mieszkaniu, ponieważ mają do tego odpowiednie warunki. Ich parametry pozwalają na ciągłą, wydajną pracę przy stosunkowo małym poborze mocy.

Niestety wszystko kosztem czegoś. Podane powyżej dwa osuszacze charakteryzują się dosyć głośną pracą, co może być uciążliwe dla niektórych ludzi. Dlatego w kwestii osuszacza do domu najlepszym wyborem będzie produkt firmy BERSDEN lub MAECO.

Obydwa urządzenia gwarantują dobrą wydajność przy cichym działaniu, umożliwiając spokojny sen lub pracę.

Pamiętaj jednak, że nie każde urządzenie się sprawdzi. Takie osuszacze, jak ten firmy ELDOM świetnie radzi sobie z mniejszymi pomieszczeniami, dlatego nie można od niego oczekiwać, że z podobną wydajnością co w łazience czy spiżarni, zadziała w dużym salonie lub biurze. Wszystko ma swoje miejsce i zastosowanie.

osuszacze powietrza ranking i opinie

JAK CZĘSTO BĘDĘ MUSIAŁ WYMIENIAĆ WODĘ W ZBIORNIKU ?

Wszystko zależy od tego, jak często będzie dany sprzęt stosowany. Jedne pomieszczenia są bardziej zawilgocone od drugich i właśnie to warunkuje częstotliwość wymiany wody.

Jeżeli wiesz, że w Twoim mieszkaniu, pomieszczeniu lub biurze zawilgocenie jest wysokie, to najlepiej zdecydować się na zakup urządzenia z możliwością podłączenia węża odpływowego. Pod tym względem także najlepsze będą osuszacze firmy BARSDEN i MAECO.

CZY OSUSZACZ BĘDZIE DZIAŁAŁ CAŁY CZAS ?

Niektóre osuszacze mają funkcję działania ciągłego, jednakże większość z nich pozostaje przy funkcji TIMER. Dzięki niej będziesz mógł ustawić takie parametry, jak godzina rozpoczęcia i zakończenia pracy, a także poziom zawilgocenia, do którego urządzenie ma dążyć lub od którego ma rozpocząć działanie.

Obecne dziś na rynku sprzęty są bardzo nowoczesne i dają dużo możliwości, jeśli chodzi o personalizację ich działania. Wygodne i przejrzyste interfejsu to zalety większości z nich, a mnogość programów i kombinacji ustawień jest nieskończona. Producenci idą na rękę klientom i starają się spełniać ich oczekiwania w każdym, a szczególnie tym, zakresie.

Odpowiadając na pytanie – tak, może działać cały czas, jeżeli takie są potrzeby Twoje lub pomieszczenia, w którym przyjdzie mu pracować.

LUDZIE ŻYLI BEZ OSUSZACZY POWIETRZA PRZEZ LATA, CZEMU MIAŁBYM KUPIĆ TAKI SPRZĘT ?

To prawda, ludzie żyli bez takich sprzętów, jednakże były to także czasy wielu chorób, z których przyczyn nie zdawano sobie sprawy. Takie przypadłości jak alergia, która jest coraz częściej występującym problemem, wzięła się właśnie od życia w źle wentylowanych pomieszczeniach – czyli zawilgoconych. Co gorsze, zbyt duża wilgoć w pomieszczeniu może także być przyczyną astmy u dzieci.

Poza czynnikami zdrowotnymi, warto jest się skupić na stanie samego mieszkania. Wilgoć może dać się we znaki w każdej chwili – w zależności od tego, w jaki sposób zostało wybudowane mieszkanie, wilgoć może wystąpić w jednej porze roku, aby w następnej już jej nie było. Jednakże ślad po niej może pozostać na długo.

Wyobraź sobie, że właśnie wyremontowałeś całe mieszkanie, zerwałeś tapety lub zeskrobałeś starą farbę, ewentualnie uzupełniłeś braki w otynkowaniu i pomalowałeś całość na nowo. Chciałbyś, aby wilgoć zniszczyła Twoją pracę, a pojawiające się na ścianach zacieki i grzyby tylko Ci o tym przypominały?

Więcej na temat wilgoci przeczytasz na Wikipedii, do czego serdecznie zapraszamy, gdyż jest ona bardzo często bagatelizowana.

CZY OSUSZACZ POWIETRZA UCHRONI MNIE PRZED NIECZYSTOŚCIAMI ?

Jak zwykle, to zależy od sprzętu. Jeżeli poszukujesz czegoś, co nie tylko osuszy powietrze, ale także je oczyści, to polecamy urządzenia firm ELDOM i MASTER. Dwa pierwsze wyposażone są w lampy UV, które mają bezpośredni wpływ na bakterie sprzyjające powstawaniu grzybów. Osuszacz ELDOM posiada także jonizator powietrza, który neutralizuje kurz i roztocza w powietrzu skutecznie je eliminując, a MASTER system filtracji dwupoziomowej, radzący sobie z nieczystościami jeszcze lepiej.

Warto wspomnieć o firmie BERSDEN, której osuszacz wyposażony jest w filtr zbierający z powietrza włosy i sierść.

Jednakże najlepiej z osuszaniem i oczyszczaniem powietrza radzi sobie urządzenie MEACO. Nie bez powodu jest on faworytem wśród klientów, zdobywając w Wielkiej Brytanii nagrodę BEST BUY i BEST ON TEST. Optymalne działanie urządzenia, które stosunkowo niski pobór mocy rozkłada na działanie tych dwóch funkcji, zostało docenione nie tylko przez użytkowników, ale także specjalistów.

PODSUMOWANIE RANKINGU 2024 WRAZ Z NASZYMI OPINIAMI

Czy jest jeden osuszacz powietrza, który możemy polecić do każdego rodzaju pomieszczeń? Raczej nie, jednakże skupimy się na tych do domu.

Dobry osuszacz powietrza to taki, który spełni wszystkie oczekiwania większości klientów. Znajdzie złoty środek pomiędzy wydajnością, poborem mocy a głośnością działania.

Uśredniając, najlepiej w każdym z tych parametrów radzi sobie osuszacz powietrza firmy MEACO.

Tam, gdzie pozostałe produkty (i to i tak nie wszystkie) funkcję filtrowania traktowały pobocznie, tak ten od producenta MEACO podszedł do tego na poważnie. Filtr HEPA to całkiem dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam nie tylko na zwalczaniu wilgoci, ale także oczyszczeniu powietrza z nieczystości.

Ponadto względem swoich osiągów, osuszacz MEACO nie pobiera dużej mocy. Jest ona podobna, a w niektórych przypadkach niższa, od urządzeń o podobnych parametrach. Jest to niezwykle ważne, jeśli mamy do czynienia z bardzo zawilgoconym pomieszczeniem.

MEACO bardzo dobrze radzi sobie z głośnością działania. Tam, gdzie inne urządzenia uniemożliwiałyby spokojne zasypianie lub pracę w domu, tak MEACO taką możliwość dawało.

Jeżeli zależy Ci na optymalnym rozwiązaniu kwestii osuszania, a dodatkowo oczyszczania powietrza, to proponujemy sprzęt MEACO 20L LOW OSUSZACZ I OCZYSZCZACZ POWIETRZA HEPA

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie osuszacze powietrza wybrać
Average rating:  
 18 reviews
 by Katarzyna

Meaco bezdyskusyjnie najlepszy! szczególnie polecam model. Zafundowaliśmy sobie z mężem ze względu na alergię córki i od momentu zakupu w domu praktycznie nie ma żadnych objawów. Niesamowite, że jeden sprzęt w domu moze tyle zmienić 🙂

 by Rysiek

Nawet nie przypuszczałam, że taki osuszacz powietrza aż tak bardzo może zmienić jakoś powietrza w naszym otoczeniu. Odkąd mamy taki osuszacz w naszym domu i nawet nasze dziecko mniej chodzi zakatarzone. Myślę, że zakup takiego sprzętu jest bardzo opłacalny i z pewnością przyda się w każdym domu

 by Waldi

Wilgoć to zmora domów starszych i ciężko jest się jej pozbyć. Dopiero gdy kupiliśmy taki osuszacz powietrza to przekonaliśmy się, że można z tym walczyć. Dzięki takiemu osuszaczowi nie tylko pozbywamy się wilgoci ale także mamy lepszą jakość powietrza w domu. W każdym razie ja jestem z tego zakupu bardzo zadowolony

 by Sonia14

Faktycznie walka z wilgocią w domu jest dość trudna. Już wielu metod próbowałam ale dopiero gdy kupiłam osuszacza powietrza firmy QUIGG to wiem, że nie muszę się o to więcej martwić. Osuszacz ten jest niezastąpiony i z pewnością posłuży mi na długi czas

 by piosnka

Moim zdaniem taki osuszacz musi przede wszystkim działać dość cicho i być w miarę wydajny. Wygląd także dla wielu z nas ma dość spore znaczenie dlatego wybieramy MEACO 20L LOW bo jest dość mały i w miarę tani

 by dudtki

Mam osuszacza powietrza firmy QUIGG bo jest niezwykle wydajny i do tego nowoczesny design. W przypadku alergika bardzo dobrze się sprawdza a jakość powietrza wyczuwalna

 by giermek

A ja właśnie ciekawa byłam jaki osuszacz powietrza jest najlepszy. Teraz już wiem na co powinnam zwrócić uwagę przy kupnie takiego osuszacza. Fajnie, że powstał taki ranking

 by Michaszka

My ze względu na to iż nasz syn ma alergię musieliśmy zainwestować w dobry osuszacz powietrza i wybór padł na ten MASTER DH 720 20l/24h LAMPA UV i muszę przyznać, że sprawdza się znakomicie. Polecam ten wybór

 by Saszka

Mi bardzo spodobał się OSUSZACZ ELDOM OPC500 który w zestawie posiada lampa UV i jonizator powietrza, dzięki czemu możemy zapobiec powstaniu grzyba i pleśni na ścianach. Do tego jest dość małych wymiarów i niewiele waży. Także wybór był oczywisty

 by Majka

Mamy w mieszkaniu bardzo wilgotne powietrze i nie chciałabym dopuścić do tego, by zagnieździła się pleśń i jakiś grzyb. To bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Oglądałam w sklepach różne osuszacze, ale nie mogłam zdecydować się na konkretny. Tutaj widzę ciekawe porównanie takich urządzeń, które ułatwi mi zakup. Zależy mi na dobrej jakości i cenie.

 by Barbara

Jak już w mieszkaniu zaczyna się robić wilgoć, to nie jest dobrze. Tym bardziej gdy mamy niemowlaka. Kuzynka mieszka w starym budownictwie i chyba sprawię jej taki prezent, bo zawsze to jest jakieś rozwiązanie. Widzę, że jest trochę do wyboru tych urządzeń, więc z kupnem nie będzie problemu. Muszę poczytać, jak dokładnie działają i wtedy rozejrzę się po sklepach.

 by hous

Grzyb na ścianie to zmora większości z nas. Dlatego też czas jakoś sobie z tym poradzić poprzez chociażby zakup takiego osuszacza. W tym celu przeszukujemy internet aby znaleźć coś dobrego i konkretnego zarazem.

 by Alina

Sama walczyłam z wilgocią na starym mieszkaniu więc wiem że nie jest to nic przyjemnego. Znajomi doradzili mi kupno osuszacza, doradzili też bym nie szukała na własną rękę tylko poleciła się specjalisty w tych kwestiach. No to za namową zadzwoniłam.. Fachowo doradzili co wybrać więc warto rozejrzeć się za tego typu sprzedawcą.

 by metia

Zapewne nie jeden z nas zauważył, że w domu jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Ale jak to zmienić? I tutaj świetnie może sprawdzić się taki osuszacz powietrza. Jeśli nie wiecie jaki wybrać to ten ranking w pewnością Wam w tym pomoże.

 by trakt

Osuszanie powietrza w domu jest także bardzo istotne. To też staramy się kupować jak najlepszej jakości takie osuszacze aby były skuteczne. I ja bardzo dużo dowiedziałam się dzięki takiemu rankingowi jak ten. Także uważam, że dobrze iż coraz więcej ich powstaje.

 by big

Jakość powietrza ma także bardzo duże znaczenie w naszym domu. Mimo najszczerszych naszych starań możemy znaleźć gdzieś grzyba czy pleśń. To też taki osuszacza pomoże go nam się pozbyć raz a dobrze. Także warto zapoznać się z najlepszymi osuszaczami na naszym rynku.

 by Lodzia

Grzyb na ścianie to zmora każdego kto ma stary dom i w ogóle. To też warto może zainwestować w taki lepszy osuszacz powietrza? Jak nie wiecie na jaki model się zdecydować to może warto zajrzeć na taki artykuł poświęcony właśnie takim osuszaczom powietrza.

 by trama

Czy Wam także wydaje się, że w domu jakby jakość powietrza pozostawiała wiele do życzenia? Bo mi tak się wydaję i szukam dobrego osuszacza powietrza, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci z domu. Wtedy dowiedziałam się, że ranking bardzo mi w wyborze pomoże.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online