Łyżworolki z wrotkami to jeden z najlepszych prezentów, jaki możemy sprawić naszym maluchom. Pozwalają one nie tylko na zaawansowaną jazdę na rolkach, ale również na wykorzystane bezpiecznych wrotek do nauki oraz do bezpiecznej jazdy dla najmłodszych. Znalezienie jednak właściwych łyżworolek nie jest łatwe, gdyż w Internecie znaleźć możemy wiele różnych modeli, które na pozór nie różnią się wieloma kwestiami.

W dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy zatem sprawdzić 5 bardzo popularnych modeli charakteryzujące się bardzo dobrymi opiniami oraz niezwykłą popularnością. Łyżworolki ocenialiśmy pod względem wykonania, funkcjonalności, kolorystyki, możliwości regulacyjnych oraz braliśmy również pod uwagę kwestię bezpieczeństwa. Dodatkowo sprawdzaliśmy również opinie rolek oraz upewniliśmy się, że każdy możliwy produkt oferuje odpowiednią gwarancję.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ŁYŻWOROLKI NILS 4w1

9.9

Średnia


Oxelo Fit3

9.8

Średnia


ŁYŻWOROLKI REGULOWANE 4w1

9.8

Średnia


ŁYŻWOROLKI CROXER Balloon

9.7

Drogie

ŁYŻWOROLKI RAVEN Princess

9.3

Średnia

Łyżworolki regulowane 4w1 Łyżwy Rolki Wrotki 31-34

ranking fotelików samochodowych 15-36

Opisywane rolki są co prawda jedne z droższych w zestawieniu. Aczkolwiek biorąc pod uwagę niedużą różnicę, to warto zapłacić trochę więcej za niezwykle wysoką jakość wykonania oraz funkcjonalność, którą gwarantuje dany model.
Znajdziemy tutaj oczywiście możliwość regulacji rozmiaru, dzięki czemu wrotki oferują rozmiarówkę 31-34. Jeżeli chodzi o rozmiar wkładki w centymetrach, to wynosi ona 18,5 – 21 cm. Co ciekawe, łyżworolki oferują aż cztery możliwości konfiguracji. Oznacza to, że możemy wybrać klasyczne rolki, bezpieczniejsze wrotki, rolko-wrotki oraz oczywiście łyżwy.
Wykorzystanie podwójnych kółek na przodzie i tyle będzie idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które mają problemy z utrzymaniem równowagi i dla tych, które dopiero uczą się jeździć. Oczywiście później możemy dostosować rolki tak, aby dzieci mogły dalej rozwijać swoje poczucie równowagi.
Pod względem bezpieczeństwa, znajdziemy tutaj trzy-stopniowe zapięcie. Oznacza to, że dziecko zapnie się przy pomocy pasa z klamrą, tradycyjnych sznurowadeł oraz wykorzysta pasek na rzep. Najważniejsze jednak jest wykonanie produktu. Dlatego warto pamiętać o kauczukowych kołach o stopniu twardości 82a oraz o łożyskach o klasie tolerancji ABEC-7, czyli jednej z najwyższych klas, co oferuje wysoką precyzję oraz efektywność wykonania łożyska.
Gwarancja wyznaczona na standardowe 24 miesiące. Redakcja ocenia te rolki na 9,5/10 z powodu nieco wysokiej ceny.

R

Zalety

– Wytrzymałe koła kauczukowe;
– Dobre łożyska;
– Duże możliwości regulacyjne;
– Trzystopniowe zabezpieczenie;
– Lekka i bezpieczna konstrukcja.
Q

Wady

– Nieco wysoka cena.

NILS 4w1 Regulowane Rolki Wrotki Łyżwy 35-38 Róż

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Tak jak w przypadku poprzedniego produktu, tak i tutaj znajdziemy bardzo dobrze wykonane łożyska, płoza oraz oczywiście kółka, które są z kauczuku i mają stopień twardości 82A, co oznacza dosyć miękkie i dobrze amortyzujące kółka o dobrej przyczepności.
Tak jak w poprzednim modelu, tak i ten oferuje możliwość regulacji rozmiaru. Tutaj mamy jednak rozmiarówkę od 31 aż do 42. Dzięki temu opisywany model będzie idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych użytkowników, jak i dla tych bardziej doświadczonych.
Warto również wspomnieć o wkładce, która wykonana została z tego samego materiału, co wkładki do butów sportowych. W połączeniu z oddychającą membraną oraz pianką o dużej gęstości mamy pewność, że rolki będą dobrze tłumiły drgania oraz komfort jazdy będzie wyższy niż w przypadku innych produktów.
Kolorystyka w tym przypadku jest dosyć specyficzna i ogranicza wybór produktu. Otrzymujemy jedynie różowe łyżworolki z wrotkami. Wzór jest jednak bardzo atrakcyjny i z pewnością spodoba się niejednemu dziecku. Pod względem bezpieczeństwa otrzymujemy tutaj trzy zapięcia – klamrę dwusekcyjną, pasek na rzep, oraz sznurowadła. Ocena produktu to 8,5/10, gdyż nie jest tak uniwersalny jak zwycięzca rankingu, a cena jest jeszcze wyższa.

R

Zalety

– Bardzo wygodne;
– Trzystopniowe zabezpieczenie;
– Bardzo duża regulacja rozmiaru;
– Wysokiej jakości wykonanie kółek oraz łożysk.
Q

Wady

– Wysoka cena;
– Mało uniwersalne.

Rolko-Wrotki 3w1 CROXER Balloon Pink (33-36)

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Tym razem sprawdzamy budżetowe rozwiązanie rolko-wrotek, które oferują trzy różne konfiguracje oraz możliwość regulacji rozmiaru od 33 do 36, a w centymetrach od 20 cm do 22,5 cm.
To, co wyróżnia te rolki to przede wszystkim niesamowicie niska waga. Osiągnięte to zostało poprzez wykorzystanie płozy kompozytowej oraz kółek PVC. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że skorupa buta jest sama w sobie niezwykle lekka i wytrzymała, gdyż wykonano ją z poliwęglanu.
Jeśli chodzi o komfort, to wnętrze buta wyścielone zostało podwójną pianką. System Double Foam odpowiada zatem za dobrą amortyzację. Oprócz tego, w łyżworolkach możemy znaleźć system absorbujący drgania, specjalny system wentylacyjny oraz możliwość idealnego dopasowania rozmiaru do stopy poprzez regulację na rzepy.
Niestety, osiągnięcie bardzo lekkiej wagi oraz dostatecznej twardości oznacza, że nie znajdziemy tutaj kauczukowych kółek. Kółka PVC zużywają się o wiele szybciej i nie gwarantują takiego komfortu jazdy – nie są tak szybkie oraz są bardzo głośne. Oprócz tego klasa łożysk to jedynie ABEC-1, a więc dodatkowo obniża to efektywność łożysk.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to w łyżworolkach wykorzystano dwustopniowe zapięcie na klamrę. Gwarancja przygotowana została przez producenta na 24 miesiące. Obniżony komfort poprzez brak kauczukowych kółek oraz niska klasa łożysk obniża ocenę tego produktu na 7/10.

R

Zalety

– Bardzo lekkie;
– Niska cena;
– Wytrzymałe;
– Wiele systemów poprawiające komfort użytkowania.
Q

Wady

– Brak kauczukowych kółek;
– Niska klasa łożysk.

KINDERPLAY WROTKI ROLKI ŁYŻWY 4w1 KASK 34-37

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Opisywany model jest świetnym przykładem jak dobre i w miarę tanie mogą być rolki dla dzieci. Rolki oferowane są w bardzo przyjemnym i nowoczesnym designie, w którym połączono biały kolor z różowymi elementami. Tyczy się to zarówno rolek jak i całego zestawu!
Jeżeli mowa o zestawie, to niewątpliwą zaletą tej oferty jest dodatek w postaci ochraniaczy dla naszego dziecka oraz kasku. Wszystko oczywiście komponuje się idealnie oraz dostosowane jest do naszego dziecka.
Wracając jednak do rolek, warto zwrócić uwagę na łożyska typu ABEC-7, co potwierdza wysoki stopień dokładności wykonania łożysk. Oprócz tego zamontowano tutaj kauczukowe koła o twardości 82a.
Funkcjonalność to kolejny powód, dla którego będą to dobre rolki dla naszych dzieci. Mamy tutaj wiele różnych regulacji (w tym regulacja rozmiaru oraz zapięcia), wentylacja stopy oraz język rolko-wrotek, który pomimo tego że jest miękki, świetnie usztywnia stopę.
Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, znajdziemy tutaj jedynie dwusekcyjne klamry zapadkowe. W porównaniu do innych produktów, które oferują aż trzystopniowe zabezpieczenia, może to być niewystarczająco. Z tego powodu ocena redakcji wynosi 8/10.

R

Zalety

– Kauczukowe kółka;
– Wysokiej jakości łożyska;
– Możliwości regulacyjne;
– Wiele elementów w zestawie – w tym kask.
Q

Wady

– Zabezpieczenia.

Rolko-Wrotki 2w1 RAVEN Princess 26-29 Kauczuk

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Rolko-wrotki od firmy Raven oferują nam model Princess, który przygotowany został z myślą o najmłodszych pociechach. Tak jak i poprzednie modele, opisywane rolki oferują nam możliwość regulacji rozmiaru od 26 do 29.
Jeżeli chodzi o materiały wykorzystane do wyprodukowania rolek, to płoza jest kompozytowa. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż o wiele lepsza byłaby aluminiowa, gwarantująca większa stabilność oraz większą szybkość. Jednakże, warto pamiętać o wykorzystaniu wysokiej jakości łożysk ABEC-5 oraz kauczukowych kółek, które mają twardość rzędu 82a.
Skorupa rolko-wrotek wykonana została natomiast z poliwęglanu. Oznacza to, że jest ona bardzo lekka, a zarazem wytrzymała. Z innych zalet rolek warto wskazać na podwójną piankę odpowiadającą za poprawienie komfortu oraz za wykorzystanie poliwęglanu do zrobienia hamulca – podnosi to jego trwałość oraz skuteczność.
Kolejny raz widzimy wykorzystanie systemu Trust-Fit, czyli specjalnego systemu odpowiadającego za dopasowanie buta do naszej stopy. Oprócz tych systemów, znajduje się tutaj również system pochłaniający drgania oraz system wentylacyjny. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych produktów, te rolki oferują hamulce przy obu butach!
Gwarancja produktu wynosi 30 miesięcy, co stanowi kolejną zaletę produktu. Jednakże, biorąc pod uwagę wysoką cenę oraz brak aluminiowej płozy, ocena wynosi 8,5/10.

R

Zalety

– Bardzo dużo funkcji poprawiających komfort;
– Bardzo lekkie;
– Długa gwarancja;
– Kauczukowe kółka.
Q

Wady

– Kompozytowa płoza;
– Wysoka cena.

Dobre rolki dla dziecka – na co zwrócić szczególną uwagę?

Wiele osób zastanawia się jakie rolki dla dziecka okażą się najlepsze. Decyzja ta oczywiście zależna jest od wielu kwestii dodatkowych jak na przykład odpowiednie materiały użyte do wykonania kółek, łożysk, płozy czy skorupy buta. Dodatkowo wiele osób zapomina o dodatkowych funkcjach poprawiających komfort oraz oczywiście o gwarancji, cenie czy opiniach. Sprawdź zatem jak wybrać najlepsze rolki w 2024 roku!

Jakie rolki dla dziecka? Zwróć uwagę na materiały

Cena każdej pary rolek zależna jest oczywiście od tego czy producenci zdecydowali się wykorzystać drogie materiały do wyprodukowania modelu czy skupili się na bardziej budżetowych rozwiązaniach. Szukając właściwych rolek powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby wybrany przez nas produkt miał kauczukowe kółka – najlepiej o twardości 82a. Taka twardość oznacza, że kółka lepiej trzymają się nawierzchni i lepiej pochłaniają drgania. Pomijać powinniśmy kółka plastikowe, czyli wykonane z PVC.

Oprócz kółek, pamiętajmy o tym aby kółka zamocowane były na płozach wykonanych z aluminium. Płoza to po prostu szyny. Aluminiowe płoza gwarantują większą stabilność i szybkość. Kolejnym, niezwykle ważnym elementem, będą łożyska oraz ich wykonanie.

Tolerancja produkcji łożysk – ABEC

ABEC to nic innego jak klasa tolerancji, która pokazuje z jaką precyzją dane łożyska zostały wykonane. Im wyższa klasa ABEC, tym łożyska są o wiele lepiej wykonane, a co za tym idzie ich produkcja była droższa. Dobre wykonanie łożysk ma wpływ na wiele aspektów, w tym na wysoką prędkość. Z tego względu należy szukać rolek, które oferują jak najwyższą klasę. Pamiętajmy jednak, że w wielu przypadkach producenci wykorzystują chwyt marketingowy i typowe rolki z klasą ABEC 3 sprzedają jako lepsze.

Dobre rolki dla dziecka oferują funkcjonalność

Funkcjonalność rozumie się jako możliwość regulacji rozmiaru buta, jako specjalne systemy redukujące drgania, dodatkowe pianki oraz wkładki wykonane ze specjalnego materiału. Oprócz tego funkcjonalność to również dobra wentylacja!

Najlepsze rolki dla dzieci oraz bezpieczeństwo

Za bezpieczeństwo odpowiadać będą specjalne zapięcia oraz usztywnianie kostki podczas jazdy. Im lepsze rolki, tym możemy się spodziewać większej ilości zapięć i lepszego usztywniania. Oprócz tego producenci wykorzystują również język od buta do poprawienia stabilności podczas jazdy. Podstawowymi zapięciami są pasy z klamrą. Dodatkowo znaleźć możemy również sznurowadła oraz paski na rzep.

Podsumowanie rankingu rolek dla dzieci

Teraz już wiesz w jaki sposób wybrać najlepsze rolki dla dzieci. Jak widzisz, prawie każda kwestia ma znaczenie podczas wyboru odpowiedniego produktu. Jeśli jednak nie chcesz spędzać kilku godzin na poszukiwaniach właściwych rolek, skorzystaj z naszego zestawienia i wybierz zwycięzcę rankingu 2024!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie rolki dla dzieci
Average rating:  
 6 reviews
 by raczek10

No na tym to ja się w ogóle nie znam. Nigdy nie byłem specjalnie wysportowany, a równowagę mogłem stracić na zwykłym spacerze, przy pochyłej powierzchni. Dlatego nie jest to dla mnie, a dla dzieciaków? Musiałbym sprawdzić.

 by dziewczęca

No, może to będzie sport dla całej rodziny, muszę na to spojrzeć. Jesteście wielcy, że robicie tak potężne porównania i że w ogóle wam się chce to robić. Także szacun dla was.

 by Galia

Nie mam za bardzo zdania o takich rolkach, ale jeśli dzieciaki to lubią i miałoby to im sprawiać przyjemność, to dlaczego by nie robić tego? Oczywiście to z ojcem musieliby jeździć, bo ja sama jestem za mało ruchliwa na coś takiego 😉 .

 by roltex

Piszecie, że cena rolek 4w 1 jest średnia, ale patrząc na to, jak ten sprzęt jest rozwinięty, to ja jednak bym powiedział, że one są tanie. Jednak dobrze zrobiliście, że daliście je na pierwszą lokatę. Macie ode mnie 4/5 .

 by mome

Głęboko się zastanawiam nad rolkami, jeśli chodzi o sprzęt dobrej jakości, bo wydaje mi się, że dzieciaki mogłyby taką pasję rozwinąć. Zanim jednak kupię jeden z proponowanych modeli (ufam, że wybraliście najlesze;)) , to jednak posprawdzam, czy dzieciaki do tego w ogóle ciągnie. Pójdziemy sobie pojeździć, jak im się spodoba, dostaną swoje rolki.

 by wudema

Rolko-Wrotki 3w1 CROXER Balloon niestety, ale jakościowo odbiegają od reszty. Mieliśmy je w zeszłym roku, ale szybko padły, dlatego też wiecej do tej marki nie wrócimy. Szkoda wydawać pieniążki, jak można na coś innego postawić.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online