Dziecko, które dopiero co skończyło swój pierwszy roczek nie będzie w stanie samodzielnie chodzić czy mówić. Jednakże, odpowiednio rozwinięty maluch może umieszczać drobne przedmioty w danej formie, wkładać jedne rzeczy w drugie, czy po prostu budować wieże. Należy zatem pamiętać o odpowiednim doboru zabawek, które nie tylko zajmą naszą pociechę, ale dodatkowo wspomogą rozwój.

Jednakże, znalezienie odpowiedniej zabawki nie jest prostym zadaniem. Każde dziecko rozwija się we własnym tempie oraz oczywiście nie wszystkie zabawki muszą się szkrabowi podobać. Co więcej, istnieje wiele zabawek, które pomimo pozornie łatwego wyglądu, nie są dostosowane do wymagań malucha.

W dzisiejszym rankingu 2024 zabawek dla rocznego dziecka przygotowaliśmy dla was pięć bardzo ciekawych przedmiotów. Podczas wyboru kierowaliśmy się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka. Mieliśmy również na uwadze wielofunkcyjność urządzenia oraz poszczególne cechy. Bardzo ważne okazały się także dodatki, jak na przykład opinie innych osób czy cena za zabawkę.

INTERAKTYWNY STOLIK EDUKACYJNY MUZYCZNY POCIĄG 4w1

ranking fotelików samochodowych 15-36

Opisywany przedmiot to bardzo dobrze wykonany stolik edukacyjny, w którym znajdziemy szereg różnych funkcji oraz intuitywnie rozmieszczone przyciski. Kolorystyka, bezpieczne wykonanie oraz stabilność sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla malucha. Szczególnie kiedy dopiero stawia pierwsze kroki.
Produkt wykonany został w głównej mierze z plastiku, jednakże uzyskał on certyfikat CE. Innymi słowy, muzyczny stolik jest bezpieczny dla dzieci. Największą zaletą opisywanego przedmiotu jest przede wszystkim wielofunkcyjność.
Stolik wyposażony został w dźwięki oraz melodie, które dziecko aktywuje po wciśnięciu danego przycisku. Oprócz tego, znajdziemy tutaj także szereg pokręteł oraz elementów ruchomych. Wpłyną one pozytywnie na rozwój sprawności manualnych, co w połączeniu z melodiami i dźwiękiem pomoże dziecku rozwinąć także poczucie rytmu.
Nie możemy zapomnieć także o świecących elementach wpływających pozytywnie na rozwój wzroku oraz fakt, że stolik wspomaga rozwój sprawności ruchowej. Innymi słowy, jest to bardzo dobrze wykonane urządzenie z wieloma funkcjami do wyboru.
W ofercie znajdują się dodatkowo 3 baterie oraz możliwość wyboru spośród wersji językowej polskiej oraz angielskiej. Jeżeli szukacie bardzo dobrej zabawki dla rocznego dziecka, to z pewnością jest to bardzo ciekawa oferta. Należy jednak zauważyć, że producenci zalecają tę zabawkę dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia.

R

Zalety

• Wiele funkcji rozwijających dziecko; • Do wyboru język polski i angielski; • Bezpieczna zabawka; • Certyfikat CE.
Q

Wady

• Powyżej 18 miesiąca życia.

LAPTOP EDUKACYJNY DLA DZIECI

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Coraz częściej do wyboru mamy zabawki, które podążają za najnowszymi trendami. Takim właśnie przykładem jest laptop edukacyjny, który oferuje nam ponad 50 programów. Opisywany przedmiot dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej.
Jest to urządzenie przewidziane dla najmłodszych, które skupią się na rozwijaniu umiejętności maluchów oraz ich ogólnej wiedzy. Produkt przygotowany został w taki sposób, aby przypominał prawdziwego laptopa.
Z 50 programów, możemy wymienić 24 programy typowo edukacyjne, w tym programy do nauki liter, polskich słówek, cyfr, czy dźwięków. Oprócz tego, twórcy przygotowali dla nas szereg zręcznościowych gier, które rozwijają zręczność dziecka, pamięć, logiczne myślenie oraz szereg innych procesów poznawczych.
W zestawie znajduje się dodatkowo myszka, a sam laptop oferuje nam zegarek, budzik, licznik i stoper. Należy jednak pamiętać, że jest to urządzenie przewidziane dla dzieci powyżej 3 lat, a więc to dosyć spory minus.

R

Zalety

• Bardzo wiele programów edukacyjnych; • Szereg gier zręcznościowych; • Bardzo dobre wykonanie; • Zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem; • Niska cena.
Q

Wady

• Brak baterii w zestawie; • Dopiero od 3 roku życia.

ŚPIEWAJĄCY KOŃ NA BIEGUNACH DUŻY 74cm BUJANY KONIK

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Niezastąpionym prezentem będzie bujany konik na biegunach. Jest to bardzo atrakcyjna i dobrze zrobiona zabawka. Warto zauważyć, że oprócz charakterystycznego wyglądu oraz super zabawy, konik wyposażony został w przycisk interaktywny.
Oferta ta przygotowana została z myślą o najmłodszych pociechach. Procent oferuje nam certyfikat CE oraz gwarancję, że zabawka przystosowana została dla dzieci w wieku 12 miesięcy lub więcej. Siodełko jest bardzo miękkie, a drewniane uchwyty wytrzymałe.
Dodatkowo warto wspomnieć o materiale konika. Jest on bardzo miękki i delikatny w dotyku, a więc zdecydowanie przypodoba się każdemu dziecku. Dodatkowe uchwyty oraz strzemionka gwarantują bardzo proste i intuicyjne wejście, dzięki czemu nawet najmniejsi będą mogli z przyjemnością korzystać z zabawki.
Koń oferuje szereg piosenek oraz odgłosów, co jest zdecydowanie dodatkową zaletą. Należy pamiętać jednak, że jest to nieco droższa oferta niż poprzednio opisana alternatywa. Pomimo bardzo dobrego wykonania oraz stabilności, wadą może być spasowanie. Czasami bardzo trudno jest przykręcić płozy z powodu źle spasowanych otworów.

R

Zalety

• Konik przystosowany dla dzieci w wieku 12 miesięcy; • Bardzo dobre wykonanie; • Miękki materiał oraz miękkie siedzisko; • Odgłosy oraz melodie.
Q

Wady

• Brak baterii w zestawie; • Źle dopasowane otwory w płozach.

Jeździk bujak na biegunach kółka KONIK Kinderkraft

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Grający pluszak, który jednocześnie jest konikiem na biegunach? Ta zabawka 2 w 1 oferuje nam niesamowite bezpieczeństwo użytkowania oraz wiele interesujących gadżetów. Dzięki temu, jest to bardzo atrakcyjna oferta, która jednocześnie zabezpiecza dziecko podczas bujania się.
Twórcy zabawki przygotowali dla nas bardzo solidną konstrukcję, która bez najmniejszego problemu poradzi sobie z obciążeniem do 30 kilogramów. Oprócz bardzo trwałego wykończenia z naturalnego drewna, siedzisko oraz sam konik został wyprodukowany z najwyższej jakości pluszu. To natomiast przekłada się na wygodę oraz aksamitny dotyk.
Pod względem bezpieczeństwa, znajdziemy tutaj dwupunktowe pasy. Gwarantują one, że dziecko nie wypadnie podczas bujania się. Co ciekawe, zabawkę można wykorzystać także jako jeździk. Wystarczy wtedy opuścić kółka w dół.
Produkt był testowany wielokrotnie oraz zdobył europejski certyfikat bezpieczeństwa EN 71-1, co tylko kolejny raz potwierdza niesamowicie trwałe wykonanie jeździka i bujaka w jednym. Niestety, nie znajdziemy tutaj baterii w zestawie, a na dodatek sama zabawka jest bardzo droga.

R

Zalety

• Bardzo bezpieczna; • Niezwykle trwałe wykonanie; • Duże maksymalne obciążenie; • Przystosowane dla dzieci od 12 miesiąca życia; • Bujak i jeździk w jednym.
Q

Wady

• Brak baterii w zestawie; • Wysoka cena.

DUMEL INTERAKTYWNY TRAKTOR FARMER

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli szukamy nieco tańszej, lecz wciąż bardzo dobrej zabawki dla rocznego dziecka, to warto wziąć pod uwagę interaktywny traktor. Urządzenie samo jeździ, a na dodatek mówi i śpiewa w naszym ojczystym języku. Na uwagę zasługuje także fakt, że zabawka oferuje nam odgłosy zwierząt!
W traktorze znajduje się 5 zwierzątek – każde z nich charakteryzuje się własnym, unikalnym dźwiękiem. Zabawkę możemy uaktywnić wciskając komin traktora, farmera, kierownicę, czy każdego ze zwierzątek.
Zabawka dostosowana została do najmłodszych, a więc dzieci od 12 miesiąca życia mogą z powodzeniem z niej korzystać. Dodatkowo, warto zauważyć, że w zabawce znajdziemy baterie demonstracyjne. Wadą jest jednak dosyć krótki dystans jazdy traktora oraz szybko wyczerpujące się baterie.

R

Zalety

• Niska cena; • Baterie w zestawie; • Dostosowany dla dzieci od 12 miesiąca życia; • Wiele piosenek oraz wierszyków; • Duża interakcja.
Q

Wady

• Krótki dystans jazdy; • Bardzo szybko wyczerpujące się baterie.

Najlepsze zabawki dla rocznego dziecka – sprawdź jak wybrać!

Jeżeli zastanawiamy się jaki prezent dla rocznego dziecka wybrać, to powinniśmy przede wszystkim skupić się na kilku najważniejszych aspektach. Mowa tutaj o funkcjonalności, bezpieczeństwie, użytkowości oraz odpowiedniej cenie.

Pamiętajmy jednak, że przy wyborze właściwej zabawki dla rocznego dziecka opinie są równie ważne, podobnie jak gwarancja. To wciąż jednak bardzo subiektywny wybór i to, co spodoba się konkretnemu maluchowi, może się bardzo różnić. Zachęcamy jednak do zapoznania się z poniższym linkiem: https://smilyplay.pl/na-co-zwracac-uwage-kupujac-prezent-dla-roczniaka-na-dzien-dziecka

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Istnieje wiele ciekawych zabawek, które pomagają rozwijać umysł oraz sprawności manualne. Musimy jednak upewnić się, że ich stopień zaawansowania będzie odpowiadał możliwościom dzieci. Dlatego przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby wybrana przez nas zabawka była przeznaczona dla dzieci mających 12 lub więcej miesięcy. Im wyższy próg (18 miesięcy, 2 lata, 3 lata), tym większe prawdopodobieństwo, że zabawka nie będzie odpowiednia dla dziecka.

Na bezpieczeństwo takich zabawek wpływają przede wszystkim uzyskane przez firmę certyfikaty. Mogą to być europejskie normy bezpieczeństwa CE, które to gwarantują czysty i higieniczny produkt wolny od niebezpiecznych składników chemicznych.

KONIK Kinderkraft

zabawki dla rocznego dziecka opinie

Co takiego zabawka oferuje?

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest upewnienie się, że nasze urządzenie gwarantuje nam szereg różnych funkcji oraz urozmaiceń. Im więcej gier, zabaw, bądź funkcji dana zabawka ma, tym na dłużej zajmie dziecko. Idealnym połączeniem są zatem wielofunkcyjne zabawki, które oprócz frajdy, edukują, a ponadto rozwijają podstawowe umiejętności dzieci.

Warto tak więc kupić przedmioty charakteryzujące się nieprzeciętnymi efektami świetlnymi, dodatkowymi multimediami (to jest melodie, wierszyki, piosenki czy po prostu dźwięki różnego rodzaju) oraz wieloma innymi atrakcjami.

INTERAKTYWNY STOLIK EDUKACYJNY MUZYCZNY POCIĄG

najlepsze zabawki dla rocznego dziecka

LAPTOP EDUKACYJNY DLA DZIECI

jaki prezent dla rocznego dziecka

Najlepsze zabawki dla rocznego dziecka są funkcjonalne

Intuicyjne korzystanie z produktu to pierwszy stopień do tego, aby zainteresować naszą pociechę prezentem. Z tego względu funkcjonalność zabawki jest niezwykle ważna. Wpływa ona pozytywnie na atrakcyjność gadżetu oraz na to jak często dziecko będzie zaglądało do zabawki.
Specjalne gry zręcznościowe połączone z edukacyjnymi walorami lub po prostu możliwość przetestowania ogromnej ilości ustawień to zdecydowanie bardzo ważna zaleta każdego gadżetu dla naszych dzieci

Zabawki dla rocznego dziecka opinie

Zdecydowanie dużą zaletą kupowania w Internecie jest możliwość śledzenia opinii oraz komentarzy każdej osoby, która zdecydowała się na zakup. W ten sposób dowiemy się czy dzieciom podobają się konkretne modele zabawek oraz czy poradziły sobie z ich obsługą.
Oczywiście każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija. Jednakże, warto mieć na uwadze to, że każdy wpis jest subiektywny, a więc trudno ocenić czy produkt okaże się dobry dla nas oraz naszej pociechy.

DUMEL INTERAKTYWNY TRAKTOR FARMER

ranking zabawek dla rocznego dziecka

Powiązane Artykuły

Teraz już wiesz jaki prezent dla rocznego dziecka wybrać!

W zestawieniu zabawek dostępnych na rynku w 2024 roku wzięliśmy pod uwagę pięć różnych zabawek. Każda z nich okazała się bardzo atrakcyjnym oraz wciągającym wyborem z wieloma funkcjami oraz dobrą trwałością. Najlepszym z nich jednak okazał się INTERAKTYWNY STOLIK EDUKACYJNY MUZYCZNY POCIĄG 4w1. To produkt wszechstronny, z wieloma funkcjami oraz gadżetami, a na dodatek jest bardzo bezpieczny i stabilny.

Jeśli jednak powyższa oferta nie przemawia do was, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem. Znajdziecie tam wszystkie informacje odnośnie prawidłowego wyboru zabawki dla rocznego dziecka.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online