Bezpieczeństwo dziecka dla rodzica jest kluczowe dla rodziców. O ile czasem da się uniknąć niebezpieczeństwa poprzez racjonalne zachowanie lub eliminowanie zachowan, które mogłyby doprowadzić do wypadku. W przypadku dzieci najczęściej zdarzają podczas zabawy. O ile możemy uniknąć upadku z wysokości, pilnując aby dziecko nie wchodziło bez opieki na wysokości, o tyle jazda na rowerze czy hulajnodze jest niejako nieodłącznym elementem dzieciństwa. Dzieci nie tylko uwielbiają jeździć na hulajnodze czy rowerku, ale także korzystnie wpływa na ich kondycję fizyczna. Nie trzeba więc zabraniać najmłodszym wykonywania aktywności fizycznej, wystarczy jedynie odpowiednio wyposażyć malucha w niezbędne mu akcesoria ochronne. Niewątpliwie jednym z nich jest kask, który ochrania głowę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się jaki kask ochronny wybrać dla swojego dziecka, postaramy się rozwiać Państwa wszelkie wątpliwości.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kask Kinderkraft Safety

9.9

Tani


 

LIONELO HELMET

9.8

Średnia


 

Kask SOKE

9.7

Średnia


 

 

Kask Movino

9.5

Średnia


 

Kask UVEX KID3

9.4

Drogi


 

Dobry kask rowerowy dla dziecka – ranking 2024

W dzisiejszym rankingu zebraliśmy najciekawsze propozycje kasków rowerowych. Staraliśmy tak dobierać się asortyment, jaki przedstawiamy, aby znalazły się w nim produkty ogólnodostępne, z każdej półki cenowej.

Kask rowerowy dziecięcy Lionelo Helmet

kask rowerowy dla dziecka jaki wybrać

Kask rowerowy Lionelo wykonany został z wysokiej jakości materiałów, które dopoasowują się do wielkości głowy maluszka, a tym samym zapewniają pełen komfort oraz co najważniejsze chronią przed urazami spowodowanymi upadkami dziecka. Kask spełnia wymogi rygorystycznych testów, co potwierdzone jest certfikatem Interek. Na uwagę zasługuje fakt możliwości dopasowania obwodu kasku do główki dziecka w różnym wieku. Kask umożliwia swobodną regulację w zakresie od 50 do 56 centymetrów. Kask zaprojektowany został w oparciu o anatomię głowy malucha, a wewnątrz obszyty costał materiałem, który zapewnia wentylację i  nie powoduje pocenia się skóry głowy dziecka. Gruba skorupa posiadająca specjalny system wentylacyjny, wykonana została z wysokojakościowych materiałów pochłąniających energię podczas uderzenia. Kask jest w kolrze białym, natomiast istnieje możliwość samodzielnego ozdobienia, a tym spersonalizowania kasu przez dziecko.

R

Zalety

 • certfikat Interek;
 • możliwość dowolnej personalizacji;
 • regulacja szerokości obwodu;
Q

Wady

 • mało wygodny podbródek.

Kask ochronny SOKE

kask rowerowy dla dziecka opinie

Ochronny kask Soke idealnie sprawdzi się zarówno na hulajnogę, jak i na rowerek. Jest on niezwykle lekki, przez co nawet korzystanie z niego przez wiele godzin nie powoduje zmęczenia szyi oraz ucisku głowy. Kask wykonany został z wysokiej klasy materiałów, jego skorupa to materiał ABS, a wypełnienie EPS. Gruba, wynosząca od 15 do 20mm warstwa materiału wypełniającego doskonale chroni głowę podczas upadku. Co ważne spełniają one normy bezpieczeństwa, którego kryteria określane są przez renomowane laboratorium SGS. Kask posiada także certyfikat, który potwierdza spełnienei nomy bezpieczeństwa EN 1078. Dzięki specjalnemu pokrętłu, szerokość kasku można dopasować do rozmiaru głowy tak, aby nie uciskał i nie uwierał skroni, a jednocześnie stabilnie trzymał się głowy. KOmfort użytkowania zwiększony jest także dzięki odpowiednio rozprowadzonym otworom wentylacyjnym, dzięki czemu głowa dziecka nie przegrzewa się nawet w najbardziej upalne dni. Kask dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: różowym oraz czarnym.

R

Zalety

 • spełnia europejską normę bezpieczeństwa EN1078;
 • doskonale przylega do głowy;
 • nie uwiera i nie uciska głowy;
Q

Wady

 • brak zmiększenia na podbródku.

Kask ochronny Movino

kask rowerowy dla dziecka ranking

Kolejna nasza propozycja to kask od firmy Movino. Mimo iż każdy z przedstawionych dotychczas kasków był w rozmiarze S, ten wypada rozmiarowo jako najmniejszy. Warto o tym pamiętać przymierzając się do zakupu kasku. Model ten został solidnie wykonany, jego skorupa to tworzywo sztuczne PPE, zaś wypełnienie to znany i lubiany czarny EPS, czyli styropian. To właśnie wspomniany styropian przyjmuje i absorbuje uderzenie, dzięki czemu zapewnia naszemu maluchowi bezpieczeństwo podczas upadku. W przypadku Movino, warstwa wewnętrzna osiąga nawet 20 mm grubości. Kask posiada regulację nie tylko obwodu głowy, ale także zapięcia. Szerokość kasku dostosowuje się za pomocą specjalnego paska umieszczonego wewnątrz, który można całkowicie usunąć, jeśli głóka naszego dziecka osiągnie maksymalną wielkość, jaka może być chroniona przez kask. Model od Movino spełniawszelkie wymagania odnośnie bezpieczeństwa, co potwierdzone zostało zgodnością z normą EN1078.

Kolejna nasza propozycja to kask od firmy Movino. Mimo iż każdy z przedstawionych dotychczas kasków był w rozmiarze S, ten wypada rozmiarowo jako najmniejszy. Warto o tym pamiętać przymierzając się do zakupu kasku. Model ten został zolidnie wykonany, jego skorupa to tworzywo sztuczne PPE, zaś wypełnienie to znany i lubiany czarny EPS, czyli styropian. To właśnie wspomniany styropian przyjmuje i absorbuje uderzenie, dzięki czemu zapewnia naszemu maluchowi bezpieczeństwo podczas upadku. W przypadku Movino, warstwa wewnętrzna osiąga nawet 20 mm grubości. Kask posiada regulację nie tylko obwodu głowy, ale także zapięcia. Szerokość kasku dostosowuje się za pomocą specjalnego paska umieszczonego wewnątrz, który można całkowicie usunąć, jeśli głóka naszego dziecka osiągnie maksymalną wielkość, jaka może być chroniona przez kask. Model od Movino spełniawszelkie wymagania odnośnie bezpieczeństwa, co potwierdzone zostało zgodnością z normą EN1078.

R

Zalety

 • gruba warstwa ochraniająca;
 • solidnie wykonany;
 • możliwość regulacji szerokości a także zapięcia;
Q

Wady

 • stosunkowo mały rozmiar.

Kask rowerowy dziecięcy Kinderkraft Safety

jaki kask rowerowy dla dziecka

Kinderkraft Safety to kask, który sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno podczas jazdy rowerem, jak i na hulajnodze czy podczas nauki jazdy na rolkach. Uzyskał on pozytywny wynik testów dla kasków,które nadają się na rower, rolki i deskorolkę. Zakres regulacji, który mieści się w granicach 48 – 52 cm pozwala na dopasowanie kasku do wieku dziecka. Posiada od podwójną regulację, dzięki czemu łatwiej go dopasować do dziecka i jego głowy, tak aby spełniał swoje zadanie. Dzięki możliwości regulacji zarówno poziomego, jak i pionowego obwodu głowy, kask podczas jazdy nie opada na oczy, przez co nie utrudnia jazdy i nie ogranicza widoczności. Produkt wyposażony został w 11 – otworowy system wentylacji, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu głowa naszej pociechy nie przegrzewa się nawet podczas wysokich temperatur. Jest to rozwiązanie, które bezpośrednio wpływa na komfort malucha. Jest to kask o jednej z niższych wag dostępnych na rynku, przez co korzystanie z niego jest dla dziecka neutralne.

R

Zalety

 • lekki i wygodny;
 • możliwość dowolnej personalizacji;
 • regulacja pionowego i poziomego obwodu głowy;
Q

Wady

 • jedna wersja kolorystyczna.

Kask rowerowy Uvex Kid 3 CC 55 – 58

bezpieczny kask rowerowy

Ostatnia nasza propozycja to kask, któy wyróżnia się modnym malowaniem, a także matowym wykończeniem. W porównaniu do modeli jednobarwnych wygląda on zachęcająco i z pewnością przyciąga wzrok potencjalnych klientów. Jednk największą przewagą kasku Uvex nad innymi kaskami jest zastosowanie technologii Uvex Hardshell, dzięki której wewnątrz kasku mamy możliwość kontolowoania temperatury. Jest ona dzięki zastosowaniu specjalnych kanałó wentylacyjnych zbliżona do temperatury ludzkiego działa, a przez owe otwory na bieżąco wpływa świeze powierze. Wypełnienie kasku to materiał, który swoimi właściwościami przypomina bieliznę termoaktywną, która doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz za pomocą kanałó wentylacyjnych. Daje to gwarancje suchej, jednak nie wychłodzonej głowy przez cały dzień. Kask Uvex posiada także technologię IASP, która w łatwy sposów dopasowuje kask do kształtu głowy. Optymalne dopasowanie kasku do głowy mozliwe jest dzięki technologii, która pozwala na dwupłaszczyznową regulację wymiarów kasku. Uvex projektując kask, pomysłał także o sytuacjach, w któych kask mógłby się samoistnie zsunąć z głowy i zastosował specjalny zamek, chronący głowę dziecka przed owym zdarzeniem podczas upadku.

R

Zalety

 • technologia kontroli klimatu;
 • ciekawy i nowoczesny design;
 • optymalne dopasowanie kasku;
Q

Wady

 • wysoka cena.

Jaki kask rowerowy dla dziecka? Najważniejsze cechy

Wybierając kask dla dziecka, często wykorzystujemy go nie tylko do jazdy na rowerze, ale także na innych jednośladach. Sprawdźmy na co zwrócić uwagę.

Cecha produktu

Lionelo Helmet

SOKE

Movino

Kinderkraft Safety

Uvex Kid 3

Wentylacja

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Wyglad

jednobarwny z możliwością personalizacji

jednobarwny

jednobarwny

jednobarwny z możliwością personalizacji

wzór o matowym wykończeniu

Możliwość regulacji

Wydatki związane z dziećmi niejednokrotnie nadszarpują budżet rodziców. Zakup rowerka czy hulajnogi to niejednokrotnie kilkaset złotych. Jednak to nie wszystko. Oprócz sprzętu warto zadbać także o bezpieczeństwo najmłodszych. Kask to jeden z elementów, który jest wręcz nieodłączny z zakupem sprzętu. Dlatego warto wybierać kaski z możliwością regulacji. Pozwala to na zaoszczędzeniu pieniędzy z braku konieczności wymiany go co sezon. Wybierając kask, który posiada regulacje, możemy wybrać droższy model, który lepiej spełnia nasze oczekiwania i cieszyć się nim przez dłuższy okres czasu.

Możliwość regulacji daje również gwarancję, że kupiony kask będzie idealnie dopasowany do głowy dziecka, co w przypadku upadku da lepsze efekty ochronne.

Wentylacja

Wybierając kask ochronny dla dziecka ważnym elementem jest jego wentylacja. To właśnie od niej oraz ilości otworów wentylacyjnych i ich umiejscowienia uzależniony jest komfort naszego dziecka. Przewiewność kasku pozwala dziecku w pełni korzystać z cieszenia się wolnym czasem bez zaprzątania sobie głowy faktem, czy nadmierny wysiłek nie sprawi, że po zdjęciu kasku skóra głowy będzie na tyle spocona, że grozić to może choroba czy przeziębieniem. Warto pamiętać, że jeśli dziecko będzie się czuło komfortowo w kasku, chętniej będzie go zakładać, co zwiększy jego bezpieczeństwo.

Waga

Chociaż na pozór wydawać by się mogło, że kaski z reguły mają podobna wagę, okazuje się, że na rynku w roku 2024 znajdziemy zarówno lżejsze, jak i cięższe egzemplarze. I o ile niosąc czy przymierzając kask w sklepie nie przykładamy do jego wagi różnicy, o tyle podczas dłuższego użytkowania, ciężar kasku może dać się dziecku we znaki. Oczywiście wszystkie kaski jakie zebraliśmy w rankingu są stosunkowo lekkie, jednak z pewnością wyróżnić możemy kilku faworytów. Kupując kask dla dziecka, warto przyjrzeć się wagom poszczególnych kasków. Wszystko to w trosce o komfort naszych dzieci.

Wygląd

Nie oszukujmy się, często i nam, rodzicom zdarza się w życiu kierować wyglądem. Podobnie czynią także nasze dzieci. Jeśli mowa o kasku, aby nasza pociecha chętnie go zakładała, musi pełnić często niemałe wymagania naszej pociechy. Zdarza się, że nasze dziecko sugeruje się kolorem, wtedy wbrew pozorom nasze zadanie jako rodzica jest nieco ułatwione. Gorzej, jeśli inspiracją stają się motywy bajkowe. Nie łatwo znaleźć dobrej jakości kask sygnowany konkretną tematyka. Z pomocą przychodzą jednak kaski, z możliwością dowolnej personalizacji, dzięki czemu nasze dziecko ma możliwość wykazania się w tematyce plastycznej i stworzenia unikatowego kasku, którego z pewnością pozazdroszczą mu koledzy.

Podsumowanie – bezpieczny kask rowerowy dla dziecka 2024!

Dzisiejszy ranking opierał się o kaski rowerowe dla dzieci. Bezkonkurencyjny w tej kategorii okazał się model od Kinderkraft Safety. O jego zwycięstwie przesądziła przede wszystkim niska waga kasku. Dodatkowym atutem jest fakt samodzielnej personalizacji kasku, przez co dziecko może mieć ochraniacz w takim stylu, jaki sobie zamarzy. Kask posiada 11 – otworowy system wentylacyjny, dzięki czemu jazda i zabawa są w pełni komfortowe oraz przyjemne. Szerokość kasku regulowana jest w dwóch płaszczyznach, co pozwala na idelane dopasowanie go do głowy dziecka, zapewniając tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa dla malucha podczas użytkowania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kask rowerowy dla dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online