Uwrażliwienie dziecka na muzykę jest sprawa niezwykle ważna. Dzieci, które mają kontakt z dźwiękami wydawanymi przez instrumenty podczas ich gry na żywo, lepiej i szybciej rozwijają się, a także są znacznie bardziej wrażliwe. Muzyka potrafi wyciszyć się dziecku oraz nauczyć skupienia uwagi na konkretnym zagadnieniu. Keyboard dla dzieci to także świetna propozycja dla rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko rozpoczęło grę na instrumencie. Niektóre z modeli bardzo mocno odwzorowują prawdziwe organy, a więc mogą stanowić pierwszy instrument do doskonalenia swoich umiejętności. Twoje dziecko przejawia zainteresowanie graniem na instrumentach klawiszowych? A może szukasz zabawki, która będzie rozwijać Twoja pociechę? Keyboard dla dzieci świetnie sprawdzi się zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DJ LIOIN 328-06

9.9

Drogie

ORGANKI Z PERKUSJĄ

9.8

Tanie


 

LUXMA ORGANY MIKROFON

9.6

Tanie

KEYBOARD KINDERPLAY

9.4

Średnia


 

Keyboard MQ-4919

9.3

Średnia

Keyboard dla dzieci – ranking 2024

Tworząc dzisiejszy ranking, chcieliśmy przedstawić zabawki, które mogą być dopasowywane zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Dlatego wśród naszych propozycji nie zabrakło zarówno instrumentów tych zabawkowych, jak i tych, które umożliwiają naukę podstawowych melodii.

Interaktywne organki 2 w 1

keyboard dla dzieci ranking

Interaktywne organki to zabawka, która łączy ze sobą dwa instrumenty, wspomniane już organy oraz perkusję. Umieszczony na organkach bębenek sterujemy za pomocą uderzeń pałeczkami, dzięki czemu dźwięki zmieniają się, a dodatkowe wrażenie robią zmieniające się kolory podświetlenia. Organki posiadają trzy tryby pracy, które dzieco może zmieniać za pomocą naciśnięcia klawiszy w kształcie rybek. Pierwszy tryb to dźwięk tradycyjnej gamym drugi zaś są to jej przedłużone dźwięki idealnie odwzorowujące pianinko oraz trzeci polegający na tym, że każdy z klawiszy uruchamia inną muzyczkę po naciśnięciu, a więc nasza pociecha ma możliwość odsłuchania jednej z 14 melodii. Dodatkowo naciskając prawą rybkę, uruchamiamy automatycznie podkłady muzyczne. Zabawka wykonana została z tworzywa sztucznedo barwionego na żywe kolory, które nie tylko stymulują wzrok maluszka, ale także zachęcają do zabawy. Pianinko to świetna zabawka, którea nie tylko bawi, ale także uczy. Świetnie sprawdzi się w nauce pierwszych cyferek. Zabawka posiada dwustopniową regulację głośności.

R

Zalety

 • pomaga w nauce rozpoznawania kolorów i cyfr;
 • ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową;
 • możliwość regulacji głośności;
Q

Wady

 • niska odporność na upadki.

Organy z mikrofonem

keyboard dla dzieci z mikrofonem

Kolejna propozycja keyboardu dla dzieci to organy z mikrofonem. Zabawkę możemy postawić na 4 doczepianych nóżkach, co gwarantuje stabilność zabawki. Dodatkową atrakcją jest możliwość podłąćzenia mikrofonu do organów i umieszczenia go na specjalnym stojaku, aby podczas grania na instrumencie można było także śpiewać. Mikrofom można jednak używać także samodzielnie. Organy wyposażone są także w 5 różnych perkusji, które posiadają różne tryby gry, a także w 4 przyciski, które imitują dźwięki trąbki. Organy posiadają 37 klawiszy, z czego 4 grają melodie o brzmieniu perkusyjnym. Dla chętnych, którzy chcą cieszyć się możliwością słuchania poszczególnych melodii, ograny posiadają specjalny przycisk „demo”. Ogranki posiadają regulację głośności oraz tempa gry, a także funkcję nagrywania granych melodii. Naciskanie poszczególnych klawiszy sprawia, że na organach zapalają się kolorowe światełka, które mrugają w rytm tonacji. Jest to szczególnie ważne, jeśli z zabawki korzystają małe dzieci, które użależniają od efektów świetlnych atrakcyjność zabawki.

R

Zalety

 • możliwość nagrywania dźwięków;
 • w zestawie mikrofon, który można używać w połączeniu, jak i osobno;
 • wersja demo z gotowymi melodiami;
Q

Wady

 • jeden głośnik, który nie rozprowadza dokładnie dźwięku.

Keyboard dla dzieci KINDERPLAY z mikrofonem i taboretem

pianinko dla dzieci z mikrofonem

Elektroniczny keyboard dla dzieci to zabawka edukacyjna, która ma na celu nie tylko rozwijać sprawność manualną dziecka, ale także rytmikę i ćwiczenie zmysłu słuchu malucha. Wiele dostępnych rytmów oraz efektów pozwala na dowolne komponianie zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych linii melodycznych. Dziecko ma możliwość śprawdzenia i ćwiczenia zdolności samodzielnego kompowania, ale także zdolności wokalnych. Dzięki dołączonemu do organów mikrofonowi, dziecko może śpiewać w rytm granej muzyki. Keyboard daje możliwosć zmiany rodzaju instrumentów muzycznych, takich jak madolina, musicbox, trąbka, gitara, wiolonczela, dzwonki, pianino oraz organy. Zabawka daje także możliwość zmieniania tempa dzwięków, nagrywania oraz odtwarzania nagrania, a także włączanie wgranych dźwięków i odgłosów zwierząt. Keybord charakteryzuje się wbudowanymi nogami, które umożliwiają grę na nim  w pozycji siedzącej, na dołączonym do zestawu taborecie.

R

Zalety

 • możliwość grania i śpiewania;
 • dodatkowe efekty;
 • funkcja karaoke;
Q

Wady

 • kolorystyka dziewczęca.

Keyboard MQ-4919

jaki keyboard dla dziecka

Kolejna propozcyja najlepiej odzworowuje klasyczny model organów. Klawiatura instrumentu składa się z 49 klawiszy, 29 białych oraz 20 czarnych. Wybierając ten instrument mamy możliwość zmiany tonów, spośród 16 różnych dostępnych, a także przyciski zmieniające rytm, umożliwiające grę w dźwięku perkusji, a także przycisk demo, który umożliwia odtworzenie jednej z 6 gotowych już melodyjek. Keyboard ładowany jest poprzez sieć za pomocą kabla USB, który podpiąć możemy zarówno do klasycznej ładowarki, jak i komputera. Istnieje także możliwość zasilania za pomocą klasycznych baterii, które jednak nie zostały dołączone do zestawu. Zabawka daje możliwość regulacji głośności, a takze podłączenia miktofonu, dzięki czemu dziecko będzie mogło poczuć się niczym prawdziwy muzyk. Efekty swojego koncertu pociecha ma możliwość nagrania a następnie odtworzenia, np celem dopracowania najmniejszych szczegółów.

R

Zalety

 • możliwość zasilania sieciowego i akumulatorowego;
 • idealne odworowanie klasycznych organów;
 • możliwość nauki pierwszych utworów;
Q

Wady

 • polecany starszym dzieciom.

Keyboard DJ LIOIN 328-06

pianinko dla dzieci opinie

Keyboard DJ LIOIN 328-06 to najbardziej rozbudowana wersja instrumentu dla dzieci, jaka znalazła się w dzisiejszym rankingu. Keybord ma możliwosć podłączenia przez USB dodatkowych podkładów muzycznych w formacie MP3. Model posiada 61 klawiszy, na których możemy grać zarówno w klasycznym brzmieniu organowym, jak i w brzmieniu perkusyjnym. Dodatkowo urządzenie posiada 100 gotowych rytmów, które mogą służyć nam jako podkład oraz 100 barw brzmienia, co także dodatkowo zwiększa atrakcyjność korzystania z zabawki. Wybierając keyboard LIOIN otrzymujemy system stereo z dwukanałowymi głośnikami, dzięki czemu brzemieni poszczególnych dźwięków jest jeszcze bardziej dokładne. Zabawkę możemy zamontować na stojaku, lub korzystać z niej na podłodze czy stole. Dzięki możliwości zasilania zarówno sieciowego, jak i akumulatorowego, urządzenia używać możemy dosłownie wszędzie. Keyboard posiada stojak na nuty a także wejście na mikrofon oraz możliwość podłączenia do niego telefonu albo słuchawek czy głośnika.

R

Zalety

 • gotowe rytmy i brzmienia barw;
 • wyświetlacz led;
 • możliwość montażu na stojaku;
Q

Wady

 • wysoka cena;
 • jedna wersja kolorytyczna.

Pianinko dla dzieci z mikrofonem – na co zwrócić uwagę?

Na rynku w roku 2024 dostępnych jest wiele modeli keyboardów dla dzieci, które przeznaczone są do użytku dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przyjrzyjmy się dokłądniej poszczególnymi cechami, jakie charakteryzują wybrane do porówniania modele.

Cecha produktu

Interaktywne organki 2 w 1

Organy z mikrofonem

Keyboard Kinderkraft

 Keyboard MQ-4919

Keyboard DJ LIOIN

Klawiatura

24 klawiszowa

37 klawiszowa

37 klawiszowa

49 – klawiszowe

61 – klawiszowe

Zasilanie

baterie

baterie

baterie

USB/baterie

ładowarka/baterie

Wiek

Zabawki, które przedstawiliśmy w dzisiejszym rankingu w większości przeznaczone są dla dzieci w wieku około 3 roku życia. Jednak ich stopień skomplikowania, jak i zaawansowania różni się między poszczególnymi modelami. Poczynając od keyboardów, które z zasady są bardziej zabawka niż instrumentem, a dziecko aby mogło wydobyć dźwięk musi nacisnąć odpowiedni klawisz, po propozycje, które umożliwiają komponowanie pierwszych własnych utworów.

Klawiatura

Standardowa klawiatura keyboardu posiada 61 klawiszy, umożliwia to naukę gry na instrumencie przez dziecko. Nie oznacza to jednak, że modele, które nie posiadają pełnowymiarowej klawiatury są gorsze lub inaczej mówiąc niepraktyczne. Najważniejsze przy doborze klawiatury jest zwrócenie uwagi na fakt, czy klawiatura posiada na tyle szerokie klawisze, że naciskanie ich jest dla dziecka wygodne i poręczne. Klawiatura powinna także działać płynnie, aby gra na instrumencie nie zniechęcała dziecka do dalszych ćwiczeń.

Głośniki

Dźwięk wydawany przez keyboard uzależniony jest między innymi od głośników. Jeśli nasze pianinko wyposażone jest tylko w jeden głośnik, efekty dźwiękowe będą znacznie słabsze niż w przypadku propozycji w podwójnym nagłośnieniem. Doskonałym wyjściem, szczególnie jeśli nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią mieszkania jest wybór keyboardu, który posiada wyjście, dzięki któremu podłączyć możemy niezależne głośniki, ale także słuchawki. Takie rozwiązanie pozwoli na cichą grę. Sprawdzi się to szczególnie w bloku.

Zasilanie

Chociaż z reguły keyboardy zasilane są za pomocą ładowarki, przedstawione w dzisiejszym rankingu modele posiadają także alternatywną lub zastępczą opcję w postaci wykorzystania baterii. Rozwiązanie to ma swoje wady, ale także zalety. Dzięki możliwości wykorzystania baterii do zasilania, dziecko ma możliwość korzystania z zabawki w dowolnym miejscu i czasie.

Dodatkowe akcesoria

Dodatkowe akcesoria i funkcje wpływają na atrakcyjność zabawki. O ile osoba dorosła patrzy na zabawkę pod względem jej użytecznosci oraz możliwości wykorzystania jej edukacyjnego potencjału, o tyle dziecko ocenia zabawkę pod kątem jej funkcji rozrywkowych. Możliwość zmiany barwy dżwięków czy dodania gotowego już akomplaniamentu to tylko niektóre z możliwości jakie daje nam keyboard. Dziecko ma możliwość nie tylko grania na instrumencie, ale także dzięki możliwości podpięcia mikrofonu, sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych.

Keyboard dla dzieci z mikrofonem – to musisz mieć!

Ranking 2024 skupia pianinka, które sprawdzą się zarówno u dzieci w młodszym, jak i starszym wieku. Jednak większość z nich przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 3 roku życia. Naszą uwagę zwrócił keyboard DJ LIOIN 328 – 06. Model ten posiada pełnowymiarową klawiaturę, składającą się z 61 wygodnych klawiszy, a także 2 wbudowane głośniki, które umożliwiają grę nie tylko dla siebie, ale także dla publiczności. Keyboard DJ LIOIN 328 – 06 zasilany jest za pomocą ładowarki, natomiast posiada także możliwość wykorzystania w tym celu klasycznych baterii. Keyboard umożliwia podłączenie mikrofonu, aby dziecko mogło śpiewać w rytm granej muzyki. Co prawda polecane przez nas organy pewnie nie zwrócą uwagi najmłodszych swoją kolorystyką, jednak doskonale sprawdzą się do nauki gry na instrumencie od najmłodszych lat.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki keyboard dla dzieci wybrać
Average rating:  
 1 reviews
 by Beata

Ja swojej córce kupiłam Casio SA 78. Jest to rewelacyjny sprzęt dla małego dziecka do rozpoczęcia nauki.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online