Dwulatki to już całkiem rezolutne dzieciaki. Mają dość sprawne rączki, potrafią szybko biegać i jeszcze szybciej się znudzić. Czasem trudno ich więc złapać, albo zająć czymś na dłużej niż pięć minut. Dwa lata to idealny moment na pierwsze albo kolejne klocki. Trudno o lepszą zabawkę w tym wieku, zwłaszcza, że wybór jest tak ogromny…

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

LEGODuplo Zwierzęta świata

9.9

Drogie


 

LEGO Tory kolejowe

9.8

Drogie


 

 

Klocki DREWNIANE 50el

9.7

Średnia


 

UKŁADANKA FIGURY GEOMETRYCZNE

9.6

Tanie


 

KOOGLO DREWNIANE KLOCKI

9.5

Drogie


 

Jakie klocki dla dwulatka wybrać? Jeżeli właśnie stoisz przed tym dylematem, to zapraszamy do lektury! Postanowiliśmy sprawdzić różne klocki przeznaczone dla dwuletnich dzieci. Wybraliśmy pięć propozycji o różnej formie i cenie. Wszystkie pochodzą od sprawdzonych producentów i są bezpieczne. W pierwszej części tekstu zrecenzujemy każdy zestaw, w kolejnej zastanowimy się nad tym, jakie zabawki warto kupować dzieciom w wieku dwóch lat, a na końcu wybierzemy zwycięzcę rankingu na najlepsze klocki dla dwuletniego dziecka.

Drewniana układanka figury geometryczne

klocki dla dwulatka

Bardzo prosta i bardzo tania propozycja drewnianej układanki geometrycznej. Na tablicy 15 x 15 cm znajduje się dziewięć pól, a w każdym z nich po dwa elementy, które tworzą wspólny kształt. Klocki mają różne kolory i są powycinane na różny sposób.

Takie układanki są ciekawą zabawką dla najmłodszych dzieci. Ćwiczą małą motorykę, pamięć i rozpoznawanie kształtów oraz kolorów.  Zaciekawiają i zajmują na całkiem długo maluchy w wieku roku, półtora. Dla dwulatka może być to troszkę za prosta zabawka. Na pewno usiądzie do niej na chwilę, ale bardzo szybko się znudzi.

R

Informacje

wiek dziecka: wg producenta 2+, ale nada się dla młodszych dzieci
popularność: średnia
cena: bardzo niska
największe zalety: cena, prosta budowa, rozwija pamięć i koncentrację

Goki klocki drewniane w wiaderku 50 elementów

duże klocki dla dzieci

Tradycyjne drewniane klocki w nowej, ciekawej szacie kolorystycznej. Takie duże klocki dla dzieci to zawsze dobry pomysł. Maluchy potrafią się nimi bawić przez wiele miesięcy, od drugiego do nawet piątego roku życia.

Marka Goki postawiła na miłą dla oka, stonowaną, pastelową kolorystykę. Dominują tutaj odcienie błękitu, szarości i naturalny kolor drewna. To interesująca odmiana dla jaskrawych barw, w których zazwyczaj drewniane klocki występują.

Cena tego zestawu jest bardzo atrakcyjna. Jest także dość popularny i dobrze oceniany przez kupujących. Elementy mają różne wymiary, od 7,5 do 1,5 cm. Kształty to m.in. sześciany, walce i ostroboki, czyli wszystko to, co zazwyczaj występuje w takich drewnianych zestawach. Klocki dają nieograniczone możliwości budowania, rozwijają wyobraźnię i zręczność. Duże klocki dla 2 latka to zawsze trafiony prezent.

R

Informacje

wiek dziecka: wg producenta 2+, ale nada się dla młodszych i starszych dzieci,
popularność: średnia
cena: atrakcyjna
największe zalety: dużo możliwości konstrukcyjnych, rozwija umiejętności dziecka, ładna kolorystyka, posłuży przez wiele miesięcy

Lego Duplo Tory kolejowe zestaw 23 elementów

drewniane klocki dla rocznego dziecka

Kolejny produkt w naszym rankingu wskakuje już na nieco wyższą półkę cenową. Wśród podobnych sobie zestawów nie jest jednak wyjątkowo drogi. Klocki pochodzące od Lego Duplo – to jedna z najbardziej udanych kooperacji w świecie zabawek. Lego gwarantuje dobrą zabawę, a Duplo odpowiednią formę dla młodszych dzieci.

Tory kolejowe to niesamowicie popularny zestaw klocków składający się z 23 elementów. Sprzedaje się świetnie i ma same dobre opinie. W jego skład wchodzą: tory proste i zakręty, przekładnie i rozgałęzienia. A do tego szlabany i klocek funkcyjny. To oznacza, że jest to bazowy zestaw, który można używać z innymi zabawkami tej marki. Samymi Torami kolejowymi będzie ciężko się bawić, wymagają więc dokupienia innych akcesoriów. I to jest ich największy minus.

Sam pomysł jest świetny. Dziewczynki i chłopcy w wieku powyżej dwóch lat bardzo często przejawiają zainteresowanie pociągami. Jeżeli szukasz prezentu dla malucha, który ma już w swojej kolekcji kompatybilne Lego Duplo, to warto mu zaproponować zestaw z torami. Tym bardziej, że pociągi będą reagować na klocek funkcyjny i zatrzymywać się przy nim.

R

Informacje

wiek dziecka: od 2 do 5 lat
popularność: bardzo duża
cena: umiarkowana
największe zalety: interesujący temat, możliwość konstrukcji, kompatybilne z pojazdami i innymi klockami z Lego Duplo

Kooglo klocki magnetyczne zestaw 50 elementów

klocki wader dla rocznego dziecka

Następna propozycja to klocki dla dzieci konstrukcyjne, ale w wersji unowocześnionej, bo magnetyczne. To może być ciekawy pomysł na długie godziny zabawy dla dziecka w wieku dwóch lat. Zniechęcać może nieco wysoka cena tego zestawu.

Takie klocki magnetyczne dla 2-latka otwierają całkiem nowe możliwości konstruowania. Budowle spajane siłą magnesu będą dużo trwalsze. Magnesiki umieszczone na bokach klocków pozwolą konstruować w wielu płaszczyznach. Dzieci w tym wieku będą się świetnie bawić i rozwijać swoje umiejętności. O ile klocki rzeczywiście działają.

A co do tego można mieć pewne wątpliwości, ponieważ magnesiki wydają się bardzo małe. Zestaw Kooglo nie jest też tak popularny, aby móc być pewnym jego jakości. Opinie, które można znaleźć, w  większości są poprawne. Sama idea jest bardzo fajna i warto wypróbować taki rodzaj klocków. Może nadawać się także dla starszych dzieci.

R

Informacje

wiek dziecka: od 2 do 5 lat
popularność: mała
cena: dość duża, jak na ilość elementów
największe zalety: duże możliwości konstrukcyjne, rozwój umiejętności dziecka, więcej opcji budowania niż w tradycyjnych drewnianych klockach, trwalsze konstrukcje

Lego Duplo Zwierzęta Świata zestaw 121 elementów

Wow! To dopiero ogromny zestaw klocków! Sama ilość elementów jest już imponująca, a do tego dochodzi fakt, że są bardzo zróżnicowane i oferują wiele możliwości zabawy. Oczywiście za tak dużo części trzeba słono zapłacić – to najdroższe klocki w naszym rankingu, zdecydowanie z wyższej półki cenowej.

Wszystkie klocki Lego i Duplo mają konkretną cenę i w większości przypadków jest to uzasadnione. Podobnie jest tutaj. Zestaw Zwierzęta Świata dla dzieci od dwóch lat to wielka frajda. W skład zestawu wchodzą: 6 ludzików, 15 zwierzątek, furgonetka, samolot, kajak, scenki do budowania sawanny, lasu, tropikalnej plaży i Antarktydy oraz akcesoria dla postaci.

Jak widać, Zwierzęta Świata to zestaw zarówno do zabawy jak i do konstruowania. Można rozgrywać tutaj różne scenariusze i przy okazji poznawać faunę całej kuli ziemskiej. To wszystko sprawia, że dwulatek będzie miał zajęcie na naprawdę długo. Przy pierwszej próbie zabawy trudno będzie mu nawet wykorzystać wszystkie elementy. Jeżeli nie ogranicza Cię budżet to warto zwrócić uwagę na tę propozycję. Z powodzeniem zastąpi kilka mniejszych zestawów i pozwoli ograniczyć ilość zbędnych zabawek.

R

Informacje

wiek dziecka: od 2 do 6 lat
popularność: bardzo duża
cena: wysoka, ale uzasadniona
największe zalety: możliwość konstruowania, możliwość zabawy figurkami, bardzo dużo elementów, urozmaicone scenariusze zabawy, poznawanie świata zwierząt, jeden zestaw, który może zastąpić kilka innych

Mam dwa latka i chcę się bawić!

Tylko dwa lata, czy aż dwa lata? Różnice w rozwoju dziecka, między pierwszym a drugim rokiem życia, są kolosalne. Dwulatki to bardzo sprawne fizycznie maluchy, które rozpiera energia. Zaczynają być coraz bardziej rozmowne i mogą zadawać trudne pytania. Zabawa prostymi gadżetami powoli staje się nudna. Pora na dużo bardziej skomplikowane zabawki, a klocki sprawdzają się tutaj idealnie.

Bardzo trudno jest zapewnić dwuletniemu dziecku aktywność, która utrzyma go w jednym miejscu na dłużej. Rodzice stają przed sporym wyzwaniem. Aby nie wydawać fortuny na akcesoria, które za chwilę zniknął na dnie kosza, warto pamiętać o podstawowych zasadach.

Najfajniejsze są te zabawki, które pozostawiają sporo miejsca dla dziecięcej wyobraźni. Lepiej jest coś zbudować, konstruować, albo udawać, że jedna rzecz jest czymś innym. To trochę jak z wędką i rybą… Lepiej dać możliwość tworzenia, kreowania, odgrywania scenek, niż po prostu kolejną kolorową zabawkę. Dlatego właśnie w tym wieku fajnie jest zaproponować zestawy konstrukcyjne. Mogą składać się nie tylko z samych klocków, ale też figurek ludzi, zwierząt i przedmiotów. To daje nieograniczone możliwości.

Świetnie jest trafić tak w gust dwuletniego dziecka, aby nowa zabawka została z Wami na dłużej niż kilka miesięcy. Na początku może bawić się tylko w budowanie, później w rozgrywanie różnych scenariuszy i udawanie. Wraz z nabywaniem kolejnych umiejętności, dobry zestaw klocków będzie rozwijał przed dzieckiem nowe pola do eksploracji.

Dwuletnie dzieci często mają już sporo zabawek w swojej kolekcji. Niektóre z nich są elektroniczne i na pewno były hitem. Były. I to tylko przez chwilę. Zawsze warto na pierwszym miejscu sięgać po zabawki analogowe. To one dają najwięcej frajdy, rozwijają i uczą maluchy wielu rzeczy. Już niedługo przyjdzie moment na pierwsze gry planszowe. Za każdym razem lepiej wybierać znanych producentów, którzy gwarantują bezpieczeństwo i jakość swoich wyrobów.

Rodzice dwulatków muszą mieć świadomość, że dzieciaki będą domagać się ich uczestnictwa w zabawie. I to jest bardzo ważna część rodzicielstwa. Przysłowiowa ciepła kawa jest oczywiście bezcenna i każdemu rodzicowi się należy. Ale mimo to, szukając zabawek dla maluchów, warto wziąć pod uwagę to, że sami też będziemy się czasem nimi bawić. I pewnie też mieć z tego frajdę!

Klocki dla dwulatka – ranking 2024

Za nami wyczerpujące recenzje pięciu różnych zestawów klocków przeznaczonych dla dzieci w wieku dwóch lat oraz część poradnikowa poświęcona dwulatkom właśnie. Przyszła pora na porównanie ze sobą wszystkich pozycji rankingu i wyłonienie tej najlepszej.

Aby móc łatwiej porównać ze sobą produkty, zestawiliśmy je w poniższej tabeli. Pierwsza kolumna dotyczy wieku dziecka – nie tego sugerowanego przez producenta, lecz rzeczywiście tego, w jakim wieku maluchy będą się interesować daną zabawką. Kolejny punkt mówi o tym, jakie możliwości dany zestaw klocków daje do zabawy. Kolejne dwa ważne aspekty to popularność i cena klocków.

 

Jaki wiek?

Jakie możliwości?

Popularność

Cena

Układanka geometryczna

Dzieci już od 1 roku życia

Dopasowywanie kształtów, rozwój

niewielka

bardzo niska

Goki klocki drewniane

Od półtora roku do nawet 5 lat

Różnorodne konstrukcje, rozwój umiejętności

średnia

atrakcyjna

Lego Duplo Tory kolejowe

Od dwóch do nawet 5 lat

Konstrukcja i zabawa z innymi elementami

bardzo duża

umiarkowana

Kooglo klocki magnetyczne

Powyżej 2 lat

Różnorodne konstrukcje, rozwój umiejętności

średnia

dość wysoka

Lego Duplo Zwierzęta Świata

Od dwóch do nawet 6 lat

Konstrukcje, zabawa, scenki, poznawanie zwierząt

bardzo duża

wysoka

Najlepsze klocki dla dwulatka

Zwycięzcą naszego rankingu zostają klocki Lego Duplo Zwierzęta Świata. Przede wszystkim dlatego, że dają najwięcej możliwości do zabawy, jednocześnie rozwoju i nauki o zwierzętach. To naprawdę ogromny i bardzo urozmaicony zestaw, który zachwyci każdego dwulatka.

Dzieciaki w tym wieku interesują się zwierzętami, pojawiają się też pierwsze zabawy w udawanie. Dlatego świetnie, że w pudełku mamy także figurki ludzi, pojazdy i akcesoria. Cena zestawu może i jest wysoka, ale z powodzeniem zastąpi kilka innych zabawek. Po za tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że maluch będzie się bawił Zwięrzętami Świata bardzo długo. W miarę jak będą się zmieniać jego możliwości, zestaw pozwoli na kolejne modyfikacje, odgrywanie scenek itd. Lego Duplo to także gwarancja jakości i bezpieczeństwa każdego, nawet najmniejszego elementu.

Jeżeli chcesz dokładnie przyjrzeć się tym klockom, obejrzyj poniższy filmik.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie klocki dla 2 latka wybrać w 2021
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online