Pierwsi koledzy, nauka samodzielności i… jeszcze więcej zabawy. Trzy lata to wiek, w którym najczęściej posyłamy dzieci do przedszkoli. To także wiek, w którym zarysowuje się coraz więcej osobistych cech i preferencji dziecka. Im dalej w las… tym trudniej znaleźć idealną zabawkę, zwłaszcza gdy jest do nich dostęp w przedszkolu. Nadal jednak hitem pozostają klocki.

W wieku trzech lat dziecko na pewno ucieszy się z klocków, pod warunkiem, że zostaną mądrze wybrane. Dlatego, jeżeli sen z powiek spędzają Ci klocki dla 3 latka, trafiłeś idealnie. Przygotowaliśmy ranking pięciu produktów rekomendowanych dla dzieci w wieku lat trzech. Każdy z nich to całkiem inny rodzaj klocków. Postawiliśmy na różnorodność i rozsądną cenę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Iso Trade klocki

9.9

Średnia


 

Marioinex mini waffle

9.8

Drogie


 

 

Klocki konstrukcyjne słomki

9.8

Niska


 

 

Kruzzel Drewniane Domino

9.6

Średnia


 

Neocube klocki magnetyczne

9.4

Średnia


 

W pierwszej części artykułu weźmiemy pod lupę każdą z wybranym przez nas zabawek. Następnie zajmiemy się przez chwilę  trzylatkami i zastanowimy się, co charakteryzuje ten okres w życiu dziecka.  A to wszystko ma pomóc w wybraniu najlepszych klocków dla 3 latka. Zapraszamy do lektury!

Klocki konstrukcyjne słomki zestaw 800 elementów

fajne klocki dla 3 latka

Bardzo tania i bardzo prosta zabawka, która może przynieść trzylatkowi prawdziwą frajdę. Pomysł jest genialny. Słomki, to nie do końca klocki, ale zdecydowanie można z nich budować. I to jak!

Klocki-słomki to produkt polskiego producenta. Zestaw składa się z kolorowych rurek o dwóch długościach: 19,5 i 9,5 cm oraz złączek do ich montowania. Do opakowania dorzucono także inspirujące propozycje konstrukcji, jakie ze słomek można stworzyć. Są naprawdę imponujące.

Słomki są długie, wytrzymałe, ale też giętkie. Łączenie ich jest proste i trzyma dość mocno. To wszystko sprawia, że budowle mogą być bardzo duże i skomplikowane. To naprawdę fajne klocki dla 3 latka! Tym bardziej, że nadają się idealnie do zabawy w towarzystwie. Rodzice, rodzeństwo czy koledzy mogą się okazać się niezbędni przy wyjątkowo ambitnych projektach.

wiek dziecka: od 2 do nawet 7 lat
popularność: duża
cena: niska

R

Zalety

 • pozwalają na wielogodzinną zabawę,
 • nie nudzą się,
 • prosta budowa,
 • prosta zasada działania,
 • niska cena,
 • nadają się dla dzieci w różnym wieku,
 • można bawić się osobno lub w towarzystwie

Neocube klocki magnetyczne

klocki magnetyczne dla 3 latka

Druga propozycja, w podobnej cenie, znowu nie wpisuje się w tradycyjny obraz tego, co nazywamy klockami. Neocube to nic innego jak magnetyczne kuleczki, z których można konstruować różne rzeczy. Ten model ma 5 mm średnicy i nieco większą gęstość, przez co siła przyciągania kuleczek jest silniejsza.

Tego typu gadżety zyskały swego czasu sporą popularność. Prezentowany przez nas zestaw nadal notuje dużą sprzedaż i raczej dobre opinie. Mamy jednak spore wątpliwości czy klocki magnetyczne dla 3-latka to naprawdę dobry pomysł. A konkretnie – czy podarowanie przedszkolakowi tak malutkich magnetycznych kuleczek może być bezpieczne?

Sam pomysł jest bardzo ciekawy. W opiniach czytamy, że zabawa Neocube to spora frajda, nawet dla dorosłych. Kuleczki można łączyć na nieskończoną ilość sposobów i to z pewnością będzie wciągające. Naszym zdaniem trzyletnie dzieci jednak są do tego za małe. Ryzyko połknięcia jednej lub co gorsza kilku kuleczek jest zbyt duże. Po za tym nie trudno zgubić coś co ma zaledwie 5 mm.

wiek dziecka: zdecydowanie więcej niż 3 lata
popularność: duża
cena: umiarkowana

R

Zalety

 • wciągająca zabawa,
 • nietuzinkowe możliwości budowania;

Iso Trade drewniane klocki Miasto i Auta 115 elementów plus mata

tanie klocki dla 3 latka

Kolejna propozycja w naszym rankingu 2024 to duży, bo aż 115-sto elementowy zestaw klocków, autek i akcesoriów do budowy prawdziwego miasta. Cena produktu marki Iso Trade jest dość przystępna, biorąc pod uwagę ilość części i jakość wykonania.

Zestaw Miasto to zabawka wielofunkcyjna. Składa się z drewnianych elementów z nadrukowanymi grafikami i nazwami, z których można budować różne budynki, m.in. sklep, bibliotekę, straż pożarną. Do tego mamy jeszcze autka na kółkach, którymi można jeździć, a także dodatki jak drzewa czy latarnie. Jakby tego było mało w zestawie znajdują się także puzzle do ułożenia dużej mapy miasta z ulicami, na której można rozgrywać całą zabawę.

Klocki od Iso Trade nie tylko wyglądają świetnie, ale także mają dobrą jakość. Cieszą się ogromną popularnością i w większości wspaniałymi ocenami. Rodzice zgodnie twierdzą, że dają dzieciakom wiele godzin świetnej zabawy. Ewentualne uwagi odnoszą się do wytrzymałości maty, ale mimo to produkt jest dobrze wykonany.

Za tą cenę trudno znaleźć tak ciekawe klocki dla trzylatka. Można z nich budować i to na wiele sposobów. Można też bawić się w zbudowanym mieście jeżdżącymi drewnianymi autkami. Świetny pomysł, zarówno do zabawy samemu, jak i w towarzystwie.

wiek dziecka: 3 lata i więcej
popularność: bardzo duża
cena: atrakcyjna

R

Zalety

 • jakość wykonania,
 • wiele elementów,
 • możliwość konstruowania,
 • możliwość zabawy w miasto,
 • rozwój różnych umiejętności,
 • duża frajda dla dziecka potwierdzona opiniami

Kruzzel układanka drewniane domino z bonusami zestaw 407 elementów

Drewniane klocki dla 3 latka

Kto z nas nie układał domina? Zabawa w układanie dominowych węży, które pięknie się składają za popchnięciem pierwszego klocka, to naprawdę wciągające zajęcie. Zestaw od firmy Kruzzel to dużo bardziej zaawansowana propozycja takiej właśnie zabawy.

Te klocki mają służyć do budowania różnorodnych struktur i przewracania ich. Składają się z 360 prostokątnych drewnianych elementów w różnych kolorach oraz dodatkowych akcesoriów, które mają urozmaicać całą zabawę. Są to m.in. kule, huśtawka, wiatrak i schodki. Jakość wykonania jest bardzo dobra. Zestaw jest popularny i całkiem nieźle oceniany przez kupujących.

Układanka Kruzzel z pewnością znajdzie swoich wielkich fanów. Można jednak wątpić w to, czy trzyletnie dziecko będzie się chciało nią dłużej bawić. Cały sens jest taki, aby najpierw stworzyć odpowiedni tor, a następnie go zburzyć. Maluchowi w tym wieku proces budowania może wydać się nieco żmudny. Produkt jest świetny, ale być może dla nieco starszych dzieci.

wiek dziecka: powyżej 3 lat
popularność: duża
cena: umiarkowana

R

Zalety

 • dużo elementów,
 • dobra jakość,
 • urozmaicone dodatki do budowania torów domino

Marioinex mini waffle zestaw 300 elementów

Ostatni i najdroższy produkt w naszym rankingu to ząbkowane klocki waffle firmy Marioinex. Zestaw zawiera 300 kolorowych plastikowych elementów o różnych kształtach i funkcjach.

Materiał, z którego są wykonane, przypomina w dotyku gumę. Wszystkie części są tak przemyślane, aby możliwości budowania i konstruowania były rzeczywiście nieograniczone. Można budować zarówno w dwóch, jak i w trzech wymiarach. Powstawać mogą nie tylko budowle, ale także pojazdy i postacie. Sam klocek jest bardzo prosty, ale odpowiednie wypustki i otwory sprawiają, że stworzyć można z jego pomocą prawie wszystko.

Waffle są produkowane w Polsce i na naszym rynku popularne już od dawna. Cieszą się świetnymi opiniami. Są do tego stopnia zaufanym produktem, że można je spotkać nawet w przedszkolach. Do tego całkiem trudno je zniszczyć. Te bardzo nietypowe klocki konstrukcyjne dla 3 latka zapewnią zabawę na wiele godzin. Mogą nadawać się także dla starszych dzieci.

wiek: od 3 lat
popularność: duża
cena: dość wysoka

R

Zalety

 • materiał wykonania,
 • jakość,
 • dużo możliwości zabawy,
 • konstruowanie budynków, pojazdów i postaci

Jakie jest trzyletnie dziecko?

Trzyletnie dziecko to w większości przypadków początkujący przedszkolak. Największa zmiana jaka dokonuje się w tym wieku to fakt, że maluchy potrafią i chcą bawić się w towarzystwie innych dzieci. Oprócz zabawy z rówieśnikami trzylatki uwielbiają bajki. Tylko ich ogromna wyobraźnia może stanowić pewien problem. Lepiej starannie dobierać repertuar, ponieważ raz ujrzany potwór lub duch, może prześladować malucha przez wiele tygodni.

Wyobraźnia dosłownie wybucha w trzecim roku życia dziecka. Bywają momenty, że trudno jest mu ocenić, co dzieje się naprawdę, a co jest tylko jego fantazją. To bardzo piękny moment i nie wolno nam hamować tego bujania w obłokach. Trzeba jednak zachować czujność i ostrożność. Może to prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, jak chociażby chęci sprawdzenia umiejętności latania…

Z drugiej strony właśnie rozbujała fantazja może pomóc w wyborze dobrych zabawek. Im więcej możliwości będą dawały dziecku, tym lepiej. Od telefonu i tabletu trzymajmy się z daleka. Ale klocki, różne zabawki konstrukcyjne, zabawy w udawanie, odgrywanie scenek – to świetna rozrywka, nauka i gwarancja zdrowego rozwoju.

Trzyletnie dziecko jest już całkiem samodzielne. Potrafi (w większości przypadków) korzystać z toalety, myć ręce, zakładać przynajmniej część swojej garderoby. Może i chce uczestniczyć w domowych obowiązkach i warto go włączyć w codzienne czynności. Trzylatek jest dobrym słuchaczem i potrafi stosować się do poleceń. Będzie potrafił również prowadzić zabawę wedle ustalonych wcześniej reguł. To także fajny moment na wprowadzenie gier planszowych, które przecież nie istnieją bez zasad.

Najwięcej obaw jakie mają rodzice kilkuletnich dzieci dotyczy zazwyczaj rozwoju mowy. Trzylatek powinien już umieć opowiadać i mówić o swoich problemach. Wypowiedzi buduje w postaci złożonych, lecz krótkich zdań. Nadal jednak może mieć pewne problemy z wysławianiem się, kiedy targają nim silne emocje. Potrafi zapamiętywać wiersze i piosenki. Mimo to może jeszcze zniekształcać słowa i zgłoski. To jeszcze nie jest czas, aby się tym przejmować.

Każde dziecko jest inne i rozwija się we własnym tempie. Ale jeśli chcesz sprawdzić, jakie umiejętności powinien mieć trzylatek, obejrzyj ten filmik.

Klocki dla 3 latka – ranking 2024

Po zrecenzowaniu wszystkich klocków oraz pochyleniu się nad naturą trzyletniego dziecka, przyszła pora na wyłonienie zwycięskiego produktu. Aby łatwiej było porównać ze sobą wszystkie zestawy, oceniliśmy ich w trzech najważniejszych kategoriach, tak jak to widać w poniższej tabeli.

Bardzo ważnym aspektem oceny jest dopasowanie do wieku, czyli na ile dana zabawka nadaje się dla dziecka w wieku 3 lat. Kolejny punkt to możliwości – mówi on o tym, jak wiele różnych opcji zabawy dane klocki dają. Ostatni, ale nie najmniej istotny wariant oceny, to cena vs jakość.

 

Klocki słomki konstrukcyjne

Neocube kulki magnetyczne

Iso Trade Miasto i auta

Kruzzel zestaw domino

Marioinex mini waffle

dopasowanie do wieku

4/5

1/5

5/5

3/5

4/5

możliwości

4/5

3/5

4/5

2/5

3/5

cena vs jakość

4/5

4/5

5/5

4/5

4/5

suma

12/15

8/15

14/15

9/15

11/15

Jakie klocki dla 3 latka wybrać?

Zwycięzcą rankingu na najlepsze klocki dla trzyletniego dziecka zostaje: zestaw Iso Trade drewniane klocki miasto i autka, wraz z matą w formie puzzli. Ten produkt jest najlepiej dopasowany do możliwości i upodobań malucha w wieku trzech lat. Cieszy się dużą popularnością i dobrymi ocenami. Daje naprawdę dużo różnych opcji zabawy, co sprawia, że potrafi zająć na wiele godzin. Co więcej, dzieci bawią się nimi czasem wiele miesięcy, nada się także dla nieco młodszych i trochę starszych dzieci. Jego cena, zważywszy na wysoką jakość wykonania, jest bardzo atrakcyjna. Wygląd klocków jest także miły dla oka, a dołączona mapa miasteczka to dodatkowa atrakcja.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie klocki dla 3 latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online