Chociaż wielu rodziców uważa, że klocki nie są odpowiednią zabawką dla dziecka, które dopiero skończyło rok. Wszystko to z obawy o bezpieczeństwo dziecka. Jednak wciąż w społeczeństwie brakuje rzetelnych informacji o tym, że klocki, dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach, co umożliwia takie dopasowanie zabawki, aby nie tylko była ona bezpieczna, ale także łatwa do chwytania. Klocki w odróżnieniu od innych zabawek, nie tylko uczą dziecko kreatywności, ale przede wszystkim cierpliwości. Dobrze dobrane zestawy, zapewniają wielogodzinną zabawę dla malucha, w którą z radością zaangażować może się także rodzić. Poszukujesz klocków dla swojego roczniaka? Przychodzimy z pomocą i zestawieniem najpopularniejszych propozycji dostępnych na rynku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

LEGO Classic Kreatywne

9.9

Drogie


 

 

MINI WAFLE MARIOINEX

9.8

Średnia


 

 

LEGO CITY Traktor

9.6

Średnia


 

 

KLOCKI MAGNETYCZNE NEOCUBE

9.4

Tanie


 

KLOCKI KONSTRUKCYJNE SŁOMKI

9.3

Tanie


 

 

Klocki dla dzieci konstrukcyjne – ranking 2024

Tworząc dzisiejszy ranking, postawiliśmy na przekrojowe przedstawienie dostępnych na rynku rozwiązań, dlatego znajdą tu Państwo zarówno klocki plastikowe, jak i drewniane.

Fisher Price – Mega Bloks

klocki dla rocznego dziecka ranking

Propozycja od Fisher Price to klocki, które idealnie sprawdzą się jako te, które posłużą do nauki układania innych klocków w przyszłości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, iż są one duże, co minimalizuje ryzyko połknięcia ich przez dziecko. Zestaw od Fisher Price składa się z aż 150 sztuk klocków, dzięki którym dziecko ma możliwość poznania kolorów, cyfr i liter. Stworzone zostały one z myślą o najmłodszych dzieciach i z powodzeniem wykorzystywane mogą być już od 12 miesiąca życia. Zestaw klocków Mega Blocks pozwala na zbudowanie różnego rodzaju konstrukcji, a mnogość kształtów znacznie to ułatwia. Mimo iż klocki są sporych rozmiarów, wykorzystywane mogą być nawet do 5 roku życia. Mega blocks ćwiczą zręczność oraz koordynację ręka – oko. Zestaw klockó sprzedawany jest w wygodnym opakowaniu zamykanym na zamek, dzięki czemu mamy pewność, że nie pogubią się one. Z pomocą klocków tworzyć można wytrzymałe konstrukcje, jednak mimo to nakładanie poszczególnych elementów na siebie jest łatwe i nie sprawia trudności nawet roczniakowi.

R

Zalety

 • duży zestaw klocków;
 • nauka kolorów, literek i cyfr;
 • wygodna torba do przechowywania;
Q

Wady

 • możliwość budowania stałych konstrukcji.

Klocki konstrukcyjne typu wafle

duże klocki dla dzieci

Konstrukcyjne klocki typu wafle to produkt polski, który posiada certyfikat CE. Za sprawą różnorodności nie tylko kolorów, ale również kształtów, z pomocą zestawu ułożyć można różnego rodzaju kreatyne konstrukcje. Wśród kształtów, znaleźć możemy nie tylko klasyczne ,klocki wafle, ale także kółka, choinki, modele zwierząt domowych, a także tych safari. Co ważne zestaw ten kompatybilny jest z innymi zestawmi klocków tego typu, co pozwala na łączenie zestawów, dzięki czemu zwiększają się możlwości układania fantazyjnych kształtów. Każdy z elementów został wykonany z wysokiej jakosci materiałów, poszczególne klocki nie posiadają więc ostrych brzegów, przec co korzystanie z nich jest bezpieczne dla najmłodszych. W zestawie znajdziemy aż 110 elementów, które przeznaczone są do użytku od 12 miesiąca życia.

R

Zalety

 • wiele kształtów i kolorów;
 • możliwość łączenia zestawów ze sobą;
 • rozwijają wyobraźnię przestrzenną;
Q

Wady

 • brak opakowania do przechowywania.

Drewniane klocki Joueco

drewniane klocki dla rocznego dziecka

Kolejna propozycja skierowana jest do osób, które troszczą się o ekologię, bowiem wykonane zostały one z certyfikowanego drewna. W zestawie znajdziemy różne kształty klocków, co pozwala na stworzenie wielu konstrukcji. Ze względu na to, że klocki są wykonane bardzo starannie, są one równe, przez co poszczególne elementy nie przesuwają się po sobie, a cała konstrukcja jest stabilna. Zestaw składa się zarówno z klocków jedynie lakierowanych, a także malowanych. Jednak jedne i drugie pokryte zostały bezpieczną, nietoksyczną farbą. Klocki różnią się nie tylko kształtem, ale także wielkością. Klocki drewniane Joueco są idealne do twórczych, kreatywnych zabaw z najmłodszymi. Na uwagę zasługuje także fakt, że klocki sprzedawane są w wygodnym, solidnym pudełku z zamknięciem, a także z uchwytem, który ułatwia przenoszenie i przechowywanie.

R

Zalety

 • bezpieczne;
 • wygodne opakowanie;
 • solidnie wykonane;
Q

Wady

 • trudne do ułożenia dla niemowlaka.

Wader – Klocki Middle Blocks, zestaw Super Big

klocki wader dla rocznego dziecka

Zestaw klocków od Wader pozwala na budowanie trójwymiarowych konstrukcji. Klocki, które przypominają wyglądem znane i lubiane przez dzieci LEGO, jednak różnią się przede wszystkim wielkością. W zestawie znajdują się nie tylko klocki, ale także specjalne platformy jeżdżące, dzięki którym, dziecko ma mozliwość stworzenia prawdziwego jeżdżącego pociągu. W zestawie znajdziemy także 147 naklejek, które możemy naklejać na poszczególne klocki. Ów naklejki przedstawiają cyfry, literki, a także różnego rodzaju zwierzątka, przez co dziecko ma możliwość poznania kształtów, nazw zwierząt, liczenia czy alfabetu. Klocki wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego w pięknie wybarwionych kolorach, które zwracają szczególna uwagę dziecka. Klocki od Wader nie tylko pozwalają pobudzić wyobraźnię i uczą kreatywności, ale także są doskonałe w nauce cierpliwości podczas budowania poszczególnych konstrukcji.

R

Zalety

 • zestaw składa sie nie tylko z klocków, ale i naklejek;
 • spełnia restrykcyjne normy UE;
 • aż 140 elementów;
Q

Wady

 • możliwość łączenia tylko z innymi klockami Wader.

Grimm's – Drewniana Tęcza

Kolorowa Tęcza od Grimm's do rewelacyjny pomysł na prezent dla najmłodszych. Nie bez powodu są one zwycięzcami prestiżowego konkursu, dającego tytuł „Zabawka Roku”. Klocki składają się z 12 elementów, a każdy z nich wykonany jest z jednego kawałka drewna. Mimo to, są one bardzo estetycznie wykonane, a poszczególne elementy bezpieczne dla dzieci. Co ważne, każdy łuk tęczy wykonany jest z innego koloru, przez co po ułożeniu poszczególnych elementów układanki, otrzymujemy barwny, realistyczny łuk. Co ważne, klocki wykorzystywane mogą być na kilka sposobów. Jednym z nich, jest ustawianie łuków i tworzenie tuneli, pod którymi jeździć mogą chociażby samochodziki. Łuki można ustawiać także jeden na drugim, tworząc tym samym wysoką, kolorową wieżę. Klocki wykonane zostały z drewna lipowego i pokryte nietoksyczną bejcą na bazie wody, spełniają tym samym europejską normę bezpieczeństwa zabawek EN71 oraz standardy amerykańskie.

R

Zalety

 • możliwość różnego wykorzystania klocków;
 • pokryte nietoksycznymi farbami;
 • każdy elemet wykorzystany z jednego elementu drewna;
Q

Wady

 • wysoka cena.

Klocki dla rocznego dziecka – na co zwrócić szczególną uwagę?

Jak łatwo zauważyć, na rynku dostępnych jest wiele propozycji klocków dla dzieci od najmłodszych lat. Oprócz standardowych rozwiązań, nie zabrakło także klocków drewnianych, czy tych w kształcie wafli. Każde z nich na swój sposób uczą kreatywności i pozwalają rozwijać wyobraźnię, zajmując tym samym doskonale dzieciom czas. Oto kilka najważniejszych cech, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu klocków dla rocznego dziecka.

Dopasowanie do wieku

Niezależnie od tego jaką zabawkę kupujemy należy zwrócić uwagę na informację, do jakiej grupy dzieci jest ona skierowana. Pozwala to nie tylko na dobre dopasowanie zabawki do umiejętności malucha, ale także zapewnia jemu bezpieczną zabawę. Kupując klocki z oznaczeniem 12m+ lub 1+ mamy pewność, że w zestawie nie znajdziemy tak małych elementów, które nasz maluch mógłby połknąć.

Ilość elementów i możliwość łączenia zestawów

Im więcej klocków w zestawie, tym większe możliwości zbudowania konkretnych konstrukcji otwierają się przed naszym dzieckiem. Kupując klocki warto zorientować się, czy jest możliwość łączenia ich z innymi zestawami oraz czy możemy łatwo powiększyć naszą kolekcję. Warto wspomnieć, że kupienie większego zestawu jest korzystne patrząc także z ekonomicznego punktu widzenia.

Kolorystyka

Kupując zabawki dla dzieci zwracamy uwagę na ich atrakcyjność. W pierwszych miesiącach życia zwracamy uwagę na kontrastowe barwy. Jednak im nasz maluch starszy, tym sięgamy po nieco inne rozwiązania. Jednym z nich jest wybór klocków w żywych, intensywnych kolorach. Wynika to z upodobań dzieci, które zaciekawione bogatą kolorystyką, chętniej sięgają po zabawkę. Kupując klocki dla pociechy warto również mieć ten argument z tyłu głowy.

Zróżnicowanie

Zestawy klocków dostępne na rynku różnią się nie tylko materiałem wykonania, ale także kolorystyką, a także kształtem. Wybierając konkretny zestaw klocków dla naszej pociechy warto zwrócić uwagę także na zróżnicowanie klocków pod względem wielkości czy kształtu. Im większa różnorodność, tym większa możliwość stworzenia niepowtarzalnych konstrukcji przez naszą pociechę.

Sposób łączenia

Roczne dziecko dopiero rozpoczyna przygodę z układaniem klocków, dlatego nie możemy zapominać o tym podczas wyboru klocków dla niego. Najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest sposób łączenia poszczególnych elementów ze sobą. W tym przypadku należy przyjrzeć się temu w jaki sposób łączymy ze sobą klocki, ale także czy wchodzą one na siebie z łatwością oraz czy zbudowana konstrukcja jest trwała i stabilna.

eMega Bloks – najlepsze duże klocki dla dzieci w 2021 roku

Wszystkie przedstawione w dzisiejszym rankingu propozycje zasługują na uwagę. Każde z przytoczonych rozwiązań doskonale sprawdzą się do zabawy z rocznym dzieckiem, jednak naszą szczególną uwagę zwróciła propozycja od Mega Bloks. Są to klocki, które wyglądają jak znane nam wszystkim klocki typu Lego, jednak różnią się od nich przede wszystkim wielkością. Dzięki dobremu dopasowaniu poszczególnych elementów klocków, doskonale wpasowują się one w małe, dziecięce rączki. Ze względu na duży rozmiar są one w pełni bezpieczne dla maluchów i używane mogą być już od pierwszego roku życia dziecka. Zestaw składa się aż ze 150 elementów, które dostajemy w wygodnym opakowaniu posiadającym zamek, co umożliwia póżniejsze ich przechowywanie. Klocki Mega Blocks łączyć możemy dodatkowo z innymi zestawami tej firmy, ale także z klockami konkurencyjnych firm, takich jak Lego Duplo. W zestawie znajdziemy klocki, które róznią się między sobą nie tylko kształtem, ale także wielkością. Dodatkowo niektóre z nich zostały opatrzone naklejkami, co umożliwia naukę literek czy cyferek poprzez zabawę.

Klocki układa się ze sobą z łatwością, tworząc stabilne konstrukcje, odporne na mało precyzyjne ruchy małych rączek. Mega Blocks to klocki, które charakteryzują się bogatą kolorystyką, ale przede wszystkim wysoką jakością wykonania, co gwarantuje, że nasza pociecha może się nimi bawić bez ryzyko na uszkodzenia czy udławienie się odpadającymi wlementami.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie klocki dla rocznego dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online