Rodzice dla swojego dziecka zawsze chcą jak najlepiej. Zależy im na szybkim i właściwym rozwoju, a także na kreatywnym spędzaniu wolnego czasu. Nie da się ukryć, że na rynku znajdziemy wiele propozycji, które spełniają te wymagania. Warto jednak zainteresować się szczególnie klockami magnetycznymi. Jest to połączenie tradycyjnych klocków, w którym dziecko ma możliwość rozwoju wyobraźni przestrzennej poprzez budowanie rzeczy jakie spotyka w codziennym życiu. Klocki magnetyczne pozwalają na tworzenie nie tylko budowli, ale także fantacyjnych zwierząt czy kształtów roślinnych dzięki połączeniom magnetycznym. Silne oddziaływania magnesów pozwalają na zbudowanie naprawdę stabilnej konstrukcji. Zastanawiasz się nad zabawką dla swojej pociechy? Sprawdż nasze propozycje klocków magnetycznych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KLOCKI MAGNETYCZNE NEOCUBE

9.9

Tanie


 

KLOCKI MAGICAL MAGNET

9.8

Droga


 

Klocki Drewniane KOOGLO

9.7

Droga

Klocki MAGNETIC 3D

9.6

Średnia

DORIS KLOCKI MAGNETYCZNE

9.5

Średnia

Klocki magnetyczne – ranking 2024

Na rynku znaleźć możemy różnego rodzaju klocki magnetyczne, które różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale także wyglądem. Jedno jest niezmienne – sposób łączenia. W dzisiejszym rankingu znajdziecie przekrój propozycji, jakie znaleźć możemy na rynku w roku 2024.

Klocki magnetyczne Neocube

najlepsze klocki magnetyczne

Zabawy manualne są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Pozwalają one zarówno na samodzielne układanki, jak i zabawę w większym gronie. Magnetyczne kulki świetnie rozwijają nie tylko motorykę małą ręki, ale także wyobraźnię. W zestaiwe znajdziemy 216 kulek, które dowolnie możemy ze sobą łączyć, tworząc przy tymbardziej lub mniej skomplikowane figury. Magnesy neodymowe rozwijają kreatywność, a także pobudzają intelektualnie dziecięcy umysł. Zabawa z wykorzystaniem magnetycznych kulek ćwiczy obie półkule mózgu, wzpomaga wyobraźnię przestrzenną oraz zdolność tworzenia różnego rodzaju konstrukcji. Mocne pole magnetyczne pozwala na tworzenie fascynujących form. Używając 1 kulki, możemy podnieść pozostałe, co z pewnością spodoba się niejednemu dziecku. Zestaw zapakowany jest w estetyczne metalowe pudełko z wieczkiem, dzięki czemu żadna z kulek nam się nie zgubi, a dodatkowo łatwiej będzie nam ów zestaw zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Opakowanie wyłożone jest miękką pianką, co zmniejsza ryzyko zniszczenia poprzez zarysowanie kulki. Jest to z pewnością zabawka, która doskonale sprawdzi się na prezent z różnych okazji.

R

Zalety

 • mocny neodymowy magnes umożliwia tworzenie kształtów;
 • kolorowe kulki;
 • źródło zabawy niezależnie od wieku i płci;
Q

Wady

 • jeden zestaw nie wystarczy na zbudowanie większych budowli.

Klocki magnetyczne Magical Magnet

drewniane klocki magnetyczne

158 elementowy zestaw klocków magnetycznych pozwala na budowanie nie tylko płaskich, ale także przestrzennnych budowli. Duży zestaw zawiera wszelkie niezbędne elementy, które są potrzebne do zbudowania całego zaplecza potrzebnego co zabwawy. Dziecko może zbudować nie tylko dom dla lalek czy garaż do samochodów, ale także plac zabaw czy wesołe miasteczko. Budowanie konkretnych przedmotów z klocków magnetycznych to nie tylko sposób na nudę, ale także świetna zabawa w konsktruktora dla malucha. Dzięki zróżnicowanym kształtom, z klocków możemy stworzyć niepowtażalne konstrukcje o które ciężko w realnym życiu. Klocki świetnie sprawdzą się także w nauce kolorów, czy liczenia. W zestawie znajdziemy 6 osi z kołami, podstawę do diabelskiego młynu, instrukcję z przykładowymi wzorami oraz 124 kolorowych, plastikowych klocków z magnesami.

R

Zalety

 • gotowe elementy do tworzenia budowli diabelskiego młyna oraz samochodów;
 • książeczka z inspiracjami;
 • brak ostrych elementów
Q

Wady

 • klocki w kształtach jedynie wielokątów.

Klocki magnetyczne drewniane Kooglo

klocki magnetyczne dla dzieci opinie

O tym, że na rynku dostępne są różnego rodzaju klocki magnetyczne nie trzeba chyba nikomu wspominać, jednak drewniane klocki magnetyczne, są poniekąd nowością na rynku. NAsza następna propozycja, to klocki drewaniane polskiej firmy Kooglo. W zestawie znajdziemy 50 sztuk klocków w kolorze naturlanego drewna bukowego lub specjalnego barwienia. Klocki zdolność łączenia posiadają dzięki dołożeniu 169 magnesów, co pozwala na układanie różnego rodzaju kształtów, których nie udałoby się nam zbudować przy użyciu klasycznych drewnianych klocków. Budowle mogą mieć nie tylko niepowtarzalny wygląd ale także są bardziej odporne na zniszczenia. Drewniane klocki magnetyczne pozwlają na rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej i wyobraźni dziecka. Dzięki rónym kształtom dziecko moze budować zaróno proste narzędzia, ale także podobizny zwierząt, różnego rodzaju budowle czy pojazdy. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 2 roku życia.
Zalety:

R

Zalety

 • naturalne i ekologiczne;
 • polski producent;
 • rozwijają wyobraźnię i motorykę małą ręki;
Q

Wady

 • wysoka cena.

Klocki magnetyczne układanka Magnetic 3D

klocki magnetyczne dla dzieci

Układanka magnetyczna Magnetic 3D składa się z 70 elementów. Poszczególne klocki posiadają bardzo mocne magnesy, co pozwala na utrzymywanie się tworzonych przez dzieci budowli. Klocki wyposażone w magnes stanowią bardzo ważny element wpływający na rozwój malucha. Dzięki zabawie w konstruowanie konkretnych kształtów dziecko rozwija nie tylko zdolności manualne, ale także twórcze myślenie. Zabawa klockami magnetycznymi wymaga od dziecka nie tylko koncentracji, ale także cierpliwości oraz precyzyjnosci wykonywanych ruchów. Chociaz z klocków budować można dosłownie wszystko co zrodzi się w głowie dziecka, wraz z zestawem klocków otrzymujemy specjalną ksiązeczkę z gotowymi inspiracjami. Klocki są bardzo lekkie, mimo to są jednak trwałe. Dzięki dostępności różnych kształtów i kolorów, budowle maluszka będą kolorowe, a także o wyjątkowym wyglądzie.

R

Zalety

 • różne kształty;
 • możliwość tworzenia fantazyjych kształtów;
 • mocny magnes;
Q

Wady

 • do zbudowania bardziej skomplikowanej budowli potrzeba zakupu dwóch zestawów.

Klocki magnetyczne neodymowe

ciekawe klocki dla dzieci

Zestaw klocków magnetycznych w wygodnym kuferku składa się 328 elementów, z których zbudować możemy wiele niepowtarzalnych budowli. Dzięki specjalnej książeczce ze wzorami, dziecko ma możliwość odwzorowania budowania poszczególnych elementów wchodzących w skłąd miasta, pojazdó czy budowli. Duża ilość dodatkowych elementów pozwala na poruszenie swojej wyobrażni. Klocki znajdują się w kuferku wykonanym z plastiku i zamykanym na zatrzask co pozwala na zabranie ich ze sobą w podróż bez wyzyka pogubienia poszczególnych elementów. Poszczególne klocki łączą się ze sobą dzięi oddziaływaniu magnetycznemu, a ich przyciąganie jest na tyle duże, aby móc wykonywać całkiem stabilne budowle. Ze względu na ryzyko zadławienia, zabawka jest odpowiednia dla dzieci w wieku powyżej 3 roku życia.

R

Zalety

 • wygodny kuferek;
 • sporo elementów;
 • możliwość budowania według własnej wyobraźni lub projektu;
Q

Wady

 • produkt nieodpowiedni dla małych dzieci.

Ciekawe klocki dla dzieci – jakie wybrać?

Szukając inspiracji na zabawkę dla dziecka, spotkać możemy się z różnego rodzaju klockami magnetycznymi. Sprawdź co je łączy oraz na co zwrócić uwagę decydując się na ich zakup w 2024 roku.

Cecha produktu

Klocki magnetyczne Neocube

Klocki magnetyczne Magical Magnet

Klocki magnetyczne drewniane Kooglo

Klocki magnetyczne układanka Magnetic 3D

Klocki magnetyczne neodymowe

Ilość elementów

216 sztuk

158 sztuk

50 sztuk

70 sztuk

328 sztuk

Książeczka z przykładowymi wzorami

nie

tak

nie

tak

tak

Wiek dziecka

W przypadku klocków magnetycznych, informacja o minimalnym wieku użytkowników jest niezywkle ważna. Ze względu na obecność magnesu, który w teorii jest zabezpieczony, jednak w praktyce dziecko moze uszkodzić zabawkę i dostać się do magnetycznych elementów skutkować może zakrztuszeniem się po połknęciu takiego elementu przez malucha. Niektóre z klocków posiadają kolorowe okrągłe kształty, co również moze zainteresować dzieci, szczególnie te najmłodsze. Dlatego zawsze przed zakupem należy upewnić się, czy wybierana przez nas zabawka, będzie bezpieczna dla naszego dziecka, lub młodzego rodzeństwa.

Ilość elementów

Ilość elementów, a także ich wielkość odpowiada za możliwość budowania większych i bardziej skomplikowanych budowli. Niektóre z przedstawionych w dzisiejszym rankingu klocków, posiadają sporą ilość elementów, jednak ze względu na ich niewielie wymiary, ciężko za pomocą jednego zestawu zbudować imponujące przedmioty. Jednak patrząc przez pryzmat wielkości elementów oraz ich ilości z łątwością będziemy mogli ocenić, czy dany zestaw spełni wymagania naszej pociechy, czy będzie miała ona możliwość wykonania większość podstawowych budowanych przez nią budowli.

Materiał

Klocki magnetyczne wcale nie muszą być metalowe, czego doskonałym przykładem jest dzisiejszy ranking. Spośród przedstwionych w nich propozycji, zaledwie jedna jest wykonana całkowicie z metalu, druga zaś posiada elementy metalowe. Coraz częściej producenci wykorzystują magnes w połaczeniu z plastikowymi elementami, a także i drewnem. Dzięki takim połączeniom uzystać możemy lżejsze, większe i przyjemniejsze w dotyku klocki dla dziecka. Jeśli chodzi o materiał to oczywiscie ze względów czysto ekologicznych, najlepszym jest drewno, jednak plastik sprawdzi się równie dobrze, będąc jednocześnie łatwy w utrzymaniu czystości.

Książeczka z przykładowymi wzorami

Zdarza się, że producenci do zestawów klocków magnetycznych dołaczają ksiażeczki, w których znaleźć można przykłądowe wzory budowli, jakie ułożyć można za pomocą klocków znajdujących się w zestawie. Jest to niezwykle pomocne szczególnie w przypadku młodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią na tyle pobudzić swojej wyobraźni aby tworzyć niepowtarzalne wzory.

Kształty klocków

Od różnorodności kształtów klocków zależy możliwość rozbudowywania i tworzenia naszych własnych budowli. Nie da się ukryć, że im ich więcej, tym możliwości budowy wzrastają. Trójkątny posłużyć mogą jako dachy, ale również sprawdzą się jako płatki kwiatków. Jeśli mamy do dyspozycji sporo kształtów, to co z nich zbudujemy, ograniczone jest naszą i naszych dzieci wyobraźnią.

Drewniane klocki magnetyczne 2024 – połączenie ekologii z innowacyjnością

Klocki magnetyczne to nowość na rynku zabawek dla dzieci w 2024 roku. Coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzeine tego typu rozwiązania w swojej ofercie. Dlatego szczególnie trudny jest wybór jednego, konkretnego zestawu klocków magnetycznych. Jednak kierując się ekologią oraz chęcią wsparcia rodzimych biznesów, nasz ranking zwyciężają drewniane klocki magnetyczne od polskiej firmy KOOGLO.

W zestawie znajdziemy 50 klocków o różnego rodzaju przestrzennych kształtach, z których zbudować możemy wiele fantazyjnych figur. Zabawka ze względu na wielkość poszczególnych elementów przeznaczona jest dla maluchów już od drugiego roku życia. Niestety, zabrało tutak przykłądowych wzorów figur, jakie można zbudować z użyciem tego zestawu, jednak otwiera to rozwój naszej wyobraźni i tworzenie własnych, często ciekawych wzorów. Mimo, że w zestawie znajdziemy jedynie 50 klocków, w zupełności wystarczy to na wybudowanie podstawowych figur i budowli. Wykonanie z drewna przyczynia się do troski o środowisko, a także sprawia, że z klocków można korzystać przez pokolenia, ze względy na ich wyjątkową trwałość.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie klocki magnetyczne wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online