Kocyk to podstawowe wyposażenie do każdego dziecięcego łóżka czy też wózeczka. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, na której zakup decydują się rodzice. Do jego głównych zadań należy zapewnienie komfortu cieplnego maluszkowi. Grubość kocyka powinna zatem zostać dostosowana do pory roku. W sklepach z asortymentem dziecięcym znajdziemy jednak wiele rodzajów kocyków dla niemowląt, które różnią się nie tylko rozmiarem, ale i materiałem wykonania. Jak wybrać najlepszy z nich?

Kocyki dla dzieci – z jakiego materiału?

Kocyk przeznaczony dla niemowlaka wykonany może być m.in. z polaru, weluru, dzianiny, bambusa czy bawełny. Wybór jest więc bardzo duży. W jaki sposób się w tym wszystkim odnaleźć i zdecydować, który kocyk okaże się najlepszy? Wiele zależy od jego elastyczności oraz jakości. Musimy pamiętać, że takie czynności, jak pranie i prasowanie sprawiają, że z czasem nawet dobry materiał traci swoje właściwości, nie wspominając już o najtańszych kocykach, które po dwóch praniach przestają być miłe w dotyku. Dobrym rozwiązaniem będą zatem kocyki bambusowe. Włókno bambusowe jest nie tylko niezwykle miękkie, ale również wykazuje właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Co więcej, zatrzymuje nieprzyjemne zapachy. Nic więc dziwnego, że wykorzystuje się je także do produkcji pieluszek.

Alternatywę dla tego materiału stanowią kocyki bawełniane. Ich wybór jest zdecydowanie najbogatszy. Bawełna doceniana jest przede wszystkim za właściwości oddychające. Poleca się ją jednocześnie dla maluszków cierpiących na atopowe zapalenie skóry, gdyż nie wywołuje uczuleń. Innym rozwiązaniem może być welur. Kocyki welurowe najlepiej sprawdzą się zimą, ponieważ są nieco cięższe, z tego względy z powodzeniem zastąpią śpiwór do wózka.

Rozmiar kocyka dla niemowlaka

W przypadku kocyków przeznaczonych dla niemowląt nie ma mowy o uniwersalnych rozmiarach. Nie należy także kupować go na wyrost, z nadzieję, że okaże się przydatny przez dłuższy okres. Idealny Kocyk dla dziecka nie może być za mały, ani tym bardziej za duży. Powinien na tyle opatulać naszą pociechę, aby zapewnić jej optymalną temperaturę. Na pierwszy kocyk najlepiej sprawdzi się rozmiar 70×100 cm bądź 90×110 cm. Trzeba mieć na uwadze fakt, że jeden egzemplarz okaże się niewystarczający, dlatego też najlepiej od razu kupić przynajmniej dwa. W okresie jesienno-zimowym warto wybierać kocyki ocieplane.

Design a funkcjonalność

W przypadku kocyków dla najmłodszych wygląd ma najmniejsze znaczenie. Niemniej, akcesoria dedykowane niemowlakom są zazwyczaj utrzymane w przyjemnej, pastelowej kolorystyce. Nie zabraknie również przyjaznych wzorów. Wybierając tego rodzaju produkt, skupmy się jednak głównie na jego funkcjonalności, tj. grubości i wytrzymałości materiału oraz certyfikatach bezpieczeństwa. Materiał nie powinien uczulać, musi zostać dopuszczony do kontaktu z delikatną skórą dziecka.

odpowiedni kocyk dla niemowlaka dobrze jest wyposażyć się jeszcze przed narodzinami naszego maleństwa. Zabierając dziecko ze szpitala do domu musimy je przecież zabezpieczyć przed chłodem, a kocyk będzie do tego idealny. Pamiętajmy jednak, że stanowi on dodatkową warstwę ocieplenia, nie może więc zastąpić ciepłej odzieży.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online