Kompletowanie wyprawki w oczekiwaniu na dziecko, to bardzo przyjemny i jednocześnie szalony czas. Na rynku akcesoriów dla niemowląt jest wiele produktów, których użyteczność może być większa lub mniejsza. Wśród różnych gadżetów pojawia się także ciekawy sposób na rozwiązanie problemu niezbyt ładnie pachnących zużytych pampersów, czyli kosz na pieluchy.

Jeśli właśnie zastanawiasz się, jaki kosz na pieluchy kupić, trafiłeś idealnie. Przygotowaliśmy ranking pięciu różnych pojemników. Każdy z nich jest łatwo dostępny i pochodzi od renomowanej firmy. Kosze różnią się zarówno ceną, jak i budową oraz sposobem użytkowania. W pierwszej części zrecenzujemy szczegółowo każdy z nich, wypunktowując najważniejsze informacje. Następnie w części poradnikowej zwrócimy uwagę na najważniejsze cechy tego typu produktów. Na końcu zaś wybierzemy najlepszy kosz na pieluchy w 2024 roku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kosz Magic

9.5

Drogi


 

 

Tommee Tippee Simplee

9.9

Niska


 

Angelcare Classic

9.8

Niska


 

 

Tootiny Korbell

9.7

Średnia


 

 

Tommee Tippee Sangenic

9.6

Drogi


 

Kosz na pieluchy Tommee Tippee Simplee Sangenic

kosz na pampersy

Pierwszy w naszym rankingu kosz na pampersy pochodzi od znanej firmy Tommee Tippee. To najprostszy i najtańszy model dostępny na rynku. Wygląda całkiem nieźle i wydaje się solidny, jak na swoją niską cenę.

Ten kosz ma bardzo prostą budowę. W środku znajduje się foliowy wkład. Podwójna pokrywa z uszczelnieniem zapewnia izolację zawartości. Nie przepuszcza zarówno zapachów jak i bakterii. Niska cena wiąże się z tym, że kosz jest dość nieduży. Bez opróżniania zmieści maksymalnie 18 pieluszek.

Tomee Tippee Simplee Sangenic wymaga używania specjalnego wkładu na pieluchy. W zestawie wraz z koszem dostajemy zazwyczaj jeden taki wkład. Wystarcza on na 180 pieluch, czyli na 10 pełnych koszy. Kupienie wkładu jest proste, łatwo go dostać, ale kosztuje dość dużo. Ten kosz na pieluchy jest bardzo popularny i cieszy się w większości dobrymi opiniami.

R

Zalety

*wymaga specjalnego wkładu, który wystarcza na 180 pieluch

pojemność: około 18 pieluszek
cena: bardzo niska
popularność: duża
opinie: dobre

Kosz na pieluchy Angelcare Classic

najlepszy kosz na pieluchy

Drugi kosz na pieluchy w naszym rankingu został wyprodukowany przez firmę Angelcare. Jest dużo większy niż poprzednio opisywany produkt. Angelcare może zmieścić też więcej pieluszek, bo około 30.

Ten produkt również wymaga dedykowanego wkładu. Dołączony do kosza wkład wystarcza na maksymalnie 150 pieluszek. Każdy kolejny  będzie trzeba dokupić wydając kolejne pieniądze. Za to ten model kosza nie wymaga specjalnego zwijania pieluszki, wystarczy ją wcisnąć w szczelinę.

Dla ułatwienia usunięcia zawartości kosz Angelcare ma wbudowany nożyk do cięcia folii. Aby wyrzucić pieluszki potrzeba rozłożyć pojemnik na dwie części. Mimo całkiem szczegółowej instrukcji, mamy wątpliwości, czy takie rozwiązanie jest wygodne.

Pojemnik jest bardzo popularny i świetnie się sprzedaje. Ma w większości dobre opinie. Ale wczytując się dokładnie, można znaleźć kilka niepokojących krytycznych uwag. Większość z nich dotyczy plastiku użytego do wykonania obudowy. Okazuje się, że jest on dość cienki i giętki. To znacznie utrudnia opróżnienie kosza, zwłaszcza że wymaga to rozłożenia i złożenia pojemnika.

R

Zalety

*wymaga specjalnego wkładu, który wystarcza na 100-150 pieluch

pojemność: około 30 pieluszek
cena: niska
popularność: bardzo duża
opinie: ogólnie dobre, ale kilka bardzo negatywnych

Kosz na pieluchy Tootiny Korbell

kosz na pieluchy tommee tippee

Trzeci produkt pochodzi od dużo mniej znanej firmy. Ma także nieco wyższą cenę niż dwa poprzednie kosze. Pojemnik na pieluchy Tootiny Korbell ma maksymalnie prostą budowę i równie prosto się go obsługuje.

Tak prosta budowa i jednowarstwowe zamknięcie pozwalają wątpić w skuteczność tego kosza. Przecież główną zaletą używania specjalnych pojemników na zużyte pieluchy ma być eliminacja nieprzyjemnego zapachu.

To kolejny kosz, który wymaga dokupowania specjalnego wkładu. Jego pojemność jest całkiem niezła w porównaniu do konkurencji. Nie jest tak popularny jak inne produkty. Opinie użytkowników także są raczej umiarkowane, chociaż nie ma tutaj konkretnych informacji o wadach czy usterkach. Kosz Korbell wygląda zdecydowanie najgorzej.

R

Zalety

*wymaga specjalnego wkładu, który wystarcza na około 240 pieluch

pojemność: około 30 pieluszek
cena: umiarkowana
popularność: niska
opinie: umiarkowane

Kosz na pieluchy Tommee Tippee Sangenic Twist & Click

pojemnik na pieluchy

Ten kosz na pieluchy Tommee Tippee jest dużo bardziej zaawansowany, w porównaniu z pierwszym produktem tej marki, który opisaliśmy nieco wyżej. Mieści też dużo więcej, bo aż 28 zużytych pieluch.

Ten produkt ma wyjątkową funkcję – owija każdą pieluszkę osobno w folię. Wystarczy umieścić ją w odpowiednim miejscu i przekręcić uchwyt. Gdy usłyszysz kliknięcie – pieluszka jest owinięta. To z pewnością wpływa na higienę i izolację zapachu. Na pewno wiąże się też z dużo większym zużyciem surowców, które będą się rozkładać przez wiele lat…

Mimo konkretnej ceny, kosz Twist & Click jest bardzo popularny. Ma też w większości bardzo dobre opinie. Jedyne negatywne dotyczą przepuszczalności zapachu w przypadku korzystania z wkładów zastępczych. Dlatego przy każdym koszu zaznaczamy, że konieczne jest dokupywanie wkładów dedykowanych specjalnie dla tego modelu.

R

Zalety

* wymaga specjalnego wkładu, który wystarcza na około 280 pieluch

pojemność: około 28 pieluszek
cena: wysoka
popularność: duża
opinie: bardzo dobre

Kosz na pieluchy Magic

kosz na pieluchy

Ostatni kosz na pieluchy, jaki postanowiliśmy zrecenzować, na polskim rynku pojawił się dość niedawno. W związku z tym trudno znaleźć wiele opinii na jego temat, nie cieszy się jeszcze ogromną popularnością. Wydaje nam się jednak, że wkrótce się to zmieni.

Kosz na pieluchy Magic jest najdroższy w naszym rankingu 2024. Jego cena jest jednak zbliżona do wyżej opisywanego Tommee Tippee. Największa przewaga tego pojemnika to fakt, że nie wymaga kupowania specjalnych wkładów! Wszystkie wcześniej opisywane kosze mają dedykowane firmowe wkłady, które kosztują kilkadziesiąt złotych. Kosz Magic można używać ze zwykłymi workami na śmieci, a nawet reklamówkami po zakupach! To oznacza ogromną oszczędność, dlatego jego wysoka cena, w szybkim czasie się zwróci.

Bardzo dużą zaletą jest też to, że wystarczy go obsługiwać jedną ręką. Kiedy przewijamy dziecko to bardzo ważne. Kosz Magic ma rączkę, którą wystarczy przekręcić po wrzuceniu pieluchy. Tej samej rączki używa się do wyjmowania zawartości. To bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Spodobał nam się także wygląd kosza. Ma ciekawy design i jest dostępny w wielu kolorach.

R

Zalety

* pasują do niego zwykłe worki na śmieci

pojemność: około 25 pieluch
cena: wysoka
popularność: umiarkowana
opinie: bardzo dobre

Małe dziecko – dużo pieluch

Ze wszystkich czynności pielęgnacyjnych, jakie wykonują młodzi rodzice, ta jest zdecydowanie najmniej przyjemna, chociaż zdarza się najczęściej. Mowa oczywiście o zmianie pieluszki.

Noworodki wypróżniają się bardzo często. Niektóre z nich będą to robić nawet kilkanaście razy dziennie! Dużo częściej załatwiają się maluszki karmione piersią. Jednak nie ważne jaki rodzaj karmienia preferujesz – najważniejsza jest częsta i regularna zmiana pieluszki w ciągu pierwszych miesięcy życia dziecka.

Skóra noworodka jest najbardziej podatna na podrażnienia. Najmłodsze dzieci także najgorzej znoszą dyskomfort związany z mokrą lub pełną pieluchą. Najczęściej sygnalizują to dość wyraźnie, dlatego kiedy płaczą, w pierwszej kolejności sprawdzamy stan pampersa.

Właśnie w tych pierwszych miesiącach kosz na zużyte pieluchy będzie najbardziej przydatny. Przy noworodku nie ma zbyt wiele czasu na wyrzucanie pieluszek do kosza. Nieprzyjemne zapachy mogą drażnić także jego malutki nosek. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku kosza sama pojemność nie jest aż tak istotna, bo dla zachowania higienicznych warunków, warto będzie opróżniać go każdego dnia.

Dobry pojemnik na pieluchy

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze tego akcesorium? W tym przypadku sama cena nie ma aż takiego znaczenia. Wiele tańszych modeli wymaga dokupowania regularnie specjalnych firmowych wkładów. To oznacza konkretny wydatek. Jeżeli uda się znaleźć taki pojemnik, który można stosować ze zwykłymi tanimi workami na śmieci, warto w niego zainwestować. Koszt szybko się zwróci.

Im większy, tym lepszy? Niekoniecznie. Wystarczy, aby pomieścił dzienną porcję brudnych pampersów, czyli maksymalnie kilkanaście. Nawet najbardziej szczelny kosz nie powinien stać z zawartością zbyt długo. Bakterie namnażają się, zapach staje się coraz bardziej intensywny. Dlatego wystarczy pojemność 20 pieluszek, aby użytkowanie było wygodne.

Prosta obsługa to absolutna konieczność. Zwłaszcza, gdy dzidziuś zaczyna się poruszać, wymaga ciągłej kontroli. Nie można sobie pozwolić na manewry z koszem na pieluchy, kiedy dziecko leży na przewijaku. Podobnie łatwe musi być opróżnianie pojemnika i zakładanie nowego worka.

Czy liczy się wygląd? Z pewnością tak. Będzie to stały element dziecięcej sypialni lub nawet naszego salonu. Jeżeli już decydujemy się na zakup takiego gadżetu, to powinien wyglądać przynajmniej przyzwoicie. Możliwość dopasowania koloru to wystroju będzie dodatkowym atutem. Wiele koszy wygląda jak zwykłe śmietniki. Ale jest kilka perełek o ciekawym designie, który wielu osobom przypadnie do gustu.

Duże dziecko – gorszy zapach

Musimy jeszcze wspomnieć o bardzo ważnym aspekcie. Pierwsze dziecięce kupki nie mają silnego zapachu. Malec żywi się głównie mlekiem, więc nie produkuje śmierdzących niespodzianek. Wiele się zmienia od momentu rozszerzania diety. Wprowadzanie kolejnych pozycji do menu dziecka, będzie znacząco wpływać na doznania podczas zmiany pieluchy…

Wówczas nawet najlepszy kosz na pieluchy może mieć problem z zatrzymaniem zapachu zawartości. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Może się okazać, że w tym czasie będzie trzeba go wynieść z sypialni. Warto też pamiętać o regularnej wymianie worka i umyciu wnętrza pojemnika od czasu do czasu.

Kosz na pieluchy – ranking 2024

Wszystkie zrecenzowane w pierwszej części artykułu produkty zestawiliśmy w poniższej tabeli. To ułatwi ich porównanie. Najważniejsze dla nas cechy to: konieczność dokupywania wkładu, pojemność, cena, opinie, wygląd i jakość.

 

Tommee Tippee 1

Angelcare Classic

Tootiny Korbell

Tommee Tippee 2

Magic

specjalny wkład

tak

tak

tak

tak

nie

pojemność

18 pieluch

30 pieluch

30 pieluch

28 pieluch

25 pieluch

cena

niska

niska

umiarkowana

wysoka

wysoka

opinie

dobre

dobre

różne

bardzo dobre

bardzo dobre

wygląd

przeciętny

atrakcyjny

kiepski

przeciętny

b. atrakcyjny

jakość

słaba

umiarkowana

słaba

dobra

dobra

Najlepszy kosz na pieluchy to…

…Magic! Ten nowy na polskim rynku produkt nie jest jeszcze szeroko znany, dlatego jego popularność jest mniejsza od pozostałych. Jego cena także plasuje się dość wysoko. Nie często zdarza się, aby taki produkt wygrywał w naszym rankingu, tym razem jest jednak inaczej. Zdecydowanie największym plusem kosza Magic jest fakt, że nie wymaga dokupowania specjalnych wkładów, które mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. W tym pojemniku sprawdzą się zwykłe (i tanie) worki na śmieci. Pojemność jest przyzwoita – 25 pieluch. Warto pamiętać, że kosze najlepiej opróżniać codziennie, to gwarantuje dobrą higienę. Dlatego większa pojemność nie jest potrzebna. Bardzo spodobał nam się też sposób używania kosza Magic – wystarczy jedna ręka. Po za tym ma zdecydowanie najlepszy wygląd i szeroki wybór kolorów, dzięki czemu można będzie go dopasować do każdego wnętrza.

Jeżeli chcesz przyjrzeć się bliżej koszowi na pieluchy Magic, obejrzyj ten filmik:

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kosz na pieluchy wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online