Chcesz, aby Twoje dwuletnie dziecko wykorzystywało efektywnie czas zabawy? Zwracasz szczególną uwagę na gry dydaktyczne? Jeśli tak, koniecznie sprawdź najlepsze pomysły na zabawki, które pozwolą rozwinąć kreatywność u Twojego dziecka.

Według powszechnie przyjętej definicji, kreatywność jest postawą twórczą, która pozwala na tworzenie nowych idei, koncepcji, bądź skojarzeń, współgrających z istniejącymi już koncepcjami. Myślenie kreatywne to natomiast proces, który ma na celu uzyskanie oryginalnych efektów, które zostaną zastosowane i przyniosą oczekiwany efekt. Kreatywność w stosunku do kilkulatków jest szczególnie ważna. Zanim dziecko pójdzie do szkoły, ma szansę rozwinąć unikalne umiejętności.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PLAY DOH CIASTOLINA

9.9

Średnia


 

 

Piasek kinetyczny Beachsand

9.8

Średnia


 

MARIOINEX MINI WAFLE

9.7

Droga


 

 

CZUCZU PUZZLE ZWIERZĄTKA

9.6

Tania


 

 

Kolorowa mata wodna

9.5

Tania


 

Kreatywności można się nauczyć i ją rozwijać, a warto to robić od pierwszych miesięcy życia dziecka. Dzięki temu maluch zacznie wyróżniać się na tle rówieśników, a w przyszłości pomoże mu to w efektywnej nauce.

Hasbro Play Doh Ciastolina

kreatywne zabawki dla 2 latka

Play-Doh jest elastyczną ciastoliną, która dostosowana jest do wieku dziecka. Miękka masa plastyczna umożliwia tworzenie i wymyślanie nowych obiektów. Zabawa z masą plastyczną nigdy się nie nudzi, dodatkowe akcesoria pozwalają na tworzenie wielu scenariuszy zabaw zarówno z rodzicem, jak i w grupie dzieci. Małe pudełko kryje w sobie niezliczoną ilość pomysłów na zabawę, ograniczeniem może być tylko wyobraźnia dziecka. To jedna z najbardziej kreatywnych zabawek dla dzieci, która nie tylko uczy, ale przede wszystkim rozwija umysł młodego człowieka. Pobudza wyobraźnię oraz ćwiczy zdolności manualne.

Tuby z ciastoliną w sześciu pastelowych kolorach są istotnym wsparciem podczas nauki kolorów dla dziecka. Dzięki solidnemu opakowaniu, ciastolinę można zabierać na zajęcia oraz w odwiedziny do przyjaciół, bądź dziadków. Poprzez kreatywny proces tworzenia, każdy dzień będzie wypełniony dobrą zabawą, niezależnie od pogody.

R

Zalety

 • zabawka jest jednym z najlepszych sposobów na rozwinięcie kreatywności u dzieci,
 • atrakcyjne pastelowe kolory są dobrym pomysłem dla prezent zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki,
Q

Wady

 • aby dziecko odpowiednio posługiwało się ciastoliną, należy nauczyć je dbania o porządek w miejscu zabawy, inaczej zabawka szybko ulegnie zepsuciu.

Kreatywne zabawki dla 2 latka – piasek kinetyczny 

jakie zabawki dla 2 latka

Piasek kinetyczny jest dobrym sposobem na przeniesienie frajdy z zabawy w piaskownicy do domu. Dzięki odpowiednim właściwościom, piasek nie tworzy bałaganu w pokoju. Struktura pozwala na tworzenie różnych struktur i postaci, w zależności od umiejętności i preferencji dziecka.

Piasek kinetyczny składa się w dużej mierze ze zwykłego piasku. Jednakże producenci tworzą specyficzną konsystencję, przypominającą mokrą plastelinę. Dzięki temu uzyskuje się odpowiednią sypkość i elastyczność. Często w internecie można spotkać się z kreatywnymi sposobami na zabawę z piaskiem kinetycznym, który przelewa się przez palce jak woda oraz pozwala na wykonanie dowolnych figur i form.

Stworzone postaci z piasku na długo zachowują swoją formę, stąd produkt ten nazywa się również piaskiem magnetycznym, który nie tworzy niepotrzebnego bałaganu. Produkt nie tylko sprawia, że maluch czuje się jak w piaskownicy, ale również uczy kreatywnego podejścia do zabawy.

R

Zalety

 • kreatywna zabawka dla każdego dziecka, niezależnie od płci,
 • nie brudzi i nie tworzy bałaganu w pokoju,
 • dziecko może poczuć się jak w piaskownicy nawet w domowym zaciszu.
Q

Wady

 • dwuletnie dziecko musi być kontrolowane, czy używa zabawki zgodnie z jej przeznaczeniem.

Klocki Marioinex Mini Waffle

kreatywne zabawki dla dzieci

Klocki Marioinex to kompleksowy zestaw, w skład którego wchodzi 500 elementów w różnych kolorach i kształtach. Elementy zostały wykonane z miękkiego tworzywa, które przypomina gumę. Zastosowany materiał sprawia, że klocki są nie tylko ciche, ale przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu. Dziecko ćwiczy umiejętności takie jak praca w zespole, czy gospodarowanie wolną przestrzenią.

Za pomocą klocków maluchy mogą tworzyć dowolne budowle. Klocki Mini Waffle to odprężająca rozrywka w domowym zaciszu pełna kreatywnej zabawy. Zostało naukowo udowodnione, że układanie prostszych i bardziej skomplikowanych budowli pozwala ćwiczyć psychomotorykę, rozwijając wyobraźnię przestrzenną.
Konstrukcje nie mają ograniczeń, mogą być to zarówno zwierzątka, domy oraz pojazdy. Producent dołącza do opakowania instrukcję z przykładowymi konstrukcjami, jednak dziecko może pójść o krok dalej i urzeczywistniać własne pomysły. Kolorowe klocki uatrakcyjnią każdą zabawę.

R

Zalety

 • produkt polskiego producenta,
 • rozwija kreatywność,
 • dużo elementów o ciekawych kształtach i formach.
Q

Wady

 • producent rekomenduje ten produkt dla dzieci od 3 lat.

Czuczu Puzzle kreatywne zwierzątka – zabawki manualne dla 2 latka

zabawki manualne dla 2 latka

Ciekawe puzzle CzuCzu są doskonałym wprowadzeniem do świata zwierząt dla dzieci. Dzięki wyjątkowej zabawce można uczyć się nie tylko o zwierzętach mieszkających w gospodarstwie, ale również poznawać ich odgłosy. Wiejska zagroda ugości każdego malucha, ucząc go spostrzegawczości oraz koordynacji ręka-oko. Zabawka posiada prostą strukturę, duże, łatwe do łączenia elementy pozwolą rozpocząć zabawę dzieci z puzzlami.

Całość została zapakowana w podróżne opakowanie, dzięki któremu zabawkę można zabierać w podróż. Pięć różnych układanek pozwoli na stworzenie całej zagrody, poznanie wsi i wymyślanie historii związanych z danym zwierzęciem.

Odporne puzzle z mocnej tektury są w zupełności bezpieczne dla maluchów, umożliwiają bezpieczną zabawę. Co ciekawe, układanki posiadają wymienne elementy, dzięki czemu można tworzyć własne kompozycje i nieoczywiste połączenia.

R

Zalety

 • wykonane z solidnej tektury,
 • rozwija nie tylko bodźce wzrokowe, ale również słuchowe, poprzez uczenie dzieci podstawowych odgłosów zwierząt gospodarskich.
Q

Wady

 • zabawka mało skomplikowana dla starszych dzieci, więc może wydać się im nudna.

Mata wodna do rysowania –  zabawki rozwijające dla 2 latka

Mata wodna do rysowania to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem zarówno w domu, jak i na zewątrz. Zabawa z rodzicem z pewnością pozwoli na rozwinięcie kreatywności oraz rozpoczęcie przygody z malowaniem.

Warto już od najmłodszych lat rozwijać kompetencje związane ze sztuką. Kreatywne zabawki dla dzieci, takie jak mata wodna są bardzo wydajne. Niebrudzące pisaki wodne sprawiają, że zabawa jest bezpieczna. Nie dojdzie do porysowania ścian lub innych jasnych powierzchni. Wieczne pisaki nigdy się nie zużyją, wystarczy napełnić je wodą, aby kontynuować malowanie.

Mata jest bardzo atrakcyjna wizualnie, kolorowy wygląd i przykładowe obrazki zachęcają dziecko do podjęcia działań. Dookoła znajdują się gotowe szablony, które można próbować odwzorować na macie. Zabawka nie tylko uczy, ale również pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Rozwija talent, wyobraźnię oraz usprawnia zdolności manualne.

R

Zalety

 • pozwala rozwijać się dziecku na wielu obszarach,
 • mata jest bardzo prosta w utrzymaniu, po zabawie zostaje porządek,
 • pozytywnie wpływa na rozwój dziecka.
Q

Wady

 • stosunkowo wysoka cena w porównaniu do konkurencyjnych zabawek.

Kreatywne zabawki dla 2 latka – którą zabawkę wybrać?

Dzieciństwo powinno być okresem beztroskiej zabawy oraz ciągłego uczenia się nowych rzeczy i poznawania złożoności otaczającego świata. Maluch potrzebuje wielu bodźców, aby rozwój był zrównoważony i prawidłowy. Dlatego wybór odpowiedniej zabawki jest bardzo ważny nawet w pierwszych miesiącach życia. Element zabawkowy dostarcza niezbędnych bodźców, które gwarantują postępy w rozwoju kreatywności u malucha.

Kreatywne zabawki dla 2 latka – zwróć uwagę na wielozadaniowość

Aby zabawka była warta uwagi, musi spełniać kryteria rodziców. Przede wszystkim powinna rozwijać więcej niż jeden zmysł dziecka, a zarazem dostarczać wielu bodźców. To pobudzenie podczas zabawy gwarantuje lepsze efekty w nauce. Naukowcy dowiedli, że w perspektywie długoterminowej maluch, który miał do dyspozycji mniej zabawek, ale lepiej dobranych pod kątem rozwoju kreatywności, szybciej nauczył się czytać i rozwijać kompetencje językowe.

Warto wziąć to pod uwagę podczas selekcjonowania zabawek, które trafią do dziecka, bowiem to nie tylko element, który zatrzymuje uwagę dziecka i daje rodzicowi wolny czas, ale przede wszystkim materiał naukowy, pozytywnie wpływający na rozwój malucha.

Zabawki rozwijające dla 2 latka – co powinny zawierać?

Zabawka dla malucha powinna przede wszystkim być wsparciem dydaktycznym. Dziecko chłonie wiedzę dużo szybciej niż dorosły. Warto to wykorzystać i umożliwić bobasowi poznawanie nowych rzeczy. Dwulatek potrafi już całkowicie dużo, wśród jego umiejętności znajdują się:

 1. Siadanie na krzesło, bieganie, skakanie.
 2. Układanie małych przedmiotów tworzących szeregi lub budynki.
 3. Samodzielne picie i jedzenie.
 4. Powtarzanie słów za rodzicem i samodzielne wypowiadanie zdań.
 5. Rysowanie kresek kółek.

Na podstawie wymienionych powyżej aktywności można dobrać zabawki tak, aby rozwijały posiadane już przez dziecko umiejętności. Aby maleństwo nie straciło zbyt szybko zainteresowania konkretną zabawką, bądź nie uznało jej za zbyt trudną, ważne staje się dobranie jej do wieku i predyspozycji.

Jeżeli obserwujemy, że synek lub córka wykazuje zainteresowanie układaniem klocków, warto dokupić trudniejszy i bardziej zaawansowany zestaw. Jeśli umiejętności dziecka są ukierunkowane na malowanie i prace plastyczne, warto rozważyć wydanie większej sumy pieniędzy na zestaw do tworzenia własnych rysunków.

Niezależnie jednak od preferencji dziecka, cały czas powinno ono sukcesywnie rozwijać kreatywność, bowiem ma ona ogromny wpływ na dalszy rozwój w przyszłości. Kreatywny maluch przyswaja informacje i umiejętności szybciej od dzieci w swoim wieku, co daje mu przewagę już w wieku wczesnoszkolnym.

Zwycięzca rankingu 2024

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, elastyczna ciastolina Play-Doh jest najlepszym prezentem rozwijającym kreatywność dla dwulatka. Dzięki swojej strukturze miękkiej masy plastycznej stwarza nieskończenie wiele możliwości na wspólną zabawę. To element, który nigdy się nie znudzi i nie zostanie rzucony przez malucha w kąt. Małe, niepozorne pudełko wypełni wiele wieczorów śmiechem i świetną zabawą.

Kultowa zabawka w istotnym stopniu rozwija kreatywność. Dziecko uczy się tworzenia podstawowych kształtów i figur, a z czasem bardziej skomplikowanych postaci, bądź budowli. Świetnym pomysłem jest również dokupienie dodatkowych akcesoriów marki, aby zabawa była jeszcze bardziej atrakcyjna dla malucha.

Podsumowanie – kreatywne zabawki dla dzieci

Kreatywne zabawki dla dzieci są istotnym wsparciem dla rodziców w czasie wychowywania dziecka. To one pozwalają rozwinąć kreatywność na długo przed tym jak dziecko pójdzie do szkoły. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na rozwój malucha oraz spędzanie z nim wspólnego czasu.

 • Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wybrać odpowiednią zabawkę dla dziecka, która będzie przede wszystkim bezpieczna, przeczytaj artykuł „Jak wybrać zabawkę dla dziecka?” znajdujący się na stronie Zabawkowicz.pl.
 • Sprawdź również kanał Mowologia, a szczególnie filmik w którym logopeda tłumaczy jakie zabawki są warte uwagi dla dzieci w wieku dwóch lat.
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kreatywne zabawki dla 2 latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online