Przedszkolaki to bardzo aktywne dzieci. Jednak niejednokrotnie potrzebują chwili wytchnienia od ciągłego biegu, czy to za piłka, czy podczas zabawy z innymi rówieśnikami. Maluchowi w wieku przedszkolnym nie możemy także nakazywać ciągłej nauki. Oczywiście jest to bardzo ważny aspekt wychowania i rozwoju, natomiast nie każda wolna chwile należy w ten sposób spędzać. Świetnym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu jest wykorzystanie kreatywnych zabawek. To nie tylko sposób na nudę ale także na rozwinięcie zdolności motorycznych małego dziecka. Jeśli kiedykolwiek staliście przed dylematem, co kupić dziecku w ramach kreatywnego prezentu na 3 urodziny, mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł rozwieje wszelkie Państwa wątpliwości.

Doskonałym pomysłem są zabawki z grupy kreatywnych, które wymagają od malucha zaangażowania, ale także niejednokrotnie uzbrojenia się w cierpliwość, podczas wykonywania niezbędnych podczas zabawy zadań. Twoje dziecko ma duszę artysty, a może chcesz w nim nią zakiełkować. Ten artykuł jest dla Ciebie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Stempeki Fiorello

9.9

Tania

KORALIKI DREWNIANE

9.8

Średnia


 

Zestaw Mega Art

9.7

Średnia


 

Piasek kinetyczny BeachSand

9.6

Średnia


 

 

ZESTAW SUPER FRUITS

9.5

Droga


 

Kreatywne zabawki dla dzieci – ranking 2024

Przedstawiamy naszym zdaniem najciekawsze propozycje kreatywnych zabawek dla dzieci. Tworząc ten ranking staraliśmy się kierować dostępnością oraz różnorodnością poszczególnych produktów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami poszczególnych zabawek.

Stempelki – pieczątki zmywalne – zwierzątka

kreatywne zabawki dla dzieci

Zestaw stempelkó dla dzieci z pewnością przyniesie wiele radości każdemu trzylatkowi. Z racji faktu iż owe stempelki są zmywalne dziecko może odciskać kształy poszczególnych zwierzątek nie tylko na kartce, ale także na skórze, traktując je tym samym jako tatuaże. Pieczątki wykorzystać można także do ozdabiania zeszytów, prezentów czy prac plastycznych. Każdy stempelek nasączony został tuszem, co pozwala w łatwy sposób uzyskać odpowiednią pieczątkę. W zestawie znajduje się 26 wzorów zwierząt w 6 kolorach: zielonym, różowym, fioletowym, niebieskim, pomarańczowym oraz czerwonym. Stempelki można dodatkowo pokolorować po odciśnięciu. Wśród zwierząt dostępnych na stempelkach znajdziemy zarówno te, które spotkamy w gosporarstwie domowym, jak i te, które mamy przyjemność oglądać w zoo.

R

Zalety

 • 26 różnych zwierzątek w 6 kolorach;
 • możliwosć odciskania na papierze i na skórze;
 • zmywalne;
Q

Wady

 • tusz szybko zasycha.

Koraliki drewniane do nawlekania

Zabawki dla 3 latka

Kolejną naszą propozycją jest zestaw drewnianych koralików. Zestaw ten skłąda się z koralików z obrazkami przedstawiającymi zwierzęta, rośliny, a także produkty zwierzęcopochodne, takie jak ser czy mleko. Do zestawu dołączone zostały specjalne sznureczki zakończone drewnianym patyczkiem, który ułatwia nawlekanie poszczególnych koralików na sznurek. W opakowaniu znajdziemy 66 sztuk koralików, zarówno z obrazkami, jak i klasycznych kolorowych kuleczek. To świetny pomysł na prezent, któey zapewnia wielogodzinną zabawę, a także pobudza wyobraźnię najmłodszych. Koraliki nawlekać można według własnego uznana, natomiast jeśli nasze dziecko jest już znudzone zabawą, możemy ułożyć mu pewien ciąg , który ma następnie samo powtórzyć. Koraliki to świetna zabawka nie tylko pod względem kreatywności, ale także ćwiczenia pamięci czy cierpliwości.

R

Zalety

 • 66 kolorowych koralików;
 • możliwość tworzenia własnych ciągów obrazków;
 • ćwiczy cierpliwość;
Q

Wady

 • brak zapasowych sznureczków.

Zestaw Mega Art

fajne zabawki dla 3 latka

Jeśli w domu rośnie nam mały Picasso, z pewnoscią ucieszy go zestaw składający się z akcesoriów do malowania i rysowania. Twoezenie obrazkó umożliwia obserwację rozwoju emocjonalnego dziecka, a także stymuluje jego koncentację oraz inteligencję emocjonalną. Zestaw Mega Art składa się z 72 kolorowych kredek ołówkowych, 48 flamastrów grubych, 48 flamastrów cienkich, 60 pasteli olejnych, 18 kolorów farbek plakatowych, 10 arkuszy papieru a4 do malowania i rysowania, 20 spinaczy kolorowych do papieru, 3 pędzelków, pojemnika na wodę, zamykanej teczki, 3 ołówków, 2 gumek do ścierania oraz 2  temperówek. Wszystkie te artykuły zostały zamknięte w specjalnej teczce, która znacznie ułatwia ich transport. Przedszkolak ma więc możliwosć wykazania się zarówno podczas malowania farbami, jak i wykonywania prac za pomocą innych technik.

R

Zalety

 • duży, różnorodny zestaw;
 • pobudza kreatywnosć dziecka;
 • wygodna forma do przewożenia;
Q

Wady

 • kolory kredek i mazaków powtarzają się.

Piasek kinetyczny

jakie kreatywne zabawki dla dzieci

Piasek kinetyczny to świetna alternatywa dla klasycznego piasku, szczególnie w zimowe i deszczowe dni. Piasek posiada właściowści lepne, przez co dziecko ma możliwosć budowania nim dowolnych kształtów. Dzięki włąściwościom przyciągającym, drobinki przyciągają się w taki sposób, że piasek zlepiony w daną formę bezwładnie się nie rozsypuje. Pozwala on jednak na zachowanie plastycznosci, a także na wielokrotne użycie. Piasek kinetyczny dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, które można swobodnie między sobą mieszać. W zestawie prócz 5 kg piasku otrzymamy także wygodną dmuchaną piaskownicę, a także pompkę oraz 25 zabawek, w tym foremki w kształcie owoców, warzyw oraz zwierząt.

R

Zalety

 • możliwosć zabawy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych;
 • łatwy do zebrania;
 • dostępny w wielu kolorach;
Q

Wady

 • pozostawiony bez zamknięcia staje się twardy.

Zestaw super fruits slime

Slime to ostatnio hit wśród dziecięcych zabawek. Oczywiscie możemy kupić gotowe gluty, jednak zrobienie ich samodzielnie w domu z pewnością będzie stanowiło niesamowite przeżycie dla malucha. Co ważne, dziecko pochłonięte porcesem tworzenia, skutecznie odciągnięte zostanie od ekranu telewizora czy telefonu. W zestawie znajdziemy wszystko, co potrzebne aby stworzć własne slime, a więc: klej do slime PVA, aktywator, kuleczki styropianowe małe, klej z brokatem, 12 zestawów owoców do zdobień slime, barwniki akrylowe, pojemniki z pokrywką, kulki hydrożelowe, sodę oczyszczoną, glinkę samoutwardzalną, piankolinę, patyczki do mieszania oraz instrukcję wykonania slime. Wszystkie składniki są załkowicie bezpieczne dla malucha.

R

Zalety

 • możliwość stworzenia włąsnego, wyjątkowego slime;
 • zestaw zawiera wszytskie potrzebne składniki;
 • poprawia koncentrację i skupienie;
Q

Wady

 • wymagana pomoc osoby dorosłej.

Zabawki plastyczne dla 3 latka – na co zwrócić uwagę?

Rodzice, którzy chcą zainwestować w zabawki kreatywne dla swojego dziecka, muszą zwrócić uwagę na sposób zabawy, jaki wykorzystywany jest podczas zabawy. Może się okazać, że dana zabawka jest z grupy tzw. brudnych lub wymaga opieki osoby dorosłej. Przyjrzyjmy się dokładniej zabawkom, jakie przedstawiliśmy w rankingu 2024.

Cecha produktu

Stempelki – pieczątki zmywalne – zwierzątka

Koraliki drewniane do nawlekania

Zestaw Mega Art

Piasek kinetyczny

Zestaw super fruits slime

Materiał

tworzywo sztuczne, tusz

drewno, sznurek

 tworzywo sztuczne, papier, plastik, drewno

 tworzywo sztuczne, inny

 bepieczne substancje chemiczne

Płeć

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

chłopcy, dziewczynki

Szukasz kreatywnej zabawki dla swojego 3 – latka? Wybieraj więc pozycje, które opatrzone są symbolem 3+. Dlaczego? Otóż, to, że producenci umieszczają informację o minimalnym wieku dziecka nie wynika tylko z zawartości niebezpiecznych przedmiotów. Z pewnością starsze czy młodsze dziecko równie dobrze poradziłoby sobie z akcesoriami, które dołączone są do zestawu. Jednak instrukcja postepowania, czy wykorzystanie poszczególnych zabawek kreatywnych dopasowane są do konkretnego wieku i umiejętności dziecki. Dlatego wybór zabawki 3+ dla dziecka w adekwatnym wieku pozwala na zrozumienie zasad przez naszą pociechę i w pełni wykorzystania potencjału prezentu.

G

Materiał

Jakość wybieraych zabawek ma szczególne znaczenie, jeśli mówimy o tych, dla najmłodszych dzieci. Wybieranie zabawek, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów gwarantuje nie tylko możliwość ich długotrwałego używania, a także bezpieczeństwo dla użytkowników. Trwałe zabawki to takie, które wskutek normalnego użytkowania nie grożą odpadnięciem małych elementów, którymi dziecko mogłoby się zadławić. W przypadku przedstwionych w dzisiejszym artykule zabawek kreatywnych, ważne jest zwrócenie uwagi na złożenie zestawu z bezpiecznych i nietoksycznych akcesoriów. Jako, że 3 latek nadal chce eksperymentować z poznawaniem smaku, lepiej dmuchać na zimne i wybierać tylko trwałe i wykonane z beczpiecznych materiałó zabawki.

G

Sposób zabawy

Przedstawione w dzisiejszym rankingu zabawki kreatywne różnią się między sposobem wykorzystania. Szukając innych, krestywnych zabawek również napotkamy się na wiele form zabawy, z jakimi możemy mieć do czynienia. W zależnosci od tego, na czym nam zależy w rozwoju kreatywnej strony swojego dziecka, możemy wybrać odpowiednie zabawki. Od kolorowania, poprzez stemplowanie, wyklejanie czy wydrapywanie, an malowaniu wodą kończąc. Jednak zabawki kreatywne to nie tylko te, które dotyczą sfery plastycznej, ale ogólnej koordynacji ręki i motoryki małej. Wybierając zabawki krestywne możemy stymulować w dziecku umiejętności tworzenia prostych form, czy działąnia według ściśle określonych reguł.

G

Płeć

Chociaż wiele zabawek kreatynych, jakie przedstawiliśmy w dzisiejszym rankingu jest teoretycznie przeznaczona zarówno dla dziewczynej, jak i chłopców, to nie da się ukryć, że zainteresowania tych dwóch płci są nieco inne. Jako rodzice nie powinniśmy zbytnio sugerować dziecku czym powinno się bawić, jednak subtelnie podglądać, jakie są preferencje naszej pociechy. Może się okazać, że syn to młody picasso, który rzewi sympatię do malowania i rysowania obrazków, a córka woli majsterkować, a więc bardziej ucieszy się z zestawu do nawlekania koralików niż np. zestawu do robienia slime.

G

Możliwość samodzielnej zabawy

Nie da się ukryć, że często kupujemy zabawki, aby zyskać nieco czasu wolnego. Część zabawek doskonale sprawdzi się w tym i dziecko ma możliwość zajęcia się sobą i poświęcenia zabawie. Jednak część zabawek, szczególnie tych które polegają na tworzeniu nowych substancji, takich jak slime, wymaga obecności drugiej osoby. Warto to wziąć pod uwagę podczas zakupu. Zabawki kreatywne zazwyczaj pozwalają na wykorzystanie ich możliwośsci zupełnie samodzielnie. Świetną alternatywą jest wybór zabawki, która służyć może zarówno to zabawy w pojedynkę, jak i w duecie. Będą one praktycznym zakupem, w przypadku jeśli posiadamy kilkoro dzieci w podobnym wieku.

Koraliki drewniane do nawlekania – fajna zabawka dla 3 latka

Spośród zabawek, jakie zestawiliśmy w rankingu 2024 znalazła się jedna, która wyjątkowo zainteresowałą nas swoją praktycznoscią. Są nią drewniane koraliki do nawlekania na sznurek. Koraliki wykonane są z materiału pokrytego lakierem, wolnego od ostrych krawędzi. Przedszkolak ma możliwość nawlekania poszczególnych elementów na specjalnie przygotowany sznurek, tworząc tym samym interesujące formy. To świetna propozycja zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, która umożliwia samodzielną zabawę maluchowi.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kreatywne zabawki dla 3 latka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online