Wszyscy rodzice pamiętają pierwszą kąpiel swojego dziecka. Te wielkie emocje w połączeniu z nieporadną próbą umycia malutkiego i delikatnego ciałka. Mycie noworodka może być przyjemnym rytuałem, jeżeli mały człowiek polubi tę okoliczność.

Dużo ciekawiej robi się, gdy nasze niemowlę rośnie i nie da się już podtrzymywać go na własnym ramieniu podczas kąpieli. Kiedy w dodatku interesuje się siedzeniem i poznawaniem wszystkiego dookoła, coraz trudniej go skłonić to położenia się w wannie. A do tego kręgosłupy rodziców mogą szybko odczuć te kochane, wiercące się kilogramy. Z odsieczą przychodzi fotelik do kąpieli.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Thermobaby Aquababy

9.8

Średnia


 

Maltex Panda

9.7

Średnia

Angelcare

9.6

Drogi


 

 

Thermobaby Babycoon

9.4

Tania

Rodzice sześcio i siedmiomiesięcznych maluchów! Jeżeli szukacie pomocy przy kąpieli Waszych ruchliwych pociech, zapraszamy do lektury. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking krzesełek do kąpieli. Wybraliśmy cztery produkty pochodzące od zaufanych producentów, w rozsądnych cenach. W pierwszej części każdy z nich zostanie dokładnie opisany. Później podrzucimy kilka ważnych informacji o kąpieli niemowląt. Na końcu porównamy wszystkie krzesełka ze sobą i wybierzemy to najlepsze.

Thermobaby Leżaczek do kąpieli Babycoon

krzesełko do kąpieli ranking

Pierwszy produkt w naszym zestawieniu to leżaczek do kąpieli Babycoon marki Thermobaby. To akcesorium zostało stworzone z myślą o noworodkach i młodszych niemowlakach. Swoje zastosowanie znajduje tylko u dzieci leżących. Nie przyda się dziecku, które już zaczyna siadać.

Leżaczek nadaje się zarówno do małej wanienki jak i dużej wanny. Ma wyprofilowany kształt, podbiera malucha pod paszkami i w kroku. Od spodu ma zamontowane przyssawki, dzięki czemu stabilnie trzyma się podłoża.

Produkt wygląda dobrze i wydaje się spełniać swoją funkcję podtrzymywania dzidziusia. Można jednak mieć wątpliwości, czy przy niemowlęciu taki gadżet się sprawdzi. Kąpiel malutkiego dziecka odbywa się z reguły na ręce rodzica, co pozwala łatwo manewrować maluchem i szybko dotrzeć do wszystkich ważnych miejsc. O tym, że taki produkt niekoniecznie się sprawdza, może świadczyć jego bardzo mała popularność.

R

Informacje

 • wiek dziecka: od urodzenia do 8 msca, waga do 8 kg
 • cena: niska
 • popularność: bardzo mała
 • opinie: dobre

Thermobaby Krzesełko do kąpieli Aquababy

fotelik do kąpieli opinie

Krzesełko do kąpieli Aquababy również pochodzi od marki Thermobaby. Występuje w czterech wariantach kolorystycznych: szarym, turkusowym, różowym i niebieskim. Jest bardzo popularne a kupujący w ogromnej większości wypowiadają się o nim w samych superlatywach.

Produkt ma prostą, ale funkcjonalną budowę. Składa się z oparcia i podłokietników oraz spodu, który mocuje się do wanny za pomocą przyssawek. Wszystkie krawędzie są obłe, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Na przedniej części znajdują się trzy zabawki, które będą umilały maluchowi kąpiel.

W Aquababy można kąpać dzieci od 7 msca życia, a dokładnie od momentu, kiedy zaczynają siadać z podparciem. Maksymalna waga dziecka to 13 kg. Taki produkt zdecydowanie ułatwia rodzicom kąpiel malucha, który uwielbia siedzieć i niekoniecznie ma ochotę się w wannie położyć. Zarówno cena jak i wykonanie produktu są atrakcyjne.

R

Informacje

 • wiek dziecka: od 7 msca, waga do 13 kg
 • cena: umiarkowana
 • popularność: bardzo duża
 • opinie: świetne

Maltex Krzesełko do kąpieli Panda

krzesełko do kąpieli opinie

Kolejny produkt – krzesełko Panda od firmy Maltex, opiera się na dokładnie takiej samej konstrukcji. Tutaj jednak spotykamy się z dużo gorszym wyglądem. Panda cieszy się znacząco mniejszą popularnością mimo umiarkowanej ceny. Podobnie jak poprzednie krzesełko, można je używać od około 7 msca życia dziecka.

Producent zadbał o bezpieczeństwo dziecka stosując przyssawki i obłe krawędzie. Świetny pomysł to pałąk z zabawkami umieszczony przed dzieckiem. Chociaż firma Maltex chwali się wieloma certyfikatami, to produkt nie wygląda na stabilny ani solidny. Występuje w kolorystyce biało-czarnej. To krzesełko do kąpieli opinie ma jednak dobre.

R

Informacje

 • wiek dziecka: od 7 msca, waga do 13 kg
 • cena: umiarkowana
 • popularność: średnia
 • opinie: dobre

Angelcare Krzesełko do kąpieli

fotelik do kąpieli

Krzesełko do kąpieli Angelcare znacznie różni się od poprzednich produktów. Nie ma litej podstawy, lecz opiera się na trzech nóżkach. Pupa dziecka jest więc uniesiona od powierzchni wanny, co może przynieść tyle samo pożytku, co szkody. Małe dzieci nie poradzą sobie opierając ciężar tylko na pupie, większe zaś mogą wciskać nóżki pod siedzisko, stwarzając niebezpieczne sytuacje.

Sam design produktu jest świetny i gdyby kierować się tylko wyglądem, Angelcare z pewnością by wygrał. Krzesełko musi jednak spełniać przede wszystkim swoją funkcję i być wygodne zarówno dla rodzica jak i dziecka. Producent zaznacza, że maksymalny wiek malucha to 10 mscy, co oznacza, że dość drogi gadżet można użytkować maksymalnie 4 miesiące.
Być może stąd bierze się umiarkowana popularność krzesełka Angelcare. Jednak ten fotelik do kąpieli opinie zbiera w przeważającej większości przychylne. Występuje w kolorystyce biało-różowej, biało-niebieskiej oraz szarej.

R

Informacje

 • wiek dziecka: od 6 do około 10 msca
 • cena: wysoka
 • popularność: średnia
 • opinie: dość dobre

Kąpiel noworodka – im mniej tym lepiej

Ah, te piękne chwile z nowonarodzonym dzieckiem! Jednym z najcenniejszych wspomnień jest pierwsza kąpiel maluszka w domu. Nie zawsze przebiega tak, jak oczekują tego młodzi rodzice. Noworodek nie musi od razu pokochać pluskania się w wodzie, a mama i tata muszą nabrać wprawy, żeby cały proces przebiegał bezstresowo.

Na rynku pojawia się dużo produktów przeznaczonych do kąpieli małych dzieci. Czy wszystkie są nam potrzebne? Zdecydowanie nie. Warto pamiętać, że bariera ochronna, z którą rodzi się mały człowiek, jest dla niego bezcenna. Każda kąpiel będzie ją osłabiać, dlatego nie ma sensu przesadzać z nadmierną higieną.

Noworodki nie wymagają nawet codziennej kąpieli. Czasami wystarczy zadbać o czystość buzi i rączek, albo umyć jego pupę, po bardziej obfitym wypróżnieniu. Dopóki maluchy leżą, nie pocą się, ani nie brudzą. Co ważne – noworodki wystarczy myć tylko wodą! Ich delikatna skóra nie potrzebuje żadnych środków myjących, które mogą również ją podrażniać.

Dla noworodka nie przyda się też raczej żaden leżaczek. Może sprawiać więcej trudności, zwłaszcza, że kąpiel maluszka powinna być krótka. Nawet najlepiej zaprojektowany gadżet niesie ryzyko zsunięcia się dzidziusia do wody. Najmniejsze dzieci najlepiej asekurować własnym ramieniem, dopóki same nie mogą utrzymać swojej główki, ani całego ciała, w stabilnej pozycji.

Kąpiel większego niemowlęcia – robi się ciekawie

Ten pierwszy etap kąpielowych perypetii bardzo szybko się kończy. Gdy tylko dziecko zaczyna siadać, wszystko się zmienia. Coraz większy berbeć powoli wyrasta z wanienki. Wielu rodziców, dla własnej wygody, szybko z niej rezygnuje i zaczyna korzystać z własnej, dużej wanny, lub brodzika. Siedzące dziecko będzie prawdopodobnie także protestować przed leżeniem w trakcie kąpieli. Siedzenie daje mu nową perspektywę, z której dużo ciekawiej jest poznawać otoczenie.

Przeniesienie dziecka z wanienki do wanny to idealny moment na wprowadzenie krzesełka do kąpieli. Zastosowanie go od razu sprawi, że zminimalizujemy ryzyko niechęci malucha do nowego gadżetu. Fotelik ma za zadanie utrzymać ciągle jeszcze niestabilne ciało w wygodnej i bezpiecznej pozycji. Musi zapewniać jednocześnie możliwość dotarcia do wszystkich zakamarków. Absolutna konieczność to przyssawki mocno przytwierdzające fotelik do wanny lub brodzika. Tutaj uwaga: produkty nie sprawdzą się tam, gdzie powierzchnia jest nierówna lub profilowana.

Krzesełko może dawać dziecku dużą frajdę, zwłaszcza, gdy ciekawie wygląda i ma zamontowane interesujące zabawki. Ale głównym jego zadaniem jest zapewnienie mu bezpiecznej pozycji w wodzie. Druga funkcja to ułatwienie rodzicowi mycia dziecka. Większe niemowlęta mogą ważyć całkiem sporo i podtrzymywanie ich w wannie będzie problematyczne. Kąpanie malucha w dorosłej wannie, zamiast w małej wanience, którą można postawić w dowolnym miejscu, znacznie się różni. Wanny są niskie, a to wymusza na rodzicu pochyloną pozycje. Bywa ona niezbyt wygodna i wielu przypadkach owocuje bolącym kręgosłupem.

Bardzo ważne będzie utrzymanie fotelika w czystości. Wszystkie przedmioty używane w łazience lubią zachodzić pleśnią, co nie może mieć miejsca przy malutkim dziecku. Po każdej kąpieli krzesełko trzeba dokładnie wysuszyć, nie pozwalając na rozwijanie się bakterii i grzybów.

Jak jeszcze można urozmaicić kąpiel małemu dziecku? Powyżej 6 msca życia można już zaopatrzyć się w różne wodne zabawki. Wśród nich nieśmiertelną sławą cieszą się nakręcane zwierzątka, które pływają w wannie. Podobnie jest z gumowymi kaczuszkami, które mogą przybrać kształt także innych wodnych stworzeń. Wybierając zabawki do wody warto zwrócić uwagę, czy uda się je dokładnie osuszyć po każdym użyciu. Jeżeli mają małe dziurki, w które woda łatwo wpadnie, ale trudno będzie ją wydostać, może w nich pojawić się nieprzyjemna pleśń. Trzeba zwracać także uwagę na materiał wykonania oraz wszelkie drobne elementy. Zabawki do kąpieli będą oczywiście lądować w buzi dziecka, dlatego bezpieczeństwo gra tutaj kluczową rolę.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat wyboru krzesełka do kąpieli, zajrzyj do tego artykułu: https://www.balonowemiasto.pl/krzeselko-do-kapieli-dla-niemowlat/

Krzesełko do kąpieli – ranking 2024

Dla łatwiejszego porównania recenzowanych produktów zestawiliśmy je w tabeli poniżej. Najważniejsze cechy, które oceniamy, to: dla jakiego wieku dziecka produkt jest odpowiedni, jaką ma cenę, czy jest popularny oraz jakie opinie na jego temat można przeczytać od kupujących.

 

wiek dziecka

cena

popularność

opinie

Thermobaby  leżaczek

do 8 msca

niska

bardzo mała

dobre

Thermobaby krzesełko

od 7 msca

umiarkowana

bardzo duża

świetne

Maltex

fotelik

od 7 msca

umiarkowana

średnia

dobre

Angelcare

fotelik

od 6 do 10 msca

wysoka

średnia

dość dobre

Najlepsze krzesełko do kąpieli

W naszym rankingu fotelików do kąpieli wygrywa Thermobaby Krzesełko do kąpieli Aquababy. Nadaje się dla dzieci od 7 msca życia, co jest w zupełności wystarczające, ponieważ dla młodszych dzieci taki gadżet będzie bezużyteczny. Ma sporo miejsca i jest ergonomiczny, dzięki czemu posłuży dość długo. W stosunku do jakości wykonania cena wydaje się uzasadniona. Najważniejsze jest to, że Aquababy cieszy się największą popularnością, a wśród kupujących pojawiają się same świetne opinie na temat zarówno jego wykonania, jak i funkcjonalności.

Jeżeli chcecie zobaczyć, jak w praktyce sprawdza się krzesełko Aquababy, zerknijcie na ten filmik.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie krzesełko do kąpieli wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online