Przekazanie dzieciom wiedzy nie zawsze jest prostym zadaniem. W zależności od dziecka, wiedzą może być przyswajana w lepszy lub gorszy sposób. Warto jednak wyposażyć się w pomoce wspierające rozwój u dzieci. Wśród interaktywnych zabawek pomagających w nauce pierwszych słów, kształtów, kolorów czy odgłosów zwierząt. O rozwój dziecka należy dbać nie tylko w pierwszych lata życia. Warto wspomoc naukę dziecka również na poziomie pierwszych lat szkoły. Nie od dziś wiadomo, że połączenia nauki wraz z zabawą jest najbardziej efektywną formą, dlatego właściwy wybór książek dla dziecka jest kluczowy dla Jego rozwoju. Wybierając książki dla dzieci – interaktywne encyklopedie pomagamy w łatwy sposób przyswoić i utrwalić zdobytą wiedzę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Lwie zagadki

9.9

Średnia


 

Czytaj zAlbikiem Dinozaury

9.8

Średnia

Autobus szkolny

9.7

Średnia

Vtech Książeczka Bajeczka

9.6

Droga

Mój pierwszy elementarz

9.5

Tania

Książeczki interaktywne dla dzieci – najciekawsze propozycje

Szukając interaktywnej książeczki dla dzieci, natrafimy na dziesiątki propozycji, mniej lub bardziej trafnych. Zebraliśmy najciekawsze z nich i po krotce opisaliśmy.

Interaktywna książka – Smily Play Lwie zagadki

Książeczka ta posiada bardzo ciekawy kształt lwa. Z pewnością spodoba się ona najmłodszym użytkownikom. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, książeczka posiada również liczne walory edukacyjne. Na pięciu kartkach książki znajdziemy kolorowe ilustracje zawierające między innymi zwierzątka, przedmioty, kształty, kolory, a także zjawiska przyrodnicze. Książeczka posiada dwa tryby nauki i zabawy. W każdym z nich znajdują się po 3 zabawy.

Dziecko w łatwy sposób może wybierać pomiędzy tymi dwiema opcjami. W sferze quizów dostępnych jest około 90 pytań, a dziecko posiada 3 szanse na udzielenie poprawnej odpowiedzi, dzięki czemu nie zniechęca się, a chce dalej odkrywać świat z książeczka.Ważną funkcją książeczki, jest nauka poprzez zabawę. Dzięki zastosowaniu polskojęzycznych nagrań, dziecko od najmłodszych lat ma możliwość na naukę nowych słów, kształtów i kolorów. Zabawka w przystępny sposób zachęca do powtarzania dźwięków. Jest to idealny prezent na gwiazdkę czy urodziny malucha.

R

Zalety

– doskonale rozwija umiejętności dziecka;
– uczy poprzez zabawę;
– wyraźne nagrania dźwiękowe;
– możliwość wyciszenia dźwięków;
Q

Wady

– nadaje się dla nieco starszych dzieci;
– upadek grozi uszkodzeniem zabawki.

Książka interaktywna – Czytaj z Albikiem Dinozaury

Seria książek Czytaj z Albikiem przeznaczona jest dla dzieci w późnym wieku przedszkolnym, a także w pierwszych latach uczęszczania do szkoły. Książka o diozaurach to połączenie pięknie wydanego albumu z encyklopedia o tych pradawnych zwierzętach zamieszkujących ziemię. Książka dostarczy wiedzy nie tylko o tym kiedy żyły ssaki, ale również czym się żywiły, jakich były rozmiarów, a także w jaki sposób wyginęły.

W życiu każdego małego chłopca przychodzi taki etap, że zaczyna interesować się dinozaurami. Interaktywna książka o diozaurach z pewnością spodoba się małemu pasjonatowi tych prehistorycznych zwierząt. Dzięki wielu przydatnym i interesującym informacjom, jakie zostały zawarte w książce, sprawi, że nasze pociechy poświęca wiele godzin, aby dowiedzieć się czegoś nowego o dionozaurach. W książce znajdziemy zarówno przydatne informacje, ale również wiele zagadek i quizow, dzięki którym nasze dziecko utrwali i uporządkuje wiedzę. Aby móc korzystać w pełni z dobrodziejstw około 1700 tekstów i nagrań należy dokupić specjalne pióro, za pomocą którego nasze dziecko odkryje wszystkie tajniki tej interaktywnej pozycji.

R

Zalety

– staranne wykonanie;
– bogata baza wiedzy;
– setki wysokiej jakości nagrań;
– idealny prezent dla chłopca;
Q

Wady

– książka wymaga specjalnego pióra.

Interaktywna książka – Autobus szkolny

Interaktywny autobus z książeczką to coś więcej niż zabawka. Jej ciekawy kształt pozwala a wykorzystanie książeczki na kilka sposobów. Na dachu samochodu znajduje się wspomniana książeczka, która została wyposażona w przyciski, które po naciśnięciu wydają odgłos jednego ze zwierzątek znajdującego się na ilustracji obok. Również w tej części autobusu znajdziemy przyciski, za pomocą których uruchamiają się efekty dźwiękowe imitujące prawdziwy pojazd. Na każdym z boku autobusu znajdziemy dodatkowe atrakcje, m.in. koła zębate, które przy wprowadzeniu ich w ruch wydają dźwięk. Co ciekawe, autobus nie tylko posiada szereg interaktywnych funkcji, ale również samoczynnie porusza się, omijając napotkane po drodze przeszkody.

Napęd autobusu i dźwięki można dowolnie konfigurować. Zabawka może więc poruszać się bez wydawania dźwięków, ale równie dobrze może wesoło grać, gdy nasz pociecha będzie ją popychać czy ciągnąć na sznurku. Zastosowanie żywej kolorystyki oraz efektów świetlno – dźwiękowych pobudza wyobraźnię malucha.

R

Zalety

– wielofunkcyjna zabawka;
– rozwija zmysły dziecka;
– ciekawy ksztalt;
– możliwość sterowania dźwiękiem;
Q

Wady

– spełnia więcej funkcji zabawki, niż książki. 

Książka interaktywna – Vtech Książeczka Bajeczka

Jeśli poszukujemy interaktywnej zabawki, z pewnością przyjdzie nam na myśl firma Vtech. Poszukując interaktywnej książki, również możemy liczyć na tą firmę. Książeczka Bajeczka to propozycja powstała z myślą o najmłodszych dzieciach. Jest bezpieczna już dla 6-miesięcznych pociech. Kolorowe obrazki zwierzątek umieszczone zostały na kolejnych kartkach książki, które wytrzymają nawet ząbkowanie maluchów.

Proste melodie i piosenki, których pociecha może słuchać podczas zabawy z książeczka, pozwalają na szybkie nauczenie się ich i po jakimś czasie wspólne śpiewanie. Melodie włączają się automatycznie podczas przekładania kolejnych stron książeczki. Jeśli chcemy usłyszeć jednej z pięciu piosenek, wystarczy że naciśniemy odpowiednio jeden z dostępnych przycisków w kształcie owieczki, kotka lub pieska. Oprócz efektów dźwiękowych, w książeczce znajdują się również ruchome elementy do przesuwania, a także efekty świetlne. Połączenie elementów stymulujących wzrok, słuch oraz precyzję dotyku pozytywnie wpływa na rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia.

R

Zalety

– dostosowana już dla najmłodszych dzieci;
– wytrzymałe kartki;
– możliwość wyboru skali głośności;
– polska wersja jezykowa;
Q

Wady

– przetłumaczone piosenki nie posiadają rymu i większego sensu. 

Książka interaktywna – Czytaj z Albikiem Mój pierwszy elementarz

Elementarz to niezwykle ważna książka dla kasztego dziecka, wkraczającego w etap nauki szkolnej. Pierwszy elementarz to taka pozycja, z której dziecko jak z gąbki chłonąć będzie wiedzę na temat otaczającego go świata. Dzięki interaktywnym elementom, nasza pociecha z łatwością przebrnie przez naukę liczb, a potem literek, co będzie pierwszym krokiem do nauki czytania i pisania.

W książce oprócz bogato zdobionych ilustrowanych stron, znajdziemy również wesołe piosenki i wierszyki, ktore będą doskonałym treningiem dla pamięci dziecka. Mój pierwszy elementarz to nie tylko bogata baza wiedzy ale również szereg zagadek i quizow, pomagających w utrwaleniu zdobytych i zapamiętanych informacji. Do prawidłowego działania tej interaktywnej pozycji, niezbędne jest posiadanie specjalnego pióra, które możemy wykorzystać również do innych części serii Czytaj z Albikiem. Zastosowanie takiej koncepcji edukacyjnej znacznie przyspiesza i wspomaga proces przyswajania nowej wiedzy. W serii znajdziemy między innymi książki wspomagające nauki przyrodnicze, czy języki obce.

R

Zalety

– możliwość skompletowania całej serii z Albikiem;
– wspomaga naukę;
– wysoka jakość wykonania;
– ponad 1000 wysokiej jakości nagrań;
Q

Wady

– konieczność zakupu specjalnego pióra;
– wysoka cena zestawu startowego.

Jaka powinna być dobra książka interaktywna?

W tabeli zebraliśmy najważniejsze cechy dobrych interaktywnych pozycji. Przyjrzyjmy się dokładniej poszczególnym funkcjom.

Sprawdź również ranking książek dla rocznego dziecka.

Cecha produktu

Lwie zagadki

Dinozaury

Autobus szkolny

Książeczka Bajeczka

Mój pierwszy elementarz

Wiek dziecka

12m+

6+

12m+

6m+

6+

Efekty dźwiękowe

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Efekty świetlne

Tak

 Nie

Tak

Tak

 Nie

Regulacja głośności

Tak

 Nie

 Nie

Tak

 Nie

 

G

Wiek dziecka

Niezależnie czy kupujemy zabawkę, książkę czy akcesoria należy dopasować jedo wieku dziecka. Również w przypadku książeczek interaktywnych ważne jest dopasowanie jej do wieku, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale przede wszystkim na funkcje wspomagające rozwój.

G

Efekty dźwiękowe

Wybierając zabawki interaktywne liczymy na to, że będą one wydawać różne dźwięki. Warto jednak przed zakupem sprawdzić, jak konkretna książeczka działa. Czy dźwięki wydawane przez nią są zrozumiałe, czy lektor nie mówi zbyt szybko? Zabawki sprzedawane w Polsce zazwyczaj mówią w ojczystym języku, natomiast testując książeczkę w sklepie przekonamy się o jakości wydawanego dźwięku. Mimo zaleceń producenta odnośnie minimalnego wieku, od którego można posługiwać się zabawką, to my rodzice znamy swoje dziecko i wiemy, czy dźwięki, jakie wydaje zabawka będą dla dziecka odpowiednie.

G

Efekty świetlne

Dzieci uwielbiają zabawki interaktywne. Świecące, grające, a dodatkowo ćwiczące motorykę ręki to najlepsze rzeczy dla zabawy dla dziecka.Tak samo jak w przypadku dźwięku, również w przypadku efektów świetlnych, należy sprawdzić przez zakupem, czy światełka nie są zbyt jaskrawe lub nie zmieniają się zbyt często. Nadmiar kolorów też może zmęczyć.

G

Regulacja głośności

Chyba każdy rodzic wie, jak cenny jest przycisk odpowiadający za wybór głośności zabawki. Szczególnie rano oraz wieczorem, kiedy chcemy nieco odpocząć, zbyt głośna, natarczywa książeczka nie pomaga zarówno nam, jak i naszym dzieciom.

G

Treści

Kupując książeczki interaktywne dla maluchów, warto zwrócić uwagę na to, czy tekst w nich zawarty jest przyjazdny dla dziecka. Najlepiej sprawdzają się ksiązeczki zawierające rymowanki lub inne wesołe historyjki. W przypadku książek interaktywnych dla nieco starszych dzieci należy przyjrzeć się treściom zawartym pod kątem edukacyjnym. Przedstawiona seria Czytaj z Albikiem, jest naprawdę cennym źródłem wiedzy dla dziecka, które rozpoczyna przygodę w szkole. Warto zainwestować w rozwój dziecka i podarować mu interaktywną serię książek dla dzieci.

Jakie zabawki interaktywne polecacie?

To pytanie słyszymy bardzo często, niemalże tak często jak pytanie: co kupić dwu, trzy, a co pięciolatkowi. Otóż jeśli chodzi o książeczki interaktywne dla dzieci, to ich wybór powinien być ściśle uzależniony od wieku dziecka, któremu zamierzamy daną zabawkę kupić. Jak już wspomnieliśmy, seria z Albikiem będzie doskonałym prezentem dla dziecka zaczynającego naukę.

Natomiast w kategorii zabawek dla nieco mniejszych dzieci, bezkonkurencyjnym liderem jest książka Lwie zagadki od firmy Smily Play. Pozycja ta jest nie tylko doskonałą zabawką, ale zawarte w niej quizy pozwalają na utrwalanie wiedzy zdobytej czy to poprzez zabawę książeczką, czy też poprzez inne zabawy lub uczęszczanie do żłobka czy przedszkola. Niewątpliwą zaletą jest możliwość wyboru głośności zabawki i dźwięków przez nią wydawanych. Poza tym książeczka posiada kolorowe ilustracje zwierzątek, które towarzyszą nam przy jej przeglądaniu. Lwie zagadki to pozycja, która nie tylko wydaje wesołe dźwięki, ale również subtelne efekty świetlne, które zachęcają do zabawy i nauki nowych słów. Z pewnością wpadnie więc w oko najmłodszym pociechom, a zakup jej na gwiazdkę czy urodziny okaże się trafionym prezentem.

Poznaj najlepsze książki dla 2 latka– kliknij TUTAJ.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką interaktywną książkę dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online