Nie każde dziecko lubi, kiedy czyta mu się książki. Niezależnie od tego, czy czytanie zaczniemy już na etapie życia płodowego, czy od momentu narodzin, dziecko może najzwyczajniej w świecie nie lubić tej czynności. Jednak każdy świadomy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że czytanie dziecku nie tylko pobudza jego wyobraźnię, ale również pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, a także jego zasób słów. Warto więc nie poddawać się i w miarę możliwości zachęcać dziecko do wspólnego spędzania czasu przy lekturze. Aby czytanie stało się przyjemnością, warto zaopatrzyć się w książeczki dźwiękowe. Dzięki możliwości usłyszenia odgłosu podczas czytania, czas spędzony z książką staje się bardziej atrakcyjny. Z czasem maluch przyzwyczajony do czytania opowieści przed snem sam zacznie przynosić nam kolejne pozycje. Książki dźwiękowe dla dzieci to nie tylko świetny sposób na zachęcenie ich do czytania, ale również doskonała propozycja na prezent.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Odkrywam Dźwięki Zwierzęta

9.9

Średnia


 

Opowieści ze wsi

9.8

Średnia


 

Opowiesci z lasu

9.7

Średnia

NA WSI

9.6

Średnia

Zwierzaczki z paczki

9.5

Średnia


 

Przegląd książeczek dźwiękowych dla najmłodszych

Na rynku w 2024 roku dostępnych jest wiele pozycji, które posiadają głośnik, na którym można usłyszeć odgłosy adekwatne do tematyki posiadanej książki.

Książka dźwiękowa Odkrywam Dźwięki – Zwierzęta

Seria książek Odkrywam Dźwięki to wspaniała propozycja na prezent świąteczny dla dzieci. Odkrywam dźwięki – zwierzęta to część poświęcona zwierzątkom żyjącym na wsi. Kolorowo ilustrowane stronnice wykonane zostały z twardego papieru, który doskonale sprawdzi się już nawet u rocznego dziecka. Prócz ilustracji na każdej z 12 stron znajduje się krótka historyjka.

Książeczka ta to świetny sposób na pokazanie dziecku jakie zwierzątka znajdzie w gospodarstwie rolnym. Z książką odkrywam dźwięki  dzieci mają możliwość poznania takich zwierząt jak kurka, konik, krówka, owieczka, kotek i piesek. Oprócz nauki nazw poszczególnych zwierząt, książeczka uczy również odgłosów przez nich wydawanych. Nauka nowych słów poprzez zabawę to najlepszy sposób na odniesienie sukcesu. Książeczka posiada wygodny format, który idealnie sprawdzi się podczas długich podróży autem.

R

Zalety

– starannie wydana;
– atrakcyjne dźwięki dla malucha;
– ciekawa fabuła;
– kolorowe ilustracje;
– atrakcyjna cena;
Q

Wady

– nieodpowiednie dla zbyt małych dzieci, ze względu na wydawane dźwięki.

Książka dźwiękowa Magiczne Dźwięki – Opowieści ze wsi

Propozycja od wydawnictwa Wilga to zbiór czterech opowiadań o zwierzętach. Wśród wesołych opowiadań o życiu na wsi znalazły się pozycje autorstwa Ezopa , czy Jean de la Fontaine’a. Zawartość tak cennych pozycji w książce świadczy o jej wysokiej jakości. Bajki czołowych pisarzy są ponadczasowe i są aktualne zarówno dziś, jak i za parę czy paręnaście lat. Inwestycja w tę książkę to gwarancja zakupu, który może służyć pokoleniom. Książeczka zawiera dotykowy panel dźwiękowy z 6 nagraniami, które uzupełniają czytane opowieści. Opowieści ze wsi to książka dźwiękowa idealna dla przedszkolaków. Dzięki ciekawej fabule bajek oraz dodatkowym dźwiękom uzupełniającym, nasza pociecha może przenieść się do magicznej krainy zwierząt.

R

Zalety

– ponadczasowa;
– format pozwalający na zabranie w podróż;
– idealna pozycja dla przedszkolaka;
– zawiera opowieści czołowych bajkopisarzy;
Q

Wady

– cienkie kartki.

Książka dźwiękowa Magiczne Dźwięki – Opowieści z lasu

Kto z nas nie zna baśni braci Grimm czy Andersena?  Pozycje stworzone przez tych baśniopisarzy należą do tych książek, które trzeba w życiu chociaż raz przeczytać. W książeczce dźwiękowej Opowieści z lasu znajdziemy między innymi opowieści tych bajkopisarzy. Ich forma jest dodatkowo uatrakcyjniona poprzez wbudowany panel dźwiękowy, na którym zostało zapisanych sześć odgłosów, które dopasowane są do tematyki bajek.

Przystępny przekaz tak ważnych utworów sprawia, że dzieci chętniej wsłuchują się w czytane opowieści, rozwijając przy tym swoje słownictwo. Opowieści o leśnych zwierzątkach to książka dźwiękowa, która nie tylko wprowadza czytelnika w świat leśnych zwierząt, ale również zbliża go do obcowania z przyrodą. Połączenie czytania opowiadań z wędrówkami po lesie to połączenie, które spodoba się każdemu przedszkolakowi.

R

Zalety

– czołowe utwory braci Grimm i Andersena;
– zachęca do bliższego obcowania z przyrodą;
– możliwość kompletowania całej kolekcji;
– estetyczne wydanie;
Q

Wady

– miękkie stronnice;
– mroczne dźwięki.

Książka dźwiękowa NA WSI

Pozycja ta to doskonała propozycja dla małych czytelników. Na każdej ze stron znajdziemy wesoły wierszyk, który wraz z dorastaniem dziecka może służyć jako rymowanka do snu, a w starszym wieku jako trening pamięci. Wesołe wierszyki wpadają nie tylko w ucho, ale również szybko zapadają w pamięci. Rymowane historyjki w połączeniu z odgłosami zwierząt  nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale również bawią i uczą. Z pozycją tą maluch nie tylko pozna zwierzęta, jakie mogą zamieszkiwać gospodarstwo rolne, ale również nauczy się jakie odgłosy wydaje każde z nich.

Interaktywna książeczka dźwiękowa, pozwala na dowolną kolejność odtwarzania dźwięków. Czytelne grafiki, które są identyczne zarówno na poszczególnych kartkach książki, jak i na dotykowym panelu dźwiękowym, pozwalają na zabawę w wyszukiwanie i dopasowywanie. Książeczka „Na wsi” ukazuje życie zwierząt w gospodarstwie rolnym. To doskonały sposób na przybliżenie dzieciom zwierzątek, których nie spotkamy w mieście, nawet w zoo.

R

Zalety

– doskonała dla najmłodszych czytelników;
– wesołe dźwięki wysokiej jakości;
– kolorowe ilustracje;
– wydanie zachęcające do przeglądania;
– wesołe rymowanki zapadające w pamięć;
Q

Wady

– wysoka cena;
– trudna dostępność – produkt często wyprzedany.

Książka dźwiękowa Zwierzaczki z głośnej paczki

Książeczka Zwierzaczki z paczki to propozycja sensoryczno dźwiękowa. Kolorowe ilustracje wpadają w oko i pobudzają zmysły. Ciekawym pomysłem było zastosowanie w książeczce nie tylko elementów dźwiękowych, ale również sensorycznych. Na każdej ze stron znajdziemy zabawną historyjkę o jednym ze zwierzątek. Zwierzątka te posiadają miłe w dotyku futerka, które po naciśnięciu wydają odgłosy. W podróż po kolejnych stronnicach książki, zabiera nas rudy kotek. Wśród odgłosów poznamy również pieska, krówkę, konika oraz kurkę.

Książeczka ta posiada niezwykle atrakcyjny kształt, każda ze stron wykrojona jest inaczej. Na każdej z nich znajduje się główka innego zwierzątka, o którym opowiada dana historyjka. W książce Zwierzaczki z głośnej paczki przedstawiona jest historia, która przedstawia jeden dzień z życia zwierzątek zamieszkujących gospodarstwo domowe. Opowieść ta, nie tylko zachęci nasze dziecko do spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu, ale również pokaże, jak bardzo ważna jest w życiu przyjaźń.

R

Zalety

– oryginalny kształt każdej ze stron;
– dodatkowe elementy sensoryczne;
– wesołe opowiadanie z ukrytym morałem;
Q

Wady

– mało intuicyjne umieszczenie przyciskó dźwiękowych.

Książeczki dźwiękowe dla najmłodszych 2024 – najważniejsze cechy

Aby kupiona książeczka dźwiękowa zadowoliła naszą pociechę musi być nie tylko dopasowana do wieku, ale również dźwięki wydawane po naciśnięciu przycisku powinny być realistyczne, a treści zawarte w książce – atrakcyjne.

G

Ilustracje

Czytając książkę, miłym zaskoczeniem są znajdujące w niej zdjęcia czy obrazki. Pomagają nam w łatwiejszym odbiorze, a także pobudzają wyobraźnię. W przypadku książeczek dla dzieci, warto wybierać pozycje, które są bogato zdobione. Szukająć pozycji dla najmłodszych dzieci, w wieku 1-3 lat należy zwrócić uwagę, aby ilustracje te były kolorowe, pełne radości, pogodnych, uśmiechniętych elementów. Innymi słowy takie, z jakimi kojarzy nam się świat z bajki. Dla nieco starszych dzieci możemy wybierać obrazki, które imitują te, rysowane przez dzieci. Poprzez pokazanie dziecku świata w obrazkach, jakie sam tworzy, znacznie łatwiej będzie mu odebrać książkę.

G

Dźwięki

Wybierając książeczki dźwiękowe, nie możemy zapominać o najważniejszej ich funkji, czyli wydawanych odgłosach. Powinny być one jak najbardziej realistyczne. Bardzo dobrym rozwiązaniem, niestety niezbyt często stosowanym jest możliwość wyboru głośności wydawanych dźwięków. Inną głośność wybierzemy podczas wieczornego czytania do snu, a inną podczas przeglądania książeczki przez dziecko w gwarnym miejscu. Jeśli chodzi o dźwięk, warto wypróbować wydawane odgłosy przed zakupem. Mimo iż książeczki te przeznaczone są dla dzieci, nie zawsze wydawane odgłosy są przyjemne dla ucha. Zdarza się, że małe dzieci boją się zbyt mrocznych i głośnych dźwięków.

G

Kartki

Grubość kartek jest bardzo ważna w przypadku najmłodszych dzieci. Szczególnie takich, które dopiero co zaczynają przygodę z książeczkami, które nie potrafią jeszcze delikatnie przekładać kolejnych stron. Cienkie kartki mogłyby szybko ulec zniszczeniu, a ostre krawędzie stanowią dodatkowe zagrożenie w postaci skaleczenia rączek. Warto wybierać więc książeczki, które posiadają nie tylko twarde oprawki, ale również twarde kartki.

G

Treść

Bardzo ważna jest treść książeczki. Dla najmłodszych dzieci należy wybierać takie pozycje, które nie posiadają zbyt trudnej treści. Długie opowiadania znudzą nasze dziecko, co może sprawić, że maluch zniechęci się do czytania książek. Najlepsze będą więc krótkie, zwarte i rymowane wierszyki lub opowiadania. Wybór ksiązeczek z taką treścią pozwoli również na trening pamięci u starszych dzieci. Rymowane wierszyki szybko wpadają w ucho i łatwo zapadają w pamięci. Dla przedszkolaków, możemy pomyśleć o nieco dłuszych formach pisanych. Pierwsze bajki czy baśnie powinny być czytane właśnie w wieku przedszkolnym.

G

Dodatkowe funkcje

Ciekawą alternatywą dla zwykłej książeczki dźwiękowej są te, które posiadają np. nietypowy kształt. Często możemy zakupić książeczki z okienkami. Urozmaicona forma książeczki sprawia, że najmłodsze dzieci chętniej po nie sięgają, bo mogą nie tylko posłuchać, jak rodzic je im czyta, ale również pobawić się nimi. Ciekawe rozwiązanie to połączenie kilku funkcji książeczki w jednej formie, np. poprzez wprowadzenie dodatkowych elementów sensorycznych. Dziecko nie tylko ma możliwość usłyszenia dźwięku, ale również poznania różnych faktur. Taką propozycją jest m.in. książeczka Zwierzaczki z głośnej paczki.

W tabeli zebraliśmy najważniejsze cechy przedstawionych powyżej propozycji.

Cecha produktu

Odkrywam dźwięki – zwierzęta

Magiczne dźwięki – opowieści ze wsi

Magiczne dźwięki – opowieści z lasu

Na wsi

Zwierzaczki z głośnej paczki

Oprawa

twarda

twarda

twarda

twarda

twarda

Kartki

twarde

miękkie

miękkie

twarde

twarde

Ilość stron

12

32

32

16

10

Ilość przycisków dźwiękowych

6

6

6

8

5

Wymiary

26 x 22,3 cm

28 x 23 cm

28 x 23 cm

26 x 23,5 cm

22,7 x 20,8 cm

Zawartość

Krótkie historyjki

opowieści

opowieści

Rymowane wierszyki

Wierszowana historyjka

 

Wszechstronny rozwój w przystępnej formie

Wszystkie przedstawione książeczki dźwiękowe zasługują na szczególną uwagę. To bardzo dobre pozycje, które są świetnymi pomysłami na prezent dla dziecka. Biorąc pod uwagę jednak wszystkie ważne cechy książeczek, nasz wybór padł na pozycję Zwierzaczki z głośnej paczki.

Książeczka ta, została ozdobiona nie tylko kolorowymi ilustracjami, ale również wykrojnikami, które posiadają elementy sensoryczne. Takie połączenie pobudza zmysły wzroku, słuchu i dotyku. Dodatkowo książeczka ta, posiada rymowaną treść, która nie tylko jest przystępna dla dzieci, ale również przemyca ważne przesłanie.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką książkę dźwiękową dla dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online