Często zadajemy sobie pytanie: co sprezentować dziecku na chrzest, komunię, czy pierwsze urodziny. Wybór prezentu nie zawsze jest prosty, szczególnie dla osób, które nie mają zbyt bliskiego kontaktu z dzieckiem. Osoby takie nie tylko nie wiedzą, co dziecko ma, a czego nie, ale również nie znają preferencji Malucha. W takich sytuacjach zazwyczaj decydujemy się na podarowanie prezentu w formie koperty wypełnionej określoną sumą pieniędzy. Nie ma w tym nic złego, natomiast warto rpezent taki uzupełnić czymś rzeczowym, co pozostanie z dzieckiem na dłużej. Doskonałym pomysłem jest więc książka. Szczególnie jeśli jest to pozycja wartościowa pod względem treści.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Z Jezusem przez Biblię

9.9

Średnia


 

Biblia w obrazkach

9.8

Droga

Modlitwy Malucha

9.6

Średnia

Najpiękniejsza Historia

9.5

Średnia

Biblia w komiksie

9.3

Tania


 

 

Chrzest Święty, czy Komunia to ważne wydarzenia z życia religijnego, dlatego warto postawić na książkę o tematyce religijnej dla dzieci.

Religijne bajki dla dzieci – przegląd najpopularniejszych pozycji

Chcąc ułatwić wybór książki o tematyce religijnej, zebraliśmy kilka najważniejszych i najcenniejszych tytułów.

Biblia w obrazkach dla najmłodszych

Pierwsza z propozycji to znana wszystkim katolikom księga, czyli Biblia. Pismo Święte to doskonała pozycja na prezent z okazji ważnych wydarzeń religijnych w życiu młodego człowieka, takich jak Chrzest Święty czy Pierwsza Komunia Święta. Prezent w tej postaci ma charakter nie tylko rzeczowy, ale przede wszystkim duchowy. Biblia dostępna jest w jednym z trzech kolorów: nibieskim, białym oraz czerwonym. Dodatkowo wydanie dostosowane jest dla czytelników od najmłodszych lat, gdyż pomimo tekstu posiada piękne ilustracje, które dodatkowo przykuwają uwagę dzieci.

Obrazki znajdujące się w książce pobudzają wyobraźnię, a także sprawiają, że pozycja pozostaje na długo w pamięci. Twarda oprawia daje wrażenie solidności wykonania książki. Co ważne, Biblia sprzedawana jest w ozdobnej szkatułce, któa nie tylko chroni, ale przede wszystkim ozdabia i sprawia, że prezent może być spersonalizowany. Szkatułka może służyć nie tylko jako pudełko do przechowywania książki, ale także innych ważnych przedmiotów, takich jak kartki pamiątkowe z okazji wydarzeń, czy sentymentalne przedmioty z pierwszych lat życia.

R

Zalety

– ozdobne pudełko z możliwością wykonania personalizowanego graweru;
– wysoka jakość papieru;
– pytania dotyczące każdej opowieści;
– wydanie z prostymi słowami, zrozumiałymi dla dziecka;
Q

Wady

– niewyraźne, ciemne ilustracje.

Szkatułka została wykonana z drewna przozowego. Zewnętrzna strona jest dwukrotnie lakierowana i pomalowana na biało, wewnętrzna zaś, pozostaje zabezpieczona lakierem w kolorze naturalnym. Co ważne, istnieje możliwość personalizacji zaróno wieczka pudełka, jak i jego wewnętrznej strony. Zewnętrzny grawer wykonany jest z użyciem precyzyjnych laserów CO2, dzięki czemu, jakość ozdoby jest na bardzo wysokim poziomie. Grawerowany tekst wraz z obrazkiem, może zawierać personalizację czy cytat.

Do wyboru mamy zarówno tekst w formie krzyża, a także wiele obrazków przedstawiających aniołki, czy też inne symbole religijne. Wewnątrz pudełka również może być wykonany grawer, który zazwyczaj jest dedykacją. W tym przypadku również możemy wybrać jeden z dostępnych wzorów. Całość pudełka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, a elegancji dodają okucia w kolorze złotym.

Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach.

Pozycja ta to propozycja, która pokazuje, że o Bogu uczyć się można w każdy sposób. Przystępna forma komisku z pewnością spodoba się dzieciom i młodzieży. Fakt, że ważne wydarzenia biblijne przedstawione zostały w tej posteci sprawia, że są one łatwiej przyswajane i lepiej zapamiętywane przez najmłodszych. Oryginalna forma sprawia, że od książki tej naprawdę trudno się oderwać, zarówno tym młodszym, jak i starszym czytelnikom.

Podczas czytania kolejnych stron komisku przeniesiemy się do wydarzeń zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Tytułowi bohaterowie występujący w opowieści to Abraham – wybraniec, Józef – sprawiedliwy, Mojżesz – święty prorok, Dawid – nieustraszony wojownik Pana, Salomon – wielki mędrzec, Daniel – Boży bojownik, Królowa Estera – waleczna królowa, Paweł – męczennik oraz przede wszystkim Jezus Chrystus – największy niepokonany bohater i Syn Boga.

R

Zalety

– przystępna forma;
– ciekawa nawet dla dorosłych;
– wydana za zgodą władz kościelnych;
– piękne ilustracje;
Q

Wady

– wysoka cena.

Z Jezusem przez Biblię. W każdej opowieści słychać Jego imię

Z Jezusem przez Biblię to książka, składająca się z wielu odrębnych opowieści, o podłożu biblijnym. Głównym bohaterem książki jest Dziecko, od którego zależą losy całego świata. Dziecko to pojawia się w wielu historiach: o Adamie i Ewie, Abrahamie czy Arce Noego. Zauważalny głos w każdej z tych i innych opowieści należy do Jezusa. W postaci Dziecka uzupełnia układankę, bez której cała książka traci sens, a z którą potrafi przesiąkać do małych umysłów czytelników. Pozycja ta została nagrodzona wieloma nagrodami.

Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż język wykorzystany do napisania utworu w połączeniu z pięknymi ilustracjami oraz mądrym przesłaniem, sprawia, że pozycja ta doskonale wkomponowuje się w dziecięcą wrażliwość. Sally Lloyd – Jones w książce „Z Jezusem przez Biblię” zachęca najmłodszych czytelników do poznawania prawdy o Bogu, Jego misji zbawienia całego świata, a także postawienia Boga w centrum życia.

R

Zalety

– bardzo starannie wykonana;
– napisana przystępnym językiem;
– zawiera mądre przesłanie;
– nagrodzona licznymi nagrodami;
Q

Wady

– brak możliwości personalizacji.

Modlitwy Malucha dla dzieci

Kolejna propozycja to książka zawierająca modlitwy dla dzieci. Nie są to jednak klasyczne modlitwy, które znamy, lecz rymowane wierszyki, które łatwo wpadają w ucho i zapadają w pamięci. Książeczka ta, nie tylko zachwyca małych odbiorców, ale także jest doskonałą pomocą w nauce pierwszych modlitw. Krótkie, rymowane modlitwy pomogą rodzicom zachęcić pociechy do codziennej, wspólnej modlitwy.

Książka zawiera twarde kartki, które są bogato zdobione. Ilustracje znajdujące się na poszczególnych stronach pozwalają pobudzić wyobraźnię najmłodszych. Bohaterami ich są zwierzęta, w różnych sytuacjach, które pozwalają nie tylko na zrozumienie otaczającego świata, ale także sensu poszczególnych modlitw. Warto wspomnieć, że w okładce znajduje się miejsce na specjalny grawer, w którym umieścić możemy np. dedykację. Do wyboru mamy jedną z dwóch kolorów blaszki: złotą lub srebrną, na której umieścić możemy dowolny tekst. Książeczka ta, to doskonały pomysł na prezent z okazji Chrztu Świętego, czy z okazji pierwszych urodzin dziecka.

Twoje dziecko lubi zwierzęta? Zobacz jakie książki o zwierzętach są najlepsze dla dzieci – kliknij tutaj.

R

Zalety

– twarde kartki, idealne dla najmłodszych;
-ilustracje pomagające zrozumieć sens modlitw;
– rymowane modlitwy wpadające w ucho;
– możliwość graweru personalizacji;
Q

Wady

– mało stron.

Najpiękniejsza historia

Ostatnia z propozycji to książka, której każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu, innej historii. Niektóre z nich mogą być dla dzieci nieznane, lecz z pomocą ilustracji autorstwa Don Clarka łatwiej będzie dzieciom zrozumieć sens każdej z nich. Inne z opowieści, takie jak ta o Adamie i Ewie, czy Mojżeszu, autor przedstawił w sposób bezpośredni, nie zabrakło w nich jednak żartobliwych wstawek. Taki zabieg pozwolił przekazać, że Pan Jezus to nie tylko ktoś, odpowiedzialny za Zbawienie, ale także autor i wykonawca szeregu proroctw czy zapowiedzi.

W tle całej książki przewija się motyw ogrodu, czyli części jednej z historii, poniekąd uważanej za najważniejszą. Przypowieść o Adamie i Ewie to kluczowa kwestia, która pokazuje, że Bóg mimo swej świętości, mieszka wśród grzeszników. Książka ta idealnie sprawdzi się dla nieco starszych czytelników, gdyż najmłodsze dzieci mogą mieć problemy ze zrozumieniem sensu tej pozycji.

R

Zalety

– żartobliwy język;
– ilustracje pomagające zrozumieć treść;
– przedstawienie, że Pan Jezus to nie tylko Zbawiciel;
Q

Wady

– zbyt trudna dla najmłodszych.

Wartościowe książki dla dzieci – najważniejsze cechy

Najważniejsze z cech wszystkich książek przedstawionych w rankingu 2024 zebraliśmy w formie tabeli:

Cecha produktu

Biblia w obrazkach dla najmłodszych

Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach.

Z Jezusem przez Biblię. W każdej opowieści słychać Jego imię.

Modlitwy Malucha

Najpiękniejsza historia

Ilość stron

376

642

352

30

128

Rodzaj oprawy

twarda

twarda

twarda

twarda

twarda

Wymiary

12,5 x 17 cm

18,5 x 24,5 cm

19,9 x 17,1 cm

16,5 x 19,5 cm

28,1 x 20,8 cm

Ozdobne opakowania

tak

nie

nie

nie

nie

Możliwość personalizacji

tak

nie

nie

tak

nie

Ilustracje

tak

tak

tak

tak

tak

Prosty język

tak

tak

tak

tak

nie

 

Kupując religijne bajki dla dzieci warto zwrócić szczególną uwagę na:

G

Możliwość personalizacji

Personalizacja książki jest ważnym aspektem, kiedy zamierzamy kupić książkę na prezent. Oczywiście, zawsze możemy zdecydować się na wykonanie odręcznej dedykacji, ale nie będzie ona na tyle trwała co wykonany grawer. Personalizacja, czy to w formie graweru na płytce, czy opakowania przypominać będzie o uroczystości, z okazji jakiej otrzymaliśmy książkę, a także o osobie, od której ją otrzymaliśmy.

G

Przystępny język

Treści zamieszczone w Biblii są niejednokrotnie trudne do zrozumienia dla dorosłych, nie mówiąc już o młodszych czytelnikach. Dlatego wybierając książkę dla dzieci o tematyce religijnej warto zwrócić uwagę na język, jaki jest użyty do napisania utworu. Przystępny język pozwoli nie tylko na łatwiejsze zrozumienie opowieści, ale również przyswojenie prawd zawartych w Piśmie Świętym.

G

Ilustracje

Niezależnie od tematyki książki, jaką kupujemy, która przeznaczona ma być dla dziecka, warto wybrać pozycje ilustrowane. Grafiki w ksiązkach pozwalają nie tylko na łatwiejsze zrozumienie zawartych treści, ale także uatrakcyjniają czytanie poszczególnych stron książki. Ilustracje są szczególnie ważne, kiedy zamierzamy czytać książkę najmłodszym dzieciom, pomagają one przedstawić historię w bardziej zrozumiały sposób.

G

Format i ilość stron

Wygodny format to A5, pozwala on nie tylko na objęcie wzrokiem całej czytanej strony, ale również zabranie książki ze sobą na wyjazd. Polecane są również pozycje, które posiadają kilkadziesiąt lub kilkaset stron zadrukowanych czcionką umożliwiającą łatwe czytanie zarówno przez dorosłych, jak i później przez dzieci.

Interesują się także książki edukacyjne dla dzieci? Koniecznie sprawdź najlepsze propozycje – LINK.

Z Jezusem przez Biblię. W każdej opowieści słychać Jego imię – nasz wybór 2024

Spośród przedstawionych w rankingu utworów nasz wybór padł na utwór „Z Jezusem przez Biblię”. Fakt, że książka zdobyła wiele prestiżowych nagród, zapisuje ją na liście utworów wartych do zapisania. Książka co prawda nie posiada możliwości zamówienia specjalnej dedykacji w formie graweru, natomiast zawsze można dołączyć specjalną kartkę z życzeniami do środka.

„Z Jezusem przez Biblię” to książka napisana przystępnym i zrozumiałym dla dziecka językiem. Pozwala to na łatwiejsze zrozumienie treści zawartych w książce. Jest to książka, której format i grubość, pozwala na zabranie jej ze sobą w podróż. Pozycja ta jest bogato ilustrowana, co jest szczególnie przydatne w książeczkach skierowanych do najmłodszych odbiorców. Książka ta, przedstawia historie oparte na treściach biblijnych, zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Jest do pozycja doskonała na prezent, zarówno na uroczystości religijne, jak i święta czy urodziny.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie książki religijne dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online