W życiu każdego rodzica, przychodzi taki moment, że jego pociecha przestaje chcieć być wożona w pozycji leżącej, a na spacerach coraz chętniej obserwować chce otaczający go świat. Kiedy więc gondola przestaje spełniać swoje funkcje, Rodzice zaczynają poszukiwania idealnej spacerówki. Wśród najczęściej pożądanych cech spacerówki wymieniany jest przede wszystkim komfort podróżowania dziecka, ale także łatwość składania i waga wózka. W zależności, do czego potrzebujemy spacerówki, bardziej lub mniej może zależeć nam na jej formie składania, a także amortyzacji kół. Znacznie łatwiej wybrać jest lekką spacerówkę do użytku miejskiego, niż taką, którą będziemy wykorzystywali także w terenie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się czy wózek spacerowy może być mały, lekki, a przede wszystkim wygodny dla dziecka, ten artykuł jest dla Ciebie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

spacerówka Piccolo

9.9

Tani

Kinderkraft Lite Up

9.8

Średnia


 

spacerówka KIDSEE

9.7

Drogi

spacerówka Chiccot

9.6

Średnia

MOOLINO COMPACT

9.5

Tani


 

Lekka spacerówka – ranking 2024

W dzisiejszym rankingu zebraliśmy kilka najpopularniejszych propozycji wózków spacerowych dostępnych na polskim rynku. Czy zawsze waga idzie w parze z komfortem, oraz dlaczego warto zainwestować w tanią, lekką spacerówkę? Przyjrzyjmy się dokładniej propozycjom wózków wybranych do zestawienia.

Wózek Picollo – wózek spacerowy

najlżejsza spacerówka

Wózek spacerowy Picollo posiada możliwość regulacji na wielu płaszczyznach. Podczynając od podnóżka pod nogi, poprzez oparcie, które możemy ułożyć w pozycji całkowicie leżącej, kończąc na daszku. Koła wózka wykonane zostały pianki EVA, która świetnie tłumi nierówności. Również siedzisko posiada takowe wypełnienie. Materiał, jaki zosyał wykorzystany do produkcji siedziska, jest miły oraz przyjemny w dotyku, a rączki do pchania zostały pokryte miękką gąbką dla wygody i komfortu prowadzenia spacerówki. W wózku znajdują się dwa systemy bezpieczeństwa, które uniemożliwiają dziecku wypadnięcie. Przede wszystkim jest to pas bezpieczeństwa, a także miękki pałąk. Wózek można zablokować hamulcem, bez obaw o przesuwanie się go. Dla wygody rodziców, pod siedziskiem znajdziemy całkiem pojemny kosz na zakupy, a w tylnej części spacerówki – kieszonkę na drobiazgi.

R

Zalety

 • lekki;
 • zwrotny;
 • proste składanie;
Q

Wady

 • niska jakość wykonania.

Wózek Kinderkraft Lite Up

lekka spacerówka cena

Spacerówka Kinderkraft Lite Up charakteryzuje się przede wszystkim niską wagą. Cały wózek waży zaledwie 6 kg. W spacerówce zdecydowano się na zamontowanie 5 punktowych pasów bezpieczeństwa, a także specjalnej blokady, która uniemożliwia przypadkowe złożenie czy rozłożenie wózka. Tylne koła możemy zablokować poprzez naciśniecie centralnefo hamulca. Na uwagę zasługuje także płynna regulacja od pozycji siedzącej – do leżącej. Koła wózka wykonane są z pianki EVA. Przednie z nich są obracanie o 360 stopni, co zapewnia niesamowitą zwrotność spacerówki. Siedzisko chroni przed zabrudzeniem specjalna, dwustronna wkładka, która z jednej strony posiada kolor szary, a z drugiej czarny. Dzięki możliwości jej wymontowania, możemy wyprać ją w prosty sposób. W zestawie z wózkiem otrzymamy także folię przecideszczową, śpiworek na nogi, kosz pod siedziskiem, daszek z okienkiem oraz uchywt na kubek lub butelkę.

R

Zalety

 • pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa;
 • atrakcyjna cena;
 • kompaktowy po złożeniu;
Q

Wady

 • niewielkie rozmiary wózka.

Wózek Kidsee

mały lekki wózek spacerowy

Wózek Kidsee to lekka i kompaktowa spacerówka, która została wyposażona w system składania i rozkładania wózka jedną ręką. Oparcie spaceróeki reguluje się w trzech poziomach, dzięki czemu z łątwością możemy zmienić pozycję spania malucha. Wózek posiada obszerny daszek ze specjalnym okienkiem, który z jednej strony chroni dziecko przed słońcem czy wiatrem, a z drugiej daje możliwość obserwacji go. Dodatkowo barierka wózka posiada specjalną tackę z miejscem na butelkę czy kubek. Pełni ona funkcję zabezpieczającą malucha przed wypadnięciem, ale także daje możliwość położenia na niej dziecięcego picia czy jedzenia na spacer. Kidsee to świetny wózek na wyjazdy. Jego kompaktowe rozmiary oraz wygodne składanie umożliwia wygodny transport, a specjalna konstrukcja pozwala na ciągnięcie go niczym walizka. Co ważne w zestawie znajdziemy pojemną torbę, która pomieści wszelkie niezbędne rzeczy dla maluszka.

R

Zalety

 • barierka – tacka;
 • możliwość ciągnięcia po złożeniu;
 • łatwy dostęp do kosza;
Q

Wady

 • zbyt niski.

Wózek Chiccot

spacerówka 6 kg

Nasza następna propozycja to wózek typu spacerówka, składany do formy parasolki. Spełnia on wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa. Wózek charakteryzuje się lekką, wytrzymałą, a przede wszystkim stabilną konstrukcją, wyposażoną w dużą budkę ze specjalnym okienkiem. Przednie koła posiadają możliwość blokady do jazdy na wprost, a tylne wyposażone zostały w hamulce. Dla wygody i bezpieczeństwa malucha wózek wyposażony został w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa ze specjalnymi naramiennikami. W wózku nie zabrakło również podnóżka dla dizeka. Dla wygody rodzica, rączki pokryte zostały miękką, ergonomiczną gąbką. Wózek posiada regulację oparcia, w zależnosci od potrzeb. Pod siedziskiem znajdziemy wygodny kosz na zakupy, a w tylnej części budki kieszonkę na drobiazgi. Wózek dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, a jego cena stanowi świetny stosunek do oferowanej jakosci. To propozycja idealna na wyjazdy, aczkolwiek raczej mało przydatna w terenie pozamiejskim.

R

Zalety

 • idealny na wyjazdy;
 • lekko się prowadzi;
 • dobry stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

 • słaby mechanizm składania.

Wózek Moolino Compact

lekka spacerówka opinie

Wózek Moolino Compact to lekka, a jednocześnie wytrzymała spacerówka, która składa się w typową parasolkę. Wózek posiada duże, podwójne 14 cm koła. Tylne dodatkowo posiadają osobne hamulce. Wózek wyposażony został w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa ze specjalnymi naramiennikami. Wózek posiada także regulację oparcia i podnóżka oraz wygodny daszek z okienkiem, który pozwala kontrolować na bieżąco dziecko. Istnieje możliwość demontażu daszka, a Wózek wyróżnia się przede wsyzstkim wysoką jakoscią materiału użytego do produkcji, materiał jest mocny i gęsty, a rama sztywna. Wózek po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, a gabayt ten można dodatkowo zmniejszyć poprzez wymontowanie kół. Produkt dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych.

R

Zalety

 • zajmuje mało miejsca;
 • możliwość odpięcia pałąka;
 • pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa
Q

Wady

 • brak blokady jazdy na wprost.

Najlżejsza spacerówka – czy zawsze warto sugerować się wagą?

Nie zawsze lekka spacerówka to dobra spacerówka. Czasem jednak to właśnie od wagi uzależniamy wybór wózka dla naszego dziecka. Zwróćmy uwagę na dzisiejsze propozycje i przyjrzyjmy się im nieco dokładniej. Wszystkie najważniejsze cechy zebraliśmy w tabeli.

Cecha produktu

Wózek Picollo

Wózek Kinderkraft Lite Up

Wózek Kidsee

Wózek Chiccot

Wózek Moolino Compact

Waga wózka

6 kg

6 kg

5,9 kg

6,1 kg

6 kg 

Amortyzacja kół

nie

tak

tak

nie

tak

Hamulec

tylny, każde koło posiada osobny

tylny, centralny

tylny, centralny

tylny, każde koło posiada osobny

tylny, każde koło posiada osbny

Wymiary po złożeniu (szerokość/głębokość/wysokość)

28/34/106 cm

28/45/90 cm

28/46/82 cm

28/34/106 cm

27/30/110 cm

Forma złożenia

na płasko

na płasko

na płasko

parasolka

parasolka

Waga wózka

Waga wózka uzależniona jest od materiałów z jakiego jest on wykonany, ale także od dodatkowych elementów wchodzących w jego skład. Za najlżejsze uważa się wózki, wyposażone w piankowe koła, o lekkiej konstrukcji, bez dodatkowych wzmocnień. Te, które przedstawiliśmy w dzisiejszym rankingu charakteryzują się waga wynoszącą około 6 kilogramów. Różnice pomiędzy poszczególnymi wózkami zacierają się i są wręcz niewyczuwalne. Jednak prócz zwrócenia uwagi na wagę wózka, warto przyjrzeć się innym elementom, które bezpośrednio wpływają na komfort podróżowania malucha.

Amortyzacja kół

Od amortyzacji kół uzależniony jest komfort podróżowania dziecka wózkiem. Amortyzatory są niezbędne szczególnie podczas pokonywania nierówności. O ile podczas podróży wózkiem po miejskich, równych chodnikach, komfort dziecka nie zmniejsza się, o tyle jeśli zdecydujemy się na podróż po nieco mniej cywilizowanych terenach, naszemu dziecku będzie najzwyczajniej niewygodnie. Wszelkie nierówności, jakie pokonywać będziemy spacerówka, będą odczuwalne przez nasze dziecko. Jeśli więc planujemy spacery po lesie, czy wyprawy z dzieckiem poza miasto, należy wybierać wózki z amortyzowanymi kołami.

Hamulec

Chyba nie ma na rynku wózka, który nie posiadałby hamulca. Jest on niezbędny podczas podróży szczególnie komunikacja miejska, jednak sprawdzą się także w innych sytuacjach. Wózki oferowane przez producentów, posiadają jeden z systemów hamowania. Część z nich posiada jeden centralny hamulec, po którego naciśnięciu, automatycznie blokują się obydwa tylne koła. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie. Na rynku dostępne są także modele, których tylne koła wyposażone są w dwa, niezależne od siebie hamulce. W takich przypadkach należy zablokować najpierw jedno, a następnie drugie koło.

Wymiary po złożeniu

Wybierając spacerówkę, opierając się na jej wadze, bardzo często poszukujemy produktu kompaktowego. Szczególnie ważny dla konsumentów jest rozmiar wózka po złożeniu. Spacerówki o niewielkich rozmiarach co prawda średnio sprawdzają się na co dzień, jednak są nieodłącznym elementem każdej podróży. Im spacerówka mniejsza, tym łatwiej zapakować ją do samochodu, czy też poręczniejsze jest zabranie jej na pokład samolotu.

Forma złożenia

Nie tylko rozmiary, ale także forma złożenia wózka ma znaczenie. Na rynku najpopularniejsze są dwie. Klasyczna, składana na płasko, a także złożenie spacerówki do formy parasolki. Niektóre firmy, poszły o krok dalej i umożliwiają nie tylko łatwe złożenie wózka, ale także jego transport. Niektóre spacerówki posiadają więc specjalny pasek, dzięki któremu możemy wózek nieść niczym torebkę, inne z kolei składają się niczym walizka, która możemy ciągnąć za sobą na kółkach. Wybierając wózek, oprócz spraw wpływających na bezpośredni komfort dziecka, warto zwrócić uwagę także na komfort użytkowania przez rodziców, a także praktyczność zastosowanych rozwiązań.

Wózek Chiccot – bardzo lekka spacerówka

Z przedstawionych w rankingu wózków spacerowych 2024, na szczególną uwagę zasługuje propozycja Chiccot. Nie da się ukryć, że spacerówka ta wykonana jest najsolidniej, dzięki czemu bez obaw możemy z niej korzystać przez lata. Wózek ten co prawda jest najcięższa propozycja, jednak różnice są na tyle niewielkie, że kwestie wagi możemy w zupełności pominąć. Niestety, w wózku nie znajdziemy amortyzowanych kół, przez co pokonywanie nierówności może nie być komfortowe dla dziecka, a spacerówkę należy traktować jako typowy wózek do miasta.

Wózek posiada jednak dwa hamulce tylnych kół, które należy blokować pojedynczo, jednak są one na tyle mocne, że często wystarczy zablokowanie tylko jednego koła, a wózek pozostaje nieruchomy. Spacerówka Chiccot po złożeniu przyjmuje formę parasolki, łatwo jest więc ja zabrać ze sobą w podróż, a jeśli nasze dziecko sporadycznie korzysta w wózka, nie musimy go pchać, a wystarczy złożyć i wziąć ze sobą. Wózek po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Przybiera on foremny kształt co ułatwia umiejscowienie go pośród bagaży, a dla osób, które nie dysponują duża ilością miejsca do przechowywania w domu, z łatwością zmieści się na dnie szafy, czy w kącie przedpokoju.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza lekka spacerówka
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online