Nigdy nie jest za wcześnie, aby wkroczyć w świat pełen niesamowitych historii i wrażeń, szczególnie gdy jesteśmy w stanie zabrać go wszędzie ze sobą.

Myśl ta przyświecała platformie Storytel w udostępnieniu rozbudowanej listy dostępnych audiobooków przeznaczonych dla dzieci. Do grona lubianej i stale powiększanej serii można zaliczyć audiobooki o kilkuletniej dziewczynce Basi. Warto jest przedstawić kilka pozycji, traktujących o jej przygodach.

„Basia i Kask” – Zofia Stanecka

Rodzeństwo, jak to rodzeństwo – stale ze sobą konkuruje, chociażby w ilości posiadanych przedmiotów. Widać to po Basi, zazdrosnej o to, że jej brat Janek popisuje się nowym kaskiem, chroniącym go w trakcie jazdy na rowerze i rolkach. Postanawia zatem stworzyć swój – niestety żaden z wykorzystanych przedmiotów nie spełnia oczekiwań, jednak trudno czegokolwiek spodziewać się chociażby po garnku. Czy mama będzie w stanie pomóc bohaterce w realizacji celu?

„Basia i słodycze” – Zofia Stanecka

Nie ma seansu argumentować tego, że można ubóstwiać wszelkiego rodzaju łakocie. Basia zdaje się doskonale zdawać z tego sprawę, dlatego posila się nimi każdego dnia i w różnych wariantach. Oczywiście tylko wtedy, gdy mamy i taty nie ma w pobliżu. Z czasem jednak słodycze zaczynają się jej przejadać – w jaki sposób upora się z tak nieprzewidzianą sytuacją?

„Basia i telewizor” – Zofia Stanecka

Jesienna chandra jest w stanie dopaść każdego, nawet tak pozytywnie zakręconą dziewczynę, jaką jest Basia. Szczególnie gdy nie sposób opuścić jest łóżko z powodu przeziębienia. Wtedy tęskni się nawet za chodzeniem do przedszkola! Na dodatek nie może oglądać telewizji za dnia z powodu zakazu mamy. Próba włączenia go, gdy nikogo nie ma w pobliżu, kończy się fiaskiem, ponieważ przestał działać. Jak to teraz wytłumaczyć rodzicom?

„Basia i narty” – Zofia Stanecka

Skoro w końcu przyszedł czas na ferie zimowe, to nie może obejść się bez rodzinnego wyjazdu na narty! Basia liczy, że w końcu nauczy się na nich jeździć, w czym pomóc ma jej tata. Niestety, sprawa okazuje się zbyt skomplikowana, ale od czego jest wujek Grzesiek? Z jego wsparciem nasza bohaterka stanie się prawdziwym postrachem śnieżnych przejazdów – pod warunkiem oczywiście, że wystarczy jej determinacji.

„Basia i pieniądze” – Zofia Stanecka

Basia, Janek i Franek już nie mogą się doczekać, aby wraz z mamą udać się na wielkie zakupy. Sklepy przepełnione są wieloma interesującymi produktami, które jednak nie są za darmo. Jest to świetny moment, aby nauczyć Basię, czym tak naprawdę są pieniądze, dlaczego można wypłacić je z bankomatu  i w jaki sposób nam służą.

Całą serię znajdziesz w Storytel.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Literatura dla dzieci
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online