Nie każdy noworodek chce spać sam w swoim łóżeczku, choćby było najpiękniejsze na świecie. Nie każdy rodzic chce iść na tak dalekie ustępstwo, aby wprowadzić nowego członka rodziny do swojego łóżka małżeńskiego. A jak wiadomo, w pobliżu mamy noworodek śpi o wiele lepiej. Ona również ma szansę lepiej się wyspać… Co robić?

Idealnym rozwiązaniem dla młodych rodziców, którzy marzą o lepszym śnie, jest łóżeczko dostawiane. To genialny wynalazek, który pozwala pozostać w kontakcie z maluszkiem, bez konieczności kładzenia go we własnym łóżku. Jeżeli zastanawiasz się jakie łóżeczko dostawne wybrać, zapraszamy do lektury.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Lionelo Theo

9.9

Średnia


 

Severno Kids

9.7

Tania


 

Moby-System Closer

9.7

Tania


 

Kindercraft Neste up

9.7

Średnia


 

Chicco Next2Me

9.5

Drogie


 

Lionelo Leonie

9.3

Drogie


 

Przygotowaliśmy ranking sześciu modeli łóżeczek dostawnych. Mają różne konstrukcje i różne ceny, ale wszystkie pochodzą od sprawdzonych producentów. W pierwszej części każdy produkt dokładnie opiszemy. Później przytoczymy parę faktów dotyczących dziecięcego snu i zalety, jakie ma łóżeczko dostawka. Na koniec porównamy ze sobą wszystkie produkty i wybierzemy ten najlepszy.

Łóżeczko turystyczne dostawne Severno Kids Close to Mommy

łóżeczko dostawne

Pierwszy i najtańszy produkt w naszym zestawieniu to łóżeczko turystyczne z funkcją dostawki Severno Kids Close to Mommy. Łóżeczko jest bardzo często kupowane, zapewne ze względu na niską cenę.

Spełnia jednak przede wszystkim rolę łóżeczka turystycznego. Nie jest dobrym wyborem do spania na stałe, zwłaszcza, że nie ma w zestawie porządnego materaca. Łóżeczko Severno składa się do małych rozmiarów i można je przenosić w poręcznej torbie. Ma regulację wysokości podłoża, dzięki czemu sprawdzi się zarówno dla małych jak i większych dzieci.

Jeżeli chodzi o stosowanie go jako łóżeczka dostawnego, na dłuższą metę może być z tym problem. Nie ma możliwości przystawienia go bardzo blisko łóżka rodziców. Materiał, z którego jest wykonane, szeleści. Nie będzie to przeszkadzać podczas kilkudniowego pobytu na wakacjach, na co dzień może jednak być problematyczne. To stosunkowo dobre łóżeczko turystyczne opinie ma również pochlebne. Ale nie sprawdzi się jako dostawka.

R

Informacje

 • Funkcje: łóżeczko turystyczne, dostawka, kojec dla starszego dziecka z bocznym wejściem, możliwość użytkowania na zewnątrz wraz z moskitierą,
 • Cena: niska,
 • Jakość: standardowa dla łóżeczka turystycznego,
 • Opinie: bardzo dobre.

Łóżeczko dostawne 2 w 1 Moby-System Closer

łóżeczko dostawiane

Druga propozycja pochodzi od nieco mniej znanej w Polsce firmy Moby-System. Łóżeczko jest wykonane z tkaniny i można je składać, dlatego nada się również na wyjazdy. Ma bardzo atrakcyjną cenę i do tego interesujący wygląd.

Dwa duże plusy tego łóżeczka to regulacja wysokości i długości nóżek. Umożliwi to idealne dopasowanie ich do łóżka rodziców. Do mocowania służą także regulowane pasy. Przednia ścianka jest zwijana tak, aby mieć dostęp do niemowlęcia. W zestawie znajduje się materacyk, który zwiększy komfort snu dziecka. Po złożeniu łóżeczko Closer można schować do wygodnej torby.

W tej cenie trudno znaleźć lepsze łóżeczko dostawne. Trzeba jednak pamiętać, że jakość jest tutaj bardzo ważna. Ten produkt sprawia wrażenie niezbyt solidnego, mimo dobrego designu i ergonomicznych nóżek. Popularność łóżeczka Moby-System jest raczej umiarkowana.

R

Informacje

 • Funkcje: łóżeczko dostawne, wolnostojące, turystyczne,
 • Cena: niska,
 • Jakość: średnia,
 • Opinie: dobre.

Łóżeczko dostawne Kindercraft Neste up

kinderkraft łóżeczko dostawne

Kolejny produkt pochodzi od znanej i lubianej firmy Kindercraft. To kolejne wielozadaniowe łóżeczko, które może służyć jako dostawka, łóżeczko wolnostojące lub turystyczne. Podobnie jak poprzednie jest wykonane z tkaniny, jednak sprawia wrażenie dużo bardziej solidnego.

Całość opiera się na mocnej konstrukcji. Nóżki można regulować na wysokość w sześciu stopniach. Podobnie jest z ich długością – można ją dopasować do łóżka. To bardzo pomocne. W zestawie znajduje się również materacyk dostosowany do potrzeb noworodków, czyli stosunkowo twardy. Co ciekawe, można również zamontować materac pod kątem – tak, żeby główka dziecka była nieco wyżej. Tak są skonstruowane łóżeczka na oddziałach noworodkowych. To bezpieczny sposób spania dla najmłodszych dzieci. Przyda się także maluchom z tendencją do silnego ulewania lub refluksem.

Kindercraft łóżeczko dostawne Neste Up to przede wszystkim solidny i funkcjonalny produkt. Dlatego nie zachwyca swoim wyglądem, ale gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę. Można go również złożyć i transportować w torbie. Jest dość popularny i ma same bardzo dobre opinie.

R

Informacje

 • Funkcje: łóżeczko dostawne, wolnostojące, turystyczne, możliwość pochylenie materaca,
 • Cena: umiarkowana,
 • Jakość: dobra,
 • Opinie: bardzo dobre.

Łóżeczko dostawne Lionelo Theo

łóżeczko dostawne opinie

Kolejne łóżeczko dostawne jest odrobinę droższe, nadal jednak plasuje się w średnim przedziale cenowym. Theo od firmy Lionelo jest zbudowane bardzo podobnie jak Moby-System, wykonane jest jednak z dużą większą starannością. Stelaż jest też nieco wysunięty na jedną stronę, co pozwoli jeszcze lepiej dosunąć łóżeczko do łóżka rodziców.

Theo jest tkaninowe, ponownie zastosowano tu także elementy z siateczki. Przednia ścianka jest odpinana, kiedy ma być zastosowane jako dostawka. W komplecie znajduje się dopasowany materacyk o grubości 4 cm, dostosowany do potrzeb noworodków i mniejszych niemowląt.

Lionelo jest składane i można je transportować w załączonej torbie. To łóżeczko ma również możliwość pochylenia materaca, aby ułatwić oddychanie przy katarze lub zapobiec zachłyśnięciom. Lionelo Theo łóżeczko dostawne opinie ma naprawdę świetne. Trudno znaleźć rodzica niezadowolonego ze swojego wyboru. Wygląda też dużo lepiej niż Kindercraft, a obydwa kosztują bardzo podobnie.

R

Informacje

 • Funkcje: łóżeczko dostawne, wolnostojące, turystyczne, możliwość pochylenia materaca,
 • Cena: umiarkowana,
 • Jakość: bardzo dobra,
 • Opinie: świetne.

Turystyczne łóżeczko dostawne Chicco Next2Me

łóżeczko dostawne chicco

Łóżeczko Chicco to produkt z nieco wyższej półki cenowej, mimo iż jego budowa jest bardzo prosta i niczym nie odbiega od dużo tańszych propozycji. Można je używać jako wolnostojące, dostawne lub turystyczne. Ma w zestawie torbę, w której można je przenosić po złożeniu.

To bardzo podobne do poprzednich tkaninowe łóżeczko na metalowym stelażu. Materiał wydaje się jednak nieco cieńszy i mniej wytrzymały. Podobnie jak w innych produktach przednia ścianka jest z siateczki i można ją odpinać. W komplecie do Chicco Next2Me jest także materac. W opisie produktu widnieje informacja, że jest miękki – nie będzie to dobry wybór dla noworodka. Nogi są regulowane, co daje możliwość dopasowania do wysokości łóżka. Wyglądają jednak na mało stabilne.

Podobnie jak w innych modelach materac można pochylić. Łóżeczko Chicco nie cieszy się wysoką popularnością, ale ma dobre opinie. Nie zachwyca również jego wygląd, ma raczej przeciętny design.

R

Informacje

 • Funkcje: łóżeczko dostawne, wolnostojące, turystyczne, możliwość pochylenia materaca,
 • Cena: dość wysoka,
 • Jakość: średnia,
 • Opinie: dobre.

Łóżeczko dostawne 3 w 1 Lionelo Leonie

Ostatnie i najdroższe łóżeczko w naszym zestawieniu pochodzi ponownie od popularnej marki Lionelo. Swoją budową najbardziej przypomina Kindercraft, nie ma jednak możliwości wydłużania i skracania podstawy nóżek. Ma za to wyjątkową funkcję kołyski.

Całość została obudowana siateczką. Nogi łóżka są oklejone drewnopodobną okleiną, co może przypaść do gustu. Jednak sam wygląd jest dość toporny. Za tą cenę można by oczekiwać czegoś bardziej atrakcyjnego. Wysokość można regulować dopasowując do własnego łóżka. Świetnie, że Lionelo również oferuje możliwość pochylenia, w razie problematycznych sytuacji. Dołączony do zestawu materac wydaje się być odpowiedni dla malutkich dzieci i zapewniać zdrowy, wygodny sen.

Najwięcej rozczarowania przynosi jednak lektura opinii na temat Lionelo Leonie. Oprócz wielu dobrych ocen przeczytać można także informacje o różnych wadach. To, co najbardziej niepokoi, to informacja, że gondola po zamontowaniu może się poruszać lub zmieniać położenie. To znacząco wpływa na naszą opinię na temat tego produktu.

R

Informacje

 • Funkcje: łóżeczko dostawne, wolnostojące, turystyczne, kołyska,
 • Cena: dość wysoka
 • Jakość: dobra
 • Opinie: umiarkowane

Bliskość, bezpieczeństwo i lepszy sen. Dla wszystkich.

Tymi dwoma krótkimi zdaniami można podsumować ideę łóżeczka dostawianego. Noworodek jest przyzwyczajony do bliskości mamy. Dlatego najłatwiej uspokaja się w jej ramionach. Trudno oczekiwać od maluszka, że przyzwyczai się od razu do samotnego spędzania nocy w dużym, jak na jego rozmiary, łóżeczku ze szczebelkami. Niektórym dzieciom się to udaje, innym niekoniecznie.

Te drugie bardzo często trafiają w końcu do łóżka rodziców. To gwarantuje lepszy sen, ale niesie ze sobą kilka zagrożeń. Noworodek umieszczony pomiędzy rodzicami nie jest do końca bezpieczny. Taką kruszynkę łatwo przygnieść w trakcie snu. Położenie w tym miejscu to także ryzyko przegrzania. Po za tym doświadczeni rodzice wiedzą, że dziecko raz wprowadzone do małżeńskiego łóżka, trudno będzie nakłonić do sypiania osobno.

Częste nocne pobudki to norma, przynajmniej przez pierwsze 3 miesiące. Rodzice mogą się wymieniać przy usypianiu, ale jeśli mama karmi piersią, to ciężar nieprzespanych nocy spada w większości na nią. Spanie obok dziecka jest dużo wygodniejsze. Czasami sama bliskość rodzica pozwoli maluszkowi ponownie zapaść w sen, bez konieczności karmienia czy kołysania.

O zaletach co-sleepingu wiemy już bardzo dużo. Spanie razem jest naturalne i zdrowe. A łóżeczko dostawne to świetna opcja, aby być blisko noworodka, a jednocześnie móc spać obok swojego partnera. Albo po prostu spokojnie się wyspać, bez zwracania uwagi na leżącego między rodzicami maluszka.

Dostawki najczęściej pełnią też więcej funkcji. Są dużo bardziej mobilne i lżejsze od tradycyjnych łóżeczek ze szczebelkami. Można je przemieszczać po całym domu. Drzemiące w ciągu dnia maleństwo może nam towarzyszyć w salonie czy w kuchni. Wiele modeli, także te w naszym rankingu, można złożyć i wygodnie przetransportować. Wówczas sprawdzają się także na wyjazdach. Zamiast kupować turystycznego łóżeczka, wystarczy jedno porządne łóżeczko dostawne. To spora oszczędność i duża wygoda.

Podobnie jak z innymi ważnymi elementami wyprawki, przy wyborze dostawki nie można zbytnio oszczędzać. Lekka z założenia konstrukcja musi być solidna. Nie ma tutaj miejsca na poruszające się elementy czy niestabilne nóżki. Absolutnym warunkiem jest także materac odpowiedni dla malutkich dzieci, czyli raczej twardy. Warto także zwrócić uwagę na to, czy materiał da się łatwo wyprać.

Łóżeczko dostawne – ranking 2024

Aby móc wygodnie porównać ze sobą sześć recenzowanych wcześniej modeli łóżeczek dostawnych, przygotowaliśmy poniższą tabelę. Zestawia ona najważniejsze cechy każdego z nich, czyli: funkcjonalność, cenę, jakość, opinie i wygląd. W każdej z kategorii produkt mógł otrzymać od 1 do 5 punktów.

 

funkcje

cena

jakość

opinie

wygląd

suma

Severno Kids Close to Mommy

5

5

2

4

2

18/25

Moby-System Closer

4

5

3

3

3

18/25

Kindercraft

Neste up

4

4

3

4

3

18/25

Lionelo Theo

5

3

5

5

5

22/25

Chicco

Next to Me

4

2

4

3

3

16/25

Lionelo

Leonie

3

2

4

2

4

15/25

Zwycięzca rankingu 2024 – Lionelo Theo

Uzyskał on największą sumę ocen w porównaniu wszystkich produktów. Świetnie spełnia wszystkie swoje funkcje, a jego cena jest stosowna do wysokiej jakości i świetnego wyglądu. Przekonują nas również pochlebne opinie na jego temat oraz popularność. To łóżeczko z pewnością ułatwi funkcjonowanie z maluszkiem, nie tylko nocami, ale także w dzień.

Możesz dokładnie obejrzeć sobie to łóżeczko w poniższym filmie.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie łóżeczko dostawne wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online