Aplikacje na smartfony to świetny sposób na zabicie czasu dla dzieci, które nudzą się w kolejce do lekarza lub w drodze do babci. Co prawda na urządzeniach mobilnych można grać w wiele różnych gier, ale nie wszystkie z nich nadają się do użytku dla dzieci.

Specjalnie dla Ciebie i Twojej pociechy wybraliśmy 5 aplikacji na smartfon dla najmłodszych. Wybrane gry bawią i uczą, nie ma w nich przemocy ani nieodpowiednich dla dzieci treści. Oto one:

Sleepwalker’s Journey

Dosyć zabawna gra, w której dziecko ma za zadanie kierować lunatykiem i zaprowadzić go z powrotem do łóżka. Po drodze musi zbierać gwiazdki i księżyce oraz pokonywać przeszkody w postaci poduszek czy platform. Na tle innych aplikacji Sleepwakler’s Journey wyróżnia się przyjazną, kolorową grafiką i łatwymi do opanowania zasadami rozgrywki.

Lego Juniors Create&Cruise

Jedna z pierwszych gier, jaka powstała na smartfony. Cel gry jest prosty: użytkownik musi pokonać trasę i zebrać jak najwięcej znajdujących się na niej klocków. Jeśli uda nam się pomyślnie zaliczyć etap, otrzymamy dodatkowe elementy wyposażenia naszego pojazdu.

The Foos

Aplikacja edukacyjna, dzięki której maluch poznaje tajniki programowania. Dziecko tworzy proste algorytmy, których trudność jest dostosowana do jego wieku. Algorytmy powstają z klocków, które trzeba ustawić w odpowiedniej kolejności. Gra jest łatwa i intuicyjna.

Rube’s Lab

Gra składa się z wielu różnych plansz. Na każdej z nich znajduje się konstrukcja, którą musimy wprawić w ruch – trzeba tak kombinować, aby wykonać postawione przed nami zadanie. Jest to o tyle ciekawe, że nie ma jednego scenariusza, a zagadkę można rozwiązać na wiele różnych sposobów.

Monument Valley

Aplikacja robi wrażenie nie tylko na dzieciach, ale też ich rodzicach. Trzeba w niej łamać prawa grawitacji i logiki, by doprowadzić naszą postać do wyznaczonego celu i zakończyć etap pozytywnym wynikiem. Zabawa jest przednia, a wszystko jest okraszone melancholijną muzyką, która buduje niesamowity klimat.

Pochłonięte zabawą dzieci mogą przez nieuwagę uszkodzić smartfon, dlatego ich rodzice powinni pamiętać o ubezpieczeniu dla gadżetów elektronicznych. Dzięki polisie można otrzymać środki finansowe na naprawę zepsutego telefonu, a i złość na malucha będzie mniejsza.

slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online