Najlepsze wózki quinny – sprawdź naszą rekomendację!
Poszukujesz sprawdzonego wózka wielofunkcyjnego, w którym twoje dziecko będzie się czuło komfortowo i bezpiecznie? Zdecydowałeś się na markę Quinny, ale nie wiesz który wózek będzie najlepszy? Sprawdź już teraz rekomendowane przez nas wózki quinny 3w1 oraz 2w1 i wybierz taki, który nie tylko zaskoczy cię funkcjonalnością, ale okaże się również najbezpieczniejszym oraz oczywiście najwygodniejszym powozem dla twojego malucha.
Wózek quinny 3w1 – Quinny Moodd
Jeżeli interesuje cię odważny design, który w połączeniu z nowoczesną technologią pozwoli twojej pociesze podróżować spokojnie i wygodnie, to model Moodd będzie najlepszym rozwiązaniem. Ten aluminiowy wózek quinny 3w1 zadziwi nie jedną osobę swoją technologią. Jeżeli chodzi o konstrukcje, to jest ona bardzo wytrzymała i lekka. Dodatkowo, producent wyposażył wózek w unikalną technologią, która automatycznie rozkłada wózek, a proces składania jest jeden z najprostszych na rynku. Niewątpliwą zaletą jest również możliwość ustawienia siedziska zarówno przodem, jak i tyłem do jazdy. O zawieszeniu, które niweluje wstrząsy oraz obrotowych kołach, które ułatwiają poruszanie się po trudnym terenie już nie wspominamy. Jeśli zastanawiasz się jakie są najlepsze wózki quinny, to model Moodd jest jedną z tych ofert, które powinny cię zaciekawić. Piankowe opony niewymagające serwisu, tapicerka odporna na wodę oraz łatwa w czyszczeniu – zalet jest jeszcze więcej!
Zalety
– Kubełkowe siedziska,
– Lekki w prowadzeniu,
– Bogate wyposażenie dodatkowe.
Wady
– Wysoka cena.
Inne wózki dziecięce quinny? Sprawdź Quinny Buzz Xtra
W przypadku modelu Buzz Xtra, nie zapłacimy aż tyle, co za model Moodd. Kosztuje on około dwóch tysięcy, co daje nam o prawie tysiąc mniej. Jest to jeden z najnowszych modeli od firmy Quinny, a co za tym idzie widzimy tutaj nowoczesny design. Wózki quinny charakteryzują się bardzo prostym i zautomatyzowanym procesem rozkładania się. Tak samo jest w przypadku Quinny Buzz Xtra – unikalna sprężyna rozłoży wózek za nas w mgnieniu oka. Nie ujrzymy tutaj co prawda amortyzatorów, które sprawiłyby, że nasze dziecko nie odczuwałoby wstrząsów i nierówności na drodze. Mamy natomiast miękkie siedzisko, które poradzi sobie z maluchem do 15 kilogramów. Budka chroniąca przed słońcem została zaprojektowana przy użyciu specjalnego materiału, który ochroni nasze dziecko przez słońcem i promieniami słonecznymi (certyfikat UV 50+). Tak jak i w poprzedniku, otrzymujemy tutaj koła piankowe. Są to bezobsługowe koła. Problematyczne jest jednak kółko przednie, które źle sobie radzi na nierównym terenie.
Zalety
– Materiał łatwy w czyszczeniu – wodoodporny,
– Bardzo dużo akcesoriów w zestawie z możliwością dokupienia kolejnych,
– Łatwy w prowadzeniu w miejskim środowisku,
– Dosyć lekki.
Wady
– Ciężki w prowadzeniu na wyboistym terenie,
– Za ciasny dla większego dziecka.
Szukasz tańszego modelu? Sprawdź Quinny Zapp Xtra!
Produkt ten kosztuje niecałe tysiąc złotych, co patrząc na inne wózki quinny 2w1 czy 3w1 jest prawie jak promocją. Model ten, tak jak pozostałe wspomniane, został przygotowany z bardzo lekkiego aluminium. Co więcej, unikalna technologia Quinny znalazła się również tutaj, co pozwoli nam wózek złożyć do bardzo małych, kompaktowych rozmiarów, a następnie automatycznie rozłożyć bez żadnych problemów. Regulacja kąta oparcia siedziska dostępna jest w 3 stopniach, jeśli prowadzimy wózek zgodnie z kierunkiem jazdy lub 2 stopnie, gdy siedzisko umiejscowione jest odwrotnie. Jednakże, brak tutaj regulacji rączki. Przez użycie piankowych, małych kół. Wózek sprawuje się idealnie w warunkach miejskich. Gorzej jednak jest, gdy będziemy chcieli zabrać naszą pociechę poza miasto. Wtedy małe, piankowe koła, który dodatkowo nie posiadają amortyzacji, mogą sprawić problemy – czy to nam podczas pchania wózka, czy naszemu dziecku, które odczuwać będzie wstrząsy. Jednakże, bogate wyposażenie dodatkowe oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z pewnością poprawiają jego ocenę.
Zalety
– Tani,
– Bardzo lekki,
– Łatwy w prowadzeniu po mieście,
– Bogate wyposażenie,
– Prosty w składaniu i rozkładaniu.
Wady
– Mało komfortowy,
– Brak pałąka w zestawie.
Jeśli szukasz wytrzymałego wózka na wyboiste drogi, to tylko Quinny Speedi SX!
Wózek ten został opracowany głównie z myślą o osobach, które preferują aktywne spędzanie czasu. Różni się on od innych modeli od producenta Quinny. Przede wszystkim użyto tutaj kół pompowanych, co poprawia wygodę na bezdrożach oraz sprawia, że nasze dziecko nie odczuje żadnego wyboju na drodze. Konstrukcja wózka to lekkie aluminium, które niweluje wagę ciężkich kół pompowanych. Warto również wspomnieć o przednim kole, które jest skrętne. Poprawia to prowadzenie wózka oraz sprawia, że nie musimy męczyć się podczas kierowania. Brak amortyzatorów w tym modelu niekoniecznie jest minusem. Jeśli nam nie wierzysz, sprawdź wózki quinny opinie na temat prowadzenia. Co prawda amortyzatory mogłyby poprawić wygodę naszego dziecka, lecz doprowadziłoby to do niestabilności oraz niepotrzebnego bujania się wózka. Dzięki takiej konstrukcji, wózki te są sztywne i nawet podczas joggingu nasze dziecko nie będzie narzekało, gdyż pompowane koła bardzo dobrze tłumią wyboje. Jedynym minusem jest waga, która przy pełnym wyposażeniu wynosi 17 kilogramów.
Zalety
– Idealny do wypraw pozamiejskich,
– Bardzo dobrze się go prowadzi,
– Łatwy w utrzymaniu czystości,
– W ofercie 2w1 – lekki.
Wady
– Siedzisko jedynie przodem do kierunku jazdy,
– Mały kosz na zakupy.
Piąta propozycja to Quinny Freestyle!
Jeśli spodobał wam się pomysł z pompowanymi kołami, to wózki quinny oferują wam jeszcze jeden model: Freestyle. Jest to połączenie wygody naszego dziecka z bezpieczeństwem oraz funkcjonalnością. Co prawda nie ujrzymy tutaj automatycznego systemu rozkładania stelaża, ale ręczny proces nie jest w żaden sposób wymagający. Ten trójkołowiec na pompowanych kołach cieszy się dobrymi opiniami i ocenami z wielu innych powodów, do których doliczyć można również zawieszenie. Razem z dużymi kołami (aż 12 cali), tworzy to idealnie zamortyzowany wózek, dzięki czemu nasze dziecko nie poczuję niczego. Dodatkowym atutem jest duży kosz na zakupy, a rzeczą, którą wyróżnia ten wózek quinny jest gondola. Została ona uszyta z nieprzemakalnego materiału, przez co nie przemoknie ona i nie zmieni swojego koloru, który został dopasowany do koloru wózka. Wózek ten jest również wyłożony polarem, a sama wyściółka jest z bawełny. Innymi słowy, jest on bardzo przyjazny dla dziecka, a przy okazji łatwy w utrzymaniu czystości.
Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić, za ten model to nieco ponad 2000 złotych (w zależności z którego sklepu będziemy kupować, przyjdzie nam zapłacić maksymalnie 2400 złotych).
Zalety
– Nowoczesny wygląd,
– Przestronny kosz na zakupy,
– Dużo miejsca dla dziecka,
– Idealny zarówno do miasta, jak i na nierówne drogi.
Wady
– Ciężki.
Szukając dobrego wózka, należy zobaczyć jakie są quinny opinie i sprawdzić, czy Holenderski producent spełnia oczekiwania klientów.
Bezpieczeństwo naszych pociech
Wózki quinny nie brylują pod tym względem na rynku. Oczywiście nie możemy im zarzucić braku jakichkolwiek środków bezpieczeństwa. Holendrzy do każdego wózka dołączają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, co jest najnowszym standardem jeśli chodzi o pasy. Jednakże, oprócz tego nie otrzymujemy na wyposażeniu nic. Można co prawda dokupić pałąk, który o wiele poprawi bezpieczeństwo naszego dziecka i ustabilizuje niesfornych maluchów, jednakże powinien być on dostępny w każdym zestawie. Jeśli chodzi o amortyzacje i ochronę przed wstrząsami, tylko niektóre wózki mogą się tym pochwalić, a wózek quinny 3w1 bez amortyzatorów i do tego na piankowych kołach prawie w ogóle nie tłumi dziur na drodze. Z tego względu bezpieczeństwo ocenione na 3/5.
Tapicerka
Wózki quinny 3w1 czy nawet modele sportowe i lekkie 2w1 charakteryzują się niesamowitą tapicerką. W zależności od modeli, mamy do dyspozycji wyściółki z polaru, zewnątrz gondoli otrzymujemy często wodoodporny materiał, co sprawia, że nie przemoknie nam gondola. Ponadto zastosowany materiał powstrzymuje działanie promieni słonecznych (UV 50+). Nie można również zapomnieć o bawełnianych tapicerkach, które nie tylko są bezpiecznego i przyjazne dla naszego dziecka, ale również można je wyprać, co możliwe jest dzięki wyjmowanej wkładce. Ocena 5/5.
Waga oraz koła, czyli prowadzenie
W tym aspekcie wózki dziecięce quinny są zróżnicowane i oferują nam ciężkie wózki z wieloma funkcjami i niesamowitą wygodą, lekkie, ale również mniej wygodne wózki, świetne w prowadzeniu, oraz te mniej sterowne. Wszystko to zależne jest od samej wagi oraz rodzaju zastosowanych kół. O ile koła pompowane są wygodniejsze, tak dodają więcej wagi niż koła z pianki. Dzięki wprowadzeniu obrotowego koła przedniego, prowadzenie na równym terenie nie sprawia nam problemów. Jednakże wózki quinny z piankowymi kołami mają już nie lada problem na terenie wyboistym. 4/5 to ocena, która świetnie odzwierciedla różne modele Quinny.
Wyposażenie oraz dodatkowe akcesoria
Wózki quinny 3w1 posiadają bardzo obszerne wyposażenie fabryczne. Mowa tutaj o specjalnych kubkach, moskitierach, osłonach na nóżki, śpiworkach, a nawet 2-kołowej osi przedniej, parasolki, czy uchwyt na kubek. To wszystko oczywiście uzupełnione jest adapterami, koszykiem na zakupy, klipem do parasolki, oraz innymi dodatkami. Jeśli chodzi o funkcjonalność, quinny wózki mogą pochwalić się bardzo ciekawym system do rozkładania wózka. Po wciśnięciu jednego przycisku specjalna sprężyna rozłoży wózek w dosłownie moment! Składanie również jest proste, a podstawowe funkcje regulacji wysokości czy kąty pochylenia uzupełniają ocenę 5/5.
Konstrukcja oraz jej żywotność
Wszystkie wózki quinny 2w1 oraz 3w1 zostały przygotowane z aluminium, jednego z najpopularniejszych materiałów na rynku. Obecnie prawie każda szanująca się firma używa aluminium do wózków, gdyż jest to świetne połączenie lekkości i wytrzymałości. Jeśli sprawdzimy jakie opinie mają wózki quinny, zobaczymy, że większość z nich cieszy się właśnie pozytywnymi komentarzami na temat konstrukcji. Ocena podwyższona została przez specjalną technologię do rozkładania wózków, o której wspomnieliśmy powyżej.
Submit your review | |