Najlepszy nocnik dla dziecka – ranking 2024

W okolicach 18-stego miesiąca życia, czasami nieco wcześniej, a często dużo później, przychodzi w życiu dziecka czas na wielką zmianę. Odpieluchowanie – tak nazywa się pożegnanie z pieluszkami. Kolejny krok to nauka korzystania z nocnika.

Oczywiście sprawa wyboru nocnika nie jest prosta, bo rynek oferuje ich bardzo dużo. Święcące, grające, krzesełka, pieski… Jaki nocnik dla dziecka najlepiej pomoże mu w nauce korzystania z toalety? Jeśli właśnie szukasz odpowiedzi na to pytanie, to świetnie trafiłeś.

Przygotowaliśmy ranking pięciu nocnikowych propozycji dostępnych na rynku w 2024 roku. Zostały uszeregowane od najprostszej i najtańszej do najbardziej urozmaiconej wersji w najwyższej cenie. W pierwszej kolejności opiszę dokładnie każdy z nich. Później porównam je ze sobą, a na koniec dowiesz się jaki nocnik wygrał ranking. Po drodze podrzucę też kilka ważnych wskazówek dotyczących nauki korzystania z toalety.

Tega – nocnik-krzesełko z pozytywką

Najtańszy i najprostszy model nocnika w naszym rankingu. Ma formę krzesełka na nóżkach, które zostały zabezpieczone antypoślizgowymi naklejkami. Jest zamykany na klapkę. Niestety sprzedawca nie podaje maksymalnej wagi dziecka.

Krzesełko Tega ma wbudowaną pozytywkę. Uruchamia ją czujnik wilgoci znajdujący się na dnie pojemnika. Gdy maluszek załatwi swoją potrzebę, usłyszy przyjemną melodię. Takie rozwiązanie może przyspieszyć naukę korzystania z toalety.

Ten nocnik rzeczywiście przypomina krzesełko i to całkiem wygodne. Jego wymiary są dopasowane do dziecięcych. Ma wysokie oparcie i podłokietniki. Siedzisko wydaje się dość szerokie, aby maluch mógł komfortowo korzystać z nocnika.

Nocnik Tega ma prostą i estetyczną formę. To dobry nocnik, bez zbędnych udziwnień. Klapka to super pomysł, znacznie ułatwi korzystanie. Oparcie jest ozdobione grafiką, a całość ma kolor niebieski.  Produkt jest popularny i zbiera dobre opinie. Niestety pozytywka, która jest jego największą zaletą, bardzo szybko się psuje. Czujnik wilgoci po prostu rdzewieje pod wpływem moczu.

Tega – zestaw z nocnikiem, nakładką i podnóżkiem

Ten sam producent proponuje cały toaletowy zestaw dla malucha. Składa się z takiego jak powyżej nocnika w formie krzesełka, nakładki na sedes oraz wielofunkcyjnego podnóżka.

Nocnik ma dokładnie takie same funkcje jak opisywany poprzednio produkt. Nakładka na sedes ma uniwersalny kształt i powinna pasować do każdej toalety. Z przodu ma zabezpieczenie, a z tyłu niewysokie oparcie. Wygląda na wygodną i ergonomiczną.

Do korzystania z toalety za pomocą nakładki niezbędny jest podnóżek. W przeciwnym wypadku dziecko nie będzie mogło przyjąć wygodnej i zdrowej postawy. Dlatego podnóżek znalazł się w tym zestawie. Jest dopasowany do reszty akcesoriów. Ma wstawki antypoślizgowe zarówno na nóżkach jak i od góry. To znacznie poprawia jego wytrzymałość.

Zestaw ma cztery warianty kolorystyczne i wszystkie wyglądają bardzo ładnie. Produkt sprzedaje się dobrze i nikt z kupujących nie skarży się na żadne istotne usterki. Podnóżek to świetny pomysł w każdym domu, w którym jest dziecko. Przyda się chociażby do mycia rączek.

Śpiewający nocniczek interaktywny

Ten nocnik to miniatura prawdziwej toalety. Wygląda jak sedes, ma klapę, spłuczkę i miejsce na papier toaletowy. Jest interaktywny, ponieważ reaguje na czynności wykonywane przez dziecko. Śpiewa piosenki w języku polskim oraz mówi proste zdania.

Dzieci uczą się przez naśladownictwo. I ten fakt wykorzystał producent tego nocnika. Ma on opuszczaną klapkę i spłuczkę, której używa się jak prawdziwej. Maluszek może naśladować to, jak z toalety korzystają rodzice.

Po zakończonej czynności nocnik zaśpiewa piosenkę lub powie jakieś zachęcające zdanie. To może przekonać dzieci do zrezygnowania z pieluch. Cały pojemnik jest wyjmowany z obudowy, dzięki czemu łatwo można go wyczyścić. Pojemnik wraz z klapą jest różowy lub niebieski, a reszta nocnika biała.
Po za tym wnętrze nocnika można używać także jako nakładka na toaletę dla starszego dziecka. Nie mam pewności czy będzie wygodna, chociaż producent zapewnia, że tak. Dodatkowy gadżet do nakładka ochronna dla chłopców.

Znów nie mamy informacji jaka maksymalna waga dziecka jest dopuszczana przy tym produkcie. Mimo to cieszy się on względną popularnością, bo jest odrobinę tańszy niż interaktywne nocniki renomowanych firm dziecięcych. Swoją drogą produkt do złudzenia przypomina jeden z nocników Fisher Price.

Fisher Price – Nocniczek „Ucz się ze szczeniaczkiem”

To kolejny gadżet Fisher Price ze słynnym szczeniaczkiem. Dzieciaki, które mają inne zabawki z tym bohaterem, na pewno od razu polubią nocnik. Ma kształt prawdziwej toalety oraz spłuczkę.

Spłuczka naprawdę działa i chociaż nie leci z niej woda, to słychać dźwięk jak przy spuszczaniu toalety. Siedzisko zostało wyposażone w uchwyty po bokach – to może pomóc niektórym dzieciom przełamać strach. Pozwoli usiąść stabilnie i bezpiecznie.

Nocniczek reaguje na czynności dziecka. Gra wesołe piosenki i mówi zachęcające zdania w języku polskim. Tych melodii i tekstów jest naprawdę dużo, więc nie znudzą się zbyt szybko. Pomysł ze spłuczką również jest bardzo trafiony. W oparciu jest zrobiony schowek, może się tam znaleźć np. książka pomocna w nauce korzystania z toalety.

Nocnik ma ładny kształt i wydaje się bardzo solidny, chociaż znów nie mogę się doczytać maksymalnej wagi dziecka. Deska jest zdejmowana i z powodzeniem służy jako nakładka na toaletę. W środku znajduje się wyjmowany pojemnik, co znacznie ułatwia zachowanie nocnika w czystości.

Jak każdy produkt Fisher Price, nocniczek ze szczeniaczkiem jest chętnie wybierany przez rodziców. Jest biały z niebieskimi i zielonymi elementami. Marka cieszy się zaufaniem i rzadko zawodzi jeśli chodzi o jakość i bezpieczeństwo produktów. Ten nocnik opinie ma bardzo dobre i brak informacji o ewentualnych usterkach.

Nocnik ze szczeniaczkiem w akcji możesz podziwiać w tym filmie.

Fisher Price – Nocnik Kaczka

Nocnik w kształcie kaczki, czyli kaczkonocnik! Oparcie nocnika jest ozdobione głową kaczki, a misa opiera się na nóżkach w kształcie kaczych łapek. Druga propozycja od Fisher Price, ale dużo mniej trafiona niż nocnik ze Szczeniaczkiem Uczniaczkiem.

Ma zasadniczo te same funkcje. Czyli gra muzyczkę i mówi, gdy dziecku uda się załatwić do toalety. Naśladuje odgłos spuszczanej wody. Deskę można zdjąć i używać jako nakładki na sedes. A pojemnik w środku jest wyjmowany do czyszczenia. W końcu dostajemy jasną informację jaka waga dziecka jest dopuszczalna – do 45 kg. To bardzo dużo.

Cena produktu jest taka sama jak poprzedniego. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że wykonanie tego nocnika jest gorsze. A może to po prostu efekt mało estetycznego wzoru? Kacze nogi jako podstawa nocnika wyglądają koszmarnie. Ale na pewno zadziałają na małego miłośnika kaczuszek.

Nocnik jest popularny i ma dobre opinie. Niestety kilka razy powtarza się stwierdzenie, że jest za wysoki dla dziecka w wieku około 18 mscy, a nakładka bardzo łatwo się zdejmuje. W takim razie kaczuszka najlepiej sprawdzi się u starszych dzieci.

Wyczerpującą recenzję kaczko nocnika możesz zobaczyć w poniższym filmiku.

Odpieluchowanie – jak się do tego zabrać?

Na pożegnanie z pieluchą rodzice czekają bardzo długo. Mamy dość ciągłego przewijania, oczekujemy na kolejny krok w rozwoju dziecka. W głowie siedzą też rosnące ceny pieluch, zwłaszcza tych w typie pants.

Odpieluchowanie to prawdziwy przełom dla malucha. Żeby dobrze się do tego zabrać kluczowy jest wiek dziecka. A dokładnie moment jego gotowości na zmianę nawyków związanych z wypróżnianiem. Ogólnie mówi się, że dzieci uczą się reagowania na sygnały swojego ciała, związane z potrzebą oddania moczu czy kału, w okolicach 18-stego miesiąca życia. W praktyce, jak zawsze, u każdego malucha wygląda to inaczej.

Jeszcze niedawno presja na naukę korzystania z nocnika była bardzo wyraźna. Nasze mamy i babcie do dzisiaj wytykają nam złe postępowanie, jeśli nasze roczne dziecko nadal siusia w pieluchę. Tymczasem aktualne wytyczne są jasne – przyspieszanie procesu odpieluchowania jest szkodliwe dla dziecka.

Żeby zacząć pożegnanie z pieluchą i przywitać nocnik, trzeba odnotować konkretne zachowania dziecka, takie jak:

  • zmiana zachowania przed oddaniem moczu,
  • zauważenie oddania stolca, wskazanie na pieluszkę, gdy to się stanie,
  • chowanie się w celu załatwienia potrzeby,
  • zainteresowanie czynnościami w toalecie,
  • pobudka rano i po południowej drzemce z suchą pieluszką.

Dopóki maluszek nie zrozumie sygnałów wysyłanych przez jego ciało, nie ma sensu sadzać go na nocnik. Długie przesiadywanie na nim i oklaski rodziców, gdy przypadkiem coś tam trafi, nie są dobrą drogą. Więc przede wszystkim – dobra obserwacja dziecka i wybór odpowiedniego momentu.

Jaki nocnik będzie najlepszy?

W końcu wybieramy nocnik dla dziecka. Nie jest to proste zadanie, zwłaszcza jeśli szukam czegoś więcej, niż prosty, tradycyjny model. Zanim skupimy się na ekstra dodatkach, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę dziecka.

Czy nocnik ma odpowiednią wysokość? Dziecko, posadzone na nocniku, musi mieć kolana ugięte tak, jakby siedziało na krześle. Zbyt wysoki nocnik może powodować problemy z wypróżnieniem. Zbyt niski – będzie po prostu niewygodny.

Czy siedzisko jest wystarczająco szerokie? Tutaj problem będzie dotyczył tych okrąglejszych dzieci. Zwłaszcza super interaktywne nocniki mogą być za wąskie, bo zazwyczaj mają oparcia lub uchwyty po bokach.

Czy nocniczek jest solidny? Kto ma dzieci, ten wie, że znajdują wiele nowych zastosowań dla przedmiotów. Tak samo będzie z nocnikiem. Lepiej, żeby wytrzymał wspinanie się po nim, albo nawet rzucanie. Po za tym super byłoby mieć jasną informację producenta jaka jest maksymalna waga dziecka dla danego modelu.

Tega nocnik krzesełko

Tega  z nakładką i podnóżkiem

Interaktywny nocnik – toaleta

Fisher Price ze szczeniaczkiem

Fisher Price nocnik kaczka

opis

Nocnik z pozytywką

Nocnik z pozytywką, nakładka na sedes, podnóżek

Nocnik naśladujący wygląd toalety, z odgłosami, melodiami i zdaniami

Nocnik ze szczeniaczkiem, ruchomą spłuczką, ma kilka melodii i zdań

Nocnik w kształcie kaczki, z melodiami i zdaniami

zalety

Ergonomiczny kształt,
zamykana klapka,
pozytywka

Ergonomiczny kształt,

Nakładka na sedes dla starszego dziecka,

Bardzo przydatny podnóżek z zabezpieczeniem

Uczy przez naśladowanie,

Zamykana klapka,

Odgłosy toalety,

Melodie,

Zdania po polsku,

Wyjmowany pojemnik

Wygląda bardzo solidnie,

Ma spłuczkę, która wydaje dźwięki,

Gra kilka melodii,

Mówi zdania po polsku,

Wyjmowany pojemnik

Ma udźwig do 45 kg,

Nadaje się dla większych dzieci,

Gra melodie,

Mówi zdania po polsku,

Wyjmowany pojemnik

wady

Pozytywka szybko się psuje,

Nocnik wygląda na mało wytrzymały

Pozytywka szybko się psuje,

Nocnik wygląda na mało wytrzymały,

Mało atrakcyjny wygląd

Brak zamykanej klapki

Brak zamykanej klapki,

Nie każde dziecko polubi wygląd

 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Fisher Price szczeniaczek

9.9

Drogi


 

Fisher Price śpiewający

9.8

Drogi


 

Fisher Price kaczka

9.8

Drogi


 

Tega śpiewający zestaw

9.6

Średnia

Tega nocnik krzesełko

9.5

Tani


 

 

Najlepszy nocnik dla dziecka

Nasz ranking 2024 wygrywa Nocnik Fisher Price „Ucz się ze szczeniaczkiem”. Ten produkt ma najlepsze opinie, sprzedaje się dobrze, pochodzi od renomowanej firmy dziecięcej. Po za tym wypunktowaliśmy w tym przypadku najmniej wad ze wszystkich porównywanych nocniczków. Jest solidny, ma dobre wymiary, można go używać jako nakładki, jest interaktywny, atrakcyjny i w rozsądnej cenie.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki nocnik dla dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online