Podróżowanie z małymi dziećmi to bardzo często zagwozdka, która spędza sen z powiek niejednej osobie. Jeśli uwielbiamy wycieczki górskie czy po prostu dalekie trasy piesze, to z pewnością zabranie w taką podróż dziecka, które ledwo co nauczyło się chodzić, może okazać się bardzo złym pomysłem. Jeszcze gorzej jest, jeśli nasze dziecko nie chodzi, a na trasie nie zmieści się wózek. W takiej sytuacji rozwiązaniem idealnym okazać się może dobre nosidło turystyczne dla dziecka.

Jednakże, problemów w znalezieniu produktu idealnego jest wiele. Użytkownicy zalewają fora i media społecznościowe niezwykle dużą liczbą zapytań. Od jakiego wieku nosidełko turystyczne będzie odpowiednie? Jakie nosidełko w góry niskie, a jakie w góry wysokie? Różnorodnym kwestii wpływających na ostateczny wybór jest bardzo dużo. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować zestawienie, w którym poddamy analizie porównawczej kilka ciekawych modeli.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Dromader Hippo

9.9

Tanie

THULE Sapling

9.8

Drogi

LittleLife Voyage

9.7

Drogi


 

Kiddy Adventure

9.6

Tanie

Deuter Kid Comfort

9.5

Drogi


 

GUTO DELUXE

9.4

Tanie

W rankingu nosidełek turystycznych dla dzieci 2024 uwzględniliśmy propozycje, które są lekkie, ale przy okazji gwarantują wysoki komfort podróżowania. Nasi eksperci przyjrzeli się systemom zapięciowym, a także zabezpieczeniom dziecka czy naszym. Ponadto, uwzględnione zostały też akcesoria i wyposażenie dodatkowe czy parametry danego nosidła. Nie mniej ważne były właściwości i cechy szczególnie.

Nosidełka turystyczne dla dzieci ranking na rok 2024 otwiera Dromader Hippo

Dobre nosidło turystyczne dla dziecka

Jest to produkt w kolorze szaro-zielonym, który możemy zakupić w bardzo przystępnej cenie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich rodziców małych dzieci, którzy chcą spędzać swój wolny czas w sposób aktywny spacerując lub zwiedzając zabytki. Dużą zaletą produktu jest bezpieczne i wygodne siedzisko z miękkimi szelkami, a także z bocznymi panelami ochronnymi.

Z kolei specjalny system nośny jest bardzo pomocny w poruszaniu się nawet w nieco bardziej wymagającym terenie. Nosidełko dla dziecka posiada kilka praktycznych kieszeni, dlatego też na wycieczkę możemy zabrać pieluchy, chusteczki nawilżone oraz butelkę z mlekiem. Warto również wspomnieć o odpinanym daszku przeciwsłonecznym. Co więcej, na wyposażeniu znajdziemy też nieprzemakalną osłonę przeciwdeszczową.

Ponadto, producent daje nam także profilowane szelki z możliwością regulacji długości, pasek piersiowy, pas biodrowy. Jeżeli chodzi o samo siedzisko, jego wysokość jest regulowana. Zalecana maksymalna waga dziecka to około 20 kg. Waga samego nosidełka jest równa 2,6 kg. Produkt zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii.

R

Zalety

• Przystępna cena;
• Wiele praktycznych kieszeni;
• Osłona przeciwsłoneczna i przeciwdeszczowa;
• Regulowane siedzisko.
Q

Wady

  • Brak śliniaka dla dziecka.

Warto również wziąć pod uwagę THULE Sapling

Do jakiego wieku jest nosidełko turystyczne?

Za produkt ten musimy zapłacić nieco więcej, jednakże ma on wiele zalet. Marka Thule oferuje nam nosidełko dla dziecka w kolorze czarnym. Jest ono przeznaczone dla dziecka o minimalnej wadze 7,6 kg. Sam produkt waży 3,2 kg. Producent gwarantuje, że fotelik zapewni naszemu dziecku wygodę i komfort. Istotną informacją jest fakt, że nosidełko możemy odpiąć i swobodnie prać w pralce.

Podobnie jest w przypadku nakładki dla ząbkujących dzieci. Na pasie biodrowym znajduje się duża 22-litrowa komora, który pozwoli nam na przechowywanie przekąsek, dziecięcych zabawek czy bidonu z wodą. Co więcej, na wyposażeniu znajdziemy rozkładaną osłonę przeciwsłoneczną oraz osłonę przeciwdeszczową.

Wysoki poziom komfortu zapewnia także regulowany tylny panel oraz pas biodrowy, co umożliwi noszenie fotelika na zmianę przez oboje rodziców. Sam tylny panel gwarantuje swobodny przepływ powietrza oraz oparcie w ważnych punktach kontaktowych. Produkt został wykonany z nylonu 420D oraz z nylonu 210D Cordura. Gwarancja nosidełka dla dziecka wynosi 24 miesiące.

R

Zalety

• Komfort użytkowania;
• Możliwość prania fotelika w pralce;
• Duża komora na pasie biodrowym;
• Regulowany tylny panel.
Q

Wady

  • Wysoka cena produktu.

Kolejnym ciekawym produktem jest LittleLife Voyage

nosidełka turystyczne dla dzieci

Produkt ten również kosztuje nieco więcej, jednakże jest on bardzo praktyczny. Nosidełko dla dzieci marki LittleLife jest przeznaczone dla dzieci od 6 miesięcy do 3 lat i nie przekraczających wagi równej 20 kg. Waga samego fotelika wynosi 2,9 kg. Nosidełko możemy zakupić w kolorze szaro-czarnym.

Warto dodać, że fotelik posiada komory na dodatkowy bagaż. Umożliwi nam to zapakowanie pieluch, zabawek czy butelki z wodą. Jedna duż akomora znajduje się na samym dole produktu, dwie małe kieszonki znajdują się po bokach, natomiast kolejne dwie małe kieszenie znajdziemy na pasie biodrowym.

Co więcej, nosidełko dla dziecka zostało wyposażone w odpinaną poduszeczkę bezpośrednio przed twarzą dziecka, a także w dodatkową poduszkę, która ma za zadanie stabilizować główkę dziecka. Ponadto, siedzisko zostało ukształtowane anatomicznie, co zwiększa wygodę.

Warto także wspomnieć o miękkich poduszeczkach na pasach naramiennych. System nośny oraz pas biodrowy są w pełni regulowane dla większego komfortu użytkowania. Produkt sam w sobie jest bardzo lekki za sprawą aluminiowego stelaża.

R

Zalety

• Wiele dodatkowych kieszeni;
• Poduszka stabilizującą główkę dziecka;
• Anatomicznie ukształtowane siedzisko;
• Lekki produkt.
Q

Wady

  • Nieco wyższa cena nosidełka.

Rozważmy też zakup nosidełka dla dziecka Kiddy Adventure

Nosidełko turystyczne marki Kiddy to produkt w odcieniach szarości i srebra. Idealnie sprawdzi się on podczas rodzinnych spacerów, zakupów oraz większych wycieczek. Model Kiddy Adventure Pack to produkt stabilny i bardzo wygodny przeznaczony dla dzieci o maksymalnej wadze równej 18 kg.

Samo siedzisko posiada wbudowaną trzystopniową regulację, która pozwoli nam indywidualnie dopasować je do wzrostu naszego dziecka. Warto dodać, że fotelik został wyposażony w dużą komorę do przechowywania, która jest zapinana na suwak. Ponadto, nosidełko ma zintegrowany daszek, który ma za zadanie ochronić dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Dużą zaletą produktu jest jego lekkość oraz wytrzymałość. Co więcej, na boku znajduje się łatwo dostępny oraz dodatkowo wyściełany uchwyt na napoje. Na wyposażeniu znajdziemy także pas biodrowy z kieszonkami na zamek, składaną nóżkę do stabilnego stawiania fotelika oraz szerokie boczne rozpięcie, które ułatwi nam wyjmowanie naszego dziecka. Producent daje nam 24-miesięczną gwarancję na nosidełko dla dziecka. Na dodatek, cena fotelika jest przystępna.

R

Zalety

• Lekki produkt;
• Regulowane siedzisko;
• Kieszonki do przechowywania.
Q

Wady

  • Przeznaczone dla dzieci o nieco niższej wadze.

Deuter Kid Comfort to również interesująca oferta

W nieco wyższej cenie możemy nabyć nosidełko dla dziecka marki Deuter. Model Kid Comfort Pro to fotelik w odcieniach niebieskiego przeznaczony dla dzieci o maksymalnej wadze równej 18 kg. Nosidełko turystyczne zostało wykonane na bazie plecaka trekkingowego ze stelażem wykorzystywanego przez profesjonalistów. Produkt posiada w pełni regulowany system nośny, na który składają się szeroki pas biodrowy, wyprofilowane szelki, oddychająca pianka na plecach oraz stabilizujący pas piersiowy.

Dzięki miękkiemu materiałowi zapewniamy naszemu dziecku wygodę, natomiast dzięki zastosowaniu systemu pasów – bezpieczeństwo. Dziecko chroni również szeroki kołnierz. Ponadto, fotelik ma dodatkowe kieszenie i różnego rodzaju przegrody na bagaż. Dużą zaletą jest także odpinany śliniak pod brodę dziecka. Został on wypełniony grubą gąbką.

Warto wspomnieć o daszku przeciwsłonecznym z owiewką, który możemy schować w kołnierzu. Dodatkowo dostaniemy plecak z możliwością schowania go w dolnej komorze nosidełka. Produkt marki Deuter posiada 24-miesięczną gwarancję.

R

Zalety

• Regulowany system nośny;
• Dodatkowy plecak;
• Odpinany śliniak;
• Daszek przeciwsłoneczny.
Q

Wady

• Przeznaczone dla dzieci o nieco niższej wadze;
• Wysoka cena produktu.

Nosidełko dla dziecka GUTO DELUXE z pewnością spełni nasze oczekiwania

Marka Guto proponuje nam nosidełko dla dziecka w odcieniach koloru niebieskiego z maksymalnym obciążeniem równym 18 kg. Sam produkt jest bardzo lekki, ponieważ waży tylko 1,6 kg. Producent gwarantuje idealne dopasowanie fotelika do dziecka dzięki systemowi KomfortFit. Nosidełko zostało wyposażone w miękkie i grube siedzisko dla dziecka oraz miękkie i grube obszycia piankowe z przodu i na oparciu głowy. Istotne są także miękkie boczne obszycia, które okalają główkę dziecka.

Ponadto miejmy na uwadze kolejną zaletę, a mianowicie miękką przednią poduszeczkę wykonaną z pluszu. Jest ona zapinana na rzeczy, dzięki czemu łatwe jest jej odpięcie oraz umycie. Dużym plusem jest zastosowanie systemu SuperFit, który jest z kolei dostosowany do potrzeb rodziców. System nośny zapewnia wentylację pleców, natomiast miękkie i grube pasy nośne posiadają możliwość regulacji.

Komfort użytkowania podwyższa też miękki pas biodrowy regulowany w obu częściach. Fotelik został wyposażony w wiele przegródek, a także w dodatkowy dopinany plecak z pięcioma kieszeniami. Materiał nosidełka jest nieprzemakalny, natomiast dno fotelika zostało podgumowane, co zabezpiecza przed przetarciami.

R

Zalety

• System KomfortFit;
• System SuperFit;
• Dodatkowy dopinany plecak;
• Nieprzemakalny materiał.
Q

Wady

• Nieciekawa kolorystyka produktu.

Jakie nosidełko w góry? Jeśli dalej nie wiesz jaką opcję wybrać, to w takim razie zapoznaj się z poniższym poradnikiem zakupowym 2024!

Choć powyższe produkty z pewnością mogłyby zaspokoić potrzeby niejednego użytkownika, to nie oznacza to, że to jedyne dobre nosidła turystyczne dla dziecka. Wręcz przeciwnie. Na rynku jest ogromny wybór produktów tego typu. A to oznacza, że z pewnością znajdziemy dla siebie najlepsze nosidełko w góry dla dziecka. Aby to jednak zrobić, nieodzownym elementem każdego poszukiwania odpowiedniego nosidełka jest przyjrzenie się wszystkim parametrom i danym technicznym.

Dopiero uwzględnienie tych wartości pozwoli nam wybrać sprzęt charakteryzujący się najlepszym wykonaniem i najlepszą atrakcyjnością – zarówno pod względem komfortu poruszania się, bezpieczeństwa naszego dziecka, funkcjonalności, ale też i ze względu na cenę. Aby więc mieć gwarancję, że wybraliśmy najlepsze nosidełko w góry dla dziecka, należy sprawdzić materiał wykonania przedmiotu, a także podane przez producenta maksymalne rozmiary dziecka i jego wagę.

Co więcej, musimy uwzględnić też funkcjonalność nosidełka i jego wielkość. Bo przecież inna opcja będzie nam służyć na dalekie wypady idąc samemu, a co innego wybierzemy na krótką wycieczkę zabierając ze sobą całą rodzinę i przyjaciół. Z tego względu warto przejrzeć katalog dostępnych ofert, sprawdzić funkcjonalność i cechy szczególne, a także uwzględnić wiele innych wartości. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł: Jak wybrać nosidło turystyczne?

Przede wszystkim określ wiek i wagę dziecka

Wiele osób pyta od jakiego wieku nosidełko turystyczne będzie rozwiązaniem właściwym. Otóż tak naprawdę zależne jest to od kilku czynników. Niektórzy producenci deklarują, że ich sprzęt jest bezpieczny dla dziecka, które ma dopiero 6 miesięcy i rzeczywiście to może być prawda. Aczkolwiek ważne jest tutaj uwzględnienie paru innych spraw.

Mianowice trzeba pamiętać o tym, że każde dziecko rozwija się inaczej – odbywa się to w tempie indywidualnym. A to oznacza, że jeśli nasze dziecko nie jest jeszcze wystarczająco silne bądź po prostu nie radzi sobie dobrze w klasycznych nosidełkach, to umieszczanie go w nosidle turystycznym nie będzie właściwe.

Pamiętajmy też o górnej granicy. I choć rzadko kiedy mówi się o tym do jakiego wieku jest nosidełko turystyczne, to zazwyczaj producenci określają granicę górną na 3-4 lata czy też 10-15 kg. Inni producenci podają maksymalne obciążenie z bagażem, a więc oprócz samego dziecka, wszystkie inne akcesoria, które ze sobą bierzemy.

LittleLife Voyage

nosidełka turystyczne dla dzieci

Dalej, przyjrzyj się materiałowi wykonania

Skoro już wiemy do jakiego wieku jest nosidełko turystyczne i od ilu miesięcy można bezpiecznie z takich produktów korzystać, to czas przyjrzeć się innej kluczowej sprawie w wyborze. Mowa tutaj o materiale, z jakiego wyprodukowano nosidełko. Głównym celem producentów tego typu transporterów jest zagwarantowanie jak najniższej wagi przy zachowaniu bezpieczeństwa i sporego udźwigu. Bo przecież dzieci same z siebie nie są lekkie – szczególnie te starsze.

Aby więc unieść dziecko i parę rzeczy dodatkowych, transportery muszą charakteryzować się ponadprzeciętnym szyciem. Wysoka klasa produkcji przełoży się na wytrzymałość i odporność na rozrywanie. Jeśli chodzi o sam materiał, to różni producenci stosują różne metody. Często pojawia się poliamid typu 210D lub też Oxford typu 600D. Druga opcja, pomimo nieco większej wagi, gwarantuje nam nieprzemakalność.

Funkcjonalność nade wszystko

Nie możemy też zapomnieć o tym, żeby wybrać produkt oferujący ogromną liczbę kieszonek czy też komór dodatkowych. To pozwoli na umieszczenie wielu różnorodnych produktów. Jeśli dodatkowo transporter wyposażony jest w klamry czy też w inne elementy ułatwiające poruszanie się, tym jeszcze lepiej.

Na funkcjonalność wpływa także ogromna liczba elementów umożliwiających dopasowanie nosidełka do naszego ciała. Niektórzy nazywają te systemy SuperFit, Slide, Aircomfort, a inni po prostu wymieniają ogromną liczbę regulacji i możliwości dostosowania produktu do naszych preferencji. W ten sposób możemy w bardzo prosty i łatwy sposób wybrać opcję oferującą idealne ułożenie do naszego ciała.

Deuter Kid Comfort

nosidełka turystyczne cena

THULE Sapling

Do jakiego wieku jest nosidełko turystyczne?

System nośny równie ważny

Podróżując z 10-cio czy nawet 20-to kilogramowym plecakiem niewątpliwie potrzebujemy miękkich, delikatnych i odpowiednio absorbujących wszelkie wstrząsy i wagę pasów ramiennych. Jeszcze ważniejszy jest system nośny w przypadku nosidełek turystycznych, bo przecież na plecach mamy nie tylko prowiant i najważniejsze akcesoria do przeżycia, ale też i dziecko, które nieraz będzie się wiercić. Dlatego uwzględnienie systemu nośnego w poszukiwaniach to nadzwyczaj ważny element poszukiwania idealnego produktu.

Podstawą jest upewnienie się, że wybrane przez nas nosidełko turystyczne dla dzieci w góry będzie charakteryzować się pasem biodrowym o bardzo dużej szerokości. Znacznie zmniejszy obciążenie barków i kręgosłupa – pod warunkiem, że odpowiednio pas ten zapniemy. Oprócz tego, siatka wentylująca działająca dystansująco to kolejny istotny punkt, o którym powinniśmy pamiętać.

Rzecz jasna miejmy też na względzie fakt, że same szelki powinny być profilowane i wypełnione miękkim, komfortowym wykończeniem. Ponadto, w zestawie nierzadko zdarza się, że twórcy dodają linkę mocującą czy też specjalne osłony gwarantujące cień i spokojny sen podczas podróżowania.

Nie możemy też zapomnieć o pięciopunktowym systemie zapinania, który znacznie poprawi bezpieczeństwo naszego dziecka. Zabezpiecza on pociechę z każdej strony, a dodatkowo gwarantuje nam szybkie umieszczenie dziecka na swoim miejscu.

Podsumowanie rankingu nosidełek turystycznych roku 2024 – teraz wiesz na którą opcję się zdecydować!

Jednym z najlepszych produktów obecnie dostępnych na rynku jest Dromader Hippo. To zwycięzca rankingu ze względu na świetne wykonanie, bardzo bogatą ilość funkcjonalności i opcji dodatkowych, a także z uwagi na zastosowanie rozwiązania poprawiające komfort poruszania się. Jeśli do tego dodamy siatkę dystansującą i dużą regulację systemu nośnego, to z pewnością dostaniemy jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszy, transporter turystyczny.

Pamiętajmy o tym, że to nie oznacza, że jest to sprzęt idealny. Jeśli wolimy rozwiązanie z nieco lżejszego materiału bądź po prostu myślimy nad nosidłem turystycznym z innymi właściwościami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z poradnika zakupowego i wybrać produkt oferujący atrybuty, na których nam najbardziej zależy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie nosidło turystyczne dla dziecka wybrać
Average rating:  
 0 reviews
slot thailand slotgacormaxwin wwwl24.mitsubishielectric.co.jp game slot online